TUINZADEN voor '93 Marktberichten. Uitslag van gehouden Verkoopingen. OPROEPING. PUBLIEKE VERHURING. Een WOONHUIS met TUIN, Voor de a. s. Aanneming PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIEN. Te koop of te huur: Oklahoma) heerscht groote opgewondenheid ten gevolge van het in die streek gevonden goud. Het is maar jammer, dat het goud gevonden wordt in het territorium, dat aan de Krowa en Comanche- Indianen behoort, en welks betreden door de regeering aan elke onbevoegde verboden is. Toch worden reeds expedition naar het goudland zoowel door enkele personen als door maatschappijen voorbereid. Groote opgewondenheid heeft ook het bericht der ontdekking van het buitengewoon rijk goud veld in het zuidelijk gedeelte van Utah teweeg gebracht onder de bewoners der aangrenzende streken van Colorado en Nieuw-Mexico. Op vele plaatsen heeft de geheele mannelijke bevolking alles in den steek gelaten, om in het goudland het geluk na te jagen. In Servië is een pope door wolven verslonden De geestelijke ging in gezelschap van een knecht door een bosch, waarin wolven waren. Weldra kwamen deze dieren op de slede af en de pope schoot een wolf dood. Hij wilde echter het dier mede naar huis nemen en daarom stapte hij uit de slede. Op hetzelfde oogenblik gingen de paarden op hol en de knecht trachtte langen tijd tevergeefs hen tot stilstand te brengen. Toen dit hem einde lek gelukte, keerde hij terug naar de plaats, waar zijn meester uit de slede was gestapt. Hij vond niets dan een paar schoenen en eenige met bloed bevlekte kleederen. De burgemeester van Marseille is op het denkbeeld gekomen den prijs van het brood van gemeentewege te regelen, m. a. w. eene zetting in te voeren zooals hier vroeger ook bestond. Deze regeling is 1 Februari ingegaan. Do bakkers hebben echter eenparig besloten geen brood te leveren voor den gedwongen prijs. Het gemeen tebestuur heeft toen getracht de noodige bakkers uit Toulon, Aries, Avignon en Nines te doen komen, maar dezen trekken één lijn met hunne vakgenooten in Marseille. Daar de bevolking echter niet zonder brood kan blijven, heeft de burgemeester de hulp der militai- j ren uit Marseille en de zes naburige departementen gerequireerd, om het brood voor de bevolking te bakken. i De ramp op de Ionische eilanden blijkt meer en meer ernstiger te zijn, dan de korte i telegraphische berichten deden vermoeden, i Geheel onverwacht kwam de aardbeving niet, i want reeds een half jaar lang hadden herhaalde lichte aardschokken de bewoners ongerust ge maakt. t Dinsdagochtend, even over half zes, kwam de 9 groote schok, welke geen huis ongedeerd liet. [- Daken en muren vielen in en in radeloozen angst i, snelden de door den ramp ontwaakte bewoners ,1 de straat op. Vooral het benedengedeelte der stad, waar ir meest kleine huizen stonden, is één puinhoop. e Den ganschen dag hielden de schokken aan, 0 tot in den morgen een nieuwe hevige schok het a werk der verwoesting kwam voltooien. De n muur der gevangenis is ingestort en vele ge- j. vangenen ontvluchten. Aan de commandant l6 gelukte het echter met behulp van de kleine troepenmacht, welke hij tot zijn beschikking had, de vluchtelingen te achterhalen. - Ook het gasthuis is zwaar beschadigd. De zieken werden naar de Roomsche kerk, het paleis van den bisschop en een school overge- - bracht. ip Zooals reeds gemeld werd, heeft de Grieksche ie Regeering terstond hulp