SIGARENVEILING. Laatste houtverkooping 'ij, litenstr. 22, VIJFTIGDUIZEND SIGAREN Eens partij Eilen lata van 10 tot 60 roet lam, voorts eta palen, pMen, brandliont enz. De hofstede „de Volharding" BRANDVERZEKERING. P. VAN GRUNNINGEN. YETTE VARKENS LIJSTEN. ASSURANTIE. Feuilleton. De Makelaar J. H. MO O JEN, G. J. O. D. DIKKERS, Te liuur: HELDER. DamesDamesDames Te koop gevraagd W. J. Langeveld Pz. Sd. KEIJSER Pz. zal ten overstaan van den Deurwaarder C. DE WIJN, op DONDERDAG 23 NOV. a. s., 's avonds 7 ure, in het locaal de Oranjeboom a/d Burg, in veiling brengen: in verschillende merken en kwaliteit, 's morgens van den verkoopdag te bezichtigen. BETALING CONTANT. van het Schip „Liberté." Notaris te Texel, zal, op ZATERDAG 25 NOVEMBER 1893, des morgens 10 uur, op het HAVENTERREIN te Oudeschild op Texel pnbliek verkoopen: MT «O slecht weder in het koffijhuis van P. BAKKER aan de haven. met ongeveer 71 Hectaren Wei- en Bouwland, gelegen in den polder Eijerland op Texel. Aanvaarding 20 Maart 1894. Eigenaresse Mevrouw de Weduwe C. KIEVIT tö Texel Te bevragen bij den Notaris G. DIKKERS te Texel. Ondergeteekende AGENT van in Nederland gevestigde Maatschappijen van Brandverzekering sluit verzekering op landbouwershuizen met rieten dak en daarin aanwezige goederen tegen vaste premie van f 2.50 tot f 3.50 per f 1000, op Burgerwoonhuizen van f 0.90 tot f 1.25 per f 1000. Poliskosten gering. J. H. MOOJEN. Ie soort Speculaas met Amandelen 24 ct. Blanke honig taai-taai12 Banket40 Moppen17 Krieken 16 Bestellingen boven f 10.-, kisten vrij. Deze prijzen zijn alleen voor slijters. Particulier 20% verhooging. Opnieuw ontvangen eene prachtige party gekleeden dames-regenmantels, van de aller nieuwste modellen, alsmede eene groote party meisjes- en kindermantels; de pryzen zijn zoo laag, dat iedere concurrentie daar boven moet zyn. Komt dus eerst myn voorraad bezichtigen, voor en aleer ge uwen inkoopen doet. De pryzen zyn ongelooflijkd contant 5% korting. UE. Dw. D., Ph. VLESSING. wegende 100 A 150 kilogram. Adres: TEXELSCHE VARKENSSLACHTERIJ, OOSTEREND. Tegen vaste en zeer billijke pryzen belast de ondergeteekende zich met het omlijsten van photo- graphiën en platen. Bestellingen, die voor St. Nicolaas moeten dienen worden ten spoedigste ingewacht. De Brandwaarborg-Maatschappij opgericht te Loenen a/d Vecht, A° 1813, gevestigd te Amster dam, verzekerd de gebouwen onderling en ook tegen vaste premie, de gemiddelde bijdrage van brandschade onderling hebben bedragen, voor Burgerwoningen 32 A 45 ct. per mille en voor Boerengebouwen f 0.85 tot f 2.72 per mille. De vaste premiën zijn, voor de Burgerwoningen van f 1.— tot f 1.50 en voor de Boerenwoningen van f 1.60 tot f5.— per mille. De inleggelden ivorden bij het verlaten der maatschappij teruggegeven. De Maatschappij „de Vereeniging" te Amster dam verzekerd Meubilaire goederen onderling en tegen vaste premie, de gemiddelde bijdrage van brandschade onderling, hebben bedragen in de le afd. 41 a 60 ct., 2e afd. f 0.716 en de derde afd. f 1.26* en f 1.70 per Mille. De vaste premiën zijn le afd. f 1.— a f 1.50, 2e afd. f 1.50af2.— en de 3e afd. f 3.25 a f 4.