Engelsche Anthracietkolen en Cokes, l KALIS Pz. aan Én Mi jonge kippen ÊL Spiegels en Schilderijen, MARINE. groots aa klsiao SÏLDSOlillM, QHTHASIESD. een fatsoenlijk Dienstmeisje, J. J. EDIJFER, Partstraat. Pakkisten te koop. tuil crêam Friesche Nagelkaas Leidsche Cauda Edammer Zwitsersche en pntu en vroeMea lier J. H. I00J1K. Meiaar. eene lading l8te soort l8 29 3' 5' 6' V 8' «11 vit tal op hypotheek, voor langen ter mijn, of, op handteekening met en zonder borgtocht, op korten termijn. Feuilleton. WACHTENDE Anthraciet f 1.55 per H.L. Cokes - 0.57% A. DROS Albzn. vraagt te koop. Er wordt gevraagd bij A Dros Albzn. Openbare aanbesteding in het laatst deze of begin volgende week prijs van boord taaven te Ondeschild: in 6en klein gezin, met de wasch bekend. Adres te bevragen bureau v. d: blad. Paraplulen, Harmonica's, Vogelkooien, Reis koffers, Schniflampen, Branders enz. Kinder wagens, Sportkarren, ruime keuze voorhanden by Uitsluitend lste kenr. by de Directie te Willemsoord op DONDERDAG den 7 OCTOBER 1897 des voormiddags te 11 uur van de levering van: ten behoeve van de equipages van H. M. Schepen van Oorlog in ge noemde Directie gedurende het jaar 1898. ten behoeve van het Marine Hos- pitaal te Wil lemsoord gedu rende het jaar 1898. 9! ten behoeve van de equipa ges van H. M. Schepen van Oorlog en het Marine Hos pitaal te Willemsoord ge durende het le haltjaar 1898. De voorwaarden van levering liggen gedurende de werkdagen op de gewone kantooruren ter Griffie der Marine te Willemsoord voor gega digden ter inzage. De inschry viDgsbiljetten, ingericht overeenkom stig Art. 4 der Algemeene voorwaarden van aanbesteding van goederen en materialen ten behoeve van 's Rijks Marine, moeten vóór het uur van aanbesteding franco ter Griffie van ge melde Directie zjjn bezorgd. ■MV* Ten kantore van ondergeteekende W zfjn direct beschikbaar: IMPORT COMPAGNIE ROTTERDAM. Roman van E. A. K. 67 Hoofdstuk XVH. Ge zyt niet slim genoeg om ons beet te nemen» riep het wt)l. Denk nu wat ge wilt, dreig zooveel ge wilt, ge doet toch nietB, ge zyt te dom. Wollbach zag wel Id, dat hjj met geweld niets kon winnen, het papier was niet meer in zyn bezit maar hy kende de misdaad, die hier gepleègd zou worden en dat was hem genoeg. HQ kruiste de armen over de borst, keek beiden met verachting aan en vroeg: Jelui wilt due de zaak buiten my afdoen? Néén, antwoordde het wtjf, gü krjjgt uw deel, zooals afgesproken is. Verkoop de papieren, dan deelen wö samen de opbrengst, maar wat wty voor zaken aan de hand hebben buiten die papieren, gaat je niemendal aan, daar zuilen w{j zelf voor zorgen. Ga morgen of overmorgen nog eens naar den vrek, wy kunnen wel wachten. Wanneer wilt ge er heen gaan? Morgenavond. Ik heb gezegd, dat ik dan voor de laatste maal kwam, liet hg my dan weer onver- richterzake heengaan, dan zou ik de papieren aan hst gerecht overhandigen. - Nu, ga dan morgenavond, zei het wyf spottend. Maar ik ben bang, dat hy u weer met een langen neus laat gaan. - Ditmaal niet, zei Wollbach, want ik ken nu een geheim, waarmee ik hem van angst kan laten zweeten. En jelui raad ik, doe het kind geen leed. Ik heb jelui ook in myn macht. Als het kind ver- dwynt of sterft, zult ge geen genoegen hebben van het bloedgeld, dat Verschrikt hield hy op, de brandewynflesch vloog hem rakelings langs het hoofd en sprong tegen de kamerdeur aan scherven. In een wip opende hy dé deur en snelde de kamer uit, de binnenplaats over en de poort door. Eerst toen hy aan den hoek van een zystraat was gekomen, bleef hy staan, om adem te scheppen en te luisteren of hy vervolgd werd. Hy hoorde niets en zette nu bedaard zyn weg voort, Dat hy bedrogen werd, begreep hy zeer goed. Hy wilde den volgenden dag nogmaals beproeven Teem een goede som gelds at te persen, gelukte dat niet, dan zou hy de rol van eeriyk man spelen en de zaak by de politie aangeven. Met dit besluit betrad hy zyn ellendige woning, waar hy tot zyn verbazing den dokter aantrof. - Wat wilt ge van my, nadat ge my uw eigen woning