Een belangrijke partij wollen goed en puit piokt SPEK, mmmm od lei tarip partij Dames-Winterpaiitoffels Eerste kwaliteit Schapenvleesch, "visitekaartjes Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. Wo ensdags en Zaterdags. Een groote vette OS. Laarsen voor jacht en visscherij Feuilleton. G. J. O. D. DIKKERS, publiek verkoopen: Te koop gevraagd Dagelijks verkrijgbaar ONTVANGEN: S. Keijser Jnz. TE KOOP: Heden ontvangen Notaris te Texel, zal op DONDERDAG 38 DECEMBER 1893, 's avonds 7 ure, in het logement DE ZWAAN aan den Burg op Texel 1.03.44 Huis, Erf, Wei- en Bouwland Boetstuk en Tempelerf. 1.31.20 Weiland, Noordel. Eoogespijk. 1.21.00 Zuidel. Eoogespijk. 1.40.90 Noordel. Mn. Keizersland. 1.09.60 Zuidel. Mn. Keizersland. 4.08.50 Hooi-en Rietland, Mieland. 0.92.00 Weiland, Dorrekoog. Alles gelegen in den polder Spang op Texel. Eigendom der Erven van wijlen den Heer M\ Jz. ZIJM. op éérste hypotheek land, met 80% over waarde, tegen 4% rente, met of zonder jaarlijksche afl. Br. fr. onder letter B aan het Bureau v/d blad. Een gebruikte, doch zich nog in goeden staat bevindende KAR, met of zonder kap. Aanbiedingen met prijsopgave worden inge wacht onder motto kar, aan 't bureau van dit blad bestaande in: Kapers, Hersenlappen voor kinderen en grootereneen groote partij zwarte en gekleurde wollen Dekens, welke tot spotprijzen worden verkocht. Verder Kinderpetten, Pooltjes, Mans- en Jongens Polen, in alle modellen en qualiteiten. Komt u overtuigen. Nog eenige prachtige gekleede Mantels overgehouden, welke voor alle prijzen worden opgeruimd. A contant 5% korting. UE. Dw. D., Ph. V LESSING. per 5 ons 25 cent, K. PEREBOOM. leveren LANGEVELD DE ROOIJ. Een prachtige partij Drensder en Zwolsclie Zweepen, van af 50 cent tot f 3.50; Bitten van af 80 cent; Koe- en Paarden-rosborstels van af 55 cent; prima Ledersraeer 10 cent per doos. Verder voorhanden Drukvilt voor borst en schoftstukken van hamen, Werkhamen en Hoofd stellen, Koetouwen, Haam- en Gareelstrengen en verdere aanverwante artikelen, alles tegen lagen prijs. Aanbevelend, Koogerstraat, f« BURG. wZ.f Schoen- en Zadelmaker. ROTTERDAM.jyT? W VOD TT AMSTERDAM UN _Cd v A V7XYJV, Afvaarten des Nadere inlichtingen by: de N. A. S. M., Afdeeling Passage, te ROTTERDAM, by den Inspecteur v/h Noorden, den Heer J. E. KROES te Groningen. bij den Inspecteur v/h Zuiden, den Heer E. BOLSIUS te Oisterwijk. en by de Agenten. OUDERS of VOOGDEN, die hunne zoons of pupillen, geboren in 1888, in bovengenoemd fonds als lid wenschen te laten inschryven, kunnen zich daartoe van af lieden tot einde dezer maand vervoegen by den ondergeteekende, boekhouder van bovengenoemd fonds, by wien ook alle nadere inlichtingen zyn te verkrygen. Burg, Texel, December 1893. AdresGEBR. BAKKER, Westen. en DAMESLAARZEN; benevens fijn Heeren-Schoenwerkalles uiterst soliede tegen lage pryzen. Contant 5*/<> korting. Ontijdige gebreken worden kosteloos hersteld. Aanbevelend, Jjfe. RA.8. Vrij naar 't Fransch door A. B. 19. V Hoofdstuk Zy schreef verder iedere week aan haar oom. Op haar eerste twee brieven ontving zy een passend antwoord maar op de derde stelde mijnheer Durman zich tevreden met enkel het volgende te ant woorden. „Daar uwe gezondheid uitmuntend is en ik u in goede handen weet, want mevrouw Boivin heeft mijn volle vertrouwen, behoeft ge u zoo dikwijls niet de moeite te geven mij te schrijven. Ge hebt mij alleen maar op te geven, wanneer ge van ver blijfplaats verandert, opdat ik dit dan kan zeggen aan Gertrude, wanneer die naar u vraagt. Uw oom en voogd, Durman." Zonder twijfel houdt oom niet van schrijven, zei Marie, terwijl zy dit briefje aan mevrouw Boivin toonde en hfl wil dus hebben, dat ik hem van de ast onthef mfl te antwoorden Och, lieve mevrouw, wat zou voor mij het leven zyn, als ik u njet had ontmoet/ Niemand, ja in het geheel niemand ken ik, buiten u, by wie ik myn hart eens kan uitstorten. Dit zeggende stortte Marie heete tranen. Het was echter niet alleen de onverschilligheid van haar oom, die haar deed weenen. Zy had te gelfikertyd een brief ontvangen van haar vriendin Louise, welke tegen Marie byna niet uitgesproken kon komen, van haar lief kind, terwyi zy hare lofrede besloot met deze woorden„Gy kunt u niet voorstellen hoeveel geluk die kleine wezens aanbrengen." Vervolgens kwam er nog een portscriptum „Myn man en myn broeder, die ook op 't oogenblik hier is, verzoeken my u te groeten. Geen woord van de ontmoeting te Lour des. Zonder twyfel had mynheer Durman daaraan in 't geheel geen waarde gehecht. Marie las deze brief twee keer. Wat is Louise gelukkig! dacht zy, terwyi zy eene vergeiyking maakte tusschen het lot van hare vriendin