— per Mille, De inleggelden worden bij het verlaten der maatschappij teruggegeven. De Brandwaarborg-Maatschappij opgericht te Oudewater, gevestigd te Gouda, verzekerd de Inboedel, het Hooi, Vee, Granen, Wol, etc. alleen van Landbouwers en Veehouders onderling, voor een geheel jaar, van 1 Nov. tot 1 Nov., een half jaar van 1 of 15 Nov. tot 1 of 15 Mei en van 1 Mei tot 1 Nov. De gemiddelde bijdrage van de brandschade hebben bedragen, voor een geheel jaar f 1.40 en voor een half jaar 0.70 ct. per Mille. De inleggelden worden teruggegeven. Aanbevelend, De Agent van bovengenoemde Maatschappyen, Vrij naar 't Franscli door A. B. 12. VI Hoofdstuk O, niets, zei mevrouw Boivin al haar krachten inspannende. Deze ring herinnert mg aan lang vervlogen tyden Vergeef my ik kon myne aandoening niet beheerschen. De arme Marie, was zeer ontsteld en nam het doosje weer terug uit de handen van hare moeder- ïyke vriendin en plaatste het op de tafel. Wat spyt het my toch dat ik de ring hebt medegebracht 1 zei zy. Gy hebt ongeiyk dit te doen; Neen, gy hebt integendeel wel gedaan. Is de dag van uw huweiyk reeds vastgesteld? Ja, heden over drie weken, 6e September. Gy zyt nog niet ingeschreven? Neen, morgen zal dit geschieden. O, dank u. Mevrouw Boivin zei niets meer, zy bleef in diepe gedachten verzonken voor zich uit staren. Ik ben bang u te zullen vermoeien, lieve mevrouw. Neen, volstrekt niet. Laat my uw ring nog eens zien, ik heb die niet nauwkeurig bekeken. Mevrouw Boivin nam het kleinood uit het doosje, wendde het om en om en legde het daarna zonder een enkel woord te zeggen weder in het doosje. Marie durfde haar niet vragen of het haar beviel. Meenende dat zy herinneringen had opgewekt uit haar eigen verlovingstyd schreef zy de verwarring van mevrouw Boivin daaraan toe en terwyi zy het doosje weder in haar zak stak, nam zy afscheid van haar. Mynheer Durman berispte zyne nicht over haar te laat komen voor het ontbyt: het was vyf minuten over 10 uur. Er werd tusschen oom en nicht gedurende het half uur, dat zy samen aan taf9l zaten, byna geen woord gewisseld. Nog voor het ontbyt geheel afgeloopen was, kwam de bediende aan zyn meester mededeelen, dat er iemand in de salon was, die hem wenschte te spreken. Wat drommel, zei de kapitein pruttelend, laat men my dan toch den tyd geven om op myn gemak te ontbyten! Pruttelend begaf hy zich naar de salon, om te zien wat men van hem verlangde, terwyi Marie zich naar haar kamer begaf. Hoofdstuk V. Na het bezoek, dat Marie aan mevrouw Boivin had gebracht, waren er twee dagen verloopen, zonder dat haar aanstaande huweiyk afgekondigd wasterwyi evenmin de jeugdige verloofde geroepen werd, omdat Ferdinand gekomen was. Weet ge ook, Gertrude, waarom mynheer Ferdinand niet is gekomen vroeg Marie de eerste dag. Hy is wel gekomen. Ik zou u juist gaan waar schuwen, toen mynheer my zei, dat ik het niet moest doen. En na een kwartier is uw aanstaande weer vertrokken. Dat is vreemd. Waar is myn oom? Hy is uitgegaan, maar hy heeft niet gezegd waarheen hy ging. Marie was ongerust. Waarover? zy zou zulks niet hebben kunnen zeggen, zy wilde schilderen om zich eenige afleiding te verschaffen; tevergeefs maakte zy haar verven klaar, het was haar onmogeiyk een geschikte kleur gereed te maken, zoodat zy er maar mede eindigde. De herinnering van hetgeen er dien morgen was voorgevallen hield haar bezig. Waarom had haar oom haar