N°. 1046. Donderdag 2 September. Au. 1897, Nieuws- en AdYertentieblad, OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abennementsprys per 8 maanden Voor dik Bubo 80 Ct». - Frant. per put door ge- hooi Nidihlak» 45 Cto. - Naar Actbtk* on andere landen mot vorheoging dor forte's. AdvertentiSn vóór IS nor op den dag der uitgave. Pryt der Adverteniiln Van 1 tot S rogels 80 Cto. Iedere regel moor 6 Cto. Greet® lettors en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummer» 3 Gts. per nummer. ABONNEMENTEN en ABVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgever* LANGEVELB ft BE ROOII, Parkstraat, Bona op Tnxna LOSLOOPEN VAN RAMMEN. De BURGEMEESTER van TEXEL vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde b(j artikel 23 lit. a der Verordening van Politie voor deze Gemeente, luidende: Het is verboden, rammen, anders dan voorzien van twee spannen, in de weide te laten Ioopen van 1 September tot 1 October. Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25.—. Texel, den 25 Augustus 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. TEXEL, 1 September 1897. Zaterdagmiddag werd ten Raadhuize dezer gemeente aanbesteed het driejarig onderhoud der verschillende scboolkachels, met daarbij behoorende pijpen, kolenbakken enz. Ingeschreven was voor perceel I (den Burg) door A. Geus voor f 275.80, M. Dalmeijer f229 E. Slaman 228 en Jb. Breman f 189.50. Voor perceel II (de Coeksdorp) door Van der Kloot Co. voor f 60.— Voor perceel III (Midden-Eierland) door Van der Kloot Co. voor f 62.—. Voor perceel IV (Den Hoorn) door Jn.Kiljan voor f 45.— en Jb. Breman voor f 29.75. Voor perceel V (Waal en Koog) door B. F. van den Berg voor f 58.25. Voor perceel VI (Ossterend en Oost) door G. Breman voor f 65.—. Voor perceel VII (Oudeschild) door W. Slaman voor f 50, Jb. Breman f 39.50 en A. van Ketel voor f 37.—. Aan de laagste inschrijvers werd het werk gegund. De aanvoer ter markt bestond Maandag j.l. alhier uit: 239 scbapen, 156 lammeren, 43 rammen, 4 koeien, 3 kalveren, 3 geiten en 2 korven kippen. By stuggen handel konden, volgens ons welwillend verstrekte opgave, de volgende prezen worden besomd, n.l. voor schapen f 10 f 16; lammeren f 8 f 11; koeien f 100 en f 180 en rammen f 20 f 40. Het volgende telegram werd gistermorgen van hier naar de residentie verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin Wilhelmina der Nederlanden te 't Loo. De commissie ter voorbereiding van feesten ter herdenking van den geboortedag van Uwe Majesteit, biedt U wer Majesteit hare eerbiedige hulde en gelukwensehen aan en verzoekt Uwer Majesteit de verzekering te willen aanvaarden, dat geheel Texel zich van ganscher harte met de huldebetuiging en wenschen van de com missie vereenigt. Namens de commissie Het bestuur, L. C. W. ten Brum meier, Voorzitter. J. de Jongh, Vice-Voorzitter. P. BaumanD, Secretaris. Adr. Wagemaker, Penningmeester. C. J. Keijser, Vicaris. Het antwoord, dat op bevenst. telegram werd ontvangen door den voorzitter der feestcommis sie luidt aldus Ten Brummeler Texel. Hare Majesteit draagt my op U, de Commissie en bewoners van Texel te danken voor aangebo den gelukwensehen. Adjudant, Van TuyU. Oudeschild, 30 Aug. Het nieuwe logement „De Zeven Provinciën,eigenaar de Heer D. Vos, werd Zondagavond met eenig feest betoon geopend. De Heer Lips, met zgn jeugdig zangkoor „Crescendo," gaf eenige zangnummers ten beste, die op nieuw deden uitkomen wat uitstekende leiding vermag. Het overige van den avond werd aan den dans gewgd, waaraan met groote opgewekt heid werd deelgenomen. Ofschoon noch door advertentie noch door bijzondere aankondiging kennis was gegeven van de openingwas het lokaal toch flink bezet, Zaterdag j.l. vergaderde de Suhippers- en Visschersbond alhier tot het afdoen van eenige huishoudelgke zaken. Tevens werd de viering van Koninginne-ver jaardag, die door den bond Zaterdag zal plaats hebben, nader geregeld, 't Zal den leden zeker aangenaam zijn te vernemen, dat de muziekvereeniging „Trinitas," van den Burg, hare medewerking heeft toegezegd. 31 Aug. De openbare herdenking van den verjaardag der Koningin, bepaalde zich hier hoofdzakeiyb by een kinderfeest, 's Namiddags werden de kleintjes der Bewaarschool gul onthaald en verbiydde de Heer Niessink hen met de vertooning van keurige lichtbeelden, 's Avonds werden de kinderen van 6 tot 12 jaren onthaald in de „Zeven Provinciën." Zoowel de Heer Lips met eet zac^ -oor „Crescendo" als de Haer NiesHnk met zijn prachtvolle tooverlantaarn, hadden veel succes. Aan versna peringen ontbrak het niet, zoodat het jonge volkje een prettig avondje sleet. Aan de commissie, die zich zooveel moeite getroostte, om den kinderen zooveel genot te bereiden, mag een woord van dank en waardeering niet onthouden worden. Oosterend. 