OFFICIEEL GEDEELTE. N°. 1056 Donderdag 7 October, A". 1897 Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementtpryt per S maanden Voor din Bubo SO Ctc. Frame per peet door ge- heel Nhbirlam» 46 Oti. Naar Awim en andere landen met verhesging der perte's. Adverteitiëa vóór 19 unr op den dag der nltgave. Prv» der Adverieniiên Van 1 tot 6 regale SO Ota. Iedere regel meer 6 Cts. Gtroete lettere en Vignetten werden naar flaaternimte berekend. Bew&enummara S Ote. per nummer. ABONNEMENTEN en ABVERTENTIÊN wordea aangenomen b|j da Uitgeven LANGEVELB BI ROOIJ, Parkstraat, Bubö or Tm» KOSTELOOZE VACCINATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL maken bekend, dat op na te melden t|jden en plaatsen de gelegenheid zal z|jn open gesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen die zich daartoe aamnelden op: Woensdag, 13 October 1897, 's morgens 11*/* uur ten huize van W. Koppen te Oosterend en 's avonds 6 uur ten huize van den geneesheer H. H. van der Vest te de Waal of op Donderdag, 14 October 1897, 's morgens 11 uur ten huize van Jb. Buus te De Cocksdorp. Texel, den 5 October 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 6 October 1897. „We hebben genoten," dat was het slotwoord der recensie omtrent het optreden van den heer Sluis elders, waarvan wij een deel over namen en de ware beminnaars der muziek, die Zaterdagavond een bezoek brachten aan hotel „Texel," waar door genoemden heer met medewerking van de dames Slikker en De Lange een concert werd gegeven, zullen dit, vertrouwen wij eveneens kunnen getuigen. Menigeen werd blijkbaar medegesleept door de sehoone toonen, die de heer Sluis wist te ontlokken aan zijn instrument. Eene flinke steun werd hem daarbij ongetwijfeld verleend door mej. Slikker, die hem op zoo uitstekende wijze accompagneerde. Eene aangename afwisseling bood verder voor menigeen het sehoone gezang van mej. De Lange, die zeer zeker ook niet weinig bijdroeg tot het welslagen van het concert. Doodelijke stilte gedurende de uitvoering van, en luid n herhaald applaus na afloop van elk nummer van het programma, dat ten gehoore werd gebracht, bewezen ten duidelijkste, dat men ten zeerste voldaan was. Jammer voor zeker voor den heer FIods, die de heer Sluis benevens de beide dames hierheen liet komen, dat ook hij niet voldaan kon zijn over de opkomst van het publiek. De zaal was slechts zeer matig bezet. Het bal dat na afloop werd gehouden, was van weinig beteekenis. Het ontbrak aan een voldoend getal danslustigen. Een zeer gewichtige dag was voorzeker de dag van Zondag j.l. voor de Herv. Gem. alhier pn geen wonder de nieuwe Leeraar, ds Schiöler, zou des morgens worden beves tigd en daarna des middags zelf voor zijne gemeente optreden. Ofschoon het ruwe weder sommigen buiten Den Burg misschien zal hebben teruggehouden, was het kerkgebouw flink bezet. Niet alleen van Den Burg en omstreken doch ook van «ndere dorpen had menigeen het ruwe weder getrotseerd ten einde van de plechtigheid getuige te zgn. Het was naar aanleiding van Johannes 2, vers 43 eerste deel, dat des morgens het woord werd gevoerd door ds. Postma van Zaandam, die expresselijk naar bier was over gekomen, om zijn ambtsbroeder en vriend te bevestigen. Welwillend was hem die taak afgestaan door den consulent, ds. Leffef, wien bij daarvoor openlijk zijn dank bracht. Nadat op de desbetreffende vraag door den nieuwen Leeraar het: ja, ik van ganscher harte," was geantwoord, werd deze door de gemeente toe gezongen het bekende 3e. vers van Psalm 134. Des namiddags betrad ds Schröier zelfden kansel. Was de belangstelling des morgens groot, des middags bleek die zeker niet min der te zijn, ook toen was het ruime kerkge bouw vrij vol. Had men des morgens reeds van den geaehten bevestiger vernomen, wat ds. Schiöier was, men wilde het thans ook nog uit diens eigen mond vernemen. De tekstwoorden, 1 Cor. 2 vers 2, welke door Z. E. tot onderwerp van zijn rede waren gekozen, lieten zeker niemand in het onzekere. Na dit onderwerp te hebben uiteengezet, werd door den leeraar het woord gericht res pectievelijk tot ds. Ltffaf, tot ds Postma, tot de leden van het kiescollege, tot kerkeraad, ouderlingen, diakenen, tot de bereidwillige kerksehoonmaaksters en verder tot allen, om hen zgn dank te brengen voor de bewijzen van vertrouwen, vriendschap, enz. reeds door hen getoond. Ook tot den Burgemeester werd bet woord gericht, waarin hij zich in diens vriendschap aanbeval. De aanvoer ter markt bestond Maandag alhier uit: 3 paarden, 2 veulens. 