672. Donderdag 15 Maart. A*. 1894. Nieuws- en Advertentieblad. OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland. Dit blad verschynt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 8 maanden Voor den Buks 30 Cts. - Franco per post door ge heel Nederland 45 Ots. - Naar AnrennrA en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nnr op den dag der nltgave. Pr\js der Advertentiën Van 1 tot 5 regels 30 Cts. - Iedere regel meer 0 Cts. (Jroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. BONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de UitgeversLANflEVELD DE ROOU, Parkitnuit, Bons op ton larlyksche toelating van nieuwe leerlingen op de O. L. Scholen. m BURGEMEESTER van TEXEL brengt ter Inis van belanghebbenden, dat de iasrlfjksche "lating van nieuwe leerlingen op de O. L. Scholen le Gemeente, zal plaata hebben op 1 April 1894, irtoe men zich vóór 26 Maart a. s. moet melden bi) de betrokken Hooiden der Scholen, er overlegging van het vaccinatie-bewijs. Texel, 8 Maart 1894. De Burgemeester voornoemd, Striok van Linschoten. bekendmaking van de Geschrapte namen van kiezers voor leden van de Tweede Kamer, voor leden van de Provinciale Staten en voor leden van den Gemeenteraad. VASTSTELLING DER KIEZFRSLIJSTEN. 1URGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- jnte TEXEL maken bekend, dat de lijsten personen, bevoegd tot het kiezen van Leden n de Tweede Kamer, van de Provinciale iten en van den Gemeenteraad, zijn vastgesteld aangeplakt en gedurende veertien dagen, van 12en tot en met den 26en Maart aanstaande, Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage feen. lezwaren tegen de kiezerslijsten kunnen binnen ■tien dagen na de dagteekening dezer bekend- Jnng, en alzoo voor den 26en Maart aanstaande, [verzoekschrift, door de noodige bewijsstukken iafd, aan den Gemeenteraad worden ingediend, elk inwoner van het kiesdistrict, of, zoo het izersiijst voor Leden van den Gemeenteraad door elk ingezeten der Gemeente, hiertoe lischte bezittende, wanneer daarop |n naam ol die van een ander, in strijd Wet, niet of niet behoorlijk voorkomt; le naam van iemand die, hetzü een of ror in de kiezers gevorderde vereischten If uitgesloten is, hetzij op de kiezerslijst ,ndere Gemeente staat, is gebracht, "t het bezwaarschrift de schatting der che huurwaarde van gedeelten van woon- (ongestoffeerd,), dan zorgt de Voorzitter in Raad onverwijld voor herschatting door lëedigde herschatters. De kosten der her ig, die vier galden en vijftig cents bedragen rekening van dengene, die het bezwaar- ;egen de schatting indient; deze is verplicht Jrag tegelijk met de indiening van het Irschrift, bij het Gemeentebestuur te storten, it hjj deze storting, dan wordt op het ■schrift betreffende de schatting geene iking genomen. tarnen van hen, die by de herziening van Isten zijn geschrapt, worden bekend t. Skondigd en aangeplakt te Texel, den laart 1893. |ecretaris, De Burgemeester, Vesstra. Strick van Linschoten. DRANKWET. ,GEMEESTER en WETHOUDERS van L brengen ter openbare kennis, dat is nen een verzoekschrift van KORS LIST, 'gunning tot het verkoopen van sterken in het klein, in het perceel staande in Ider „Waal en Burg" alhier, wijk W No. 125 il, 14 Maart 1894. iurgemeester en Wethouders voornoemd, Striok van Linschoten, Burgemeester J. A. WaasiRA, Secretaris. Bakker Jan Dz., Bas Jacob, Maarten, Boer de Jan Jz., Boersen Gerrit, Bremer Pieter Az., Bruin Dirk Jz., Jacob Jb., Daalder Pieter, Dijker Jan Sz., Everdingen, van,Lourens, Griek Pieter, Grolle Adam Johannes, Kerker Teunis, Kikkert Gerrit JMz., Knol Cornells, Koning Pieter Jbz., Koorn Dirk Jbz., Koorn Maarten Dz., Kronen Cornells, Klaas Cz., Lente van Abram, Luitze Hendrik, Ouden den Jan, Plaatsman Jacob Pz.t Reuvers Jan, Roeper Dirk Jz., Roolj de Adriaan, Schoenmaker Arie, Schrama Jacob, Vlaming Jan Kz., Vlas Cornells, Winkler JohannesEpeus Witte Dirk Jbz. Jacob Jn. Wuis Aris, Texel, den 12 Maart 1894. Burgemeester en Wethouders van Texel, Striok van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. STRAFVERORDENING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL brengen ter openbare kennis, dat op heden door hen is afgekondigd en aangeplakt, de verordening tot wijziging der verordening van politie voor de Gemeente, zoomede, dat afschrift dier verordening, ter Secretarie tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld. Texel, den 14 Maart 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 14 Maart 1894. - De wekelijksche markten alhier worden gehouden van af de eerste Maandag na den 15 Maart tot de laatste Maandag voorafgaande aan den 15 November. Diens volgens zal te beginnen met Maandag a. s. weder iederen week geregeld gelegenheid zijn tot het markten van Vee. De van ouds bekende markt op 15 Maart, alzoo Donderdag a. s., is bereids in ons vorig nummer van gemeentewege aangekondigd De afd. „Texel" van het N. O. G. hield jl. Zaterdag eene vergadering in „Café Parkzicht." Alle leden op één na waren aanwezig, als mede eenige gasten, waaronder de heeren Strick van Linschoten, Schoolopziener in het Arr. Texel, en Coninck Westenberg, W ethouder. Eerstgenoemde vooral werd door den Voorzitter hartelijk welkom geheeten en als schoolopziener begroet, terwijl de vergadering het genoegen had, hem als lid te mogen inschrijven. Nog twee gasten traden als lid toe. De Notulen en de rekening over het verloopen jaar werden goedgekeurd. Als rekening-opnemers fungeerden de heeren Muller en Haremaker. De heer K. v. 't Veer leidde het onderwerp: „Teekenonderwijs op de L. S." in, waarop eenig debat volgde. De heer P. P. Bouma gaf als bijdrage „Eene heele lieve verrassing", door Justus van Maurik. De volgende vergadering werd bepaald op 5 Mei 1894, in „Caié Parkzicht." Oudeschild, 12 Maart. De bijeenkomsten der leden van het plaatselijk nut „Neptunus" zijn ook voor dezen winter weer ten einde. Zaterdag 11. werd de laatste leesavond gehouden. Als eerste sprekers traden op de Heeren M. Kroon Jbz., met een liefdesverhaal, en H. Hin, met eene novelle„Een nachtelijk avontuur," getiteld. Na de pauze gaven nog eenige leden bijdragen ten beste. De opkomst was niet zoo groot als gewoonlijk, terwijl aan het gezellige iets scheen te haperen door het gemis van muziek en zang. Met de troostwoorden „Hierna beter," van den ouden Enkhuizer almanak, maar weer gehoopt op gunstiger tijden. Te 's-Gravenzande nemen de pokken in de laatste dagen sterker toe dan tevoren. In de laatste drie dagen zijn ruim 25 nieuwe gevallen voorgekomen. Als een bewijs, hoe roekeloos sommigen zich blootstellen, diene het volgende feit. Een huisje, door de pokken uitgestorven en gelegen tusschen twee besmette woningen, werd betrokken door een werkman, die uit eene nog onbesmette buurt kwam. De man werd terstond door de ziekte aangetast. Bij een der geestelijken te Rotterdam kwam in de vorige week een man, om te biechten. De geestelijke was bereid, ging met hem in den biechtstoel, maar verliet deze weldra en nam den man met zich naar zijne kamer, waar hij een gesprek met hem aanving en het vol gende vernam. De man noemde zich Th. Harte, was een N.-Hollander van geboorte en had lang te Parijs gewoond, waar hij onder de anarchisten geraakt was en van hen het bevel ontving om een bom te werpen. Hierdoor was hij teruggekeerd niet alleen, maar het had aanleiding gegeven tot bekeering. Uit vrees voor de anarchisten was hij naar Nederland teruggegaan, doch was niet verder kunnen komen dan tot Rotterdam en moest nu naar N.-Holland. Het .is den geestelijke spoedig gebleken met een oplichter te doen te hebben, die door zijn vrome praatjes reeds meer slacht offers heeft gemaakt. Bij de vertooning van Jeugd in de Salon des Variétés viel, naar den eisch der rol, een der spelenden, diep bedroefd met hoofd en elleboogen op het schrijfblad eener secretaire. Hij deed dit echter met zooveel kracht, dat de secretaire voorover ging en over hem heen stortte, zoodat hij op den grond viel met het hoofd in een der loketten van het op hem gevallen meubelstuk. De aanwezige medespeler redde hem uit dezen ongewonen toestand. De aanwezigen konden van het lachen bijna Biet tot bedaren komen. texelsche COURAJÏT.

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1