Marktberioh ten. Advertentiën het repareeren en stemmen van piano's enorpls. VLIEGENDOOD, Prima SCHIJFJESAPPELEN, Oopoer 30 jaiio of tweejarige SCHAPEN, OoJerneteeMo verzoolt Meefi terni- torpi m ooi afweziso ZAKKEN en KOEKKISTEN. e- dros. Een gouden Brochje, Vermist twee Schapen, op de Nieuwe Rotterdamsche Courant. PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. KENNISGEVING. Leesuren open Boekh. REIJ. D. C. DROS. Te koop gewaagd: Verloren Op den lien Mei 1885 werd tusschen Engeland en Duitschland een Tractaat gesloten, waarbij de eilandengroep in twee byna gelijke deelen werd gesplitst en de beide mogendheden elk een deel onder haar protectoraat plaatsten. - In Engeland dreigt eene groote werkstaking in de kolenmijnen uit te breken. Men acht het waarschijnlijk, dat verscheidene mannen van invloed zullen trachten, deze werk- gtaking te voorkomen. De Bisschop van South well heeft reeds aan de betrokken partijen een irief gezonden waarin hij zijne bemiddeling aan- liedt en zoowel de patroons als de arbeiders lezweert, „niet in de kaart te spelen van de mitenlandsche steenkolenproducenten." - Het personeel van het station Bologna rerkeerde verl. Vrijdag in groote opgewondenheid Jepeches van de stations Poggiorenatico, Galliera i. a. maakten melding van het voorbijsnellen der ocomotief no. 3451, bestuurd door den machinist 'ierre Rigosi. Over de heele lijn van Ferrara laar Bologna had men hem wanhopige seinen ;egevende roode vlag uitgestoken, de schijven ;esloten, enz. Maar de machinist, wel verre ran te stoppen, stookte de vuren op en door liefde de ruimte met eene snelheid van 50 of 10 KM. in het uur. Slechts nu en dan bewees en snerpend gefluit de aanwezigheid van een nensch op deze dolle machine. Rigosi was 6 u. 0 uit Ferrara vertrokken en moest tegen 8 u. e Bologna aankomen. Eerst te Poggiorenatico iras hij plotseling in volle vaart van het station ertrokken, de reizigers en het personeel in de ;rootste verbazing achterlatend. De inspecteur van tractie, de heer Pagliani, lam nu door het stellen der wissels maatregelen m de machine op te vangen op een rangeer- orrein waar ledige wagons stonden. Tegen 7 ren reeds kondigde een gerommel de machine an, die met duizelingwekkende vaart naderde. !jj het station ging de machinist vóór op de icomotief staan. De schok was verschrikkelijk, igosi verdween in eene wolk van rook en puin. "ij werd met gebroken ledematen en verscheurd chaam uit de verbrijzelde wagens tevoorschijn etrokken. Men vermoedt dat Rigosi plotseling krank- nnig was geworden. Hy stond als een bezadigd ïensch bekend. - Een hoenderfokker doet in een Westfaalsch ad een hoogst eenvoudig middel aan de hand m vogels van ongedierte te bevrijden. Men ^sprenkelt de hokken met frisch water en strooit ze daarna overal, waar ongedierte huist et roet. 1 Wanneer broedende kippen door de luis zoo 'Jjplaagd worden dat ze niet stil kunnen zitten, )ln eenige handen vol roet onder het nest fllstrooid, voldoende om ze van die kwelling te "vrijden en gezonde kuikens voort te brengen zonder dat de dieren eenig nadeel van het jlet ondervinden. - Het kunstmatig voortbrengen van regen |u in den Amerikaanschen staat Kansas een keren Montgomery voor den rechter hebben Ibracht. Na een langdurige droogte vielen piot ping hevige stortregens. Montgomery vertelde ieder, die het maar hooren wilde, dat hy zen ommekeer teweeggebracht had. Een boer jeld hem by zyne woorden en eischte schade- (rgoeding van hem, daar de stortvloeden zyne vassen vernield hadden. Montgomery weigerde etalen, waarop de boer hem een proces aandeed, hevige regens hadden echter ook een spoor- ^gdyk beschadigd, waardoor een trein ontspoorde de machinist gedood werd. Diens weduwe pft nu eveneens tegens Montgomery een eisch 1 schadeloosstelling ingediend, idien het bericht te vertrouwen is, zy men voorzichtig met proefnemingen tot het maken regen! Goeden morgen lieve schoonmoeder 1st deze woorden trad een heer in het huis een burger by Ebersbach, niet ver van rlitz en viel de vrouw terstond om den hals. en deze den vreemden man vroeg vanwaar ene verwantschap dagteekende, deelde de man |ir mede, dat hy hare dochter in Amerika had puwd. LHebt gy onze photographie dan nog niet fregen? voegde hy er by. „Ik ben hier gekomen, kennis te maken met myne schoonouders [moet morgen naar Görlitz, om bij den bankier P geld te wisselen. Paar hare dochter, werkeiyk in Amerika was [kennis had gegeven van haar huweiyk, schonk den man ten volle vertrouwen, en dit te ér, omdat hy geheel bleek te zyn ingewyd in [omstandigheden der familie hier en daarginds, pot was de vreugde van het geheele gezin en des avonds werd er