Thee Thomson Titiljjtscko Verloting J.P. HORDT HOMSON, Kloraierstaptó St. Nicolaas. Hedenavond opening ta 1 Een best heel of half varken (big), van 25 gulden eene vette KOE, Nederlandseh-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. ""—"-NEW-YORK. W. J. LANGEVELD Pa. Feuilleton. TE KOOP: bespaart in 't gebruik. Onder aanbeveling voor een druk bezoek W. C. KEIJ. Si g BRUINKOLEN-BRIKETTEN wegende ongeveer 150 KG. AdresBureau dezer courant. Inzending der leege zakjes voor de vóór Vrijdag 6 uur by den winkelier, waar men de thee gekocht heeft. By de verloting 18 Nov. viel de prijs ten deel aan den heer W. GOED HUIS Jr., Utr. str. 7, Amsterdam. Deze Thee Thomson is van f 0.80 tot f 2 per 5 ons ver krijgbaar by te Texel: Wed. J. BROUWER; C. G. KUIJPER en F. v. d. VIS; te OudeschildK. G. BROUWER; te WaalJ. BRUIN te Burg op TexelD. C. DROS te Cocksdorp: Wed. BRANS-Blom. Importenr voor Nederland, AMSTERDAM. «- B «J De ondergeteekende bericht aan zijne geachte plaatsgenooten, dat hy in d6 volgende week kvan Mej. de Wed. Jn. Bruin zal slachten. K. PEREBOOM. Tevens verkrijgbaar puik ROOKVLEESCH a 40 cent per 5 ons. Uw Dw. Dienaar, Evenals voorgaande jaren is wegens plaatsgebrek de groote étalage binnen gereed gemaakt. AMSTERDAM Afvaarten des Wo ensdags en Zaterdags. Nadere inlichtingen by: de N. A. S. M., Afdeeling Passage, te ROTTERDAM, by den Inspecteur v/h Noorden, den Heer J. E. KROES te Groningen. by den Inspecteur v/h Zuiden, den Heer E. BOLSIUS te Oistenoyk. en by de Agenten. STOOKT Let toe-dat U onder het merk geen andere merken gemengd krijgt! Warmoesstraat 296. Burg op Texel. Het goedkoopst en tevens zeer solied worden aan bovengenoemd adres photographiën en platen omiyst. Tijdige opgave is gewenscht. Bestellingen worden ook aangenomen aan de drukkerij van dit blad. Vrij naar 't Fransch door A. B. 13. V Hoofdstuk Gelukkig was zy met Marie uit en haar onte. vredenheid had dus gedurende de nacht tydomiets te verminderen. Ofschoon de kapitein in huis heer en meester was, liet hjj toch geheele vryheid in hare woorden aan de oude opvoedster van Marie, eene vryheid, waarvan deze een zeer ruim gebruik en soms ook wel eens misbruik maakte. Toen zy vernam, dat mynheer Durman zyne nicht, haar lief pleegkind, wilde doen huwen met een man, die haar met zich mede zou nemen over de oceaan, ontzag zy zich niet haar meester te beschuldigen geen hart te hebben voor zyne nicht. Deze keer maakte de kapitein er zich zeer boos over en met een vloek legde hy zyne huishoudster het zwygen op; en gedurende de volgende dagen was Gertrude zoo zacht als een lammetje, tot groote verwondering van den ouden bediende, die gewooniyk niets zei, maar thans niet kon nalaten er zyne ver wondering over te kennen te geven. Meng u niet in zaken, d,.o u niet aangaan, zei zy. Behandel ik u somwyien niet goed genoeg naar uw zin Ik ben geloof ik al te inscbikkeiyk voor u. Voor Marie alleen was en bleef Gertrude steeds even goed. Had zy haar niet op de schoot gewiegd, toen zy nog zoo heel klein was En sedert haar vader overleden was, had zy haar toen niet zoo ongeveer als haar eigen kind beschouwd en ook aldus behandeld? Toen zy beiden uit de kerk terugkwamen, vonden zy de vestibule verlicht. - Uw oom is zeker teruggekomen, zei Gertrude fluisterend en ongetwyfeld heeft hy de bediende zich naar bed laten begeven. Gelukkig dat ik myn sleutel heb. Nu myn kindj daar is uw kaars, slaap wel. Marie sliep inderdaad zeer goed. Zy dacht ter nauwernood aan Ferdinand. Zonder twyfel zou zy den volgenden morgen wel vernemen, waarom hy niet gekomen was. Zy was recht tevreden over Gertrude, dat die haar mede had genomen naar de kerk. De avond had haar thans zeer kort toegeschenen. Reeds vroegtydig stond zy des anderen daags op. Na zich gekleed te hebben wilde zy opnieuw haar verlovingsring zien en bewonderen. Ofschoon reeds négentien jaar oud, was zy in verschillende zaken nog een kind. Het schoone geschenk van haar verloofde scheen haar toe een bewys te zfjo van zyne liefde voor haar en daar het huweiyk, waarnaar zy