en het hare. Zy had dezen brief aan mevrouw Boivin getoond en toen deze haar zag weenen by het lezen van den brief van haar oom, begreep zy wel dat dit schryven niet de ware oorzaak van haar tranen was. Kom, kom, myn kind, maak u niet zoo bedroefd en laat ons liever spreken over onzen reis naar Arcachen. Wanneer willen wy daar heen gaan? Het is my geheel onverschillig Zoodra u maar wilt. Het is morgen zondagmaandag zullen wy dus maar onze toebereidselen gaan maken om dinsdag te vertrekken. Wy zyn nu juist een maand hierde zeebaden zullen nu u verder uwe vroegere gezondheid wel weder terug geven. Toen zag ik in de toekomst niets dan geluk. Thans echter heb ik al myne schoone illusies verloren, lieve vriendin, ik zal nooit meer geluk kig zyn. Op uw leeftyd moet men niet wanhopen aan het geluk. Gy hebt geleden, dat is 'smenschen lot en niemand biyft geheel bevryd van alle leed. Maar ieder ontvangt kracht naar kruis.' Verlies den moed niet, hoezeer ge ook beproefd wordt. De raadgevingen van mevrouw Boivin werden niet sterk door Marie beaamd op het oogenblik dat zy werden gegeven, maar later by eenig naden ken moest zy steeds zich zelf bekennen, dat hare vriendin geiyk had. De onverschilligheid van mijnheer Duran deed haar thans echter betreuren, dat zy maar niet met Ferdinand was gehuwd. Zy stelde zich meer dan ooit zyn nette figuur voor den geest en herinnerde zich daarby ook de complimentjes, die hy haar had gedaan, en daar zy hem slechts van zyn schoone zyde beschouwde vergat zy geheel hoe weinig hunne gevoelens en ziens wy ze overeen kwamen; zy vergat ook, dat zy by het afspringen van haar huweiyk zich gevoeld had, als ware zy van een centenaarslast ontheven en evenmin dacht zy er aan, dat zy nu toch haar vaderland niet behoefde te verlaten. Was misschien ook de gedachte aan mynheer Duran, dat deze zich ook te Bordeaux bevond een reden te meer voor Marie geweest om zich te verheugen. Zy wist het niet. Zy had er niet over nagedacht, waarom zy eigeniyk zoo recht tevreden was; maar dat wist zy, dat zy zich toen gelukkig gevoelde Frankryk niet te moeten verlaten, terwyi zy thans integen deel er spyt van had. In Amerika zou zg niet meer gedacht hebben aan mynheer Rainier Duran, zy had ook niet het verdriet gehad van door hem vernedert te worden. En de gedachte hem onverschillig te zgn veroor zaakte haar een smart, die zy ternauwernood aan zich zelf durfde bekennen, Hare verbeelding schilderde haar alles met donkere kleuren, het huis van haar oom scheen haar een graf toe, waarin zy levend begraven was en dat op eene leeftyd van twee en twintig jaren. In dezen geestestoestand was het, dat zy hare toebereidselen maakte voor hun vertrek. Marie was echter een goedhartig meisje en daarom wilde zy niet dat een ander den terugslag zou gevoelen van haar verdriet en zy toonde zich harteiyker dan ooit tevoren tegenover mevrouw Boivin, Was deze niet haar eenige ware vriendin? Marié moest haar eigen leed op den achtergrond stellen en trachtten mevrouw Boivin het leven zoo aange naam mogeiyk te maken. Nu ze eenmaal dit gcede voornemen had opgevat was de reis van Bagnéres naar Arcachen zoo pleizierig mogelyk. Eerst stapten zy af aan een hotel, maar daar zy de voorkeur er aan gaven in eene particuliere woning te worden opgenomen zochten en vonden zg ook reeds den volgenden dag eene geschikte gelegenheid n. 1. by eene weduwe, die drie kamers voor hen beschikbaar had, Zy huurden deze voorloopig voor een maand en de weduwe stelde een badkoets ter hunner beschikking. Mevrouw Boivin vergezelde Marie geregeld naar de zeekant, maar liet haar alleen in 't water gaan, Gezeten op een vouwstoeltje volgde zij met de oogen haar jeugdige vriendin in het water, waar haar geen enkel gevaar dreigde. Het weder was prachtig, talrgke vreemdelingen bevonden zich in de plaats en het strand wemelde van kinderen die zich bezighielden met het maken van dykjes, enz., welke echter enkele uren later weder door de zee werden weggespoeld. Een dame kwam er dageiyks met hare twee dochters die zich op den zelfden tyd als Marie gingen baden, terwgl hunne moeder in de onmid- deiyke nabyheid van mevrouw Boivin plaats nam en ze van daar in het oog hield. Door deze dagelyksche samenkomsten ontstond er weldra eene zekere vertrouwelykheid tusschen de beide oudere dames, welke de baadsters in het oog hieldendeze zelf waren reeds vriendinnen van de vierde maal af, dat zy te geiyk een bad gebruikten en zy maakte afspraken voor de volgende dagen, waartoe de moeder en mevrouw gereedeiyk hare toestemming gaven. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGS VELD ft DB ROOIJ- Ttxtl

Texelsche Courant | 1893 | | pagina 4