o^LD Jt0' opruiming! Eerste kwaliteit Hoofdkaas, v V TsxiLseeci courant. G. J. O. D. DIKKERS, Meubelen, Huisraad en Inboedel, 1'. Een HUIS en EBF, te OostraJ op Texel, P. BITTER, Bloemist ep Beomtweeter, SC HO UW. Woensdag 16 November 1892. WOLLEN GOEDEREN! Photoïraflsch Atelier, Feuilleton. GELD. zal, publiek verkoopen 2° Een TJALKSCHIP, Voorhanden Een ruime sorteering BRILLEN, PARKSTRAAT No. 291. uitgevers van de V) OEN RU RG op Texel. Bij voortduring bevelen wij ons beleefdelijk aan tot de levering van verschillende drukwerken voor Gemeente- en Polderadministratie; alsmede tot het vervaar digen van Trouwbrieven en Kaarten, Visitekaarten, Adreskaarten, Rouwbrieven, enz. Nette bewerking. Rillijke prijzen. Spoedige levering. NOTARIS TE TEXEL, op ZATERDAG 12 NOVEMBER 1892, 's namiddags 2 ure, voor het woonhuis van Mej. de Wed. KI. Hz. TIMMER te OOSTEREND, en denzelfden dag, 's avonds 7 ure, in het logement Eet Wapen van Amsterdam te OOSTEREND OP TEXEL Sectie B No. 1524 groot 2.50 Aren. genaamd de twee Gebroeders, met Inventaris. Behoorende tot den boedel en nalatenschap van KI. Hz. TIMMER. LAAN, HELDER, biedt wegens plaatsgebrek aan 2000 Peer en-, Appel-, Persiken-, Kersen-, Morellen-, Bessen- en andere vruchtboomen en heesters, zeer geschikt voor aanleg van boomgaarden. Prijs per corres pondentie. Het Bestuur van het Waterschap de30Gemeensch. Polders, brengt ter k6nnisse van de Ingelanden, dat de SCHOUW op het Schoonmaaijen en Zuiveren der Tochtslooten en Oenen is bepaald, op De nalatigen verbeuren eene boete van f 1.— en bi) de herschouw 8 dagen daarna f3. Ten einde de waterloop te bevorderen, worden de ingelanden beleefdelijk verzocht de hoogere perceelen, zoo spoedig doenlijk te zuiveren. Texel, 31 October 1892. Het Bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. giy- 35 cent de 5 Ons. J. P. KIKKERT. (ook voor bijziende) bij GRAVENSTRAAT. G. D. KIKKERT. ONTVANGEN EENE GROOTE PARTIJMutsen, Kapers, Herseuslappen, zwarte en gekleurde gebreide wollen Omslagdoeken, Dames- Heeren en Kinder Bonte Matsen. Groote sorteering in Heeren- Jongens- en Kinder Overjassen, van goede kleurhoudende duffel gemaakt. Sport- Overhemden vanaf 90 ct. en hooger. A contant 6'Jt korting. Ph. VLESSIN'G. Warmoesstraat B No. -396. Geopend Zondags van 'a mor gens 11'/j tot 's middags 3 uur. Aanbevelend, W. J, Langeveld Pz. Roman door A. S. 12. Hoofdstuk IV. Johan, loop eens even naar de opzichterekamer en zeg den heer Storting, dat ik hem zoo spoedig mogenlyk wensch te spreken. Ik zal hem in den tuin in het jasmynpriëel wachten. Adieu, mijnheer I Wjj hebben elkaar wat de waarheid gezegd, maar zullen het wel weer vinden. Aan tafel zien wfl elkaar terug. Zonder antwoord af te wachten ging zy heen om haar plan ten uitvoer te brengen. Bernard, Bernard, wat hebt ge u zelf thans geblameerd, mompelde Vogelschrik, toen hy zich alleen bevond. Een nog niet volwassen meisje had het gewaagd hem uit te lachen, hem zonder omwegen de waarheid te zeggen, ja, zelfs een weinig over hem te heerschen I En hy kon er niets tegen doen, hy moest zich die behandeling laten welgevallen, hy was immers thans geen Bernard van Olnamaar August Vogelschrik. De gedachte kwam bij hem op het kasteel zoo snel mogelijk te verlaten, maar die verdween onmiddelijk weer, daar dit een daad van niet te vergeven zwakheid zou zjjn. H(j nam de reistasch van den grond en opende haar. Van goede hoop vervuld, doorzocht hij den inhoud, maar de uitslag van dit onderzoek bleef verre beneden zijn hoogst bescheiden wensch. Wel vond hij er een costuum in, iets beter dan hetgeen hij aanhad; maar even ouderwetsch. Ook het linnengoed was volkomen in overeenstemming met het andere. H(j was zelfs te vies om het aan te grijpen. Het boezemde hem een even groote af keer in, als het goed, dat hi) gedoemd was te dragen, totdat hi) zich nieuw zou hebben aangeschaft. Wanneer zou hij dat kunnen? Zou hij het geld gebruiken, dat hij bi) zich in zijne portefeuille droeg. Z(jn plan was geweest dit niet te doenmaar hoe zich dan te redden. Te vergeefs dacht hij er over na, hoe dat ten uitvoer te brengen, toen hij gestoord werd door een zacht tikken op de deur. Op zijn „binnen" zag hy een jonge man verschijnen, die hem met snellen blik van het hoofd tot de voeten opnam. Een eigenaardig lachje speelde om zijn mond, toen hy, een buiging makende, zeide: Ik veroorloof mi), mijn persoon aan u voor te stellen, heer gouverneur, mijn naam is Springer. Freule Lize zendt mij tot