Denkt er nu aan!! BBUIIEOLEI-BBIKETTEI, letter in een driehoek. VERKRIJGBAAR lij Handelaren in Brandstoffen. MANTELMAGAZIJN B. C. HUI, Alkmaar, nitpstald lij den Heer BROEKKAMP, Hötel „de Zwaan", den Bun van 22 tot en met 27 Octoler. Een Mie partij Dames-Winterpantoffels Ss-NEW-Y ORK. vet varken Tevens vertrtto puit pro oil spel. Buitengewoon lage prijzen. Een fijn vet varken Laarzen voor jacht en visscherij BRILLEN Nederla&dsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij Woensdags en Zaterdags. Feuilleton. driehoek HET GROOTSTE, goedkoopste en meestgesorteerde Te koop: Heden ontvangen: Dames. Dames. Dames. BRUINKOLEN-BRIKETTEN .srinj STOOKT «3- Let toe-dat U onder het merk JK. geen andere merken gemengd krijgt! thans UWE VOORRAAD OP TE DOEN VAN maar neemt het goede merk is dat van by C. SMIT, DEN HOORN, Texel. en DAMESLAARZEN; benevens fijn Heeren-Schoenwerkalles uiterst soliede tegen lage prijzen. Contant 5% korting. Ontijdige gebreken worden kosteloos hersteld. Aanbevelend, Jk IMS. Opnieuw ontvangen eene prachtige party gekleeden dames-regenmantels, van de aller nieuwste modellen, alsmede eene groote party meisjes- en kindermantelsde pryzen zyn zoo laag, dat iedere concurrentie daar boven moet zyn. Komt dus eerst myn voorraad bezichtigen, voor en aleer ge uwen inkoopen doet. De pryzen zyn ongeloofiykd contant 6°/o korting. UE. Dw. D., Ph. VLESSING. in soortenook voor bijzienden, verkrygbaar by G. D. KIKKERT, GRAVENSTRAAT. Goud- en Zilversmid. Afvaarten des Nadere inlichtingen by: de N. At S. M,, Afdeeling Passage, te ROTTERDAM, by den Inspecteur v/h Noorden, den Heer J. E. KROES te Groningen. by den Inspecteur v/h Zuiden, den Heer E. BOLSIUS te Oisterwijk. en by de Agenten. De ondergeteekende bericht aan zyne geachte plaatsgenooten, dat hij in de volgende week een van den heer S. Daalder, Koog, zal slachten. K. PEREBOOM. Vrij naar 't Fransch door A. B. 3. Hoofdstuk I. Louise zegt: Myn broeder kent u door my. Dat is niet genoegik weiger. Ik ben boos op Louise het spyt my wel haar te bedroeven maar hoe komt zy er ook toe zich zoo iets in het hoofd te stellen. Zonder haar zou haar broeder ook niet aan my denken; hy zou my natuuriyk alleen huwen om myn geld. Neen, neen, ik weiger. Maar hoe die weigering in te kleeden? Na een paar malen het geschrevene weer verscheurd te hebben, schreef zy eindeiyk het volgende aan het einde van haar brief: „Ik zou my waariyk gelukkig rekenen, lieve Louise, maar ik kan er niet toe besluiten een man te huwen, die ik ternauwernood ken. Onze karakters zouden die wel overstemmen? Vergeef my dus eene weigering, die ik in 't belang acht, zoowel van uwe broeder als van my. Spreek niet van dit huweiyk, en geloof my steeds. Uw harteiyk toegenegene vriendin, Louise." Deze brief deed de geheele familie Duran onaan genaam aan en in 't byzonder Reinier, die zeer veel van Marie hield. Mevrouw Duran, die zich door zulk eene weigering diep beleedigd gevoelde, dwong hare dochter de vriendschap met mejuffrouw Durman af te breken: Uit het langdurig zwygen van Louise, begreep Marie, dat hare vriendin ontevreden over haar was. Moest zy haar opnieuw schryven? Haar hart zei ja; maar de vrees, dat mynheer Reinier deze stap in zyn eigen voordeel zou uitleggen hield haar tegen. Beide vriendinnen zwegen dus. Wy zullen nu eerst eens zien, wat de ware beweeg reden was van de weigering van Marie. Sedert eenigen tyd had haar romanheld, die tot aan dien tyd slechts in hare verbeelding bestaan had, een lichaam gekregen, zy had haar ideaal ontmoet en haar geest was er voordurend mede bezig, Voor het eerste bezoek van Louise was Marie op een van baar uitgaansdagen met Gertruide in een modemagazyn geweest, waar zy handschoenen ging koopen, toen een jongmensch, zonder dat zy het opmerkte, binnenkwam. - Zulk koopen van handschoenen is lang werk, zei Gertruide, welke het wachten begon te vervelen. Ik ben biy, dat ik ze maar niet behoef te dragen, ik zou denk ik trappelen van ongeduld, als ik zoo lang daarmede moest bezig zyn. - Maar kyk Gertruide deze passen my nu juist, Het is toch recht aangenaam ze zoo passend te hebben. - Julieze! help mynheer eensl zei de winkeljuffrouw tot een bediende die bezig was met het verplaatsen van eenige doozen. Nu bemerkte Marie de tegenwoordigheid van den vreemdeling; Zy had zich onwillekeurig omgewend toen de juffrouw sprak en zy kleurde, terwyi zy den blik ontmoette van een jongmensch, wiens