OFFICIEEL GEDEELTE. Donderdag 14 Juni. A". 1894. 698. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Bubs 80 Cta. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en ande e landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nor op den dag der nitgave. Prijs der Advertentiën Van 1 tot 5 regels 80 Cts. Iedere regel meer 8 Cts. Groots letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummer» 2 Cts. per nummer. JONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, ParkstraatBïteö op Texel Personeele Belasting en Patentrecht. )e BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL jt bekend, dat door hem heden zijn afge- igd en aan den Heer Ryks OntvaDger ter rdering zijn uitgereikt het kohier voor de iting op het personeel no. 7 en het 4e kwar- ch kohier van net patentrecht, beiden voor dienstjaar 1893/94 en dat ieder daarop voor- snde belastingschuldige verplicht is, zijn lag op den hij de wet bepaalden voet te >en. nel, 11 Juni 1894. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. SCHIETOEFENINGEN. Je BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL rt bekend, dat volgens ontvangen mededeeling den Commandant van het 4e regiment ngartillerie, in de gemeente Helder, weder toefeningen zullen plaats hebben en wel hen 18 Juni en einde September 1894. ze oefeningen bestaan in het schieten met gevulde springgranaten en maatkartetsen uit het fort „Kijkduin" durende twee aldaar te houden nachtelijke eningen iet schieten met gevulde springgranaten en maatkartetsen van uit de batterij „Kaap- ofd" op de plaat „Onrust"; iet schieten uit het fort „Erfprins" op gelijke ze als zulks vroeger is geschied iet schieten uit het tort „de Harsens" iet schieten met mitrailleurs op de schiet- len der Infanterie ten zuiden van het fort ijkdnin". ïtrent de twee nachtelijke oefeningen sub. 1 juiste datum nader worden opgegeven, onveiligheid zal op de schietdagen op de ikeiyke wijze worden aangegeven door het len van roode vlaggen op de batterijen ait gevuurd wordtvoor de oefeningen sub. 5 it worden aangegeven door het plaatsen van 'oldoend aantal roode vlaggen op de toppen mliggende duinen, terwijl bij het vuren met [granaten en granaatkartetsen op de plaat ast" bovendien een roode vlag op de reddings- aldaar zal waaien; vletterman Kennink is weder als voorheen, itend belast met het weghalen van het ieel van de plaat „Onrust", voorkoming van ongelukken wordt gewezen it gevaar, dat gelegen is in het aanraken nemen van projectielen, die op de plaat 1st" ongesprongen blijven liggen, terwijl den iers wordt aangeraden, om by het vuren iet fort „Erfprins" (kenbaar aan een roode i?an de battery) niet tegen wind en stroom 'i Noordergat voor anker te komen, terwyi iet voorbyvaren van de batteryen tydens uur, steeds gevaar is verbonden, daar de ijkheid van het verbryzelen van ongevulde tielen of het afvliegen van stukken niet is loten. der wordt hierby nogmaals herhaald, vooral iet oog op de roekeloosheid van sommigen het vuren op „Onrust'1 ook granaat- een zullen worden gebruikt, el, 12 Juni 1894. De Burgemeester voornoemd, STRIOK VAN LINSCHOTEN. Kostelooze INENTING en HERINENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente TEXEL; Overwegende, dat in verschillende plaatsen van ons land POKKEN sporadisch voorkomen en ook in deze Gemeente een geval van pokken is geconstateerd, zoodat het nemen van voorzorgs maatregelen raadzaam is, daar de smetstof der pokken gemakkeiyk wordt opgenomen en kan worden overgebracht, ook door niet aangetaste personen Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat er gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting; en herinenting in de O. L. SCHOOL te den Burg alhier en wel op: Donderdag, 14 Juni 1894, des namiddags van 4 tot 5 uur Vrijdag, 15 Juni 1894, des voormiddags van 8 tot 9 uur; en Zaterdag, 16 Juni 1894, des middags van 12 tot 1 uur. Texel, 12 Juni 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Struck van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 13 Juni 1894. Aan de rijtoer, welke de leden van het fanfarecorps alhier, zich tegen Zondag jl. hadden voorgenomen, is gevolg gegeven. Voor dat de tocht werd aangevangen had het corps de beleefdheid eene ovatie te brengen aan onzen oud-burgemeester, den