u. Het doel van mijn bezoek behoef ik u zeker wel niet te zeggen evenmin ais ik u behoef te vertellen, dat ik gaarne bereid ben u van dienst te zijn. Totdat ge u zelf beter, dat wil zeggende meer gepastte kleoderen zult hobben aangeschaft, kunt ge vrij over de mijne beschikken. Bernard wilde gaarne van dit aanbod gebruik maken, ofschoon het hem niet weinig in verlegenheid bracht, aarzelend antwoordde hij eindelijk Ik weet waarlijk niet, of ik wel van uw b(j uitstek vriendelijk aanbod gebruik mag maken. Natuurlijk moet ge zulks, antwoordde Springer lachende. Freule Lize wenscht het en dit is, zooals ge, wanneer ge hier eenigen tjjd vertoefd hebt, zult weten, voldoende, om allen van af mynheer Elshout, tot aan den tuinmansjongen toe, de luitenant mis schien uitgezonderd, te doen vliegen om haar weiisch tot vervulling te brengen. Ga met my naar myn kamer, wy zullen dan daar een voor u passend costuum by elkander zoeken. Eeriyk gezegd, moet ik u bekennen, dat de kleeding, welke ge nu draagt, geheel ongeschikt is om er mede aan tafel te verschenen, wanneer ge u ten minste niet wilt blootstellen aan de spot der dienstboden en daardoor uwe positie voor 't vervolg hier bederven. Dat gevoel ik, maar Kom geen bezwaren. Wat zou het hinderen, wanneer ge eens een paar dagen in myn kleeren liept, totdat ge u zelf andere kleeren hebt aange schaft. O, maar wanneer zal my dat mogeiyk zyn? A, zoo, is het eene oogenblikkeiyke geldver legenheid. Daar is ook wel raad voor. Wy vragen verlof, om morgenochtend per eerste trein naar Breslau te gaan. Ik breng u daar by myn kleer maker, die u op myne aanbeveling zeker gaarne crediet zal geven, als ge hem belooft ieder kwartaal prompt een deel der rekening te voldoen. Hy heeft een groote winkel van gemaakte kleederen en niet duur, voor hoogstens vyftig thalers kunt u gemak- kelyk twee zomercostumes koopen en daar ik vermoed, dat ge niet goed op de hoogte zyt met de modes, zal ik u by de keuze behulpzaam zyn. De kleeren welke ge nu draagt en die, welke daar op den stoel liggen, nemen wy mee, misschien kan de kleermaker er nog iets van maken of anders verkoopen wy ze by een uitdrager, dragen moogt ge ze in geen geval meer. Binnen een paar uur zU'n wy gereed en om 12 uur 's middags zyn wy weer hier terug. Vindt ge dat goed? O, zeker, mynheer, ik ben u ten hoogste dankbaar voor dat aanbod, riep Bernard verheugd uit. Onwillekeurig moest hy lachen, dat hy een crediet kon krygen van hoogstens 50 thalers en dat hy daar dan nog eene byzondere aanbeveling voor noodig zou hebben. Recht verheugde het hem de ouderwetsche kleeren te kunnen verkoopen. Bernard van Olna, oude kleeren verkoopende by een uit drager, zie dat was eene kosteiyke gedachte. Hy volgde thans de heer Springer naar diens kamer, waar weldra een passond kleed gevonden was. Terwyl Bernard thans van kleeren verwisselde, zag Springer hem scherp aan. U zyt my een onbegrypeiyk raadsel, mynheer de gouverneur, zei Springer. U draagt onderkleeding van het fijnste linnen, terwyl uw bovenkleeding zoo verschrikkeiyk verwaarloosd is. Ik begryp dit niet. Maar kyk eens aan, myn rok past u alsof zy naar uw lichaam gemaakt is. Heusch, u is nu een geheel ander mensch geworden, men herkent u nauwelyks, nu ge ontdaan zyt van dien afschuwelyken rok. Met innig welgevallen bekeek Bernard zich thans in de spiegel. Thans zou. freule Lize, hem zeker wel niet meer afschuweiyk vinden en hem by een vogelverschrikker durven vergeiyken. V. Reeds een half uur voor dat het diner een aanvang zou nemen waren mynheer en mevrouw Elshout benevens humie beide kinderen in de eetzaal aan wezig, en weldra verscheen ook de Luitenant. Spoedig kwam het gesprek thans op den nieuwen gouverneur en wat men omtrent deze dacht, en allen die hem reeds ontmoet hadden, moesten eenparig bekennen, dat zy geen oordeel over hem konden vellen, omdat zy hem niet begrepen. De Luitenant enkel had hem nog niet ontmoet maar deze kon zich niet weerhouden harteiyk te lachen, toen men I hem vertelde, hoe de gouverneur er uitzag en vooral toen hem diens naam, Vogelschrik, genoemd werd. Hy beweerde het nimmer te zullen kunnen nalaten daar mede te spotten. De heer Elshout achtte het zyn plicht hem op 't verkeerde daarvan te wyzen en verklaarde verder, dat men voor men goed aan den naam gewoon was geraakt, maar moest spreken van „mynheer de gouverneur". Wordt vervolgd). Snelpersdruk - LANGÜVELB A DE ROQIJ- Texel

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4