VEEVERVOER, jaarmarkten Alkmaar Hoorn Formerend. Kennisgeving. flat fle SCHOUW over fle perceelslooten In let Hötel „In Comem" te VLISSINGEN, Verlrïlaar Ijj GEERT KIKKERT. Echte Hallumer Gele Afslag van Yleesch. Bun. J. KALI, Vleescltaw. Te koop 2500 poll Hooi J. PLAATSMAN, faal. Feuilleton. geljl Information bij de Agenten g g- r«orSer* Publieke Verhuring. Kamer-W erkmeid. THEE THOMSON. Even als vorige jaren zullen de veebooten van den Heer P. F. Holtzapffel ter inlading gereed liggen in de haven van Texel voor de bovengenoemde Jaarmarkten. GROOTE AFSLAG. tv <s BURG, TEXEL, April 1893. Het Bestuur van het Waterschap de 30 Gemeen schappelijke polders zal op MAANDAG 17 APRIL 1893, 's morgens 11 ure in het Logement de Lindeboom a/d Burg h. a. c. PUBLIEK VERHUREN 1. 38Weiland in het 3e blok polder 't Noor den aan de 3e dwarsweg. 2. 46 83 in het 3e blok annex het vorige perceel. 3. 45 46 in het 3e en 4e blok. 4. 61 11 60 bij Oost. 5. 22 53 80 afkomstig van W. Koning. 6. 57 43 70 aan de Hoofdweg afkomstig van W. Brans. 7. Een gedeelte van het 7e blok van af het voorgaande perceel tot aan de tochtsloot. 8. De JACHT op p. m. 460 Heet. land en water gelegen als voren. Het Bestuur van den polder Eijerland brengt by deze ter kennis van belanghebbende Ingelanden in dien polder, loopende in de richting van de duinen naar 't kanaal, zal worden gehouden op WOENSDAG den 3en MEI aanstaande, dat de afmetingen dier slooten bij de keur zijn bepaald als volgt breedte op Volzee1.60 M1 diepte onder I 0.80 bodembreedte0.30 terwyi alle dammen daarin moeten zijn voorzien van kokers hetzij gevormd uit teertonnen, hetzy vierkante ter hoogte binnenwerks van 0.50 en ter breedte van 0.40 M. Eet bestuur van den polder genoemd, D. C. LOMAN Dijkgraaf. J. P. NOORDIJK Secretaris. wordt zoo spoedig mogelijk verlangd, een nette KAMER-WERKMEID, salaris f 80 buiten verval. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven franco aan bovengenoemd hötel. AARDAPPELEN. A4 co co co »-*- «-*- co Dameszendt weder uwe leege zakjes der Thee Thomson bij den winkelier waar de thee gekocht is, om thans gratis de kans te hebben op een a prachtige, eikenhouten theetafel met DelfVch blad waarop een prachtig compleet Delftsck theeservies aangekocht en geëtaleerd bij de firma Wille Co. te Rotterdam. Deze Thee Thomson welke U 25 cent per 5 ons bespaart is te verkrygen van f 0.80 tot f2.— per 5 ons by te Texel Wed. J. BROUWER; C. G.KUIJPER en F. v. d. YISte Oudeschild: K. G. BROUWER; te WaalJ. BRUIN. Rundvleesch, LAPJES 45 cents per 5 ons. ROLLADE 50 Alles puike eerste kwaliteit. Aanbevelend, Ondergeteekende is ruim voorzien van Vloer zeilen, in alle breedten en patronen23A El breedte a 65 cent; 2 Els 50 cent; 1V3 Els 40 ct. Groote voorraad Zeilen- en Wollen Loopers een prachtige collectie Karpetten met bijpassende Redkleedjes. Komt eerst de voorraad bezien voor u bij een ander uw inkoopen doet; a contant 5% korting. Ph. VLESSING. Roman door A. S. 41. Hoofdstuk XVII. Jonge lieden behoefden, volgens hem, geen groote gezelschappen om zich heen te zien, zy moesten aan elkander genoeg hebben. Het was in 't geheel niet goed, wanneer een grondbezitter reeds van den beginne af aan verwend werd, aanvankeiyk moest hy zich weten te bekrimpen, geld uitgeven leerde hy l3ter nog vroeg genoeg. Naar deze grondstelling zich richtende, had van Dalen's vader het eenvoudige kleine woonhuis op de boerdery van het landgoed doen gereed maken, toen zfin zoon ging trouwen en Hugo van Dalen zou, tot leedwezen van zfin schoone levenslustige jonge vrouw, nog wel menig jaar zich op die wijze hebben moeten behelpen, wanneer zyn vader niet reeds twee jaren na den trouwdag van z0n zoon gestorven was, aan dezen zfjn groot grondbezit nalatende. De oude heer van Dalen liet slechts twee kinderen na, een zoon en eene dochter van 12 jaren. Hjj had in z0n testament bepaald, dat zijn zoon Hugo de gezamenlijke goederen zou erven, maar daarvoor ook de verplichting op zich moest nemen zyne zuster, wier erfdeel bfl wijze van hypotheek op de goederen moest worden ingeschreven, in zyn huis optevoeden. Met genoegen vervulde Hugo van Dalen de hem opgelegde verplichtingenhy had zfine zuster van harte lief en ook zonder het testament zyns vaders zou hy haar zeker niet aan vreemden hebben overgelaten, daar hy ook zyne moeder, die kort na de geboorte zyner zuster was gestorven, op haar sterfbed beloofd had, dat hy voor de kleine Klara een trouwen broeder zou zyn. Sedert den dood zyns vaders bewoonde Hugo van Dalen met zyne vrouw en zyne zuster Klara het heerenhuis van Linau. Voor hen was het groot genoeg. Groote gezelschapszalen bevatte het niet, maar daar bestond ook geene behoefte aan, want de goede buren, vrienden en