vitte ei ptMe MOLTON DEKENS, a b P Verplerii op DtnMag lep 2d km 1893, TBtte in zal slachten. TJALKSCHIP, Eene groote partij sterk Schoenwerk, W o es Hollandsche Maatsch. v. Landbouw. W Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. """""■NEW-YORK. Het is verboden Feuilleton. GEUL TI it de hand te koop: Opnieuw ontvangen Contant 5% korting. Cl o P p O Een goed onderhouden ?met completen inventaris, groot 44 ton. Te bevragen bij T. TIMMER, Burg op Texel. voor Heeren, Dames en Kinderen. Sierlijke modellen. Lage prijzen. Ontijdige gebreken worden kosteloos hersteld. Aanbevelend, JAC. RAB. fWAVlNKEL&O? J3peldoorn. Ondergeteekende bericht ontvangen te hebben eene groote part ij vanaf de gewone tot in de fijnste soorten, prijzen laag. Dekens vanaf 537» cent en hooger. Een party Holton dweilen Cgroot soort) 15 cent. A contant 5°/, korting. Aanbevelend, UE. Dw. D. Ph. VLESSING. <T> O .Hf* AFDEELING TEXEL. 8 CD CD Pi Pi CD O O -H* 8- AHSTERDAH Afvaarten des Woensdags enZaterdags. Nadere inlichtingen by: de N. A. S. H., Afdeeling Passage, te ROTTERDAM, by den Inspecteur v/h Noorden, den Heer J. E. KROES te Groningen. by den Inspecteur v/h Zuiden, den Heer E. BOLSIUS te Oistertvyk. en by de Agenten. des avonds ten 7 ure, in het locaal van C. A. BROEKKAMP, BURG OP TEXEL. Benoeming van afgevaardigde naar de Algem. Vergadering. Punten van beschrijving. Ingekomen stukken. BESTUURSVERGADERING MAANDAG 21 AUGs. 1893, voormiddags 12 ure, in het locaal van K. LANGEVELD. te rijden of te loopen, op boete volgens de wet, over de landerijen in EVERSTEKOOG toebehoo- rende aan 14 Augustus 1893. P. M. STIGGELBOUT. De ondergeteekende bericht zynen geachten plaatsgenooten, dat hij in de volgende week eene K. PEREBOOM. Roman door A. S. 77 Hoofdstuk XXVHE. Had hjj nu minstens maar met aandacht knnnen lezen, met volle lust zich aan de betoovering der muziek kunnen overgeven, maar ook dit was hem niet mogelflk, zyn gedachten waren te verstrooid. Nu eens bevonden zö zich te Linau, dan weer in vroegere tyden op het kasteel Elshout, zö vergezelden Springer op zyn reis of wel zö trachtten door te dringen in de toekomst. Na het bezoek van Van Dalen en Frits gevoelde hö zich nog onaangenamer gestemd dan te voren. Eerstgenoemde was zoo byzonder verstrooid, zoo koud en slechts gedwongen vriendeiyk geweest, geheel anders dan by zyn eerste bezoek; zou hy hebben kunnen vermoeden, dat gedurende zyne afwezigheid Bertha ofschoon ook Blechts gedurende een zeer kort oogenblik in zyn armen gerust had? Een pöniyk gevoel van diep berouw vervulde Bernard by deze gedachten en tegeiyk een gevoel van bittere schaamte over het feit, dat hy gedurende dat oogenblik niet in staat was geweest zich zelf te bedwingen, Jaren lang was hy bezig geweest met zich zelf te leeren beheerschen. Hy had gemeend meester te zyn van zich zeiven en zöne hartstochten en nu was slechts een kort oogenblik voldoende geweest om hem ontrouw te doen worden aan de grondbe ginselen van de eer, tot wier naleving hy zoo vast besloten was. Zöne goede engel was van hem geweken. Had hy daaraan in het bewuste oogenblik gedacht, dan zou hy zich zeiven niet ontrouw geworden zfin, dan had zyne verleidster geen macht over hem kunnen uitoefenen. Waar zou Lize zich thans wel bevinden? Van Springer had hy slechts een korten brief uit Beriyn ontvangen. Mevrouw Van Elshout was reeds vier weken van te voren uit de stad vertrokken en aan hare vroegere woning wist men niet waarheen zö zich begeven had, terwyi de heer Garnow, by wien hö zeker haar adres wel had kunnen krygen, onge. lukkigerwyze zich ook op reis had begeven. Springer bleef daarom niets anders over daar naar Elshout te reizen, ten einde by den predikant aldaar inlich tingen te vragen en in dien deze ze hem niet kon verstrekken was zyn plan den heer Frits van Elshout te vragen hem het tegenwoordig verbiyf van mevrouw Van Elshout wel te willen opgeven, by zou het wel weten daar hö toch moest weten, waarheen hy het weduwenpensioen moest op zenden. Na dezen brief, die Springer even voor zön vertrek uit Beriyn had afgezonden, was er van hem op Plagnitz verder geen schröven ontvangen. Zyn zwögen vervulde Bernard met kommer en zorg, driemaal per dag zond hy iemand te paard naar