39 koeien, 2 nucht. kalveren, 23 schapen, 67 lammeren, 6 rammen, 87 biggen en 1 geit. Bij stuggen handel konden worden besomd voor paarden f 100 f 300, veulens f 60 k t 100, koeien f 45 A f 180, schapen f 14 k f 17, lammeren f 7 t 12 en rammen f 20 f40. Ten gevolge van averij, moet schipper J. Rab Jbz. van hier, naar men ons mededeelt, zich genoodzaakt hebben gezien in de haven van Wieringen binnen te loopen, waar zijn vaartuig ten deele vol water moet zitten. Naar men ons verzekert, werd deze week ook een bunrt-commissie samengesteld voor de versiering van de Molenstraat, terwijl ook nog dezen week 6ene vergadering zou worden gebonden tot samenstelling van eene dergelijke commissie voor de Weverstraat. Maandag j.l. hield de Plaatselijke Com missie voor het Huldeblijk aan H. M. de Koningin-Weduwe-Regentesin hetbötel „Texel" alhier hare laatste bijeenkomst. De Voorzitter, de heer Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, opende de vergadering met een welkom aan de aanwezigen, waarna de heer C. A. de Braai de notulen van de ge- houdene vergaderingen voorlas. Hierna deelde de Voorzitter mede, dat de volgende ontvangsten hadden plaats gehad: In Wijk I van de heeren D. Bakker Pz. en A. Dros Albz. f 6.60 G. J. O. D. Dikkers en C. A. de Braai - 49.45 G. G. Kikkert en T. Timmer 96.10 P. C. Koorn en P. J. Zoetelief 10.55 J. Rab Jz. Sr. en Ph. Vlessing 7.35 In Wrjk H van de heeren W. Brans f 17.75 Joh. de Graaf - 21.85 J. Reuvers - 12.55 In Wijk Hl van de heeren S. Daalder en C. Kuip f 10.96 In Wjjk IV van de heeren C. Wz. Bakker f 6.50 D. Drijver - 19.85 P. Roeper Jz. 10.— In Wijk V van de heeren: W. Bakker Kz., Jb. Boogaard Hz. en A. Eelman Az. f 81.04 In Wijk VI van de heeren: Jb. Bakker Jbz. en P. W. Roeper Jz. f 35.06 In Wijk Vn van de heeren: C. Baeker Cz. en A. Hin Pz. f 18.85 S. Kuijper Gz. en W. Mets Tz. - 19.50 te zamen f 423.94 Hier ging af voor het rondbrengen der circulaires, drukwerk en briefporten f 33.15 In kas f 390.79 welk bedrag aan den Penningmeester der Provinciale Commissie, den heer J. H. van Eeghen, Bankier te Amsterdam, zal worden overgemaakt. Met een woord van dank aan de Commissie leden in het algemeen en au de heeren C. A. de Braai, Secretaris en F. J. Zoetelief, Penning meester, in het bijzonder sloot de Voorzitter de vergadering en ontbond hij de Plaatselijke Commissie. De Cocksdorp, 5 Oct. Door den hevigen Noordenwind van Zondagavond zijn de paling fuiken van den visscher C. B. alhier alle van het Noorderstrand weggeslagen. Den volgenden morgen werden ze op één na in gebavenden toestand bij het „Horntje" teruggevonden. Een andere visscher, die ze met dikkere touwen had vastgebonden, mocht ze alle behouden. Oudesohild, 6 Oct. De Heer C. Lips, geeft hedenavond eene uitvoering in de „Zeven Provinciën," met zijn kinderkoor „Paris Chevé Gallis." Aan tal van ingezetenen zijn uit- noodigingen gezonden. Daar het aan ijverige studie niet heeft ontbroken, zal den beminnaars van goeden kinderzang zeker een avondje van zuiver genot worden bereid. Het bestuur van ons dorpsnut „Neptunus" is overeengekomen, om op Zondag 21 Novem ber de eerste bijeenkomst te honden met dames. Ofschoon dit bij voorkeur niet op Zondag pleegt te geschieden, bestaat er nu eene belangrijke reden voor, dewijl op genoem den dag het 87-jarig bestaan der vereeniging wordt herdacht. TEXELSCHE COURANT,

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1