N°. 1018. Donderdag 27 Mei. A0. 1897. Nieuws- en A.d.Yertentiebla& OFFICIEEL SEDEELTE. Binnenland, Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. AbonnemmUpryt per 8 maanden Voor dim Buna 80 Cts. - France per peti door ge heel Nhbsbiamb 45 Cts. - Naar Aksreea en andere landen met verheoging der porte's. Advertestidn vóór 10 aar op den dag der nltgave. Pr«i« der Advertentiên Van 1 tot S regels 80 Cts. - Iedere regel meer 6 Cts. droste letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 8 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ASVERTENTIËN worde® aaagenomen bfj do TJitgmrs LANQEVELB&BE RQOIJ, Parkstraat, Broa or Tkh GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een moer van een rfltuig, gevonden op den Schilderweg. KADASTER. De BURGEMEESTER van TEXEL doet te weten, dat volgens ontvangen mededeeling, door den landmeter van het kadaster, in de volgende maand zal worden aangevangen met de opneming der Kadastrale veranderingen in deze Gemeente. Texel, den 25 Mei 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. s¥e mlokalen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL maken bekend, dat, ingevolge art. 65 der Kieswet, heden is afgekondigd, de door den Raad dezer Gemeente in zijn vergadering van heden N° 8 vastgestelde Verordening tot aanwijzing van de stem lokalen voor de verschillende Stemdistric- ten in de Gemeente Texel. Exemplaren dier verordening zijn, tegen be taling der kosten, verkrijgbaar ter Gemeente- Secretarie. Texel, den 25 Mei 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. Moedwillige beschadiging van Rijks-telegraaflijnen en Isolatoren. De BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL) Gelet op een schrijven van den Heer Ingenieur der Telegrafie in het District Amsterdam, dd. 24 Mei 1897 N° 241; Overwegende, dat nog steeds wordt voortge gaan met het baldadig vernielen van de isolatoren der Rijks-telegraaflijnen Vestigt bij vernieuwing de aandacht van het publiek op de strafbaarheid, krachtens art. 351 van het wetboek van strafrecht, van het moed willig beschadigen van Rijks-telegraaf- en telefoon- w6rkeQ Verzoekt ouders, voogden en onderwijzers, dringend om hunnen invloed op de jeugd te doen gelden, teneinde het stukwerpen van de isolatoren der R(jks-telegraaf- en telefoonlijnen tegen te gaan. Texel, den 25 Mei 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. TEXEL, 26 Mei 1897. Hoe lang ook uitgesteld, eindelijk toeh brak de dag aan, waarop ds. Van Sehaick voor het laatst voor zijne gemeente als hun herder en leeraar zou optreden. Geen wonder dat velen waren opgegaan naar het kerkgebouw, om van hun belangstelling blijk te geven. Gedurende de jaren, welke de predikant alhier als zoodanig werkzaam was, had hij zich velen vrienden verworven, die velen viel het scheiden zwaar en ook den beminden leeraar zelf viel dit blijkbaar hard. Ais tekstwoord was gekozen Mattheus 28 vers 20, terwijl aan het einde der godsdienst oefening den vertrekkenden leeraar door de gemeente staande werd toegezongen het laatste vers van psalm 121. Dat het hem en ziju gezin ook in zijn nieuwe standplaats, Kampen, niet moge ont breken aan de liefde zijner gemeente, waarvan hij alhier zoo ruimschoots zijn deel had en gezondheid en voorspoed het deel zij van hem en de zijnen is zeker de wenseh van velen. De tweede en gewoonlijk ook de grootste der lammerenmarkten alhier gehouden, ken merkte zich door een zeer groote aanvoer en het doet ons genoegen er bij te kunnen voegen door een vluggen handel. Moge al een enkel partijtje onverkocht weder zijn weggevoerd, het grootste deel der aange voerde dieren vond ook een kooper en zooals men ons verzekerde tegen een vrij goeden prijs. Hadden misschien sommige veehouders verwacht dat een nog hooger bedrag zou worden geboden, het meerendeel meenen wij te mogen beweren kon tevreden huiswaarts Aangevoerd werden6004 lammeren, 7 koeieB, 1 paard, 28 schrammen, 45 biggen en 1 nueht. kalf. Begunstigd door vrij goed weder had Maandagavond de tocht met muziek van het fanfarecorps door ons dorp plaats. Tal van knapen en meisjes vergezelde het evenals bij vorige gelegenheden