de post, om de voor Plagnitz bestemde brieven af te halen, maar steeds kwam deze terug zonder het met ongeduld verbeidde bericht te brengen, dat Springer mevrouw Van Elshout wederge vonden had, Eindeiyk, des Zaterdagsmorgens, werd Bernard's ten hoogste gespannen verwachting bevredigd. Er kwam een brief, waarvan het adres door Springer geschreven was, met bevende handen opende Bernard den omslaghy voelde het hart kloppen, het schemerde hem voor de oogen hy moest een oogenblik pauseeren eer hy het krachtige handschrift vermocht te herkennen en las toen: Geëerde heerl Uw heeriyk plan is uitgevoerd. Heden kan ik u eindeiyk bericht zenden, dat alles prachtig gelukt is. Myn reis naar Elshout had goede gevolgen. Van den predikant vernam ik, dat mevrouw sedert eenige weken in Hirschberg woont. Ik begaf my onmiddeiyk daarheen en tot myne groote vreugde trof ik de geëerde vrouw in den besten welstand aan. zy was even verwonderd als verheugd my te zien. zy twyfelde geen oogenblik aan de waarheid van myne vertelling omtrent den heer Simon en stortte tranen van vreugde, toen ik haar den brief over handigde. Zy was thans overgelukkig zei zy, daar zy thans weer in staat gesteld was met hare dochter samen te wonen en mejuffrouw Lize niet verder gedwongen zou zyn zich voor haar op te offeren. Ik had wel gewild geëerde heer, dat u getuige had kunnen zyn van het geluk, dat door u bereid is geworden. Mevrouw Van Elshout zal my naar Beriyn verge zellen, om daar het haar behoorende kapitaal in ontvangst te nemen en de vereische quitantie te teekenen. Morgen vroeg zullen wy samen de rei! aanvaarden, over den uitslag waarvan ik u per sooniyk mededeeling zal doen, heden echter zend ik u nog een bericht, dat u niet spoedig genoeg] geworden kan. Mejuffrouw Lize bevindt zich in uwe onmiddeiyke] nabyheid, u hebt, zonder het te kunnen denken, met haar een nacht onder een en hetzelfde dak doorgebracht 1 De heer Van Dalen heeft haar gouvernante voor zyne zuster Klara in dienst genomen, in zyne woning te Linau houdt verbiyf, maar, zooals mevrouw my mededeelde, nog| slechts enkele dagen, daar zy den volgenden zondag Linau gaat verlaten, om tot hare moeder terug te keeren om by deze te biyven tot dat zy eene andere betrekking gevonden zou hebben, maar zooali] haar mama my uiterst gelukkig verklaarde, zal dit nu wel niet noodig zyn. Welke oorzaken mejuffrouw Lize bewogen hebben, tegen alle vroegere gemaakte afspraken in, Linaul reeds thans te verlaten, biykt niet uit den kortenf brief, in welken zy hare moeder haar op Zond; bepaald vertrek mededeeld. De vermoedens, welki by my door dit onverwacht vertrek zyn opgekomei waag ik niet aan het papier toe te vertrouwi maar ik achtte my verplicht u onmiddeliyk vanhi verbiyf der jonge dame te moeten kennis gevi alsmede ook van haar voorgenomen vertrek Linau op aanstaanden Zondag. U zult dezen brii naar myne berekening Zaterdagmogen ontvangen daardoor in staat zyn een besluit te nemen of wellicht nog Zaterdag een bezoek op Linau brem wilt. Bernard liet de hand zakken, waarin hy di brief hield. Hy kon niet verder lezen, de letti dansten hem voor de oogen. Lize was nog in Linau, nog één dag slecbl maar deze behoorde Bernard. Wat gaf hy er oi dat de dokter hem verboden had, zich bloot stellen aan het nadeel, dat eene lange rit hem kunnen berokkenen? Hy moest naar Linau, geen minuut meer will hy ongebruikt voorby laten gaan. Lize in LinauZy had hem verpleegd in di bewusten nacht, haar liefeiyk beeld had hy gezii terwyi hy half bewusteloos neerlag; zy had liefderyke zachte hand zyne wonde verkoeld, zich over hem heen gebogen en hem vol angst in half gebroken oogen gezien. Zyn droom was di werkeiykheid, geen droom geweest! En hy had kunnen gelooven, dat Bertha verpleegster was geweest! Een gevoel van niet beschryven tegenzin kwam by hem op, als hy Bertha dacht, haar beeld kwam hem in vervoereni schoonheid voor den geest, maar die schoonheid voor hem geene bekoring meer, zö trok hem aanmaar stootte hem integendeel af. :ie ;rei Is I 1 C I l tri 1 foh. J. 2 G 1de ,err Ee >bb ïeri iroej «el, (Wordt vervolgd.) tdu fttei rav Snelpersdruk - LANGEVELD DB BOOIJ-! Op 53»® a> Di i WERKZAAMHEDEN

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4