694. Donderdag 31 Mei. A". 1894. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 8 maanden Voor den Bubs 80 Cts. - Franco per post door ge itel Nkdkbland 45 Cts. - Naar Amerika «n ando: e landen met verhooging der porto's. Advertenttën vóór 10 nnr op den dag der uitgave. Prijs der Advertentiên Van 1 tot 6 regels 80 Cts. - Iedere regel meer 0 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. INNEMENTEN en ADVERTENTIÊN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELB DE ROOU, Parkstraat, Bübq op Texel ~~TEXEL, 30 Mei 1894. Z.Eerw. Heer C. Maat, pastoor te dezer e is benoemd tot pastoor van de St. irorduskerk te 's-Gravenhage. De Heer G. J. Schuur, ambtenaar bij recte belastingen alhier, wordt als zoo- overgeplaatst naar Amsterdamin zijne alhier is benoemd de heer D. Visser In de vergadering der afd. Texel van de Maatsch. v. Landbouw, welke Zaterdag- in het Hotel „den Burg" werd gehouden, het eindelijk tot eene beslissing over „g (waarover reeds in twee vergaderingen jmmen gestaakt hadden) „of in dit jaar jge de afdeeling eene Tentoonstelling zal in gehouden." meerderheid van één stem, werd thans in ontkennenden zin beantwoord, rergadering werd bijgewoond door 23 van welk getal men, op grond van vorige trilingen, er zeker 14 mocht beschouwen [lorstanders voor het houden eener ten- illi elling. Dat niettemin toch de vraag tkennenden zin werd beantwoord, was verandering van meening hunnerzijds, meer de overweging dat, aangezien het ir tegen het houden eener tentoonstelling men meende het bestuur de regeling 3U en dusdanig feest niet te moeten opdrin- ,ni vaarom sommigen zich buiten stemming ied q; 't was eene beleefdheid van de sterkere iver de zwakkere. welslagen van een feestelijkheid is het 10k zeker wel gewenscht, dat men zoo k allen blijmoedig daartoe besluitzoo noet men niet afdwingen, der werd op deze vergadering niets Jeldde Secretaris, niet ter vergadering zig, had vermoedelijk geene gelegenheid ït vinden om eventueele ingekomen m als anderzints, intezenden. n De tweede groote lammerenmarkt, 'ioi lag jl. gehouden, kenmerkte zich door eel stuggeren geest dan den vorigen ;ini dag. handel was van den beginne af traag prijzen merkelijk lager. De koopers ri op de Leidsche markt geen al te ielige zaken te hebben gemaakt, vandaar ge kooplust. De verkoopers konden zich verlaging van prijs aanvankelijk nog u.JOo gemakkelijk schikken, terwijl niet M elijk de overvloedige regen van Zaterdag a i adag het hen minder noodzakelijk maakte bet age vee voor ieder bod van de hand te rtst n doen. eo hoogste prijs, (doch voor een enkel par iiep evenwel nog tot f 11, de laagste 'as f 5het grootste deel werd verkocht 7 f 9. Niettegenstaande de groote bleef weinig onverkocht, ievoerd werden 4470 Lammeren, 16 5 Koeien, 10 nucht. Kalveren, 3 6 Schrammen en 64 Biggen. der m onuit- Nabij den zeedijk van den Prins Hendrik polder, is in het begin dezer week een buiten gewoon groote pijlrog gevangen, door gebroeders Dogger. Naar gissing was het dier wel dertig pond zwaar. De pijlrog sloeg woest met den gevaarlijken staart om zich heen, doch een welgemikten houw scheidde 't gevreesde lichaamsdeel van den romp. Uit den lever zal wel meer dan een flesch traan worden gewonnen. Waal, 28 Mei. Mej. A. Rab, onderwijzeres alhier, is benoemd in gelijke betrekking aan de openbare lagere school te Osdorp (gemeente Sloten.) Uitslag van aanvullings-verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 's-Gravenhage. Gekozen: J. M.Pijnacker Hordijk, Lib. Katwijk. - Gekozen: J. H. Donner, A.R. Sneek. - Gekozen: Mr. Th. Heemskerk A.R. Een kind, dat dezer dagen te Zwolle in een hoedendoos op de stoep van een aanzienlijk heerenhuis werd te vondeling gelegd, is bijna het slachtoffer geworden der anarchisten. Een politie-agent toch, die de doos zag staan, waarschuwde den bewoner van het huis. Deze wilde het pakje natuurlijk niet in huis hebben, zoodat de agent de doos ongeopend, zeer voor zichtig naar het bureau droeg. Daar werd hem de raad gegeven het eerst maar eens duchtig onderwater te dompelen. Men kon nooit weten of er niet een bom in zat. Gelukkig was de agent zoo voorzichtig dit niet te doen en bij de opening vond men een pasgeboren