gezonden, maar men *r vreest, dat de nood zoo groot is, dat ook een iij beroep op de liefdadigheid van Europa noodig sd zal zyn. Parijsche dieven hebben party weten te trekken van de Panama-schandalen om hun slag te slaan. De markies de Panisse-Passis, een zeer ryk heer, heeft in de Avenue Marceau, dus nog niet eens buiten het centrum van Parys, een eigen huis, dat hy 's winters bewoont, als hy niet in het Zuiden vertoeft. De koude Januaridagen en de Paryscbe morsigheid hadden den markies en de markiezin doen besluiten naar hunne villa in de buurt van Nizza te gaan en de zorg voor hunne woning op te dragen aan een paar oudgedienden, man en vrouw, wier eerlykheid 6n trouw ver goeden moeten, wat hun aan doorzicht en verstand ontbreekt. Vrijdagmiddag omstreeks B uur werd aan het hotel in de rue Marceau gescheld en vertoonden zich voor den huisbewaarder een viertal heeren met hooge hoeden, vrij goed gekleed, die met een rytuig gekomen waien en naar den markies vroegen. De concierge antwoordde, dat de familie in het Zuiden was, waarop een der heeren met een ernstig gebaar te voorschyn tredend, hem zeide: „Bedenkt wel, wat gy zegt, en breng u niet door valsche verklaringen nog 13 g- ie in oe te zy ils >rs kt, de en en ta- ,en at- iiet ka len im meer in ongelegenheid. Ik ben de prefect van politie, de markies de Panisse-Passis is in de Panama-zaak betrokken, de rechter van instructie heeft een bevel tot aanhouding tegen hem uit gevaardigd en my gelast huiszoeking te doen." Groote ontsteltenis der oudjes, zy protesteeren met alle kracht hun door de vereering voor hun meester ingegeven tegen die schandelijke beschul diging en geven daardoor den spreker aanleiding onder vertoon van zijn driekleurige sjerp, tot zyne metgezellen te zeggen „Leg hun de hand boeien aaD, zy verzetten zich tegen de justitie en de heer De Eranqueville zal moeten onderzoeken in hoever deze beide personen ook niet medeplichtig zyn aan de afschuweiyke oplichterijen tegenover het Fransche publiek gepleegd." De handboeien werden aangelegd terwijl de vrouw beneden onder toezicht bleef van 3 andere mannen, die ook binnengekomen waren. In de kamer werd alles onderstboven geworpen. De kasten werden open gebroken en alles wat waarde had er uitgenomen en een groote hoeveelheid geld, kostbaarheden en effecten werd medegenomen. Alkmaar, 3 Feb. Graanmarkt. Aangegeven, totaal 2590 Hectoliters, als 204 Tarwe f 6,50 A f 7, 143 Rogge 4.75 5,75 411 i 411 id. chev. 4,75 5,20 1269 Haver 2,90 3,50 485 Paardenboonen „5, 6,15 Bruine boonen 5,50 8,— Citroen boonen 12, 13, Duiven boonen „6, 6,25 Kanariezaad in Rood Mosterdzaad 10 geel 4 Karweizaad Blauw Maanzaad 64 Erwten grauwe 15,50 Groene Erwten 16, Vale Witte 12, 6, 12. 11, Alkmaar, 6 Feb. Aangevoerd 14 koeien f 140 a 210 74 vette kalver. f 40 A 125, per kilo 80 a 90 ct. 6 nucht. kalveren f 6 A 12; 31 Schapen f 10 a 23, 239 vette Varkens 44 A 53 ct per KG 49 magere dito f 16 A 20 Kalveren f a Amsterdam, 6 Feb. Aangevoerd 400 Run deren, le kwal 72 A ets, 2de kwal 62 ets. 3e kwal. 52 ct. per KG; Melk- en kalfkoeien f a Vette kalveren f 38 nucht. kalv. 5 A 10 Schapen f A Lammeren -- Af--; 360 vette Varkens 44 A 48 ets per KG Formerend 7 Feb. Aangevoerd vette kalveren a ct. per kg.; nucht. kalv. f a 251 vette Varkens 46 A 52 ct. per kg. 95 magere Varkens f 15 A 25; 112 Biggen f 8 a f 13; Schapen en Lammeren, Runde ren en Stieren. Kip-Eieren f 6,00 a f 7.00 p. 100. In de stallen zyn ruim 30 runderen aangevoerd, handel zeer lusteloos. Vette varkens, pryshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen, lager in prys, handel stug. Zondag 13 Februari. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. tien uurDs. van Schaick. Waal. Voorm. tien uur Ds. de Mazure. Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. de Mazure. Oosterend. Nam. 2 uur Ds. van Sohaick. Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. tien uur Ds. Kuperus. Ben Hoorn. Nam. VU uur Ds. Kuperus. Burgerleken stand der Gemeente Texel. van 1 7 Feb. ONDERTROUWD: J GETROUWD jueene* GEBORENFrouwtje, dochter van Jacob Burger en Jantje Former. Arie, zoon van Jacob Daalder en Pietje Ellen. Egbert HendriJcus Willem, zoon van Gerrit Teriet en Anna Geertruida Zigeler. OVERLEDENAnthonia Johanna Timmer, dochter van Dr. Jan Timmer en Anna Maria Loman. Gerrit Leen, 75 jaren, weduwnaar van Grietje Zeilemaker. Tryntje van Es, 73 jaren, weduwe van Jan Reuvers. Woensdag 8 Feb. a/d Burg. Makelaar J. H. MOOJEN, ten overstaan van Notaris Coninck Westenberg. - 38 „Huis en Huiskoog", Kooper P. C. Maas voor f 560. 1 01 70 „Maurik", Kooper K. van der Werf voor f 510. -- 51 90 „Kleine Boelan dje", Kooper C. C. Kuip voor f 165. --86 50 „Dekkerskoog", Kooper H. C Maas voor f 410. -- 80 60 „Rogtuin", Kooper F. Gaas voor f 335. 115 60 „Maauwerke", Kooper K. van der Werf voor f 420. 2 76 70 „Groote Bregkoog", Kooper P. C. Maas voor f 280. -- 68 10 „Achter de Kamer", Kooper H. C. Maas voor f 150. 1 86 52 „Boeland", Kooper S. R. Daalder voor f 1320. 1 19 20 „Matthieseland", Kooper J. B. Vlaming voor f 30. Den 5len Februari overleed te Cocksdorp, onze geliefde moeder, behuwdmoeder en grootmoeder, TRIJNTJE VAN ES, weduwe van Jan Reuvers, in den ouderdom van circa 74 jaren. Uit aller naam, M. REUVERS. Cocksdorp, 6 Februari 189-3. Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan of borg tochten onder zich hebben, geteekend door den heer P. DAALDER, gewoond hebbende te Den Hoorn op Texel en aldaar overleden den 13 Jan. jl., gelieve opgave of betaling te doen vóór 10 Fébr. a. s., bij D. DAALDER Pz. te den Burg op Texel. Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zyn aan of borgtochten onder zich hebben ten laste der nalatenschap van wyien den Heer P. Cz. VERBERNE overleden te Texel den 27"ca Januari 1893, worden verzocht daarvan opgav6 of betaling te doen voor 16 Februari a. s. by de ondergeteekenden. 4 Feb 93 KEIJSER. 4 *eb' yd' D. Jz. KEIJSER. Ext. Test. Sd. KEIJSER Pz., Makelaar, zal op MAANDAG 13 FEBRUARI 1893, 's avonds 7 ure, in het Logement de Zwaan, aan den Burg, PUBLIEK VERHUREN Voor den Heer R. RAN. 1.31.80 Hooiland, Operen by den Burg. 2 27.— Weiland, Hof Westen. zyn verkrygbaar by W, VISSER te OOSTEREND OP TEXEL. in de Gasthuisstraat. Te bevragen bij P. N. BREMER, Spang. is de ondergeteekende ruim gesorteerd in de prachtigste zwarte Tibets, Mode's, gewerkte stoffen, voor dames; fijne Kamgarens, Laken en Bukskin. Tevens gelegenheid om de aanne- merspakken, voor heeren, gemaakt te leveren. Alles van soliede stof en keurig netjes gemaakt pry zen uiterst laag, A contant 5% korting. Aanbevelend, TJEd. Dw. Dienaar, Ph. VLESSING. n o f9 99 ff 9 99 99 99 99 99 9 99 99 t" 19 99 9 19 99 9 9 9 99 9" 99 99 9 99 99 99 99 9 99 99 i 11 i in iiiiiiiii 111 II

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 3