Kandegama-Thee grof en fijn AARDEWERK. Haarlemsche Courant. te BURG" bij A." DROS Albzn. De m\mi eesclM voor 6 jaren. Feuilleton. Oe Opoffering van Raymonds. Uitverkoop van Langeyeld <fc DE Roou VERHURING. S. KEIJSER Pa., Makelaar, BBKÜ» vierjarige KOE. een uitstekende mélange van China- en Ceijlon-Thee. Beste kwaliteit per 5 ons. OPRUIMING Leesuren open op de Te koop: Verkrijgbaar in pakjes van V, Eng. pond a 50 cent. Zouteviscli 25 en 16 ct., Stokvisch (gebeukte) 30 ct., Haring (om te marioneeren) 20 atuka 50 ct., Spaansche Kastanjes 16 ct. Verder nienwe Cocosnoten (groote) per stuk 25 ct., Cocosnoten (kleine) 20 voor 10 ct., Valencia-Chinaasappelen en Citroenen, Lemoensap, Augurken enz. Friesche Rapen en Wortelen 70 ct. per zak, puike Polderaardappelen f 1.10, 5 kop 15 ct., beste Winteruiens i 1.00, 5 kop 15 ct., gedroogde Soepgroenten. M. VLAS, BURG. 10°/. korting. Wed. Jb. BRANS, COCKSDORP. zal op WOENSDAG 15 JANUARI 1896, 'a morgena 11 ure, in de herberg BELLEVUE 3.&U DE WAAL publiek verhuren: Voor Heeren Diakenen der Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend. H. A. C. 1. 7 28 44 Boed by de Waal. 2. 4 47 76 Hoogeboed. 3. 2 88 20 Langeland en Driekant. 4. 2 47 00 Aandel. 5. 19190 Kamp. 6. 1 21 20 Barremijeraland. 7. 0 43 20 Spang. 8. 0 67 70 Hooge. 9. 1 S3 70 Kaapaveld. 10: 0 49 30 Groote Slpgeestje. 11. 1 42 50 Zwet. 12. 0 67 80 Aafleeg. 13. 149 90 Bij de Koog, 14. 2 25 80 Hollewal. 15. 0 5810 Idem. 16. 1 43 90 Idem. 17. 0 7210 Idem. 18. 0 S3 10 Westen. 19. 2 95 00 Achter de Kooi. 20. 0 53 90 Bouwland (in 6 perceelen). 21. 0 12 60 Kleinehok. 22. 1 28 60 Uitrjj. 23. 0 86 90 Kleine Boedatuk. 24. 1 63 90 Melkland. 25. 1 63 90 Huiakoog in Tienhoven. 26. 1 26 30 Bregatuk. 27. 106 70 Geest. 28. 0 66 90 Zeedpje. 29. 1 6010 Koeijeweid. 30. 1 65 30 Hooge Simonsland. 31. 0 70 70 Lage Simonsland. 32. 101 60 Huiakoogje. 83. 0 89 30 Hoogeweidje. 34. 1 21 20 Langeland. 35. 0 62 30 Driehoekje. 36. 14910 Rejj erakoog. 37. 0 59 40 Hengateweidje De perceelen 25-37 tezamen 14 H. 42 A.80 C. zullen eerat afzonderlijk worden geveild, daarna, met bijvoeging van de Huismanswoning en Turn in Tienhoven, het perceel de Hammer 1H. 50 A. en het halve Kilstuk pl. m. 4 H. 12 A. voor een gesteld bedrag, in combinatie worden afgeslagen. Bjj verhuring in massa zal de 3 eerste huur jaren ieder jaar 403 Schuimaarde op de perceelen worden gebracht. Inlichtingen zijn te bekomen by do bovengenoemdón Makelaar. voor veel verminderde prijzen van eene party WOLLEN GOEDEREN, bestaande in: Kinder-en Vrouwenkapers, Hersenlappen, Dasjes, Mofjes, Einder-Tricotpakjes, Winterpoolen voor kinderen en volwassenen. Al deze goederen worden gedu rende de maand December opgeruimd. S, contant 5% korting. Aanbevelende, UE. Dw. D. Ph. VLESSING. Leeageld 75 Cta. per 3 maanden. LANGEVELD DE ROOIJ. Een versch afgekalfde beste By C. C. WITTE, hofstede 's Hertogenbosch EIERLAND. Vervolg van Be Rostang's. 61. Hoofdstuk V. Thans te gaan slapen was haar onmogelijk. Zjj bleef vol angst wachten op de terugkomst van de geliefden. Eindelijk tegen half twee zag zy iemand aankomen wiens gang maar al te duidelijk bewees, dat hij zeer vermoeid was, slechts met moeite toch sleepte h(j zijn lichaam voort. Zy herkende André, Hoe, André alleen 1Zonder Robert Weldra hoorde zy de buitendeur open gaan, om daarna met een doffe slag weder te sluiten. Raymonde greep de lamp en verlichte er de trap mede. De gang van den jongen man werd in het voorportaal nog slepender dan te voren. Eindeiyk na meermalen te hebben moeten rusten, bereikte hy geheel uitgeput de kamer, waar zich Raymonde bevond. Hy had gemeend, dat hy, als hy eenmaal ontsnapt was aan denonmiddelyken invloed van den kassier, hy ook weer zyn gezond verstand zou terugkrygen. Hy had zich vergist. Nog steeds verkeerde hy in de vreeseiykste tweestrijd. Hy, die heldhaftig zich zelf had opgeofferd, verloor byna zyn verstand nu hy moest kiezen tusschen twee slachtoffers. Eer voor eer, leven voor leven. Hy was byna zeker, dat Raymonde het niet zou overleven. Maar volkomen zeker was hy, dat Robert zich zelf zou dooden, indien zyn misbruik van vertrouwen moest bekend worden. Maar was het dan niet beter, dat de schuldige verloren ging dan eene onschuldige? Eu dan welk een belang had hy zelf er niet by indien de schuldige werd opgeofferd