0 aanlag, fa 1 Buitenland» Marktberichten. P" Den 30s'™ September a. 3. PREDIKBEURTEN ADYEBTENTIËN. De Cooksdoep, 26 Sept. Gisteren ontving de Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier het bericht, dat Ds. H. van den Brink, predikant te Maarsen, voor het op hem uitgebracht beroep had bedankt. Vlugge dressuur. Op de kermis te Haringhuizen was o. m. ook het paardenspel van den heer Blanus. Van de werkzaamheden trok het de aandacht dat de heer Blanus zondag annonceerde Dinsdagmiddag binnen twee uur den zevenjarigen bovenlandschen hengst „Cezar" van den heer P. Cz. Boekei, onder Schagen, te dresseeren en er alsdan des avonds in 't publiek mee voor te komen. Volgens den berichtgever der Schager courant was de uitkomst verrassend. Is het al volgens de vakmannen lastig, een merrie in dien tijd te dresseeren, een wonder van dressuur mag het heeten, een hengst in zoo'n beperkten tijd gereed te maken. En toch draafde het dier, changeerde, sprong over barriers, liep op een ton en achter uit, alles op commando. De heer Boekei woonde zelf de voorstelling bij en was over de uitkomst zeer tevreden. {Zijp. Ct.) Hoewel de politie volijverig in de weer is om de aanplakkers van roode socialistische plakkaten te arresteeren, gaat men in den Haag onvermoeid met dat aanplakken voort. Zaterdagnacht werden weder tal van die papiertjes „bezorgd" en daarop stond Leve het socialisme. Het kiesrecht koopt men door geld, de dienstplicht koopt men af door geld. Zoo zijn lasten en lusten verdeeld in ons dierbaar Vaderland. Weg met het militarisme. Hoe curieus de gevolgen van een kermis pret kunnen zijn en hoe een vermeend roerend drama in een kluchtspel kan veranderen, blijkt uit het volgendeA. W., dienstknecht bij den heer H. Busscher te Stadspolder, kwam met zijn meisje van de Schanskerkermis. Naafscheid van haar genomen te hebben moest hij o. a. voorbij de gracht van den heer Zijlker te Nieuw-Beerta. Daar is hij vermoedelijk droo- mende bij blijven staanbij helderen maneschijn vermeende hij allicht voor zijn bed te wezen, althans hij heeft zich ontkleed en stapte te bed, doch het frissche verkoelend bad is hem zeker niet bevallen. Hij keerde den volgenden morgen ten minste bijna naakt bij zijn boer terug. Het vinden zijner kleeren en schoeisel deed velen een zelfmoord vermoeden, doch gelukkig kwam de rechtmatige eigenaar spoedig opdagen, zoodat alles kluchtig in plaats van dramatisch afliep. Op een boerenplaats in de gemeente Schagen doet zich het zeldzame geval voor, dat een moeder-varken van bijna 200 ned. pd. 2 jongen zoogt, die elk reeds 75 ned. pd. wegen: Een der weinige Amazonen, uit den heldentijd der Grieken, in Waddingsveen woonachtig, werd op de Noordkade door een zestienjarigen Theseus dermate geplaagd, dat zij zonder vieren en vijven den jongeling bij den kraag nam en hem in de vrij diepe vaart wierp. Natuurlijk werd van deze voor den tegenwoordigen tijd minder gepaste handelwijze terstond proces-verbaal opgemaakt. Men schrijft uit Gent dd. 20 September: Men verneemt en ziet vaak zonderlinge dingen. Wat hier thans gebeurd is, zal wellicht zelden of nooit zijn voorgekomen. Op heden zouden zes sollicitanten van de 65, die zich hadden aangemeld, voor de betrekking van hoofd der openbare school, eene proefles geven, waarvoor alles in de puntjes was klaar gemaakt. De Districts- en Arrondissements schoolopzieners de