Marktberichten. Advertentiën H. H. Bakkers Prima stukken sucade p. 5 pond f 1.50. Lees dit s. v. p. uit de hand te koop: Prima Am. Petroleum 50 cents per 10 liter. A. DROS Albzn. De Cocksdorp, PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Dankbetuiging, Vijf jonge Dames, levert diverse soorten zakken al de gereedschappen D. C. DROS. Een vreeselijk ongeluk had Maandag plaats in de koninklijke pyrotechnise inrichting bij Berltfn. De chemicus Dr. Schlör was in zijn laboratorium, dat geheel geïsoleerd is gelegen op het eilandje Eiswerde in de Havel, op eenigen afstand der overige fabrieksgebouwen, bezig met de bereiding van knalzilver, dat gebruikt wordt voor de vulling van slaghoedjes. Plotseling had een vry hevige ontploffing plaats en toen andere personen ten gevolge hiervan toesnelden, bevonden zij dat de scheikundige was omgekomen. Zijn lijk was vreeselijk verminkt, de schedel was verbrijzeld, het gelaat onkenbaar, de borst opengescheurd, de rechterarm geheel afgeslagen. Eene maand geleden togen vijf jonge goudzoekers, Lorian en Knapp, Amerikanen, Martinez, Lejoda en Guerrero, Mexicanen, naar de San Bicentabergen, bij de Texas-Mexicaansche grens, door een woestenij van 150 mijlen. Den derden dag, na Santa Rosa verlaten te hebben, hadden zij geen water meer, hunne paarden maakten zich uit de voeten en zes dagen lang, geheel onbeschut onder de blakende zon, leefden zij van het sap eener zekere plant. Den zevenden dag werden twee der Mexicanen uitzinnig, ver dwenen en kwamen ongetwijfeld om. Lorian en de derde Mexicaan stierven en de eenig overlevende was Knapp, die den tienden dag ten eenemale uitgeput te San Jose de Piedras aankwam. Hier werd hij vriendelijk opgeno men en verpleegd en is nu naar zijn land teruggekeerd. - Te Bombay houdt men zich in den laatsten tjjd veel bezig met een Joodschen volksstam, de Beni-Israël, die in Indië sinds minstens 18 eeuwen is gevestigd. Volgens de overlevering heeft die volksstam Galilea moeten verlaten ten gevolge van een inval. De dooltocht der weinige uit dien „exodus" over ■ebleven, die zich met de bereiding en den verkoop van olieën bezig hielden, nam een einde op de plaats, waar zy nu zijn gevestigd. Van al ïun heilige boeken hebben zij slechts één enkel vers van den Bijbel bewaard, dat bij al hunne godsdienstplechtigheden wordt opgezegd. Deze volksstam telt ongeveer 10,000 menschen, waarvan er verscheidene in het leger of als zieke oppassers in de hospitalen dienst doen. - Woensdag is te Londen een ingenieur, Henry Montagne Martyn, 35 jaren oud, tot 5 jaren iwangarbeid veroordeeld wegens bigamie. Hij rouwde eerst aan de Kaap een jong meisje, maar jing voor zaken naar Amerika en huwde daar, n New Yersey een andere, die hij ook in den iteek liet, om te Londen no. 3 te trouwen, inmiddels liet hij zich uit New-Yersey geld zenden in hield met zijn vrouw aan de Kaap een dol rerliefde en dweepend-vrome correspondentie - In het verzekeringsblad The Review van 31 lei jl. komt het volgende voorDe meest irnstige raad, dien ik bezoekers der Chicago- entoonstelling zou willen geven, is dat zij zich n acht nemen voor de tijdelyke hotels en baarding- ouses, voor deze gelegenheid in de nabijheid er tentoonstelling opgericht. Deze bestaan iiuiuilond uit hout en het voorkomen van echtheid, dat men door middel van gegalvaniseerd izer er aan heeft gegeven, is eenvoudig bedriege- 'flk. Bij het minste ongeval zullen