kind. Allen kwamen dus met den schrik vrij be halve de vader, tegen wien, wegens de te vondeling legging, voor de rechtbank te Zwolle 3 maanden gevangenisstraf is geëischt. Een rijke bedelaar. Kortelings over leed in de Bloemstraat te Amsterdam een beroepsbedelaar in zeer behoeftige omstandig heden thans heeft men in zijne woning f 900 aan bankpapier gevonden. Eene nieuwe manier om aan den kost te komen. Vrijdagmiddag te ruim 12 uren kwam te Amsterdam een jongen in groote haast de trap opgeloopen van perceel 13 in de Van-Beuningen-straat, om het middagmaal te halen voor den man, die wegens drukke bezigheden niet thuis kon komen eten. De vrouw haastte ziGh een en ander in een paar schalen te doen en knoopte den inhoud in een servet. Even haastig als hij gekomen was, verliet de knaap de woning. Wie beschrijft de verwondering van den man en de vrouw, toen de eerste een kwartier later thuis kwam, van niets wist en leege schotels vond. Men leest in het „Hbld." Wij iaden allen die naar de Vereenigde Staten willen reizen, om per Hollandsche stoom boot te gaan. Ze z£jn wat langer op reis, maar hebben daarentegen het voorrecht niet op booten te gaan die het personenvervoer over den Atlantische Oceaan als een tak van sport be schouwen. Waarlfjk sport wordt langzamerhand iets ge vaarlijks in plaats van iets dat versterkt. De White star-boot „the Majestic" en „the Paris" van de Amerikaansche lijn hebben drie dagen lang om het snelst gestoomd tusschen Amerika en Europa. Het waren twee dorpen die dus toren tegen toren elkander voorbij poogden te komen, want de tweo schepen hadden 2400 personen aan boord. Ten laatste schoot de Amerikaansche boot een weinig naar voren en ging dwars „the Majestic" voorbij, zoodat dit schip zijn vaart verminderen moest om een aanvaring te beletten. Dit lezen wij in de dagbladen van Londen en Liverpool. Indien dit bericht, dat allen mededeelen, waarheid bevat, noemen wfj dezen wedren tusschen twee passagiersbooten op den Oceaan een groot schandaal. Zoo de Britsche en Amerikaansche Regeeringen niet onmiddelijk aan dit sportspelletje een einde maken, rust op haar de verantwoording voor de ramp die niet uit kan blijven. In afwachting van zulk een verbod raden wij reizigers aan liever onder Hollandsche vlag over de zeeën te gaan. De Overdiemerpolder is nagenoeg weder droog. Hij levert een eigenaardig gezicht op. De lange groene weilanden, die als breede streepen tusschen de donkere boordevolle slooten liggen, vertoonen een groen, dat op sommige plaatsen naar het gele en bruine zweemt. De weg door den polder, die natuur lijk het hoogste ligt, is geheel droog en wordt reeds beloopen. Op het van water ontbloote gedeelte strijken troepen zeemeeuwen neer en op het gedeelte dat nog het meest met water is bedekt, ziet men zoo nu en dan een ooievaar, die statig met zijn lange beenen door het water plast en zoekend rondkijkt, hopende iets naar zijn gading te vinden. („Hbld.") Een arbeider in 't Friesche dorp Kollu- merzwaag had eene geit, die aan een touw was bevestigd, dat weer vast zat aan een ijzeren spit in den grond. Bij herhaling was de geit los en liep dan rond, het spit aan het touw voortslepende. De arbeider kon zich maar niet begrijpen hoe dit mogelijk was. Opnieuw bracht hjj de geit naar't gras, trapte het spit goed in den grond en ging toen op den loer staan. Nauwelijks was hij vertrokken of de geit stak een der horens door den ring die aan 't spit zat en waaraan ook het touw was vastgemaakt, lichtte zoo het spit uit den grond en kwam opnieuw haar meester be groeten, die nu genoodzaakt was het dier aan een paal te binden. De verdwenen vrouwen. Door de burgemeesters van Naarden en Bussum is met eenige agenten van politie opnieuw gezocht naar het lijk van de vermoedelijk in het Gooi vermoorde mej. Schmitz. Dit ge schiedde ten gevolge van een door den officier van justitie te Amsterdam ontvangen brief, die een zeer juiste teekening bevatte van het Naarderkerkhof, tegen het vroeger reeds door zochte boschrijke terrein, bij de Laarderhei gelegen, en eene nauwkeurige aanwijzing van de plek, waar het lflk te vinden was. Ook dit onderzoek leidde echter tot niets. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1