Burgemeester en Raadsleden waren om 3 uren (het bepaalde uur) aanwezig. Echter slechts één sollicitant, de heer W. Kemper, waarnemend hoofd, was present. En waarom schitterden de overigen door hunne afwezigheid Doodleuk had men verzuimd hun een kennisgeving te zenden. En toch vertrouwde men stellig op hun komst, want een flink koud maal wachtte de heeren sollicitanten b(j den heer A. Mattijssen. Dat de proefles niet doorging, begrijpt ieder. Levend vee uit Australië. In Engeland is in de vorige week per stoomschip „Maori King" een lading levend vee uit Nieuw Zuid-Wales aangekomen. Reeds vroeger waren enkele runderen levend uit Australië naar Engeland vervoerd, maar deze verscheping was een eerste proefneming om na te gaan of het Australischen vetweiders mogelijk zal zjjn hun vee in Engeland met winst ter markt te brengen. Twintig stuks runderen waren te Sidney ingescheept en met uitzondering van een koe, die tijdens een hevigen storm gewond werd en dientengevolge stierf zijn alle in den besten toestand aangekomen. De Finsche bladen deelen mede dat, naar men vermoedt, de plaats gevonden is, waar de Russische monitor „Russalka" gezonken is. Zooals onze lezers zich herinneren zullen, is genoemd oorlogsschip ongeveer een jaar geleden tijdens een hevigen storm op de Oostzee vergaan en alle pogingen, om iets van het schip te vinden, bleven vruchteloos. Dezer dagen berichtten echter eenige visschers, die te Helsingfors aankwamen, dat zij in de nabijheid van het eiland Wester-Tokan groote olievlekken bemerkt hadden, die van den bodem schoenen op te borrelen. Tevens hadden z(j daar eene ondraaglijke lijkenlucht waargenomen. Op grond van deze mededeeling worden onder bevel van een zeeofficier twee stoomschepen uitgezonden. De waarnemingen door dezen officier gedaan, bevestigden het verhaal der visschers, bovendien moet op de aangeduide plaats een matrozenmuts en een stel matrozenkleederen gevonden zijn, die van de „Russalka" afkomstig zouden zijn. Eenige oorlogsschepen zijn uit Sveaborg vertrokken, om een nader onderzoek in te 3tellen. Op den sedert 1 Juni tusschen Weenen en Ostende rijdende harmonikatrein, kan men maar niet drinken wat men wil, bijlange niet. De duur van den rit is van Weenen naar Ostende 29 uren. In de anders prachtig ingerichte treinen staan in de keukens verschillende met tolzegels van lood voorziene kasten waarop in breede letters de namen der landen zijn geschilderd, die men doorreistBelgië, Duitschland (BeiereD), Oostenrijk. Aan de grenzen wordt men gewaar, wat dit beteekentin den restauratie-wagens mogen alleen die wijnen en bieren worden ge dronken, welke het land, dat men juist doorreist voortbrengt. Men krijgt dus van Weenen tot Passau Oostenrijksche wijnen en Weener bieren; bij Passau komen de Beiersche tolbeambten binnen, verzegelen het Oostenrijksche kastje en openen de Beiersche bier- en wijnbronnen. En in Herbestal, aan de Belgische grens, komen de Belgische wijnen en bieren te voorschijn en worden de Duitsche achter slot en grendel geplaatst. De „Louisville Gazette" behelsde onlangs de volgende advertentie„Mary Allen Green geeft met diepe droefheid kennis van het over lijden van haren geliefden echtgenoot Fred Allen- Green. Door dit ontijdig afsterven wordt de jeugdige en ontroostbare weduwe erfgename van een flinke farm en een vermogen van 38,000 dollar." Nog brutaler is de volgende