deze gebouwen 3 lichte-laaie staan en een storm ze in een ogwenk ineen doen storten. Vuur is een gevaar, dat World's fair rondom elegert. De muren of wanden der meeste tentoonstel- ngsgebouwen zijn opgetrokken uit latwerk en alk, ze zullen by de minste aanleiding in brand liegen als eene rij lucifersdozen. Gegeven eene flinke brand in een der naby- ggende hotels, gepaard met een gunstigen wind a'de brandweer der geheele wereld zou de totale lernietiging der tentoonstelling niet kunnen Rerhoeden. I - Het spoorwegongeluk te Altona in Pensyl- anië, waarbij een trein die een circusgezelschap ervoerde, van een dertig voet hoogen heuvel is 'gevallen, blijkt in zyn nu bekend geworden mschen omvang een zeer ernstige ramp te geweest. Zeven personen en 49 circus- larden zyn gedood, vele personen en dieren jo gewond, talrijke wilde beesten zyn ontsnapt, ader deze waren leeuwen, tijgers, krokodillen 1 slangende meeste leeuwen en tygers zijn eder gevangende krokodillen en de slangen, ider welke er giftige waren, maken daarentegen streek, waar de ramp heeft plaats gehad, nog ïveilig. - Afgryselyke stierengevechten hebben te etafe in de provincie Madrid plaats gehad. x 3.60 4,25 Zondag 11 Jnni. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. tien uurDs. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazuee. Den Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. van Schaick. Oosterend. Nam. 3 uur Ds. de Mazuee. Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Babends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Waal, Voorm. tien uur Ds. Kuperus. Uitsluitend liefhebber», van te voren ingeschreven, zouden achtereenvolgens de vijftig dieren be strijden maar lieden uit de heffe des volks waren onder de menigte toeschouwers uit Madrid overgekomen en drongen zich in het strijdperk. Een jongmensch, die een der stieren een over den kop geworpen mantel wilde afnemen, werd op de horens genomen, in de lucht geslingerd en eindelyk doodgestooten onder het uitzinnig gejuich der toeschouwers. Kort daarop werd een ander jongeling door een stier met de horens tegen een slagboom geduwd, zoodat hy onmiddelijk dood bleef. De overheden woonden alles kalm by tot de laatste stier gevochten had. Ver scheidene personen werden gekwetst en moesten weggedragen worden. De 100 Kilo. Te Antwerpen is onlangs, in navolging van Brussel, eene vereeniging opgericht, „Van de 100 Kilo." Dat wil zeggen, dat niemand lid kan worden, die niet ten minste 100 Kil. zwaar is. De gewichtige leden dezer nieuwe vereeniging hebben onlangs aan hun Brusselsche collega's een bezoek gebracht en hadden veel bekyk, vooral toen zy te zamen in optocht door de voornaamste straten trokken. Alkmaar, 2 Juni. Graanmarkt. Aangegeven, totaal 102 Hectoliters, als 18 Tarwe f6 h f 6 Gerst' I id. chev. 31 Haver Paardenboonen 39 Bruine boonen 3 50 8 Citroen boonen Witte boonen Duiven 1 Rood Mosterdzaad Karweizaad 7 Groene Erwten 16, grauwe Erwten Alkmaar, 5 Juni. Aangevoerd 12 koeien f180 a 240; 234 vette kalv. f 35 85, per kilo 70 a 80 ct. 23 nucht. kalveren f5 A. 10; 92 Schapen f 14 a f 26lammeren f a f171 vette Varkens 43 50 ct. per KG. 50 magere dito f 16 a f 21. Amsterdam, 5 Juni. Aangevoerd 356 Run deren, le kwal. 71 a - ct., 2de kwal. 61 ct., 3e kwal. 51 ct. per KGK 130 Melk- en kalfkoeien f 140 a 230Graskalveren f - 71 nucht. kalv. f 4 a 850 Schapen f 20 a 28460 Lammeren f 5 a f 9 465 vette Varkens 