ZEEVAARTSCHOOL Puik best KOEVET, Fuik bost Wiiiiimiii Goud, Zilver, Horiojiën, Verio» en groots sa Uelas ëeibsoimei, mfEMwm. J. H, IOOJEU, Meiaar, ATTENTIE! Van af 1 Aug. is de zaak Zondagsmiddags na 3 uur gesloten. F. BOON, Bimeitari. bij de 5 pond 17| cent per S ons. Inkoop hoogste waarde, LiSGEYELD DE ROOIJ. op hypotheek, voor laagen ter mijn, of, op handteekening met en zonder borgtocht, op korten termijn. n/ét Een mak zwart RUIHPAARD, F. W. RIIJMER. Feuilleton» J. P. KIKKERT. Regulateurs, Wekkers, enz. Te hoop: mrnm uvwiiuuij HELDER. 6 BILLARD& Burgemeester en Wethouders van HELDER brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het tweede toelatingsexamen zal plaats hebben op 3 SEPTEMBER a. s. Leerlingen die daaraan wenschen deel te nemen kunnen zich tot den 1 Sept. a. s. aanmelden bjj den Heer W. BAKKER, leeraar aan bovengenoemde inrichting. Helder, 28 Juli 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. PRINSEN, Secretaris. verkrijgbaar by P. J. BRUIN) BURG. vindt U in rijke keuze en tegen de billijkste prijzen, bij G, D. KIKKERT, Gravenstraat 93. Reparatiën worden spoedig en net uitgevoerd. jS^eest alle menschen >-ls zö er over denken Sluilen een goede Theesoort £>ls MAZAWATTEE THEE werkelijk is ^eten op prijs te stellen. f>l is de prijs schijnbaar hoog in vergelijk Hot andere Theesoorten. Hrek haar naar aanwijzing Ön zü kost u feitelijk 70 ets per pond. fctjxellent van smaak en kwaliteit Helt zij reeds duizende verbruikers öier als elders §n zal haar weg in alle Elegante gezinnen vinden. MAZAWATTEE THEE is alhier verkrijgbaar bij de firma's J. Bronwer, J. D. Witte, P. J. Boon, A. Dros, A. Wnis en J. Saris. Het modelboek is voor belanghebbenden ter inzage. Verschillende nieuwe modellen werden er in opgenomen, terwijl de prijzen van vele soorten zijn verlaagd. Spoedige bestelling is ten zeerste gewenscht. UEd. Dw. Dn. Ten kantore van ondergeteekende zyn direct beschikbaar: oud 6 jaar, bij J. C, WITTE, „Prinsenhage"EIERLANB. KANAALWEG 84, over den Brng, Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan. Uitmuntende gelegenheid tot diner, plat du jonr, souper, Steeds hoogachtend, Roman van E. A. K. 51 Hoofdstuk XIII. Nu, voor zön vrouw zal het verlies niet zoo groot zijn, de geheimraad was bij zijn leven in zijn eigen huis een nul, waarmee niemand rekening hield zei de generaalsweduwe schouderophalend, terwijl z0 eenige tafelrozjjnen van een tros plukte. Als u de droefenis van zjjn vrouw had gezien, zou uw oordeel wel anders luiden, mama, sprak Adolf. Komediespel, mijn zoon. Het kost weinig moeite, de menschen te verblinden, en men wil niet ongevoelig schijnen. Ge kent de wereld nog niet, en daarom is het gemakkelijk je te misleiden. Neen, mama, ofschoon ik van de menschen gaarne het beste geloof, kan ik toch wel leugen van waarheid onderscheiden. De droefheid van mevrouw Berndorff was niet gehuicheld, anders zou zö niet zoo bitter berouw hebben over de beleedi- ging, die zö u aangedaan heeft. Heeft zö werkelök berouw? vroeg mevrouw Berndorff twöfelend. Zö heeft mö verzocht, dat ik u in haar naam om vergiffenis zou vragen. Dat verzoek komt wel wat laat, berouw, dat te Iaat komt, heeft geen waarde. Maar mama. Stil, laat mö uitspreken, vervolgde zö streng. Wanneer je meer menschenkennis bezat, zou je bet doel van dit verzoek reeds geraden hebbeD. Zoo lang de geheimraad leefde, had zö goede inkomsten en kon trotsch op anderen neerzien, nu hö dood is, ziet men naar hulp uit, bö het kleine weduwenpen- sioen kon Schraalhans wel eens spoedig keuken, meester worden. Zö denkt nu met bezorgdheid aan de toekomst van haar dochter en nu zou ze gaarne hebben, wat ze vroeger versmaadde, dat hoopt zö door dit verzoek weer te verkrögen. Dat zön harde woorden, mama, zei de kapitein. Zö mogen je hard toeschönen, maar zö behel zen de waarheid, antwoordde zö koel. En als dit het geval was, dan wordt aan u door dit verzoek toch de meest mogelöke voldoening verschaft. Daar denk ik anders over, Frits Zoo spoedig kan ik de hatefijke woorden niet vergeven en ver- geteD, die mö zön overgebracht. Vergiffenis moet men schenken aan ieder, die er om vraagt, zei Adolf, pönlök