een goede maaltijd bereid. Des anderen daags bracht de goedo vrouw hem zelf op haar wagen naar den trein. Vooraf echter sprak de jonge man zijn vrees uit, dat men hem voor zyn Amerikaansch geld geen kaartje zou willen geven. Terstond werd al het contant geld, 32 mark, dat men in huis had, in zyn hand gelegd, en buitendien kreeg hij nog een grooten reiszak mee, om daarin de geschenken te pakken, die hy voor zyn familie zou meebrengen uit Görlitz. Des avonds ging de vrouw weer naar het station, zooals was afgesproken, om den gast af te halen. Maar deze kwam noch dien avond, noch den dag daarna. Eerst den daarop volgenden dag, toen de photographieën uit Amerika werkelijk aankwamen, zag men, dat men met een bedrieger te doen had. Alkmaar, 28 Juli. Graanmarkt. Aangegeven, totaal 452 Hectoliters, als 28 Tarwe f 6,50 St f 41 Rogge nieuwe 6,25 93 Gerst 4,37 5, id. chev. 5,12 5,75 68 Haver 3.80 4,60 4 Citroen boonen „8, 4 Rood Mosterdzaad 118 Koolzaad 8,50 8,75 49 Karweizaad 16,80 17, Groene Erwten 8,25 16, 47 grauwe Erwten „16, Vale 8,50 9, Alkmaar, 31 Juli. Aangevoerd 6 koeien f 180 225; 181 vette kalv. f 30 A 95, per kilo 70 a 80 ct. 16 nucht. kalveren f 5 10; 211 Schapen f 12 a f 1980 lammeren f 4 f 7; 146 vette Varkens 42 50 ct. per KG. 43 magere dito f 14 f 17 Amsterdam, 31 Juli. Aangevoerd 223 Run deren, le kwal. 71 ct., 2de kwal. 61 ct., 3e kwal. 51 ct. per KG. 170 Melk- en kalfkoeien f 120 a 2207 Graskalveren f 44 nucht. kalv. f 4 h 640 Schapen f 7 Lammeren f f 400 vette Varkens 36 43 ct. per KG. Formerend, 1 Aug. Aangevoerd 280 vette kalveren 45 a 70 ct. per kg.; 58 nucht. kalv. f 5 a 12289 vette Varkens 40 48 ct. per kg. 70 magere Varkens f 14 A 25; 225 Biggen f 6 a f 10; 1581 Schapen en Lammeren; 417 Runde ren en 38 Stieren. Kip-Eieren f 3.25 a f 3.75 p. 100. Vette koeien, hooger in prijs handel vlug f 0.55 a f 0,70 per k.g. Magere koeien hooger in prijs, handel vlug f60 f 150 per stuk. Melkkoeien, pryshoudend handel matig, f 80 a f180 per stuk. Vette kalveren, lager in prijs, handel stug. Nuchtere kalveren, lager in prys, handel stug. Vette varkens, prysh, handel matig. Magere varkens en biggen, hooger in prys handel vlug. Vette schapen, hooger in prys handel matig f 16 a f 23 per stuk. Magere schapen, prysh. handel matig f 8 f 14 p st. Lammeren, prysh. handel matig 6 f 12 p. st' Londen, 31 Juli. Ter veemarkt zyn aangevoerd 1800 RuDderen, 13000 Schapen en lammeren; 28 kalveren, 65 Varkens. Men noteert: Rundere 0,50 d 0,77 V»; Schapen en lammeren 0,56 a 0,82 n kalveren 0,35 a 0,67'/, varkens f 41'/4 a f 70. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor TEXEL en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd ge durende de maand Juli: Ingelegd f 9017.19; Terugbetaald f 253.55 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1146. Zondag 6 Aug. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. tien uur Ds. van Schaick. Koog. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Den Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. 's Avonds half zeven Ds. Leffef. Oosterend. Nam. 3 uur Ds. de Mazure. Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Burgerlijken stand der Gemeente Texel. van 26 Juli 1 Aug. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDWillem van der Vis en Trijntje Kooger. GEBORENDirkje, dochter van Sijbrand van der Sterre en Pietertje Koorn. Jan, zoon van Arie Boon en Wilhelmina List. Axis, zoon van Jan Timmer en Jetske Bremer. Marina, dochter van Klaas Dop en Deitje Smit. OVERLEDEN; Geene. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE. maal inrekening gebracht. By een kort verbiyf op Texel beveelt ondergeteekende zich aan tot Bestellingen by den Heer B R U IJ N, Hotel Lindeboom, den Burg. E. LEICHEL ZONEN. By deze zy bericht, dat wy in de volgende week zullen beschikken over het bedrag der verzonden rekeningen betreffende het afgeloopen kwartaal. Burg, Texel. LANGEVELD DE ROOIJ. op MAANDAG 14 AUGUSTUS a. s., 's morgens 12 ure, in het logement de Oranjeboom a/d Burg. Voor Mejuffrouw Wed. Jb, C. LIST, van: 1 H. 89 A. 40 C. onder het lange Bosch in E verstekoog. 2 53 het Groote Stuk, liggende als- voren, (in 2 perceelen). Makelaar J. H. MOOJEN. Adres: Hotel LINDEBOOM. 2Vj ct. per vel per 5 ons 25 cents. eerste kwaliteit. Aanbiedingen worden ingewacht by J. H. MOOJEN, a/d BURG. tusschen DEN BURG en HET BOSCHJE. De vinder zal beloond worden. Bericht wordt inge wacht bureau Tex. Courant. gemerkt met een roode streep over het kruis en een op de linker voorbout. Die inlichtingen des betreffende kan geven zal beloond worden. A. P. EELMAN, Bar gen,

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 3