heer C. M. Kooy, welke hier tijdelijk vertoefde; eene beleefdheid welke door dien heer zeker op prijs werd gesteld. De afrid,was daardoor wel iets vertraagd, doch bad verder geheel volgens het bepaalde plan plaats, zelfs niettegenstaande de regen de tocht voor de deelnemers minder aangenaam deed zijn. Met ingenomenheid werd het corps op ieder j dorp waar halt werd gehouden door de bevol king ontvaDgen, zeer werd gewaardeerd de beleefdheid om eenige muzieknummers ten beste te geven en met belangstelling werd daarnaar geluisterd. Waarlijk, de leden van het corps kunnen tevreden zijn over dit uitstapje, al was ook door het weder de tocht voor hen zelve minder prettig; het corps heeft een goeden indruk gemaakt. Moge die gunstige getuigenis eene aansporing zijn tot verdere studie en bevorderlijk zijn aan den bloei van het corps. Op de laatste der vier groote lammer markten was nog weder een flinke hoeveelheid aangevoerd. De handel was vlug en de prijzen iets beter dan den voorgaanden marktdag. De hoogste en laagste prijs maakte weder groot verschil, resp. f 12.00 en f 5,50. Gemiddeld werd voor f 7.50 k f 9.00 verkocht. Aangevoerd werden 1921 lammeren, 55 schapen, 11 Koeien, 8 nucht. kalveren, 5 paarden, 26 schrammen en 24 biggen. Oudeschild, 11 Juni. De garnalenvisscherij is nu geheel geëindigd. De weinige visschers, die aan boord hunner schuiten koken, en voor eigen rekening verzenden, hielden nog eenige weken vol nadat de kokerijen gesloten werden. Thans moesten ook zij het opgeven, omdat de gekookte garnalen wegens het vergevorderd saisoen dikwijls in het buitenland ter markt kwamen in eenigszins onfrisschen toestand. Sommige garnalenschuitjes zijn thans aan- j gevangen met het rogkorren op stroom, doch dit -werk loont bijna de moeite niet. Waal, 12 Juni. Eene zeer aangename ver rassing werd ons Zondag jl. bereid door het muziekgezelschap van den Burg. Niettegen staande de regen onophoudelijk neerviel, werden een 3-tal nummers op straat verdienstelijk uitgevoerd, en aangehoord door tal van nieuws gierigen. „Geen besje bleef aan 't spinnewiel" kunnen we gerust zeggen, want eene zoo vroolijke afwisseling te midden van ons stille dorpsleven komt maar zeer weinig voor. Zeer zeker kunnen de H.H. dilettanten er op aan, dat een hernieuwd bezoek, en dan liefst met mooi weer, met belangstelling wordt tegemoet gezien. De post- en telegram-bestellers wier tijd verstreken was om een nieuwen mantel te moeten ontvangen, hebben bericht gekregen, dat zij geen mantel krijgen en maar een afwachtende houding moeten aannemen. Men maakt daaruit op, dat men bezig is met het laten maken van een andere bovenkleeding voor de beambten en zij daarvan tegen den winter zullen voorzien worden. Door het bestuur der Ned. Protectionis tische landbouwvereeniging is thans een adres gezonden aan de beide Kamers der Staten- Generaal, waarin uitvoerig wordt uiteengezet hoe dringend noodig het voor de landbouw is, dat worde overgegaan tot invoering van een schaalrecht bij invoer van Tarwe, Rogge, Boekweit Gerst en Haver. Het zeer uitvoerig adres, waarvan ons een afdruk werd toegezonden, besluit aldus: „Redenen waarom wij U eerbiedig, doch „met den sterksten aandrang verzoeken, helpt „ons, helpt de landbouwers, veehouders, door „het heffen van tijdelijke schaalrechten zoo „spoedig, dat zij nog voor de thans nog te „velde staande oogst de voordeelen ondervinden, „opdat veel onheil van ons dierbaar Vaderland „en Vorstenhuis worde afgewend." Iu verband met de naleving der boterwet, zijn er in de laatste dagen te Amsterdam speciaal overtredingen tegen groothandelaren in boter door de politie geconstateerd. Gebleken is, dat de kleinhandelaren onwetend dikwijls surrogaat in plaats van natuurboter opkoopen. De eerste groentenmarkt te Medemblik is in de vorige week gehouden en ten volle geslaagd. Er was geen gebrek aan koopers en verkoopers en er was een flinke hoeveel heid aardappelen, wortelen, knollen en salade aangevoerd, hetgeen tegen goede prijzen van de hand ging. Daar in die streken beste groenten worden geteeld, is het wel te ver wachten dat de markten aldaar steeds vele bezoekers, zoo koopers als verkoopers, zullen trekken. TEXELSCHE COURANT. i

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1