N°. 1058. Donderdag 14 October. A". 1897. Nieuws- en Advertentieblad. OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland. Dit blad verschfjnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abennevienttpriji per 8 maanden Voor na Bobo SO Ota. - Frame per peet door ge- haal Nmirla*» 46 Ota. - Naar Amibixa on snier» landan mat varhooging dar parta'a. Advertentlën vóór 19 nor op den dag der nltgave. Prpe der Adeertentiên Van 1 tat 6 ragala SO Ota. Iadara ragal maar 6 Ota. Graat» lattara an Vignatton wordan naar plaatarnimta barakand. BawQannmmars S Ota. par nnmmar. ABONNEMENTEN en AEVERTENTLËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANÖEVELD BE ROOII, Parkstraat, Buna or Tuna GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een tabakszakje van robbenhuid, gevonden in den Binnenburg. RAADSVERGADERING. De BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt, naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene vergadering van den Raad door hem is belegd op Donderdag, den 14 October 1897, 's morgens 10 uur, in de daar voor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 11 October 1897. De Burgemeester van Texel, STRICK VAN LINSCHOTEN. Te behandelen onderwerpen: I. Mededeelingen, Ingekomen stukken. n. Behandeling art. 66 politie-verordening (licht ontbrandbare stoffen). III. Praeadvies verzoek inzake verbetering Burgwal, IV. Bespreking jaarwedden Burgemeester en Secre taris. in verband met art. 10 der wet regelende de financiëele verhouding tusschen het RQk en de Gemeente. V. Voorstel B. W. vaststelling verordening heffing en invordering opcenten perBoneele belasting. VI. Aanbieding gem. bsgrooting 1898 en b egrooting algemeen armbestuur 1898. VII. Af- en overschrijvingen begrooting 1897. VIII. Benoeming plaatsvervangend kantoorhouder telefoonkantoor Oosterend. PERSONEELE BELASTING. De BURGEMEESTER van TEXEL maakt be kend, dat door hem is afgekondigd en aan den Heer Rijksontvanger ter invordering is uitgereikt, het voljaarsch kohier No. 2 voor de belasting op het personeel voor het dienstjaar 1897 en dat ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is, zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Texel, 12 October 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder knnnen veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente TEXEL maken bekend, dat ter Gemeente- Secretarie ter inzage ligt, een verzoek met bijlagen van Jacob Eelman Jb. Rzaan de Westen aldaar, om vergunning tot oprichting eener slachterij in het perceel, plaatselijk gequoteerd wijk H No. 94, kadastraal bekend, sectie F No. 1289. Op Dinsdag, den 26 October 1897, des middags 12 uur, zal ten Raadhuize der Gemeente gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toetelichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben kunnen gedurende drie dagen vóór het boven gemeld tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Texel, 12 October 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linsohoten, Burgemeester. J. A. Wesstba, Secretaris. TEXEL, 13 October 1897. De aanvoer ter markt bestond Maandag alhier nit 46 koeien, 8 paarden, 45 lammeren, 2 rammen, 102 biggen en 1 korf eenden. Volgens ons welwillend verstrekte opgave konden worden besomd voor koeien f 40 f 180, lammeren f 10 f 13 en paarden f 100 k f 260. Maandagmorgen had in hotel „Texel" de verkoop bij opbod plaats van den polder Eendracht. De hofstede Zeeburg met 118 H.A., 64 A., 10 c.A. land enz., kon bij opbod slechts f 10250 opbrengen, terwijl voor de hofstede Fortuin met 132 H.A., 7 A. en 20 c.A. land enz., slechts f 8000 werd geboden. By elk dier plaatsen behoort bovendien nog de onver deelde helft in den dijk met schorren enz., groot 95 H.A., 75 A. en 60 e.A. Maandag 25 Oct. zal in hetzelfde hotel de afslag plaats hebben. Ia de vergadering der bewoners van Parkstraat en Groeneplaals, Zaterdag gehouden ter vorming eener commissie voor de versiering dier straat en dat plein by gelegenheid van het kroningsfeest, werd o.s. besloten, dat men niet de gebeele G-roeneplaats zou versieren en verlichten, doch enkel de huizen rondom dat plein. Een bestuur werd gekozen, terwyi verder werd bepaald, dat ieder bewoner desnoods het zy»e