eerste Kwaliteit Hoofdkaas BEST GEROOKT SPEK 1"' Hit SckpM, Marktberi ehten. Advertentiën publiek verhuren: - Te liuur: De hofstede „de Volharding" Een HAKSELBAK. Oe helft van een VET VARKEN, PREDIKBEURTEN. ADYERTENTIEN. G. J. O. D. DIKKERS, Te koop gevraagd: TE KOOP: K. Pereboom. bevestigd; zij woog omstreeks 10 pond en had het uiterlflk van een ontplofbaren kanonskogel. Een hevige brand legde te Chicago de stallen der tramway-maatschappy en eenige remises in de asch. Niet minder dan 481 paarden kwamen in de vlammen om. Een treurig ongeluk heeft in het park van Nanteuil te Rosny-Sous Peis plaats gehad. Aldaar was een aardwerker, zekere Brocard, bezig me wee mannen klei uit te graven, toen plotseling een aardinstorting plaats had en de ongelukkige Brocard in de diepte verdween. Het duurde een uur voor men zyn ïyk gevonden had. Een Engelschman te Madrid, Cheater genaamc ïeeft een „yzeren soldaat" uitgevonden, een pop in den vorm van een schietend soldaat, die, in den grond vastgeplant, door een zelfwerkenc oestel, 500 patronen kan afschieten. Men heefi iem daartoe slechts op te winden. Door een electrischen draad kan men van verre den soldaat met schieten doen ophouden; door een tweeden can men hem naar alle richtingen doen draaien, &n door een derden kan men hem, voor het geval le soldaat in handen dreigt te vallen, den yzeren nan, wiens hoofd met dynamiet gevuld is, uiteen aten springen* Cheater biedt zyn uitvinding der Spaansche egeering aan om o schim van den Cid Mooren te bestrijden. Hy is bereid zelf aan het hoofd van een corps fan 100 yzeren mannen naar Melilla te gaan, egen een vergoeding van 5 millioen pesetas 2.375.003.) Een monster proces om eene erfenis zal in tiet einde dezer maand voor het Hof te Brussel oorkomen. Een zekere juffrouw Van Dessel, 'ie achtereenvolgens met de heeren Verhagen Meeus is gehuwd geweest, is n.l. in April 892 te Brussel overleden, en vermaakte by estament haar geheele vermogen, ruim 3 millioen ranken, onder zekere bepalingen aan alle erfge- lamen van haar en hare echtgenooten, die op en dag van haren dood binnen België zouden fonen. Het gevolg daarvan is, dat zich 3000 rsonen hebben opgedaan, die tot een deel der rfenis meenen gerechtigd te zyn. De Brusselsche alie heeft met deze zaak de handen vol. Te Damaskus is voor eenige dagen de eroemde Amayaden-moskee tot den grond afge- rand. Door de onvoorzichtigheid van een arbeider ntstond brand in het dak, het door de brandende onnestralen uitgedroogde hout bood de vlammen keiyk voedsel en voor een uur verloopen was onden van het schoone gebouw nog slechts de auren. Bovendien werden 167 winkels en 24 uizen in de asch gelegd en kwamen eenige daten en kinderen in de vlammen om. De moskee was vroeger een Christenkerk, aar als reliqui het hoofd van Johannes den ooper bewaard werd. Een oplichter te Parys had een genialen ival. Gewapend met eene groote lederen porte- uille, ging hij verschillende appartementen zien, voorkeur bewoonden, die te huur stonden, en tf voor afgevaardigde van Lyon te zyn, en voor a. s. Kamerzittingen appartementen te willen iren. Onder het bezichtigen wist hij dan den ncierge onder eenig voorwendsel te doen ver- ekken en maakte zich vervolgens diens afwezig lid ten nutte om kleine voorwerpen van waarde zyne portefeuille te doen verdwynen. In menige oning maakte hy een goede buit. De Senaat der Vereenigde Staten heeft in vorige week eindelyk het besluit genomen, larover hy reeds eenige weken aan 't debat- eren wasde intrekking van de Sherman-wet. ze wet, die den Minister van financiën verplichtte te maand ongeveer 4 millioen onsen zilver te open, werd als een der hoofdoorzaken van de ;enwoordig in Amerika heerschende financieele sis beschouwd, zoodat men van de intrekking ne algemeene spoedige verbetering van den istand verwachtte, die zich allereerst in eene zing der effecten en van de pryzen der hoofd- iducten, met name tarwe, moest afspiegelen, n deze verwachting is men echter voorloopig iminste, teleurgesteld, daar de telegraaf, tegeiyk >t de intrekking der Sherman-wet eene algemeene rlaging te New-York van de pryzen der fondsen )wel als van de tarwenoteeringen meldde. Dit ift den graanhandel evenveel ontmoedigd als 'baasd, zoodat de stemming nu weer ellendig uw is, nadat zy de vorige week met name >r de voederartikelen, maïs, gerst en haver, weinig vaster was met beter kooplust tot b hoogere pryzen. Alleen rogge was zeer flauw dalende door overvloedige aanbiedingen uit Bland. Ook by tarwe biyft het aanbod de «g overtreffen, terwyi alleen haver vastge- tod en goed gevraagd blyft. er is au te er els en int Te Brussel is het rywiel by de brandweer ingevoerd. Op een driewieler snellen twee of drie mannen met de noodigste gereedschappen terstond na