Buitengewone Vergaderinj Drinkt „Winterzoopje", M arkt berichten. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, Waal en Oosterend. 01 DINSDAG 24 DECEMBER 1895, G. BAKELA Alt Te looi of te her te OsdescMlG: Bottelarij „de Pool", Weverstraat KOFFIE PREDIKBEURTEN. ADYERTENTIfiK. Texelsch Fanfare-corps is weder voorzien van de nieuwe HAVERDOPPEN WONINGS, Java 8f P A. Duos Albzn. waarvan de bestelling op den gewonen tijd moet geschieden, behoeven voorzien te zijn van een in het oog vallende wijze over de geheele lengte \eu het wires getrokken kruis en uiterlijk den 31sten December te 12 uren middag ter plaatse van bestemming moeten zijn aangebracht. Het publiek wordt verzocht om, zoowel in zijn eigen belang als in dat van den dienst, van de aangeboden gelegenheid tot vroegere terpostbezorging bij de jaarswisseling zooveel mogelijk gebruik te maken. In ons nummer van heden wordt, (zie in de rubriek adverientiën) eene buitengewone vergadering geannonceerd voor werkende leden en aandeelhouders van het Texelsch Fanfare corps. Men verzocht ons op die annonce de aandacht te vestigen, om reden eene goede opkomst zeer werd gewer.scht. Welke onderwerpen aan de orde zullen zijn, vermeld de a r once niet, ook wij vermochten niet die uit to vorschcn; juist die geheim zinnigheid echter, benevens de geuitte wensch dat velen ter vergadering mochten opkomen, doet ons vermoeien dat op die buitengewone vergadering werkelijk iets buitengewoons zal worden behandeld. Of de te verwachten verrassing (want zoo meeneu wij het te moeten beschouwen) aan genaam of onaangenaam zal wpzod, zal de avond van Dinsdag ons leeieu; tot een goed bezoek willen wij intusschen gaarne opwekken. Oüdeschild, 20 Doe. Ons plaatselijk nut „Neptunus," bereidde gisteren haren leden weer een dier gezellige avondjes, die ook eertijds zoo gecoegelijk plachten te zijn. De Heer Niessink droeg op allezins verdienstelijke wijze van Maurik's „Mijne lezing te Boschwijk" voor Ook met de voordracht van een fragment uit ten Katen's Schepping, boeide genoemde heer zijn geboor. De coraische stukjes door den Heer Roeper op zoo luimige wijze vertolkt, en 't chansormet dcor den Hoer Zegel verdienstelijk voorgedrag m vielen wel in den smaak. Eenige jonge dames gaven een paar zangstukjes ten beste, welke de Heer Hin met orgelmuziek begeleidde. Ook dit laatste nummer van het programma voldeed goed. De minister van Buitenlandsche Zaken brengt voorloopig ter kennis van belangheb benden, dat, blijkens belicht van Hr. Ms. gezant te Bruose', de Belgische grens vóó- den 26sten dezer zal worden opengesteld voor den invoer uit Nederland van mager vee, en den 'lOden Januari d. a v. voor den invoer van Nederlandsch fokvee. Uit Rotterdam schrijft men aan het U. D. Het schijnt, dat Catharina Hoogsteden zelve het geheim van den moord heeft uitgebracht door gewetenswroegingen gefolterd. Van Berkel is steeds blijven ontkennon, en kon bij zijn systeem van ontkennen, blijven volharden, om dat er inderdaad geen overtuigende aanwijzingen tegen hem waren. De bewuste brief moet niet door hem, maar door Catharina Hoogsteden ge schreven zijn, met wie hij, naar men zegt, in ongeoorloofde betrekking leefde. Omtrent het motief tot de afschuwelijke mis daad is met eenige zekerheid niets bekend. Dit is nog het geheim van de justitie. Van den beginne af echter werd door personen, die geacht konden worden betrouwbaar te zijn, beweerd, dat de moord in verband stond met familiever houdingen. Die opvatting schijnt thans bevestigd te worden. Hoogsteden leefde met zij n zuster Catharina in onmin wegens h3ar levensgedrag Zelf schijnt hij echter geen vermoeden te hebben gehad, dr.t zij, de tante van het kind, mede plichtig kon zijn aan de gruweldaad. Dat de moord als eene wraakneming moet worden beschouwd, schijnt wel zeker, maar in elk geval staat die wraakneming niet in verband met een diefstal, zooals beweerd werd. Hoog steden, de vader van het slachtoffer, is geheel ten onrechte verdacht gemaakt geworden. De Minister van Binnenl. Zaken heeft bepaald: 1. dat, met ingang van 16 Dec. 1895, aan den eigenaar van een dier, dat aan milvuur lijdende is gestorven, en verbrand, begraven of op andere wijze onschadelijk is gemaakt, wanneer hij de te dezer zake volgens wet of wettelijk voor schrift op hem rustende verplichtingen naar behooren heeft nagekomen door den Burge meester op Rijkskosten eene gedeeltelijke schade loosstelling voor de huid van dat dier zal worden gegeven, bodragende hot twee derde gedeelte der waardo waarop die huid door don districts veearts wordt geschat; 2. dat dit bedrag door den Burgemeester