hebt ontzegd, vroeg Wollbach barsch. Wie heeft u gezegd, dat ik hier woon.? - Wie? Wel de politie. De logementhouder heeft uw naam op het bureau moeten opgeven. Ik had u wel kunnen afwachten voor de woning van Smidt, maar dat wilde ik niet. Ik weet, dat ge er slag van hebt om onaangename vragen outwykend te beantwoorden. Ge moet in den val zitten,om... Wat moeten die praatjes beduiden? vroeg Woll bach. Vraag maar en ik zal antwoorden, als het my belieft, dwingen laat ik my niet, ook niet als ik in den val zit. Ik wil nogmaals aan onze jeugd herinneren, Ferdinand, begon de dokter harteiyk. My dunkt, die herinneringen moeten u toch weer voor den geest komen, als ge my aanziet. Ik ben dezelfde gebleven ofschoon ik myn levensdoel nog niet heb bereikt, maar gy. Kom ter zake en bespaar my die zoo lange inleiding, Nu dan, ik doe een beroep op het eergevoel dat ge nog bezit, naar ik hoop. Hoe kwaamt ge ertoe om met dien Smidt gemeens zaak te maken Wat zal daar het gevolg van zyn Wilt ge dan als een eerlooze misdadiger uw leven in de gevan genis Biyten? Bah, daar is het nog zoo kwaad niet, gaf Woll bach ten antwoord. Men heeft daar ten minste kost en inwoning en kent geen zorgen. Als ik hier werk zoek, wie zal het my geven En is de vryheid u niets waard? Wat helpt my de vryheid, als ik honger moet lyden? Ja, als ik geld had om naar Amerika te gaan. Misschien kan ik u daaraan helpen. Gy, waarmee Ge zyt zelf zoo arm ale Job, en ydele beloften helpen my niet. Ik beloof niets, of ik moet stellig weten, dat ik myn belofte kan houden, vervolgde de dokter, welke plannen ge met Smidt hebt, weet ik niet, maar ik weet wel, dat ge aan het slechte eind zyt en behalve de schande, zult ge later het gelag moetsn betalen, Ik wil u wat betere voorslaan. Vrouw Smidt heeft een pleegdochter, waarvan zy den naam niet wil noemen, en ik vermoed, dat myn zwagei het kostgeld betaalt. Kunt ge my daaromtrent zekerheid verschaffen, dan beloof ik u een belooning, die u in staat zal stellen uw reisplannen uit t« voeren. Ah zoo, waait de wind uit dien hoek En wia zal de belooning uitbetalen? Ik/ Met uw verlof, ik zou graag een beteren waar borg hebben, dat kunt ge my niet kwaiyk nemen, ge gelooft misschien, dat uw zwager de vader ii en zondt daarom hem een proces tot echtscheiding willen. Daar denk ik niet aan, viel de dokter in. Dal kind is myn zwager toevertrouwd. Door een zwager van hem, die in Amerika woont Hoe weet ge dat Ik weet nog veel meer, dan ge zoudt denken. Spreek nu openhartig, opdat ik aien kan of er met zekerheid op die belooning valt te rekenen. Toornig stiet de dokter met zyn stok op den vloei en bleef een poos zwygen. Hy wilde niet gaarne aan Wollbach's verlangen voldoen, doch weigerde hy dit, dan vernam hy ook niets, want Wollbacb wilde zekerheid hebben. Een byzender gevaar was er intusschen niet by, want pleegde Wollbach ver raad, dan was de politie er nog om de geheele bende achter slot en grendel te brengen. Ik wil aan uw verlangen voldoen, zei hy met een dreigenden blik op Wollbach. Maar wacht li voor verraad, als ik gesproken heb, ge zoudt zeit het kind van de rekening worden en op verschoo ning behoeft ge geen staat te maken. Kom alsjeblieft tot de zaak, zei Wollbact ongeduldig. Die zaak ie zeer eenvoudig. De broeder var Teem is uit Amerika teruggekeerd en zoekt zyr kind. Myn zwager heeft hem voorgelogen, dat he kind sinds lang dood is. Hy heeft een vaische dood akte vertoond en een graf aangewezen, waarin eer vreemde rust. Door eon gelukkig toeval leerde it den Amerikaan kennen en was natuuriyk dadeiyt bereid hem te helpen. Ik ontdekte de valschheic der opgaven, maar nu is het de groote vraag, hot wy het kind uitvinden. En hoe komt ge tot het vermoeden, dat he! pleegkind van vrouw Smidt het kind van den Ame rikaan zyn zou? vroeg Wollbach, die intusscher nadacht over een plannetje op eigen hand. {Wordt vervolgd.) Snelperadrik - LAMMVILD ADIBOOU- Tent, II II II II II II MA2AWATTEE THEE.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 4