681. Zondag 15 April. A". 1894- Nieuws- en Advertentieblad, OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag;- en laterdag;avond. Advertentiën vóór 10 nnr op den dag der uitgave. BONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELB BE ROOU, ParkstraatBurg op Texsl bekendmaking. „Die eigendunkelijk nalaat of weigert geheel „of gedeeltelijk te voldoen aan de vorderingen „hem krachtens de Wet op de Inkwartiering „enz. gedaan, of deze voldoening verhindert „of belemmert, wordt gestraft met eene „geldboete van ten minste TIEN en ten hoogste „VIJF EN ZEVENTIG GULDEN." TEXEL, 14 April 1894. Bij het Woensdag te Amsterdam gehouden examen voor acte lager-onderwijs, slaagde onder meer een onzer vroegere plaatsgenooten, de heer T. P. Keijzer, thans te Haarlem. In de Woensdag gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, kwam o. m. in een Kon. besluit van 19 Maart j.l., beschikkende op het beroep van den inspecteur voor het geneeskundig staatstoezicht in Noord-Holland van een besluit van Ged. Staten dier provincie d.d. 4 Oct. 1893, waarbij afwijzend is beschikt op zijn verzoek tot sluiting van de begraaf plaats der Ned. Herv. gemeente te Burg op Texel. Appellant wordt met-ontvankelijk ver klaard in zijn beroep. Men deelt ons mede, dat bij besluit van Z.E. den Minister van Binnenlandsche Zaken van 10 April jl. Klaas Hanzen Heeroma, leer ling der O.S. te Koog op Texel, is geplaatst aan de Rijks-kweekschool voor Onderwijzers te Nijmegen. Als eene bijzonderheid deelt men ons mede dat in den polder Eierland, op de Hofstede „Vooruitgang", een koe drie kalveren heeft geworpen. Mede opmerkelijk en als bewijs van groei zaamheid is het feit, dat reeds dezer dagen hij den Burg koeien in de weide werden gebracht en deze dieren daar behoorlijk voedsel vinden. Oudeschild, 13 April. Niet alleen de rog kwam dit jaar vroegtijdig de zeegaten inzwem men, maar ook met geepen en ansjovis schijnt dit het geval te zijn. Van beide vischsoorten zijn door haringtrekkers reeds flinke hoeveel heden gevangen en naar het Nieuwediep aan den afslag gebracht. De ansjovis gold van f 3 tot f3,30 per 1000 stuks. Ook door de garnalenvisschers wordt nu en dan ansjovis in de netjes aangetroffen. Ten vervolge op de door ons bij extra blaadje medegedeelde uitslag van de verkiezingen melden wij nog het volgende Gekozen: AmsterdamB. H. Heldt, Mr. A. F. K. Hartogh, Mr. A. Kerdijk, Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet en J. T. Cramer, alien voorstandersvan Tak's kieswet. Enkhuizen, J. Zijp Kz. v. OostburgMr. P. J. C. Hennequin v. Zierikzee, J. J. van Kerkwijk v. Herstemming: AmsterdamW. K. M. Vrolik v. Mr. M. W. F. Treub v. Mr. J. 0. Gleichman t. Mr. J. H. W. Rutgers van Rosenburg t. Mr. W. H. de Beaufort t. Mr. J. A. Levy v. Mr. W. van der Kaay t. Mr. M. J. Pijnappel t. Dokkum, Mr. E. Schaafsma v. P. van Vliet Jr. v. Goes, Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman t. D.Stigter v. Eontenisse, Mr. F. J. F. M. Walter t. Mr. J. O. van Deinsze v. Te Hilversum komt niet H. Waller, doch Mr. Th. Ph. baron Mackay t in herstemming. Een paar jonge marine-matrozen, ver moedelijk deserteurs van Hr. Ms. „Atjeh", hebben een aan het strand nabij Huisduinen liggende vlet ontvreemd en zijn daarmede in zee gestokeD, koers zettende om de zuid. Wat er van de jantjes geworden is, schijnt tot nu toe niet hekend. („H. N. CL") Volgens later bericht zijn ze te IJ muiden geland. In de Betuwe zijn de kerseboomen reeds in bloei. Wanneer men een boomgaard doorwan delt, ziet men aan de meeste hoornen al hier en daar een bloeiende tak, sommige hoornen, welke op een beschutte plaats staan, zullen binnen een paar dagen in vollen bloei staan. Blijft het weder zoo gunstig, dan zullen de Mei-kersen dit jaar nog in Mei rijp zijn. Alle vruchtboomen beloven zeer veel, niette genstaande den mimen oogst van verleden jaar. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 8 maanden Voor den Bubo SO Cts. - Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. - Naar Ambbtka en andere landen met verhooging der porto's. Prys der Advertentièn Van 1 tot 6 regels 80 Cts. Iedere regel moer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. j BURGEMEESTER en WETHOUDERS van [exel brengen ter openbare kennis, dat bij ien een verzoekschrift is ingekomen om ver- nnning tot verkoop van sterken drank in het jein binnen deze gemeente, van MAARTJE ,00N, (Weduwe Dirk Roeper,) Winkelierster, Pflk B Nummer 169, Waalderstraat. ITexel, den 11 April 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Striok van Linsohoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. RIJKSKEURING van PAARDEN voor den Militairen Dienst. t BURGEMEESTER en WETHOUDERS van T e x e I; Gelet op art. 21 van het Koninklijk Besluit van ,0 November 1892 (Staatsblad No. 253), houdende raetsteliing der reglementaire bepalingen ter uit- mering der Wet betrekkelijk de inkwartieringen en 'het onderhoud van het krijgsvolk, en de transporten leverantiën voor de legers of verdedigingswerken het Rijk gevorderd Brengen hiermede ter algemeene kennis, dat op hnsdag den 1 Mei 1894, des voormiddags te elf uur, op de Groeneplaats aan den Burg, eene keuring van paarden voor den militairen dienst zal plaats hebben, en aldaar uit deze Gemeente om half elf uur moeten aanwezig zijn de hieronder vermelde paarden. De paarden worden door of vanwege den eigenaar voor de keuringscommissie gebracht, en moeten, elk onder geleide van een afzonderlijken persoon, z|jn opgesteld, de Rij- en de Trekpaarden afzonderlek in de volgorde, waarin zij op de Verzamellijsten voorkomen, en verder als door den Burgemeester dezer Gemeente (öf die hem vervangt) op het terrein zal worden aangewezen. Elk paard moet voorzien zijn van eene door het Gemeentebestuur te verstrekken en aan de linker zijde van het hoofdstel of van den halster bevestigde kaart, waarop vermeld zijn: de naam der Gemeente, de letter R (rijpaard) of T (trekpaard), en voorts het volgnummer op de verzamelltjst. Vrijgesteld van de keuring zijn: drachtige merriën in de laatste maand van haar drachttjjd en veulen- merriën in de eerste veertien dagen, nadat zij hebben geworpen. Aangaande deze paarden, evenals aan gaande paarden, welke wegens ongesteldheid niet voor de commissie kunnen worden gebracht, moet haar eene desbetreffende verklaring van den districts veearts of van een ander gediplomeerd veearts worden vertoond. 11 12 14 IE 16 17 18 19 20 21 13 24 25 26 as 81 32 33 34 35 36 37 38 39 40 42 43 44 46 46 43 NAAM EN VOORNAAM. En O O BEROEP. van den EIGENAAR. Signalement van het paard (volgens de Verzamellfist.) Geslacht (Ruin of Merrie.) Kopeer, Augustinus Cornells Veeger, Cornelis Mz. Dikkers, Gerardus Johannes O. D. Eelman, Klaas Leien, Etje Wed. Arie Dros Bakelaar, Pieter Reuvers, Jan Zijm, Arie JHz. Kefiser, Johannes Sflbrand Rz. Kalf, Jacob Az. Brans, Willem Rikkenberg, Hendrik Boon, Trijntje Wed. J. H. Kikkert List, Pieter Bakker, Martinus Dros, Albert Langeveld, Martinus Az. Stoepker, Pieter Roeper, Jacob Bremer, Pieter Pz. Smit, Willem Jz. Stoepker, Roelof Witte, Jan JDz. Plens, Hendrik Keesom, Hendrikus Wilhelmus Dros, Albert Ztjm, Jan T0s Sr. Bakker, Willem Witte, Jan Cz. Veeger, Cornelis Mz. Dijk sen, Frederik .Brouwer, IJsbrand Ketjser, Cornelis Rz. Grootenboer, Kaatje Wed. C. Kievit Alderlieste. Gerard Koorn, Maarten Schraag, Keetje Wed. P. J. Witte. Kooiman, Albert Roeper, Willem Wz. Koning, Sijbrand Pz. Ran, IJsbrand Stoepker, Roelof Bremer, Cornells Kuiper, Jacob w E E B 205 623 216 19 64 61 86 B 609 128 250 E 211 237 W 124 K 21 B 369a 185 K 51 E 21 B 139 W 135 B 521 E 9 H 8 B 216 486 185 E 236 66 273 B 523 E 60 B 343 648 194 E 35 K 83 O 164 B 641 W 104 O 66 W 128 E 9 W 14 36 veefokker veehouder notaris veehouder veehoudster landbouwer veehouder broodbakk. landbouwer veehouder veehoudster veefokker voerman koopman veehouder landbouwer veehouder landbouwer veehouder administr. veehandel, koopman landbouwer veehouder landbouwer veehouder landbouwer karreman veehouder zonder landbouwer veehouder veehoudster veefokker veehouder landbouwer veehouder landbouwer bakker landbouwer Merrie Ruin Merrie Ruin Merrie Ruin Merrie Ruin Merrie Ruin Merrie a Ruin Merrie Ruin Merrie Ruin Merrie Ruin Merrie Rum Merrie Ras. Kleur en verdereken- teekenen. Inlandsen Noordholl. Iulandsch Hollandsch Inlandsch zwart Duitsch Eogelsch Inlandsch Hongaarsch Inlandsch Inlandsch gekr Oldenb Inlandsch Texelsch Inlandsch Texelsch onbekend 11 Inlandsch Hollandsch gekruist Inlandsch (bles) (bles) n bruin zwart bruin (kol) zwart bruin zwart bruin zwart (bles) onbekend bruin zwart bruin (ste keihar. bles) zwart bruin zwart bruin zwart bruin (bles) zwart (bles) bruin zwart bruin zwart 6 5 12 7 18 9 6 18 12 7 5 7 12 14 12 6 5 7 6 6 7 5 12 14 9 6 13 5 12 9 12 13 6 9 13 6 5 5 13 5 12 5 6 13 Aanw. of het paard ia TEXEL, den 14 April 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STR1CK VAN LINSCHOTEN, Burgemeester. J. A, WESSTRA, SeoretariB,

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1