Verkoop HAKHOUT. ij Ytiidil 22 Tetaarij 1895, 's lorieu 10 aar, eet perceel Weiland paaml „Priesterslooi," het leveren van Conranten en Tijdschriften ecne ter plaatse lit&enile partij HAKHOUT, TAKKEN en zware STAMMEN. Onderiieteekenileii Mei zich Meafi aai tot tó maten vai tatleaiairta ta bestellen Dagelijks versche Konings-GIST, Ie kwal. Varkens- en Knevleesch, rookvleesch, ronkspek en rookworst, Voor de aanstaande aanneming Voor Bindwerk goed adres. LAÜMJ DE ROOIJ. Bijzondere Normaalschool Texel. Feuilleton. Spoorloos verdwenen. G. J. O. D. DIKKERS, zal publiek verkoopen Uit de hand te koop TEXEL. het plaatsen van advertentïèn Notaria te Texel, op de hofstede „Hadara" in den polder Eibrland op Texel. gfa" 35 KOEIEN die in Februari of Maart moeten kalven 31 jarige Schetter». 1 driejarige Vette Koe. 1 tweejarige Gelde Koe. 2 Werkpaarden. 2 driejarige Zwarte Herrie». 2 driejarige Bruine Herrie». 3 eenjarige Paarden. 48 Lamschapen. 34 Schapen met 60 Lammeren. 4 Klampen Hest. Wagens, Bakwagen, naaimachine, 60 wagen» Hooi, 500 Heiningpalen, Kribben, Ruiven, Voerbakken, Boeren- en Bouwgereedschappen. levering franco Burg, Waal, Ooaterend, Oude- schild en den Hoorn, k 55 cent per Kilo. A. WCJIS. groot 1 Hectare 25 Aren en 30 Centiaren, gelegen in den Polder de WAAL. Information te bekomen by den Eigenaar JAN VLAHING Bz. te Nieuwediep. DAGELIJKS VERKRIJGBAAR: by K. PEREBOOM. is ondergeteekende ruim voorzien van een prach tige collectie zwarte wollen thibèt», gewerkte zwarte fantaisiestoffen, ruime keuze in fijne Kamgarens en Bukskins. Tevens gelegenheid om HEERENPAKKEN aangemeten te leveren naar maat. Minzaam aanbevelende, Hoogachtend, UE. Dw. Dienaar, contant 5% korting. Ph. VLESSING. firma"W!N KJÏL C® By voortduring bevelen ondergeteekenden zich be- leefdeiyk aan voor de levering van alle benoodigde zoo ook voor de levering van Boekwerken; in alle Couranten; en alles wat daarmede in betrekking staat. Voor het adverteeren in de Tezelsche Courant worden gunstige conditiën gesteld by veel vuldige plaatsingen. Aanbevelend, De BURGEMEESTER van TEXEL zal op VRIJDAG 22 FEBRUARI 1895, des voormiddags te 10 uur, in het PARK achter het Raadhuis te den Burg en op het land van den Heer J. S. KEIJSER naby het Gesticht van Weldadigheid aldaar, publiek verkoopen: Texel, 16 Februari 1895. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. Ouders of voogden, die hunne kinderen met het begin van den nieuwen cursus (1 April a.s.) op bovengenoemde inrichting geplaatst wenschen te zien, worden verzocht daarvan kennis te geven voor 10 Haart e, k. aan J. DE JONGH, H. d. S. Waal. 8. KRIJNEN en A. SENDERHAN, Kantoor: KONINGSTRAAT 87, HELDER. Roman door A. D. 2. Eerste aideeling hoofdstuk II. jSPELDCORN. A grohit firt nvt Het huweiyk met zflne zuster met iemand zonder geld had hem woedend gemaakt. HQ vergaf baar nooit dit huweiyk zoogenaamd beneden haar stand. De eerste maal, dat hg zyn neef zag was toen deze pas in 's Lands dienst was getreden. Mynheer van Reyk logeerde toen voor zeer korten tQd te Parys. Eenlge maanden later werd zyne zuster door eene doodetyke ziekte aangetast. Daar zy reeds gedurende verscheidene jaren weduwe was, liet zy haar zoon zonder eenigen steun en byna zonder geld achter. Voor te sterven beval zy haar zoon aan nooit te vergeten, dat zyn oom de eenige bloedverwant was, die hem was overgebleven. Als gevolg van dezen wensch zyner moeder wilde Etienne niet huwen, zonder zelf hem het nieuws te hebben verteld. Niet dat hy nog iets voor zich zelf hoopte te verkrygen, maar alleen om te gehoorzamen aan haar, die niet meer was. Toen hy te Amsterdam aankwam, begaf hy zich naar het Amstel hotel en hier schreef hy een brief om zyn komst aan te kondigen. Hy vroeg wanneer en waar het zyn oom het best gelegen kwam hem te ontvangen, en ontving als antwoord eene uit- □oodiging om met hem te dejeuneeren in het Café Riche op het Rokin. Welzoo, het schynt dat ge dus dwaas genoeg zyt om te gaan trouwen? zei de oom tot den neef, toen zy elkaar by de deur van het Café ontmoetten. Ja, en nog dwazer misschien dan u wel denkt, want ik verheug my zelf in het vooruitzicht die dwaasheid te zullen begaan. Toen zy aan tafel waren gezeten begon mynheer van Reyk met te zeggen Ik wensch u een reeks vragen te doen. Gaat uw gang, oom. Is zy mooi? Zeer mooi. Een goed punt/ Is zy jong? Achttien jaar. Twee goede punten 1 Heeft zy veel familie? Zy is een wees. Ik ken van haar geen enkele bloedverwant dan eene oude nicht, die te Cherbourg woont en die zy zeer weinig ziet. Drie goede punten