kleeding kon aanduiden, dat hy een voornaam heer was. Verward door deze bewonderende blik opende Marie haar portemonnaie zoo vlug, dat een vyffrancstuk er uit viel en over den grond rolde. De jonge man haastte zich het op te rapen en met eene sierlyke buiging aan de eigenaresse terug te geven. De vreemdeling kon ongeveer drie en twintig jaar oud zyn, hy was flink van gestalte en was waariyk schoon te noemen, Den geheelen dag dacht Marie aan den onbekende. Des avonds toen zy vergezeld van haar oom weer naar het pensionnaat terugkeerde, ontmoette zy dtn jongen man weder en zy bemerkte zeer goed, dat hy ook haar herkende. Meer was er niet noodig om het romantische jonge meisje zich allerlei mogelyke en onmogelyke avonturen te doen scheppen, welke wel eens konden voorvallen. Niets echter gebeurde en zy had reeds geheel de hoop verloren, dat deze roman nu tot einde zou hebben haar huweiyk met dien held toen eene nieuwe ontmoeting naar het oordeel van Marie haar meer dan ooit versterkte in haar meening. Het was weer op een uitgaansdag en evenals de vorige keer was ook nu Gertruide by haar. Zy bevonden zich juist samen op een brug toen zy eensklaps verschrikten van felle bliksemschichten in de verte, onmiddeiyk gevolgd door een vreeseiyke stormwind, die hen dwong zich aan deleuDing van den brug vast te klemmen. Het begon te regenen en zy hadden slechts een lichte parapluie by zich, welke Marie zich haastte te openen. Maar de wind werd krachtiger en rukte de zwakke beschutting uit hare hand en in den stroom. De toestand van beiden was waariyk weinig be- geeriyk. Zonder eenige beschutting op het midden van den brug terwyi een zwarte wolk snel naderde. Alles kondigde aan, dat zy nog meer van regen en wind zouden moeten verduren. Marie begon reeds te klagen, toen eensklaps eene parapluie, nu vastge houden door een krachtigen hand, hen tegen een ware stortbui beschermde. 01 dank, myheer 1 Maar u zult zelf nat worden. Myn kleeren zyn dichter dan de uwe, mejuffrouw en ik acht my gelukkig u tegen deze stortbui te kunnen beveiligen. En de parapluie beschutte voomameiyk Marie, terwyi de eigenaar van de parapluie zelf doornat regende. Marie kon niet nalaten haar beschermer aan te zien en herkende in hem haar ideaal, wiens beeld thans in haar geheugen gegrift was. Hoofdstuk II. De tyd waarop Marie het pensionnaat zou verlaten, naderde snel en zeer verschillende gedachten kwamen op in het brein van het jonge meisje, dat wel verlangend was vry te zyn, maar desniettemin zeer ongerust, omdat zy by haar oom haar intrek moest) nemendeze toch had haar verhaald, dat de man,, die hy nu sedert zes maanden voor haar zochtj eindeiyk gevonden wasin den vacantietyd zou M aan haar worden voorgesteld en het huweiyk zou) daarna zoo spoedig mogeiyk plaats hebben. Dit beviel Marie in 't geheel niet. Haar oom beschikte dus maar over haar zonder haar te raad plegen Zonder te weten of zy als het oogenblikl zie daar was, wel ja zou zeggen? Yoorloopig stelde!jar zy zich voor, dat haar antwoord „neen" zou zyn alg men kon haar immers niet huwen zonder har toestemming. Het is waar dat men u niet zonder uw wil ii het huweiyk kan doen treden, antwoorde Gertruidi aan wie Marie haar besluit kenbaar maakte; ma: als ge de bevelen van uw voogd weerstreeft, zullDe ge u ook niet gelukkig gevoelen. Voor uw oordeel|con uit te spreken, moet ge eerst de man zien, die: men u voorstelt. Ik sprak er voor eenige dagi mevrouw Boivin over en deze was het volkom met my eens. Mevrouw Boivin? ik ken die vrouw niet eniïl i i P a d; v n ni si vi Di gr vi on de vai die voc but Idoc Itrifc (blij] jvan begryp niet, waarom ge haar spreekt over dingend die my aangaan. Het is een zeer goede vrouw. Naarikmeend had ik u reeds verteld op welke wyze ik kenn met haar gemaakt hebmaar dan was het zekei uw oom, die ik het gezegd heb. Dat is wel mogeiyk, maar voor my is de naa geheel onbekend, Wordt vervolgd.) Sntlpcrsérak - LANGSVELD Ac DE ROOU- Verkrijgbaar bij Handelaren In Brandstoffen. Dexe sedert tal van jaren hier In gevoerde en op de meeste ten toonstellingen bekroonde bri ketten,geven debeste doofkolen, houden het langste stand, ont wikkelen de meeste hittekraoht en zijn daarom in hetgebruikdan ook veel voordeeliger dan de an dere goedkoopere merken, die bijna geen kool geven en stinken. Kaffcwwimun» ii m.ii muirr9W.*Bnrni*rissxc&t3a «saraprawa 0 V 01 mi 20

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4