van het Depart, van Binnenl and sche Zaken kan worden teruggevorderd; 3. dat deze beschikkig ook van toepassing zal zijn voor do gevallen van miltauur die vóór hare dagteekening zijn voorgekomen 4. dat bij andere besmettelijke veeziekten dan miltvuur, de beslissing over de toepassing van het in den aanhef drzer beschikking genoem de voorschrift, voor elk geval in het bijzonder blijft voorbehouden. Nu het overstroomd gedeelte van het eiland Urli grootendeel3 is droog gekomen, blijkt, dat het weideland op vele plaatsen met zand, steenen en schelpen is bedekt, hier en daar een paar voeten hoog. Voor de verschil lende landeigenaars is dit een niet geringe schadepost, wijl slechts enkele paard en wagen bezitten om dat zand enz. voor het voorjaar te verwijderen. Een dierenbeschermer. Sommige honden schijnen de eigenaardigheid te hebben om voor perceelen waar ze heel niet tehuis behooren uren te zitten wachten. Dit heeft dikwijls ter gevolge, dat medelijdende zielen zich hunner aantrekken en of door het opendoen van de deur of door bellen aan bedoelde woningen den viervoeter toegang verzekeren. Zoo deed ook een goedhartig bewoner van den Amsteldijk. Hij zag voor een woning aan de Ziesseniskade een aardig uit de kluiten gegroeiden Ulmer zitten, bibberende van koude en van ver langen om binuen te komen. Hij kon het niet aanzien en schalde aan het perceel. De deur ging open en Ulmer vloog naar binnen. Blijkbaar in den waan een goed werk te hebben verricht, ging hij zijns weegs maar voelt zich eenige huizen verder stevig in den kraag gepakt. ,Zegslungel," klonk het in zijn ooren, „waarom laat je dat nijlpaard bij mi) binnen Hij hoort niet by me. En nou haal je hem er weer uit ook, hoor je, of ik sla je een luik dicht." Hot oogenblik was hachelijk, maar Goedbloet besloot toch maar om „Minca" te verwijderen. Na een groot kwartier werk, waarbij hij zich had ontdaan van zin overjas, was hi met het uitsmijten van den viervoeter gereed. Toen wilde bi zijn jas halen, maar zeer onzacht werd hjj van de trappen geduwd, zyn jas hem nageworpen en met een „pas op voor den tweeden keer" hem de deur voor den neus dichtgesmeten. Arme dierenvriend I („Echo.") Leiden, 20 Dec. Ter markt werden heden aangevoerdOssen stuks f 188 a 1 355 26 Stieren f56 af 240; Veulens stuks; f af 132 kalfkoeien f 108 a f 218; Melkkoeien f 108 a f 218; 62 Varekoeien f 82 a f 200; 80 Vette koeien f 118 a f 355; 34 Vette kalveren f 45 a f 84, 18 Magere kal veren 6,00 a f 18, 28 Graskalveren f 18 a 1 58 826 Vette Schapen f 16 a f 31.00; 380 Schapen weide) f 12, a f 19, 1 Paarden f af 68 Magere Varkens f 12 a f 18 Vette Varkens a. 142 Biggen f 2.50 a f 11. Lammeren f hi Zondag 23 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. vanSchaick. Ben Hoorn. Voorm half tien Ds. Leffef. Oüdeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr van Zweden. 's Avonds 6 uur de Hr van Zweden. Oocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. Koog. Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Woensdag 25 December. (Eerste Kerstdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick; Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oüdeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niëssm Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zwedi 's Avonds 6 uur de Hr. van Zwede Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Bareni DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Donderdag 26 December. (Tweede Kerstdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. Koog. Voorm. 10 uur Ds. de Mazüre. Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oüdeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessini Oosterend. 's Avonds 5 uur Kerstfeestvierii met de kinderen der Zondagschol) Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barend DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus, Ben Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. V Bevallen van een welgeschapen Zoon, N. JANSSENZegel, 's Gravenhage, 20 December 1895. Eenige en algemeene kennisgeving. van Te OOSTEREND zal de stemming tot het vet kiezen van nieuwe diakenen gehouden worde op den lsten Kerstdag 's morgens van 9 10 uui HET BESTUUR. van werkende leden en aandeelhouders, 's avonds 8 uur precies, in het lokaal „de Vergulde Kikkert", alhiei HET BESTUUR. 2 soliede nlenwe goedingerichti met regenwaterbak en welputten. Te bevrage: by J. J. KUIJPER, Parkstraat. Heerlijke, verwarmende, gezonde en meusseereni WINTERDRANK, op Kogelflesschen. Verkrygbaar in de uitsluitend 1ste qualiteit verkrygbaar bi

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 2