Raymonde Dleef dan immers voor hem behouden en bovendien zou hy dan de door hem geteekende zelfbeschuldiging weder van mynheer Lezin terugkrygen. Een oogenblik had hy het idee, dat hem eerst uitstekend voorkwam, om naar Robert toe te gaan en deze te vertellen, wat er was gebeurd en om hem daarna aan te raden, naar het buitenland te vluchten niet uit slechtheid of lafheid, maar met het vaste besluit om zyn leven geheel te wyden aan de terug gave van het ontvreemde bedrag. Na eenig nadenken kwam hy echter tot het bSBlult, dat Robert niet in staat zou zyn jarën aaneen zich gedrukt te gevoelen onder den last der schande. Zeker zou hy den dood verkiezen boven zulk 68n leven. Eindeiyk na lang er over te hebben nagedachten meermalen een plan te hebben opgevat, dat hy na eecige oogenblikken weder als ongeschikt had moeten verwerpen, zei André by zichzelf, dat hy niet het recht had het gevaar, waarinde broeder verkeerde, voor de zuster verborgen te houden en; evenmin om het behoud van dien broeder te verhinderen, tot welk een prys dan ook. Hy moest dus Raymonde de geheele waarheid vertellen. Hy besloot echter zyn eigen opoffering, nameiyk z0ne onderteekening van het stuk, waarin hy zich medeplichtige van Robert verklaarde, geheim te houden. Hy wilde, dat het jonge meisje geheel vry zou handelen en eenig en alleen ter wille van haar broeder. Min of meer verlicht door dit besluit, verhaastte hy zyn schreden om zoo spoedig mogeiyk thuis te komen, [toen hem eensklaps de krachten begaven. Hy had gedurende de laatste uren al te veel door staan. Hy ging tegen een huis aan leunen met de oogen toe en stond op het punt van in zwym te vallen. Gedurende eenige minuten bleef hy daar vol angst bewusteloos te zullen moeten nedervallen op den publieken weg, zonder in staat te zyn geweest zyne zending te vervullen. De berinnering aan Robert eu zyn krachtigen wil deden hem echter weder bykomen. Hat koude zweet stond hem op de slapen van het hoofd. Z0n geest was vervuld van doodeiyken angst, maar hy wist zyn lichaam toch weder verder te slepen tot aan zyne woning. Raymonde stond boven aan de trap en hield de lamp zoo hoog mogeiyk ten einde do binnenkomende te verlichten. Diep werd zy getroffen door de doodeiyke bleekheid van den binnenkomende. Zy twyfelde niet, er moest een verschrikkeiyk ongeluk gebeurd zyn. Mijn God, André Wat is er gebeurd riep zy vol angst uit. Aan my?... Niets. Hy gaf dit antwoord op vry zonderlingen toon zonder het hoofd op te heffen, terwyi hy de kamer binnen ging. Dan is het Robert Robert, is het niet zoo? André ging zwygend verder en liet zich op een stoel nedervallen. Daar de ongelukkige jongeling daar sprakeloos en krachteloos tevens bleef zitten, hernam Raymonde schynbaar kalm: Komaan, zeg het my, ik heb moed, komaan zeg op. Myn broeder is doodis hem een groot ongeluk overkomen? De jonge man schudde met het hoofd, stak beide banden naar Raymonde uit, welke hy daarop eenigszins naar zich toe trok. Gedurende eenigen tyd keek hy haar met medeiydenden blik aan, daarop zei hy, steeds de handen van Raymonde in de zyne houdende; Neen, myn arme Raymonde. Robert is niet dood, niet gewond, ook niet ziek en toch is zyn leven in gevaar en meer nog dan zyn levenzyn eer En als er nog kans is op zyn behoud, dan hangt dit van u af. Hy liet het jonge meisje naast zich plaatsnemen en vertelde haar, omdat hy haar kracht kende, ronduit wat er gebeurd was in de uren nadat hy haar dien avond had verlaten. Zy luisterde aandachtig en onbewegeiyk naar hem zonder ook zelfs maar een enkele maal hem door een uitroep of een of andere opmerking in de reden te vallen. Zy liet hem geheel uitspreken. Toen hy gedaan had, mompelde zy enkel: Welk een vreeseiyk geval. Welk een onvoor ziene slag/ Daarop stond zy nadenkend op, zy was zoo bleek als een doode geworden. Haar handen, die thans yskoud waren, trok zy langzaam uit die van André daarop zei zy Komaan, Iaat ons dadeiyk naar mynheer Lezin gaan. Ze zei dit zoo beslist, dat André maar al te goed begreep, dat het geen verandering in haar besluit zou brengen, wat hy er ook tegen mocht aanvoeren toch kon hy niet nalaten haar op het gewichtige van haar tocht te wyzen en ook op het oordeel de: wereld er over. (Wordt vervolgd.) SntlHrsdrok - LAN GEVELD DB ROOIJ Tuu

Texelsche Courant | 1896 | | pagina 4