niet doen roepen, toen Ferdinand er was Misschien waren zy wel samen naar het stadhuis gegaan. Zonder twyfel zouden de heeren Robert dien avond komen. De avond ging echter voorby zonder dat Marie een van beiden zag, haar oom zelfs kreeg zy ook niet te zien, deze liet haar, toen het tyd was om te dineeren zeggen, dat hy niet thuis kwam om te dineeren, zoodat zy maar niet op hem moest wachten. Begrypt ge daar nu iets van, Gertrude? Nooit dineert oom ergens anders en juist nu, nu ik gaarne vernam of het huweiyk al is afgekondigd* is myn voogd afwezig. Welnu, morgen ochtend zult ge het dan wel vernemen. Daar ge nu toch alleen thuis zyt vind ik moesten wy ook maar eens samen naar de hoofdkerk gaan, daar spreekt heden een zeer be roemd prediker. Nu, ik verveel my anders toch, laat ons dus maar gaan. Tal van werkeiyk belangstellenden en nieuwsgie rigen vulden reeds het kerkgebouw, toen Marie en Gertrude er aankwamen. Na eenige moeite gelukte het hen echter nog een paar goede plaatsen meester te worden. Marie was vol aandacht voor hetgeen door de leeraar gesproken werd, maar toen deze voor eenige oogenblikken ophield met spreken, keek zy onwil, lekeurig even een andere kant uit, ten einde eens te zien, wie van hare kennissen zieh er ook be vonden. Haar oog viel onmiddeiyk op haar vriendin 1^' Louise benevens diens broeder. Beiden waren biyk-l^f baar nog te zeer onder den indruk van het gesprokene[°h om haar op te merken. Marie kon niet nalaten|öe naar mynheer Duran te zien; zooals hy er thans uitzag vond zy hem byna mooi. Waar was Ferdinand Zy durfde het hoofd niet geheel om te wendenvoor zoover zy kon zien, was hy niet in de kerk aanwezig. Gedurende dezen tyd bevond zich mynheer Durman by zyn vriend de oud koopman en voerde) met deze een zeer levendig gesprek, De kapitein deed een zeer lang verhaal, dat slechts zoo nu en dan werd afgebroken door enkele woordei van den oud koopman alsIs het mogeiyk Zy gy er zeker van? Ik heb waariyk moeite het| te gelooven. Wel drommel morgen zult ge er de z®kerheid| van hebben. Gy moet er getuige van zyn. Ik hel genoeg vertrouwen in u om zeker te zyn van uwi stilzwygendheid ik sta er op, dat niemand behalvi de notaris en gy de reden weet van het afspringei van het huweiyk van Marie; zy bovenal moet geheel onbekend mede biy ven. Kom morgen ochtem om negen uur by den notaris, Toen mynheer Durman des avonds thuis kwa: et cl ;rc ijc ie et er ij un oc oe nv ril] last ;ui\ ;em :ew est vroeg hy dadeiyk aan den bediende, of zyne nichtp0. reeds naar bed was gegaan. Pardon, mynheer, antwoordde deze,mejuffrou' Marie is met Gertrude uitgegaan. Biyf gy dan wachten totdat zy zullen zyn terui gekeerd, steek echter de lamp in de vestibule aao| anders zou ik misschien by hun binnenkomst no| gewekt worden doordat zy tegen het een of andi aanliepen. De kapitein wenschte zich zelf geluk niet vèrplic! te zyn te antwoorden op de verwyten, die Gertru hem ongetwUfeld zou doen over zyn wegblyven vi den middagdisch. Zy had juist iets gereed gi maakt, dat hy gaarne at en nu ging hy eld dineeren. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANSKVKLD DEBOOIJ - Tt- :ew at :oed 1 W Nul s lie 'n, l \eciti loor el Ie ta •juii ibb( 2e a 19 a |Q

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4