31 Aug. De rytoer voor de leerlingen van de openbare school alhier kon heden, ofschoon het weer niet zoo bijzonder gunstig was, plaats hebben. Met een twaalf tal wagens, achtervolgd door eenige ouders, werd naar de Koog gereden, alwaar men halt hield en de leerlingen van Waal, Zuid-Eierland en Koog aantrof. Na in het badpaviljoen eenige versnaperingen gebruikt te hebben, werd naar den Burg gereden, om in het park eenige liederen te zingen. De Burgemeester sprak èn kinderen èa personeel met harteiyke bewoordingen aan, waarna zij in „hotel Texel" door Z.E.Achtb. werden onthaald. Na aldaar eenigen tyd vertoefd te hebben, keerde men huiswaarts. By het doortrekken van de Waal werd men feesteiyk uitgeleide gedaan. De kinderen keerden ongetwyfeld allen wel voldaan tot hunne ouders terug. 1 September. Gisteren werd ook feest gevierd door de leerlingen van de byzondere school alhier. Verschillende liederen werden gezongen, een optocht werd gehouden en natuurlgk werden de kleinen op verschillende versnaperingen onthaald. Grootere mensehen gaven van hunne feest- gezindheid blijk door volksspelen te houden, als sprietloopen over een waterkolk, zakloopen enz. De noodige bedragen daarvoor werden met bussen ingezameld en besteed aan nuttige voorwerpen als prijzen. Iemand bad dezer dagen een valsehen ryksdaalder ontvangen. Hg besefte dat zyn plicht hem gebood, dien op te zenden naar de Ryksmunt te Utrecht, wat hy dan ook onmiddeliyk deedper postwissel. De afzender woont te... Kampen I (R. N.) Zwendel 1 In een der bladen komt een advertentie voor van Engelschen oorsprong, met een zeer voordeelig aanbod, maarreflecteerenden moeten postzegel voor antwoord zenden 1 Een ryke Engelsche familie wenseht namelijk in Holland een kind van 2 jaar tot aan zyn 12e jaar te besteden in een nette Protestantsche familie, tegen een vergoeding vanf 150 per maand I Waar een dergeiyk gedaan aanbod ernstig gemeend is, komt het zeker op den postzegel niet aan; bet is ook niet noodig alle brieven te beantwoorden. Zou bet dus niet om den postzegels te doen zyn? Wy waarschuwen daarom nogmaals voor dergelijke advertentiën met postzegel voor antwoord! (R. N.) Te Amsterdam is opgericht onder den naam „Esperanza" een internationaal adver tentiebureau. (Directeur is de heer A. Frilnkel.) Het beoogt registers te houden van hen, die betrekkingen aanbieden en hen, die betrek kingen zoeken, zoowel in het binnen- als buitenland, en omtrent deze uitgebreide inlich tingen te verstrekken aan hen, die zich daartoe tot het bureau wenden. Het bureau stelt zich tevens ten doel in't algemeen de kooplieden, die voor den verkoop hunner waren een nieuw veld zoeken, te adviseeren omtrent de keuze van dag-, week of vakbladen waarin, en de wgze waarop geadverteerd zal worden. Het belast zich ook met het opstellen van de advertentiën. Volgens de laatste theorie over zeeziekte is deze ees soort ontsteltenis. Tengevolge van de angst vloeit het bloed uit de hersenen en het komt er nu maar op aan het bloed naar zijn uitgangspunt terug le voeren. Indien dus de ïyder op zyn rug ligt met de voeten in de hoogte, zal hy binnen korten tyd weer in orde zyn. Aldus luidt de redeneering en wat men er van kan zeggen is, dat de proefneming althans gedaan kan worden Dat men de proef kan nemen zonder zieb belacheiyk te maken« is niet waarschgniyk. Doch dat doet er niet toe. Heeft men er wel eens aan gedacht schrijft „De Controleur" dat de installatie der nieuwgekozen Tweede Kamer, wanneer dit, zooals gebruikeiyk, in September a.s. weer ge beuren zal, feitelijk iets keel onwettigs is? Hoe geschiedt toch die installatie Op last des voorzitters worden uit de leden de commissiën benoemd tot onderzoek der geloofsbrieven hun ner collega's, maar zij, die deel uitmaken van zoo'n commissie moeten weer op hun beurt hun geloofsbrieven laten onderzoeken, zoodat men, goed beschouwd, elkaar installeert als Kamerlid, zonder daartoe de bevoegdheid te hebben. Zelfs de voorzitter, wanneer hy die commissiën benoemt, heeft daartoe eigeniyk niet het recht, omdat hy, als voorzitter lid der Kamer moetende zyn, het op dat oogenblik nog niet wettig is. De installatie eener geheel nieuwe Kamer is dus een puzzle, omdat de wet hier hapert. En toch ware met eene kleine wyziging er in te voorzien, nl. door de nieuwe Kamer te la ten installeeren door de oude, alvorens deze uit eengaat. Dan ten minste zou zy legaal geïnstalleerd zyn wat nu, strikt genomen, niet zoo is. Het nut van adverteeren! Om de aandacht van het publiek op een zaak te vestigen aldus schryft de heer F. J. Hubscher, uit de Haag, in de Amsterdamsche Ct." kan men niet beter doen dan voortdurend te adverteeren, want een advertentie, slechts één- of tweemaal geplaatst, zal het gewenschte succes niet altyd ten gevolge hebben, tenminste, als het den handel geldt. In den handel is het nuttig en practisck tevens, om met kwistige hand zilver te strooien, opdat men daardoor zakken goud vergaren kan. In Engeland, maar vooral in Amerika, is men hierop steeds bedacht. Een koopman aldaar die zyn zaak byv. met f 25,000 begint, zondert daarvan zeker f 5000 voor het adverteeren at en waariyk het oogst succes. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1