zou doen voor het welslagen van de versiering. Ieder voor zich zou gaan denken over een plan voor de versiering om in eene latere vergadering zoo mogeiyk deflaitief een plan samen te stellen. Op de lijst voor de wekeiyksche by dragen werd staande de ver gadering door alle aanwezigen geteekend voor een min of meer groot bedrag, terwyi ook den niet aanwezigen buren de lyst zou worden aangeboden. Ia de vergadering tot vorming van eene buurtcommissie voor de Weverstraat, Maandag gehouden, werd naar men ons mededeelt besloten, met het oog op de groote uitgestrekt heid de buurt te verdoelen in 3 wijken en voor elk een afzonderlijke commissie te vormen, De eene wyk zou gaan van de Steenenplaats tot Schoolsteeg, de 2e van daar tot einde Parkstraat en de 3e van daar tot bet Schildereind. Nader vernemen wy, dat gisteren eene verandering is gebracht in bovengenoemde verdeeling der Weverstraat en dat die thans verdeeld is in 2 deelen, waarvan het einde der Parkstraat de scheiding vormt. Alle buurtcommissie's bey veren zich zooveel mogeiyk geld bijeen te zamelen en zeker vraagt menigeen zich af, waarvoor al dat geld noodig zal zyn. Versieren en verlichten kost veel geld dat weet menigeen bij ondervinding, zoodat er veel geld noodig is, maar heeft men geld over, zoo hoorde wij beweren, welnu, er zal ongetwijfeld ook nog wel eene algemeene commissie voor de feestviering worden gevormd en zulk eeu commissie zou zeker eene subsidie der buurtcommissie hoogst aangenaam zyn. Voorloopig verontrustte men zich dus maar niet, dat er te veel geld zal zyn. Gisteravond hield het fanfarecorps zyne jaarvergadering in het lokaal de „Vergulde Kikkert." Was een vorig jaar de toegang ook vry voor belangstellenden, de buitengewoon geringe opkomst van deze was oorzaak dat thans alleen werden toegelaten aandeelhouders en werkende leden. Nadat de Voorzitter de vergadering met een kort woord had geopend, werd overgegaan tot het voorlezen der notulen van de vorige ver gadering benevens een kort verslag van hetgeen door het corps in het afgeloopen dienstjaar was verricht. De rekeningen van den penningmeester daarna ter tafel gebracht en voorgelezen werden nagezien en met de bescheiden vergeleken door eene commissie bestaande uit de heeren R. Daalder en S. Kejjser SJz. De algemeene rekening zoowel als die der werkende leden werd in orde bevonden. Eerstgenoemde sloot met een nadeelig saldo van f 9.41, terwyi de andere een tekort aangaf van f 26.91. Volgens gewoonte werden ook na eenige aandeelen uitgelost, welke volgens achterst. annonce tegen geld inwisselbaar zgn by den penningmeester. In plaats van den heer Jhr. Strick van Linschoten, die volgens rooster als lid van bestuur moest aftreden en niet dadeiyk her kiesbaar is, werd gekozen de heer Adr. Wagemaker. Bij monde van den heer S. Keyser Jz. werd den aftredende dank gebracht voor hetgeen door Z.Ed. gedurende den tyd, welke hy in het bestuur zitting had, was gedaan. Aangezien verder niets meer was te be handelen, werd de vergadering met een kort woord door den Voorzitter gesloten. Maandag, den 18 October a. s., zullen tengevolge eene uitnoodiging van onzen Burge meester eenige heeren in het Hötel de Lindeboom alhier byeenkomen om met het oog op de Kroningsfeesten in het volgende jaar eene voorloopige feestcommissie voor ons eiland te organiseeren. Om byzondere redenen, die men voor alsnog wensehte geheim te houden, zoodat wty die ook niet willen vermelden, werd besloten de uitvoering van het fanfarecorps in plaats van op 9 November, zooals aanvankeiyk was bepaald, te geven op Vrijdag, 12 November a.s. Kooa, 10 Oct. Oaze vroegere plaatsgenoot, de Heer H. de Vries, staat No. 2 op de voordracht voor Hoofd der school te Austerlitz gem Zeist. 't Aantal sollicitanten was 69. Oudes child, 12 Oct. Naar hier beweerd wordt was de in de Noordzee gezonken Belgische trawler „Qaarta," O. 204, waarvan de blazersebuit T.X. 152 in de vorige week de bemanning redde, te 03tende verzekerd voor een bedrag van f 38,000. Schipper Duinker, die by de redding eenige avery aan zyn vaartuig bekwam, heeft van den reeder van den trawler eenige schade vergoeding ontvangen. TEXELSCHE CODRAMT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1