en toonde daarmee dat zij er behagen in schepten. Dat echter ook anderen met genoegen hebben geluisterd naar de opwekkende toonen der muziek en het pogen van het corps wel op prijs stellen meenen wij met zekerheid te mogen opmaken uit de aanwezigheid buitenshuis van velen, die anders vooral wanneer men nog in 't geheel niet behoeft te klagen over de warmte binnenshuis, weinig op sttaat zjjn te vinden. Ook merkten wij zelfs op, dat eenige personen buiten den Burg woonachtig blijkbaar in hoofdzaak, zoo niet geheel ter wille van de muziek, niet zooals gewoonlijk het geval is, na afloop der markt waren vertrokken, doch waren gebleven. Eene vergadering van de leden der IJsclub was uitgeschreven tegen gisteravond en op het bepaalde uur was ook ouder ge woonte uw verslaggever aanwezig. Weinig bemoedigend echter was toen nog het aantal der leden en eerst een half uur ongeveer na den bepaalden tijd, toen het bestuur ten minste min of meer voltallig was, kon de Voorzitter er eindelijk toe overgaan de vergadering te openen. De notulen der vorige vergadering werden daarna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit de rekening van den penningmeester daarop ter tafel gebracht bleek, dat zoowel de afdeeling der vereeniging, welke zich met de vermakelijkheden ophoudt, als die voorde werkverschaffing, konden roemen op een voordeelig saldo. Voor de eerstgenoemde afdeeling was dit f 36.32, terw^l de werk verschaffing zelfs bon roemen op een voordeelig saldo van f 116,03'. Totaal dus f 152,85'. Besloten werd dit bedrag te beleggen op de Rijkspostspaarbank. In plaats van de aftredende bestuursleden A. C. Keijser, A. P. Koorn, D. C. Dros en D. J. Bruin, welke niet dadelgk herkiesbaar zijn, werden gekozen de heeren Adr. Wage- maker, Ph. Vlessing, J. C. Visser en L. J. Kikkert, welke heeren hun benoeming aan namen. Door den Secretaris werd thans een keurig verslag voorgelezen over het afgeloopen dienst jaar. Uit dat verslag bleek, dat tengevolge van het nadeel dat S. Koning en anderen onder vonden van den verhoogden waterstand, de baan op het Ulemert niet had mogen blijven. Ook werd er op gewezen, dat vooral tegen den feestavond het ledental der vereeniging gewoonlijk stijgt, hetgeen men jammer vond, omdat daaruit viel op te maken, dat het in hoofdzaak te doen was om den feestavond. De Voorz. meent de tolk der vergadering te zijn en zooals uit het applaus blijkt terecht, wanneer bij den Secretaris dank zegt voor zijn waarlik keurig verslag. Een der bestuursleden zegt daarop den Voorz., die thans moest aftreden, dank, voor het vele door hem voor de vereeniging gedaan, terwijl deze de andere aftredende bestuursleden zijn dank betuigt daarvoor. Eindelijk werd nog medegedeeld, dat men zou trachten op andere wijze dan vroeger het Illemert zoo in te richten, dat zonder eenige sehade voor de belendende pereeelen een goede baan kan worden gevormd en hoopte, dat dit plan ook de goedkeuring zou kunnen weg dragen van den eigenaar van het land. Een afdamming van de Aaisloot ten einde te verhoeden, dat het water onder het ijs wegliep, werd in overweging gegeven, hiertegen zou echter, dacht men, door de eigenaars der lage landerijen wel bezwaar zijn. Niemand meer iets hebbende in het midden te brengen, werd de vergadering gesloten. Na afloop bleef het bestuur nog eenige oogenblikken bfl elkaar ten einde defunctiön verder te regelen. Wij vernamen, dat werd gekozen tot Voorzitter de heer Adr. Wagemaker, Vice-Voorzitter de heer P. Boon, Secretaris de heer R. Kuperus en Penningmeester de heer J. Rab Jz. Sr. Naar men ons mededeelde bestaat het plan bij de bemanning der reddingsboot om morgen, Donderdag, achter de Koog met dien boot in zee te steken, ten einde er meer mee vertrouwd te geraken. Oudeschild, 25 Mei. Door de aannemers van het bergen van schip en lading, in zake de Engelsche schoener „Mary B. Mitchell," heeft heden eene bespreking te Amsterdam plaats gehad met gemachtigden der assurantie, over het bergloon. De lading bleek veel minder waarde te heb ben, dan waarop gerekend was. Ten Blotte TEXELSCHE COURANT. k66F61!i

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1