aangedaan door de hardheid zöner mama. Dat jö het zoo wenscht, begröp ik zeer goed, want je bent op de hand van Bernard. Maar Ber nard is niet te beklagen, hö had alles vooruit kunnèn zien en ons veel ergernis besparen. Toch niet, mama, zei Frits zacht. Toen hö zich met Gerarda verlo ofde, dacht niemand aan de mogelökheid van den twist, die kort daarna is ontstaan. Des to erger l Reeds dat geheimhouden van dis verloving zou reden genoeg zön om möne toe stemming te weigeren; het bewöst, dat ik het ver. trouwen van mön zoon niet bezit. Hö had vooraf met mö moeten raadplegen, en ik geloof, dat ik mön toestemming niet geweigerd zou hebben, want Gerarda heb ik altöd mogen löden, zö heeft een anderen aard als haar moeder. Nu staan de zaken heel anders en je zult, hoop ik, wel toegeven, dat ik daar geen schuld aan heb. Frits schudde misnoegd het hoofd en Adolf haalde de schouders op, alsof hö wilde zeggen, dat het beströden van zulk eene hardnekkigheid toch nut- telooze moeite was. Toen niemand verder dit onderwerp aanroerde, vroeg zfj eensklaps op koelen toon; Wanneer zön die studiën bö Caspar Hermans ten einde? Morgen, mama. Ge hebt door die herhaalde bezoeken dat meisje in opspraak gebracht, daar hadt ge van te voren wel aan megen denken. De oogen van den schilder begonnen toornig te fonkelen, hö trok de wenkbrauwen dreigend samen en moest zich bedwingen, toen bö zei: Ik weet van wie die booze praatjes uitgaan, het zou een zegen voor ons allen zön, als die familie Brinkmann dit huis verliet. Maak u niet niet driftig, antwoordde zö op spottenden toon, terwöl zö van tafel opstond. Al zön die booze praatjes louter verzinsels, zö liggen toch voor de hand. Wanneer een jong heer uit den hoogen stand dagelöks een jong schoon meisje, dat hö niet huwen kan, bezoekt, dan heeft men zich niet te verwonderen over zulke babbelarö- Wanneer ge er hinder van hebt, staak dan die bezoeken en het gebabbel zal spoedig vanzelf ophouden. Daarop verliet zö de kamer, nog vóór Adolf daarop kon antwoorden. Dat was weder eens een flink onweer, zei de kapitein, terwöl hö zön glas volschonk. Bö mö te huis was ook onweer aan de lucht, maar ik ben van den regen in den drop gekomen. Begröpt ge die hardheid? vroeg Adolf zeer geërgerd. Waarom niet? Mama heeft een goed hart, maar ze is vreeselök eigenzinnig. Hoe kan men een verzoek om vergiffenis, onder zulke omstandigheden; op zoo'n harde manier af- wözen Kom, kom, het laatste woord is nog niet gesproken, geduld maar. Bernard moet volhouden, en daar mama niets tegen Gerarda heeft, denk ik, dat ze wel zal toegeven. En ik? vroeg Adolf. Gö? Wel, wat hebt gö dan wel te hopen of te vreezen? Adolf streek zich langs het voorhoofd, haalde diep adem en zei Herinner u de woorden eens, die mama daar straks bezigde: Een jong heer nit den hoogen stand, die dagelöks een jong schoon meisje bezoekt dat hö toch niet huwen kan. Kom mee naar mön atelier, ik zal u daar een bekentenis doen. Ge moet mö helpen en uw invloed te mönen gunste aanwenden. De kapitein schudde het hoofd, nam de nog half gevulde flosch en zön glas en volgde zön broeder naar het atelier. Wat hö daar vernam boezemde hom ernstige bèzorgdheid in. Hoofdstuk XIV. Herman Teem had aan het ontböt zöne vrouw verblijd met de verzekering, dat zö met haar kind mee mocht gaan. Hö toonde zich eensklaps zeer bezorgd voor haar gezondheid en drong er op aan dat zö zoo spoedig mogelök haar beschikkingen zou treffen en de koffers pakken. Zö was natuurfijk gaarne bereid aan dit verlangen te voldoen. Daarna ging Johanna uit om naar het kerkhof te rüden; bö haar terugkeer wilde Herman dadefijk naar vrouw Smidt gaan om ook daar zön lage plannen te volvoeren. Hö zou wel reeds vroeger heengegaan zön, maar er moest toch iemand inden 3] winkel blöven. Hö had besloten den raad van zön d( zuster in allen deele te volgen; den geheelen nacht be had hö nagedacht en hö was tot de overtuiging gekomen, dat hö op den ingeslagen weg moest ftL voortgaan. th IWtrdi tentlgd.) wi :§0 Snelpersdruk - LAN6KVSLD Dl BOOU - T«wl cagflowaiBncsja gas-i rvv;-ca sgor Tn pg» r»ni<g3n*TTairnrg,gaw

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 4