NEW-YORK. BALTIMORE. Eerste kwaliteit Hoofdkaas, DEKKER's ZEEP niet vooral Ijj let waaien van wollen goederen. T FIJNSTE MERK, BLOOKER*5 CACAO, boerenknecht in huis. H.H. Winkeliers. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij Feuilleton. Een Hoofdknecht. F. C. HOORN, Burg-Texel. Wormerveer.JAN DEKKER, ƒ1.60 ƒ0.85 ƒ0.45 't fijnste merk. Verkrijgbaar bij D. DAALDER Mz. den Burg. Een R. C. jongeling Boekh. W. C. BEIJ. NASm Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. GELD. Post- en Telegraaf gidsen, W. <5. R1M. GEVRAAGD: tol® zoekt tegen 1 of 20 MAART plaatsing als Br. fr. lett. B. boekh. REIJ. In connectie met een der grootste fabrikanten in geplakte zakken beveelt ondergeteekende zich voor levering minzaam aan, en wel tegen onder staande, zeer voordeelige prijzen: Schuin en recht in alle formaten. f 8.00 Grijs Bruin Wit en lichtblauw Goudroné Donkerblauw per 50 kilo - 9.75 - 11.50 - 18.25 14.35 Bedrukt met firma verhoogt f 2.00 per 100 kilo. De levering geschiedt franco Texel. ROTTERDAM AMSTERDAM Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en by de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Öistenoijk. Roman door A. S. 26. Hoofdstuk VIII. U zyt rijk, wilde duizenden mark in het water werpen, en het zal u dus geen schade berokkenen nog eenmaal een ongelukkige te helpen. Ik bid u, smeek u, zend my nog eenmaal 4000 mark, ik wil dan gaarne afstand doen van de 100 mark, die u my schuldig zyt. Wat moet ik doen, als u my niet helpt? Ik heb u wel beloofd niemand te zullen verraden, dat u onder mynen naam de betrekking van gouverneur hebt aanvaard, maar mot den besten wil ter wereld zal het my, als u my niet helpt, niet mogeiyk zijn myn woord te houden. Ik ben u van harte dank baar, zoo dat het my moedeloos zou maken, wanneer ik u in de gevangenis moest brengen, door^te ver klaren dat door u een valschen naam is aangenomen en valsche papieren gebruikt zyn. Maar zoover zal het wel niet komen. U zult zeker wel aan myn wensch gehoor geven, en my nog eenmaal de 4000 mark zenden, die ik ongelukkige by het spel verloren heb. Ik zweer u by alles wat my heilig is, dat ik onmiddeliyk na ontvangst het geld aan myn oom zal zenden, om vervolgens, zonder my nog maar een dag in Beriyn op te houden, naar Hamburg en verder naar Amerika te vertrekken. Help my nog eenmaal, eenmaal slechts, geachte heer Geluksvogel, ik smeek u, help my. t. t. August Vogelschrik. P.8. Myn adres is: August Vogelschrik, Beriyn. Inselstrasse 52. Met steeds meer en meer somber wordend gelaat had Bernard den brief gelezen. Toen hy er mede gereed was, wierp hy den brief van zich af. Welk een erbarmelyke schoft. Hy dreigt my met het gerecht, ten einde my een geschenk af te persen. Hy me-mt, dat ik hem uit vrees weer 4000 mark zal zenden, ten einde dat geld weer te kunnen verspelen. Neen, waarde heer, gy hebt buiten den waard gerekend. Ge zult geen enkele mark hebben. Met groote schreden ging Bernard de kamer op en neer; de brief had hem zeer opgewonden. Hy dacht na over de bedreiging. Was die dan wel zoo ongerymd? en als hy zyne bedreiging eens ten Voortaan mogen de bestellers der posteryen zich niet meer belas ten met het afgeven van en zullen te dien einde dezelve voor 1893, tegen betaling van 10 ct. verkrijgbaar zijn in de boekh. Adres; Wed. K. THOMASSEN. 35 cent de 5 Ons. J. P. KIKKERT. Cantenac per anker f 34. p. fl. f 0.85 Medoc 32.— 0.80 Madera 48.- 1.15 p. V, fl. f 0.60 RoodePort 68.- 1.60 0.80 Cognac by minstens 3 fl. per fl. f 1.55 ld. Vieux 2.10 Strop v. Punch 1.55 Jenever 0.90 Brandewijn 1.05 ld. Fransche,, 1.40 Verkrijgbaar by 'Depóthouder der firma VAN STRAALEN, MONSIEUR k EREELENS, Wynhandelaars, Rotterdam. niet los (per ons) verkrijgbaar, maar uitsluitend in gesloten bussen. De verkoop neemt dagelijks toe, want de prijzen zyn slechts pr kilo bus pr l/t kilo bus pr kilo bus. Daarvoor wordt het beste en oplosbaarste geleverd wat te maken is. Een hoogeren prijs voor CACAO betalen is dus onnoodig. uitvoer bracht, wat kon er dan het g9volg van zyn Het voeren van een valschen naam was volgens de wet strafbaar. Voor het gerecht koesterde Bernard geen vrees, hy kon zich daaraan ieder oogenblik onttrekken. Indien hy morgen vroeg zich naar Beriyn in plaats van naar Breslau begaf, wie zou dan in staat zyn den valschen Vogelschrik terug te vinden 1 Ook