advertentie, in de „Jamestown Advertiser": Na een ongelukkig huwelijk van twee jaren is mijn echtgenoot er toe overgegaan zich op te hangen. Daar ik onmogelijk alleen mijn groote farm kan besturen en over mjjn tweehonderd zeven en-vijftig werk lieden het toezicht houden, zoek ik een echtgenoot die zich niet laat afschrikken door het voorbeeld van zijn voorganger. May Grevey, Jacksonville." Alkmaar, 21 Sept. Graanmarkt. Aangegeven, totaal 8536 Hectoliters, als: 269 Tarwe f 5,50 A f 6, 213 Rogge „4, 4,50 Gerst 562 id. chev. 4, 5,25 1381 Haver 2.25 2,75 122 Paardenboonen 5,50 6, Bruine Boonen „14, 15,60 Citroen 20, Duiven „7, Witte „14, 409 Rood Mosterdzaad „12, 14,50 Geel 7,50 10, 1 Koolzaad 45 Karweizaad 13,25 193 Blaauw Maanz. „9, 9,50 341 Groene Erwten 7,50 20, grauwe 17,50 22, Vale Erwten 11,26 12,50 Alkmaar, 24 Sept. Aangevoerd 19 Koeien) - A f 220; 91 vette Kalveren f 35 A f 80pei 75 A 80 ct.18 nucht. Kalveren f 8 A 22; Schapen f 12 A 27 115 vette Varkens 44 ct. per KG.50 magere dito f 15 A 17, Paarden f af Amsterdam, 24 Sept. Aangevoerd 274 deren, le kwal. 72 A ct., 2de kwal. 62 ct kwal. 52 ct. per KG. 100 Melk- en kalfkoeien a 21010 Graskalveren fa; 57 nucht.l f 7 a 948 Schapen f a LamoL f Af; 431 vette Varkens 34 A 37 ct. petp Parmerend, 25 Sept. Aangevoerd 149 kalveren 60 a 80 ct. per kg.; 100 nucht. f 7 a 18; 187 vette Varkens 36 A 42 ct. pe rj 117 magere Varkens f 14 A 25.-; 875 Biggen p f 9; 2188 Schapen en Lammeren; 519 Kt ren en 24Stieren. Kip-Eieren f4, af 4,50p, Vette koeien, hooger in prijs, handei maig,] a f 0,78 per k.g. Gelde koeien, lager in prijs, handel stug, a f 150 per stuk. Melkkoeien, lager in prijs, handel stug, i a f 180 per stuk. Vette kalveren, prjjsh., handel vlug. Nuohtere kalveren, lager in prijs, handel Vette varkens, lager in prijs, handel stugD! Magere varkens en biggen, lager in iIC handel stug. J Vette schapen, prijshoudend, handel f 18 a f 27 per stuk. Magere schapen, lager in prijs, handel stug a f 18 per stuk. Lammeren, lager in prijs, handel stug, f 17 per stuk. E Zondag 30 September. HERVORMDE GEMEENTE, Burg. Voorm. tien uur Ds. van Sohaic Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazube, Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffi Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. van Schaio Oosterend. Nam. 2 uur de Hr. Barends Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Bae DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus, Burg. 's Avonds 6V» uur Ds. Kuperus, Burgerlijken stand der Gemeente Teif£ van 19 Sept. 25 Sept. ONDERTROUWDJan Kikkert en Corn Boon. GETROUWD Reinier Maitijn Molenaar en Cj)f rina Cornelia Hammer. GEBOREN Tetje, dochter van Willem I en Gerbregdina Kerken. Meis, dochter Cornelia Slik en Trijntje Plaatsman. Si zoon van Douwe Bakker en Tetje van der OVERLEDENHendrik Boogaard, 1 jaar, van Jacob Boogaard en Guurtje Witte. hopen onze geliefde Ouders W. BAKKER Kz. en A. DE JAGER, hunne 25 jarige Echtvereeniging te li denken. Hunne dankbare Kinderen, Oosterend, 26 September 1894. 1894. 1869. hoopt onze geliefde Moeder, de Wed. J. BRUIN. geb. E. SMI\ den dag te herdenken, waarop zjj voor26 jar met wijlen onzen waarden vader J, BRUIN, betrekking van Moeder en Vader in het b van Weldadigheid heeft aanvaard. Namens hare Kinderen en Beliuwdkinderen. a o a a Dt i|

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 2