38 a 44 ct. per KG. Purmerend, 6 Mei. Aangevoerd 191 vette kalveren 50 a 80 ct. per kg.; 153 nucht. kalv. f 7 a 15 170 vette Varkens 40 a 46 ct. per kg. 68 magere Varkens f 15 a 27; 151 Biggen f 8 a f 12; 1816 Schapen en 1060 Lammeren; 354 Runde ren en 10 Stieren. Kip-Eieren f 3.25 a f3.75 p. 100. Vette koeien, pryshoudend, handel traag, f 0.58 a f 0,70 per k. g. Melkkoeien, lager iD prijs, handel stug, f 80 a f 190 per stuk. Geldekoeien, lager in prys, handel stug, f 60 a f 150 per stuk. Vette kalveren, lager in prys, handel stug. Nuchtere kalveren, prysh. handel vlug. Vette varkens, lager in prys, handel stug. Magere varkens en biggen, pryshoudend, handel vlug. Vette schapen, hooger in prijs, handel vlug, f 14 a f 25 per stuk. Overhouders, pryshoudend, handel traag, f 12 a f 21 per stuk. Lammeren, lager in prys, handel stug, f 4 f 10 per stuk. Melkschapen, lager in prys, handel stug, f 6 h 15. Londen, 6 Juni. Ter veemarkt zyn aangevoerd, 1800 Runderen, 17000 Schapen en lammeren, 15 kalveren, 10 Varkens. Men noteert: Runderen 0,477* A 0,70; Schapen en lammeren 0,55 a 0,77V.; kalveren 0,45 a 0,75; varkens f 0,417, a 0,70. Burgerleken stand der Gemeente Texel. van 31 Mei 6 Juni. ONDERTROUWDReijer Buijsman en Marrotje Bakker. Reijer Vlaming en Immetje Kooger. Martinus Bakker en Neeltje Bakker. Johannes Keyser en Immetje Keijser. GETROUWD: Geene. GEBORENSouwtje, dochter van Coenraad Louis van Scharenberg en Charlotte Elisabeth Eelman. Kl<zas} zoon van Klaas Burgman en Aafje Lammerts Dekker. Jacob, zoon van Jacob van Heer waarden en Jannetje Bakker. Pieternella, dochter van Simon Jonker en Jannetje Breen. Jannetje, dochter van Cornells Koopman en Trijntje Cornelia de Waard. OVERLEDENMartje Boon, 75 jaar, geh. met Jan Kok. Pieter de Jager, 45 jaar, geh. met Maria Hol. voor VIER achtereenvolgende^g^^^ra; plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DR1E- maal inrekening gebracht. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde ouders, FULPS DUINKER en TETJE DEKKER, Zaterdag den 10 Juni, hunne vijf en dertig jarige Echtvereeniging te herdenken. Moge de Heer hun spare tot in leDgte der dagen, is de wensch van hunne kinderen, behuwd en kleinkinderen. Texel, P. H. Polder. voor de vele blijken van belangstelling by hun 25 jarige Echtvereeniging ondervonden. J. KEIJSER Az. en Echtgenoote. INe ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het leveren van alle voorkomende kantoor- en schrijfbehoeften, prentenboeken, leesboeken, papieren winkelzakken en verdere aanverwante artikelen, tot concurreerende prijzen. DEN BURG. HERMENS. Aanbevelend, D. C. DROS. uit den netten stand, wenschen kennismaking met vijf heeren, om gedurende de Kermis, in onderling gezelschap, uit te gaan. Stipte geheimhouding verzocht en verzekerd. Brieven onder letter A. Boekh. W. C. REIJ, Burg. tegen concurreerende prijs. MONSTERZAKKEN steeds voorhanden. Door bijzondere omstandigheden tot billijken prijs, en op zeer aannemelijke voorwaarden ten behoeve eener Kaasmakerij die nog geen 18 maanden bestaan heeft. Brieven fr. onder lett. X. IJ. Z. aan de uitgevers van dit blad. Groene Zeep 40 „5 pond. Geele Zeep 50 Eng^Soda 10 Zout 17 v andere artikelen uiterst laag genoteerd. Per pond iets hooger. Aanbevelend, Alle 9 9 1 9 9 9 1 9 9 1 9 1 9 9 9 O Kfl O 9 1 9 9 1 9 1 9 9 1 9 1 9 9 1 9 1 9 9 1 9 1 9 9 1 i» i xxi 11

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 3