het alarm naar de opgegeven plaats, om het noodige te doen alvorens de brandwagens zijn aangekomen, waarvan het inspannen altyd eenigen tyd kost. Te Beriy'n werd dezer dagen door de rookklub „De Giftstengel" een onderlinge rookwedstryd gehouden. De rooktijd was 2 uur en de eerste pryswinner deed daarin tien sigaren tot asch vergaan. Overigens voelden alle prijswinners na afloop van den stryd behoefte in de eenzaam heid over de vergankelijkheid van een sigaren- leven na te denken. Alkmaar, 6 Nov. Aangevoerd koeien f k 55 vette kalv. f40 k 110, per kilo a ct. 8 nucht. kalveren f 6 k 12; 246 Schapen f 16 a f 24, lammeren f a f 86 vette Varkens 40 k 52 ct. per KG. 9 magere dito f 16 k f 18. Paarden f a Op de heden gehouden groote najaarsmarkt werden aangevoerd 5220 stuks Hoornvee. Han del voor le kwaliteit, willig. Er werd veel opgekocht door Duitsche en Fransche kooplui, vooral jong vee. Amsterdam, 6 Nov. Aangevoerd 236 Run deren, le kwal. 72 a ct., 2de kwal. 62 ct., 3e kwal. 52 ct. per KG. 120 Melk- en kalfkoeien f 120 a 21010 Graskalveren f 45 nucht. kalv. f 6 a 926 Schapen f a Lammeren f af; 445 vette Varkens 44 a 48 ct. per KG. Purmerend, 7 Nov. Aangevoerd 76 vette kalveren 70 a 90 ct. per kg.; 87 nucht. kalv. f 7 a 18185 vette Varkens 42 a 50 ct. per kg. 35 magere Varkens f 14 a 20 192 Biggen f 5 a f 10 2483 Schapen en Lammeren; 458 Runde ren en 9 Stieren. Kip-Eieren f6. af 7. p. 100. Vette koeien, pryshoudend, handeivlug f 0.58 f a 0,70 per k.g. Geldekoeien, geen aanvoer. Melkkoeien, pryshoudend, handel matig, f 120 a f180 per stuk. Vette kalveren, pryshoudend, handel vlug. Nuchtere kalveren, pryshoudend handel vlug. Vette varkens, pryshoudend, handel stug. Magere varkens en biggen, pryshoudend, handel matig. Vette schapen, hooger in prys, handel vlug, f 14 a f 27 per stuk. Magere schapen, pryshoudend handel matig f 6 k f 14 per stuk. Lammeren, hooger in prys handel vlug, f 8 k f 15 per stuk. Londen, 6 Nov. Ter veemarkt zyn aangevoerd 2100 Runderen, 11000 Schapen en lammeren, 10 kalveren, 85 Varkens. Men noteertRunderen 0,37' k 0,75; Schapen en lammeren 0,56y4 a 0,85. kalveren a varkens 0,45 k 0,75; Zondag 12 November. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. Waal. Voorm. tien uur Ds. de Mazure. Den Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. de Mazure. Oosterend. Nam. 2 uur Ds. van Schaick. Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend. Voorm. tien uur Ds. Kuperus. Burg. 's Avonds half zeven Ds. Kuperus. Burgerleken stand der Gemeente Texel. van 1 Nov. 7 Nov. ONDERTROUWDCornelia Kuiter en Martje Eelman. GETROUWD; Geene. GEBOREN Cornells Dirk, zoon van Jan Bremer en Martje Boon. Trijntje, dochter van Jan van der Sterre en Neeltje Bruin. Cornells Maarten, zoon van Dirk Bremer en Antje Trap. Fijtje, dochter van Jan Pieter Kuiper en Antje Plaatsman. OVERLEDEN Geene. C O R RESPONDEN T IE. Ons werd een vraag gedaan om inlichting omtrent het Engelsche blad, waarin een reken kundig opstel voorkomt, ook door ons overgenomen. De Red. van de KI. Ct. van Rott., tot wien dezelfde vraag werd gerichtgeeft het volgende adres op: „Tits-Bits-office 8, 9, 10, 11 Lancasterstreet en Exeterstreet, Londen W. 0." voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal inrekening gebracht. hopen onze geliefde Ouders, K. WETSTEEN en J. KNOL, hunne 25-jarige Echtvereeniging te her denken. Uit naam hunner dankbare kinderen. Cocksdorp, 9 November 1893. Tfoor de vele blijken van belangstelling zoowel van buiten als binnen deze gemeente ont vangen, ter gelegenheid van onze 12lUjarige Echtvereeniging, betuigen wy aan allen, ook namens wederzydsche Ouders, hartelijken dank. Nieuwediep, 6 November 1893. J. DE WIJN. H. DE WIJN—Kuijper. Notaris te Texel, zal, op DINGSDAG 14 NOVEMBER 1893, 's morgens 12 uur, in het Hotel den Burg aan dön Burg op Texel, ten verzoeke van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis, van 1 Dec. 1893 tot 1 Maart 1894, het Weezenspijk groot 8.50.00 Heet. de Dijk. de Schans groot 2.87.00 Heet. de Koeienweid en het Langeland van Eelman groot 2.86.40 Heet. het Weezenland groot 1.44.00 Heet. en het Kooistuk groot ruim 7 Heet. Voor het R. C. Par. Armbestuur te Burg. 1.50.00 land de Grie. met ongeveer 71 Hectaren Wei- en Bouwland, gelegen in den polder Eyerland op Texel. Aanvaarding 20 Maart 1894. Eigenaresse Mevrouw de Weduwe C. KIEVIT te Texel. Te bevragen by den Notaris G. DIKKERS te Texel. VERKBIJGBAAR 35 ct. per 5 ons; alsmede Puik best eigen Gerookt Spek. J. P. KIKKERT, Slager. Aanbieding by J. BEUMKES, Horntje. VERKRIJGBAAR K. LANGEVELD. wegende pl. m. 175 kilo schoon. Waal op Texel. C. BREMER, Dagelijks verkrijgbaar per 5 ons 25 cent. *1tCSa*XLXrr - Laf m

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 3