Hoeveel bruidschat Zestig duizend francs. Rente? Kapitaal. Mynheer van Reyk duwde boos zyn bord op zyde en sloeg met zyn groote vuist op de tafel. Hevige toorn sprak uit zyn oogen. Zonder zich ook maar eenigszins in te houden begon hy zyn neef te be- leedigen op de wyze van iemand die gewoon is ziohzelf niet meester te blyven. Etienne onteerde iyne familie/ Zelf» wanneer men ryk ia, moet men nog een ryke vrouw zoeken. Het geld ia e heilige zaak, welke men moet eeren ja aanbidden. En nu, wat gaat nu een eenvoudig zee-officier doen een zee officier zonder geld Zoo'n ezel gaat me daar huwen met een meisje zonder geld. Dat is meer dan eene dwaasheid, het is een misdaad. En. slechte daden worden steeds gestraft. En dan, van waar kwam zy, die juffrouw Clemenoe Aubry Zonder twyfel was het er eene, die omdat zy geen man kon vinden, maar op goed geluk af haar netten uitwierp, om de eerste domoor de beste er in te vangen, die het voor ernst opnam. In 't begin had Etienne zyn oom met onverstoorbare kalmte aangehoord. Wat konden hem die beleedi- gingen van dien ouden man ook schelen Maar toen deze den naam van Clemence noemde, werd hy plotse ling toornig. Hy stond op en zei kortaf: Ik ben u niets verplicht, oom. Ik ben hier gekomeD, om u bekend te maken met n yn aanstaand huweiyk, ik deed dit uit eerbied voor de nagedachtenis myner moeder. Gy veroorlooft u de vrouw, welke ik bemin grof te beleedigen, daarom zeg ik u vaarwel. Welzoo, Nu loop naar den duivel, antwoordde van Reyk woedend. Het gelaat van den Hollander nam in zyn toorn zulk een komisch uiteriyk aan, dat de woede van Etienne plotseling zakte. Hy groette zyn oom beleefd en verliet het Café De trein naar Parys vertrok eerst om acht uur, de jonge man had dus ruimschoots den tyd om over het gebeurde na te denken. Zonder twyfel speet het hem, dat een beleefd heidsvisite, die hy zeer goed had kunnen nalaten, zoo ongelukkig was afgeloopen, maar toch kon hy niet nalaten te lachen by de gedachte aan het zoo zonderlinge bezoek by zyn oom afgelegd. Er bleef geen spoor van haat in de ziel van den jongen man over. Alles wel beschouwd liet het hem geheel koud of zyn oom ontevreden over hem was of niet. HQ hield niet van hem en rekende evenmin op zyn geld als op zyn genegenheid. De egoïsten zyn dan ook meer te beklagen dan te berispen. Over een ding had hy echter spytdat hy Clemence had verlaten om zulk een buffel te bezoeken, kon hy zich zelf niet vergeven. Maar kom, hy troostte zich met de gedachte, dat hy met haar zich vrooiyk zou kunnen maken over het bespotteiyke van zyn avontuur. Zfln hart klopte van vreugde, toen hy eindeiyk weder in de wagon stapte, om naar Frankryk terug te keeren. Den volgenden morgen zou hy te Parys aankomen en nog voor het dejeuner zou hy te Louveciennes zyn. Door middel van de telegraaf had hy miss Drake van zyn komst verwittigd. De trein ging snel door de kalme vlakte, door het maanlicht beschenen. Vroolyke gedachten kwamen de jonge officier voor den geest. Nog zes weken en hy zou gehuwd zyn, nog slechts zes weken en Clemence zou hy de zyne mogen noemen. Maar eensklaps dacht hy Waartoe moeten wy nog zoo lang wachten Zy waren immers beiden vry, zy waren van niemand afhankeiyk en niets was hen in den weg om hun huweiyk eerder te doen plaats hebben. Waarom wachten tot den lOan Juli? Zy hadden dien datum bepaald om hun huweiyk te doen plaats hebben, zoodra Etienne verlof had. Maar hy had vrienden genoeg by het ministerie en zaer gemakkeiyk zou men dat verlof drie weken kunnen vervroegen. Vreemd, dat hy daar niet eerder aan gedacht had. Met de gedachte hieraan sliep hy in, om eerst weder wakker te worden, toen de trein het station te Parys binnen reed. Toen hy te Louveciennes aankwam wachtte Clemence hem reeds op. Zy had maar half geloof aan het telegrafisch bericht door haar gouvernante ontvangen, gehecht en kon daarom een kreet van vreugde niet weerhouden, toen zy Etienne opmerkte. Spoedig, spoedig, riep zy vrooiyk uit, vertei my nu eens van uw oom. Laat my toch eerst iets gebruiken, lieve, zei hy, ik sterf byna van honger. Nu goed, ik stem toe, maar enkel op voorwaarde, dat ge my alles zult vertellen, alles hoor, ge moogt my niets verzwygen. Men begaf zich spoedig aan tafel en gedurende den maaltyd, bracht Etienne verslag uit van zyn tocht. Gedurig echter moest hy ophouden, omdat het sohater- lachen van Clemence en miss Drake hem onver staanbaar deden zyn. {Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LAN9SV3SLD ADK ROOIJ -

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 4