de echte Vogelschrik kon geen verrader worden, daar hy alleen de heer Geluksvogel kende en niet Bernard van Olna. Wal zou de wereld er wel van zeggen, indien de doodgewaande Bernard van Olna eensklaps weer in levenden fijve, gezond en wel in Beriyn verscheen Onwillekeurig moest hy lachen, toen by zich al de verwonderde gezichten voorstelde. En dan zyn vader. Hy zou nog eenmaal met zyne prachtige equipage door de stad kunnen ryden, al zyn vrienden en kennissen opzoeken, om hen met een van vreugdeT stralend gelaat, te verkondigen„Myn zoon leeft, ik ben de gelukkigste vader van allen I" Voor hem was in ieder geval gezorgd. Hy bleef de voorbeeldige papa, in vreugde en leed. Was het niet den besten weg, om zoo een einde te maken aan het dwaze Bpel, dat hy thans speelde. Ja, indien hy flink wilde handelen, dan moest hy het kasteel morgen verlaten, om er niet meer in terug te keeren. En hoe dan, wat zou er dan verder volgen? Als de verloren zoon zou hy met gejuich ont vangen worden. Weken lang zou hy het onderwerp vormen van alle gesprekken, en alle dwaze praatjes omtrent hem en ook die welke uitgestrooid waren van Bertha, ver vielen van zelf. Bertha zou dan niet meer behoeven te vluchten, want Bernard sidderde by de gedachte er aan de verloving kon dan plaats grypen, waartoe by gedachteloos zyne toestemming ge geven had, daar het hem onverschillig was met welke vrouw hy zyn vervelend leven zou door bron gen. zy kwamen hem allen even onbeduidend voor en thans kon hy niet meer terug. Waarom klopte hem het hart plotseling zoo snel? Waarom was hy thans zoo tegen een verbintenis met een zoo schoon jong meisje? Nooit, nooit, mompelde hy. Neen, hy moest in het kasteel Elshout biy ven, by moest bot avontuur voortzetten. Maar stelde hy zich dan niet bloot aan het gevaar door den waren Vogelschrik verdreven te worden. Het was onmogeiyk den heer van Elshout met de ware toedracht der zaak bekend te maken. De echte Vogelschrik mocht geen aanspraken op de betrekking en zyn naam doen gelden. Maar hoe h8m daarvan terug te houden Daartoe bestond slechts een middel, nl. om aan zyn verzoek te voldoen. Van ergernis beet Bernard zich op de lippen, het hinderde hem zich door zoo'n ellendig wezen vrees te laten inboezemen, maar hem bleef geen keuze. Slechts indien hy de gevraagde 4000 mark zond, was hy zeker voor de ontdekking. Ten minste voor 't oogenblik en dat was voldoende. Snel een besluit nemende, plaatste hy zich aan de schryftafel en schreef: „Nog eenmaal wil ik u helpen, doch voor de laatste maal. Wanneer ge u weer door den zucht naar het spel laat verleiden, hebt ge van my geen hulp meer te verwachten. Slechts medeiyden met u en niet uw bedreiging, waarom ik lach, brengt my er toe aan uw verzoek te voldoen. Daar ik met uw eigen uitdrukkeiyke toestemming uw naam voer en uwe papieren in bezit heb, kan my hoogstens eene geldboete worden opgelegd, en het eenige wat ge verder nog zoudt veroorzaken is, dat ik wat spoediger een einde zou moeten maken aan de dolle grap, die ik nooit had moeten beginnen. Gy zelf zoudt in 't geheel geen voordeel van uw eedbreuk hebben, daar de heer van Elshout tooh nooit iemand in zyne woning zou dulden, die zich had schuldig gemaakt aan eedbreuk en die een speler is. Ge weet thans wat ge van my te wachten hebt, in uw eigen belang raad ik thans uwe belofte te houden en met de eerste gelegenheid de beste naar Amerika te vertrekken. Wanneer ge daar zyt aan gekomen en somwyien geld mocht noodig hebben tot aankoop van eene boerdery, kunt ge my schryven, misschien wil ik u dan nog wel eens helpen. Hierby de 4000 mark, waarvoor ik geen dankbe. tuiging van u wil hebben. Schryft ge my nog eens voor dat ge u in Amerika bevindt, dan hebt ge daarmee iedere aanspraak op nfijne hulp verspeelt. Geluksvogel. Des anderen daags was Bernard reeds vroegtydig uit de veeren, daar hy in gezelschap van den heer Springer om 7 uur naar Breslau zou vertrekken en nog eenige toebereidselen voor dien tocht had te maken. Daar hy geheel als arme gouverneur wilde leven, nam hy uit zyn portefeuille niet meer dan 200 mark, minder dacht hy zou de ware Vogelschrik toch wel niet bezeten hebben, eer hy in handen der valsche spelers viel. (Wordt vervolgd). Snelpersdruk - LANGEVÏLD DE ROOIJ- Texel EN Blo oker's Cacao,

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4