zoozeer verlangd had, haar thans min of meer schrik begon aan te jagen, wilde zy die vrees ver- dryven door den aanblik van de ring. Maar, wat was dat? Zy herinnerde zich zeer goed het doosje met de ring in een ongesloten lade van haar kastje geborgen te hebben en thans was het verdwenen. Overal in haar kamer zocht zy, maar te vergeefs, de ring was nergens te vinden. Zou Gertrude misschien de ring medegenomen hebben, om haar aan eene of andere vriendin te toonen Hierover ondervraagd zynde, gaf de oude huishoudster te kennen de ring niet te hebben aangeraakt. Marie vroeg aan den bediende of deze de vorige avond ook was uitgegaan en het huis daardoor onbewaakt was gebleven, Waariyk niet mejuffrouw; de kapitein houdt er niet van, dat er niemand in huis is. Ik ben dan ook geen oogenblik weg geweest. Is er ook niemand hier geweest? Niemand, mejuffrouw, was u soms iemand wachtende Neen, ik zoek iets, dat ik maar niet kan vinden. O, u zal het terug vinden, als het ten minste geen vleugels heeft en is weggevlogen. Do bediende was de eerlykheid en trouw zelve Marie dacht er dan ook geen enkel oogenblik aan de goede jongen te verdenken. Maar waar was de ring? Mynheer Durman, die reeds 's morgens voor 8 uur was uitgegaan, kwam ook thans tot groote ontevredenheid van Gertrude niet thuis om te ontby ten. Mynheer Durman, geheel afwykende van zyn gewoonten, zoo iets was voor haar geheel onbe- grypeiyk. Men zegt wel eens, dat het karakter van een mensch veranderd, wanneer hy oud begint te worden. O, myn God, als mynheer maar niet spoedig komt te sterven welk een ongeluk I Wees maar gerust, oom is gezond en sterk. Ja, ja, maar er zyn wel eens sterker personen plotseling overleden. Gy wilt my dus ongerust maken Heb ik dan nog geen verdriet genoegmyn verlovingsring is nergens te vinden. Om elf uur ongeveer kwam de kapitein eindeiyk thuis. Hy was zeer opgewonden Kom, kom, omdat ge nu zooveel te laat zyt, behoeft ge u niet zoo te haasten en zoo hard te loopen, dat ge er wel een bloedspuwing van zoudt kunnen krygen, om een onnoozele tien minuten vroeger te komen, behoeft ge u niet zoo te over haasten. Wat drommel, Gertrude, ik wil vrede by my aan huis hebben, hoort ge dat? Geen enkel woord werd tot antwoord gegeven. Mynheer Durman ging aan tafel, maar hy raakte het ontbyt ternauwernood aan. Hy doopte slechts een klein stukje witbrood in zyn koffie en at dit op, Is u ziek, oom? vroeg Marie. Ziek van toorn, dat kon zyn. Marie durfde niets meer vragen, Zy hernam na eenige oogenblikken zwygens Ik ben niet op myn gemak. Gisteren heb ik myn schoone verlovingsring in Wees maar niet ongerust, ik heb haar genomen, Zy moest worden teruggegeven aan diegene, welke er recht op had. Hoe Recht er op Waart ge er zeer aan gehecht? Zy was zoo schoen I Nu ja, maar ik wilde u nu zoo rechtstreeks niet spreken over de ring zelf als wel over den gever er van. Stelt ge veel belang in den gevel er van? U heeft dit huweiyk verlangt en daar het nu eenmaal zoo bepaald is, vraag ik my zelf niet af, oi Ferdinand my wel volkomen in alles voldoet, Goed. Ik zie wel, dat een afspringen van dit huweiyk u niet veel verdriet zal doen. Gaat myn huweiyk niet door Neen. Wy zyn het niet eens over de voorwaarden, zoodat het contrakt niet geteekend is. En Ferdinand, wat zegt die er van Ik weet het niethy was niet by den notaris Misschien zal hy alles naar uw genoegen kunnen beschikken. Dat is onmogeiyk. Vraag my echter niet meerAg (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANQfiVBLD DB BOOIJ- Ttsté tra Is rel ng ore ;ra ra Des eef elo 0' an De 6 fWWINKEL&C? pPEIDOORN. oS S 25 t-. üj SS Sü :C7> 55 -o bo Handelaren TH Brandstoffen. Dese sedert tal van Jaren hier in- ?evoerde en op de meeste ten- oonstellingen bekroonde bri- ketten.geven de beste doofkolen, houden het langste stand, ont wikkelen de meeste hittekraeht en zijn daarom in het gebruik dan ook veel voordeeliger dan de an dere goedkoopere merken, die bijna geen kool geven en stinken. j HJUH"«-1.1 'XT&fTJr.

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4