bloedverwanten, welke dikwyis hen bezochten, gevoelden zich het best thuis in het gezellige woonvertrek. De bekenden van den ouden heer van Dalen maakten geen aanspraak op een prachtig meubilair naar de nieuwste mode, hen bevielen de oud-modische, maar zeer gemakkeiyke meubelen van den heer van Dalen veel beter. In die ouderiyke woning, welke geen aanspraak kon maken op al datgene, waardoor de heeren huizen, van den tegenwoordigen tyd uitmuntten, hadden Hugo en z0ne jonge vrouw hun intrek genomen. Voor Hugo was zy voldoende. Hy gevoelde zich er geheel thuis en aan al die oude meubelen waren voor hem aangename herinneringen uit zyn jeugd verbonden. Bertha echter vond het huis afschuweiyk. Reeds meermalen had zy den wensch uitgesproken den geheelen ouden inboedel te ver- koopen, om dien door een nieuwen den stand van den heer van Dalen meer waardige, te vervangen, maar Hugo was hiertoe niet te bewegen. Met een bezwaard hart gaf hy er aan toe, dat het mooiste vertrek, een kamer, die door vleugeldeuren toegang gaf tot een in den tuin gebouwde galery, als Bertha's kamer, geheel naar haar smaak prachtig werd gemeubileerd, maar in de overige vertrekken bleven de oude meubels staan en vormden een zeldzame tegenstelling met de moderne pronkmeubelen in het tuinsalon. Bertha vermeed het zooveel mogeiyk zich in die ouderwetsch gemeubelde, leeiyke kamers op te houdenzy bevond zich byna altyd in haar salon en wanneer het weder het maar eenigszins toeliet, vertoefde zy het liefst in de door een lichtdak overkapte galerydaar woonde zy als 't ware, daar ontving zy ook de bezoeken welke zy gewend was op Linau te ontvangen. Ook de galery was door Bertha geheel naar haar smaak ingericht, zy geleek een van de meest mogeiyke gemakken voorziene maar tegeiyk zeer smaakvol ingerichte woonkamer, waarvan de glazen wanden gemakkeiyk geheel of gedeelteiyk naar zulks noodig werd geoordeeld, konden worden neergelaten of opgehaald, zoodat men er zelfs in de winter gebruik van kon maken. Op den gloeiend heeten namiddag in Augustus, dat wy Bertha in het heerenhuis van Linau terug zien, waren de glazen wanden geheel neergeschoven en niet het geringste koeltje woei haar, die op haar gemak in een schommelstoel zat, tegenzy trachtte zich met een prachtvolle waaier te verkoelen, maar het scheen wel of de drukkend zware lucht daardoor nog ondragelyker werd. Geen tochtje deed zich gevoelen,'t was bladstil en toch stegen de uit het zuidwesten opdagende zwarte wolken al hooger en hooger naar den hemel;reeds had de zon zich achter haar verborgen en trokken zy over de hooge boomen, die in de breede grasvlakte voor de galery stonden. Het is onverdrageiyk zoel en heet, zuchtte Bertha, den roman dien zy gelezen had, ter zyde leggende, want zelfs voor eene zoo weinig vermoeiende bezigheid als het lezen van een dergeiyk boek scheen de drukkende lucht haar de kracht te benemen. Men vergaat in dit onuitstaanbaar klimaat öf van hitte öf van koude; men bevriest of men wordt gestoomdeen schoone, mooie, zachte zomer avond komt in dit afschuweiyk West-Pruisen niet voor. Sprak zy die woorden tot zichzelf of richtte zy deze tot de jonge dame, die, op eenigen afstand van Bertha in het midden der ruime galery aan een ronde tafel zat en yverig bezig was met het verbeteren eener teekening van de kleine Klara, waarin deze eenige kleine fouten gemaakt had. Het was zeer moeieiyk te raden tot wie die woorden gericht waren, daar Bertha, terwyi zy sprak, de jonge dame niet aankeek. Zy zag in den tuin, voortdurend haren waaier in beweging houdende. Bertha scheen niettemin een antwoord verwacht te hebben en toon zy dit niet kreeg, richtte zy hare blikken snel naar de jonge dame de eerst langzame beweging met haren waaier werd sneller en een eigenaardigen scherpen trek vormde zich om haren fijn gesneden mond. Elizel Het noemen van dezen naam klonk zoo snydend bevelend, dat de aangesprokene, die zich juist over de teekening boog, verschrikt opkeek. Een donker rood vloog over haar schoon gelaat, hare lippen openden zich, als wilde zy een antwoord geven, maar op het juiste oogenblik bezon hy zich. Zy kneep de lippen vast op elkaar en uitte geen woord, ofschoon de scherpe uitroep haar als 't ware tot het geven van een antwoord genoodzaakt had. Z0 veriiet haar stoel en plaats en plaatste zich voor Bertha. Kunt gy geen antwoord geven, wanneer ik tot u spreek, vroeg Bertha op bitsen toon. Verschooning, ik dacht niet, dat uwe bemerking tot my gericht was, antwoordde de zoo onvriendeiyk aangesprokene. Inderdaad een vry zonderlinge verontschuldiging, (Wordt vervolgd). Snelpersdruk LANGEYELD DE ROO U—Texel h O - pu Bil |M I II II I «II P I'll ■■■III Mil I I»

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4