N°. 1069. Zondag 14 November. Au. 1897. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschuilt Woensdag- en Zaterdagavond. Abenneixentipriji per 8 maandem Voor dik Bubo 80 Ct«. franc# per pti door ge- hMl NantLAm if Cts. Naar Akvbixa an ander a landen mat Tarheeging dar pertt'i. Advertenties vó6r II nur op den dag der nltgave. Priji der Advertentièn Van 1 tot t ragals 80 Ota. Iedere regal maar S Ota. Clrsota letters an Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Gts. per nnmmer. ABONNEMENTEN »a ABYERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELB BE ROOIJ, ParkstraatBona op TiiSj TEXEL, 13 November 1897. Velen, ofschoon niet zoovelen als door som migen wel was verwacht, hadden Woensdag avond gehoor gegeven aan de oproeping om te verschijnen in het hotel „de Zwaan" ten einde eene Commissie samen te stellen voor de feestviering bij gelegenheid der kroning van H. M. de Koningin. Op het bepaalde uur werd door den heer Dikkers een woord van welkom aan allen toegeroepen en medegedeeld dat de leden van de „Commissie voor het Huldeblijk" en nog een paar andere heeren door den Burgemeester waren uitgenoodigd er voor te willen zorgen dat ook aan den Burg eene Commissie werd gevormd voor bovengenoemde feestviering, welke opdracht door genoemde heeren was aan vaard en tengevolge waarvan thans deze ver gadering was belegd. Indien soms iemand nog vooraf het woord mocht verlangen, zou hem zulks worden ge geven, zoo niet dan zou men overgaan tot de verkiezing van een Commissie van 40 leden. Een der aanwezigen stelde voor de heeren, welke deze vergadering hadden belegd, bij acclamatie in die Commissie te benoemen. De heer Dikkers gaf echter te kennen, dat bedoelde heeren dit minder wenscheltjk achtten, men kon ze echter evenals ieder ander kiezeD. Op een vraag, wie genoemde heeren waren, werden de namen van deze voorgelezen. Aan alle aanwezigen werd hierop een stem briefje uitgereikt, waarop men een 40 tal namen of minder moest schreven. Het aantal van J hen, die aan de verkiezing deelnamen bestond zooals later bij de telling der bijeengegaarde biljetten bleek, te bestaan uit 95 personen. Had men al die biljetten een voor een moeten oplezen, zeker had men nog eenige uren langer bijeen moeten zijn, thans reeds, nu verschil lende personen zich er mede gingen belasten, had het middernachtelijk unr reeds geslagen, voor de uitslag kon worden medegedeeld. Behalve tal van personen die minder dan 20 stemmen op zich hadden vereenigd en wier namen niet werden medegedeeld, was door het volgende 40-tal heeren meer dan 30 stem men verkregen, zoodat deze zijn verkozen: D. P. Bakker, Baumann, De Braai, Broekkamp, J. J. Bruin, Ten Brummeler, Dikkers, J. Jz. Dekker, Arie Dros, H. Flens, Groenewold, Aug. Keijser, C. P, Keiiser, G. G. Kikkert, L, J. Kikkert, A. P. Koorn, P. C.Koorn, Kuperus, M. Langeveld Sr., Arie Lap, D. Mentz, J. H. Moojen, Pieper, C. Rab, Jacob Rab, Jan Rab Sr., W. C. Reij, Roelcffj, Jb. Roeper, Schiöier, J. C. Visser, R. Visser, Vlas, E. Vlessing, Ph. Vlessing, Wagemaker, Wesstra, C. deWijn, C. A. Witte, P. J. Zoetelief. Mochten er enkelen om een of andere reden bedanken, dau zal men zich wenden tot hen, die in aantal stemmen op hen volgen, zijnde de heeren: Slaman, Arn. Langeveld, J. Fiens, F. Keijser, J. Bruijn, W. J. Langeveld, D. Daalder, Alb. Bros, J. Geus, Keesom, Sturms, J. Verberne, S. J, Keijser, P, J. Koning, M. Dijt, D. Kok en D. v. d. Wiele, die allen 20 of meer stemmen op zich hadden vereenigd. „Het zal er vol worden in de Kikkert", zoo hoorden wij door verschillende personen beweren en ook wij verwachtten zulks. Bij gewone uitvoeringen van het fanfarecorps reeds komen de leden met hunne dames ge woonlijk goed op. Het ledental is groot en gedurende de laatste dagen is dat aantal nog met eenige vermeerderd. Het bestuur van het corps was bevreesd geen ruimte genoeg te hebben, indien het evenals by vroegere gele genheden, den leden recht gaf behalve eene dame, nog andere dames tegen betaling te introduceeren, vandaar dat voor deze gelegen heid ieder lid slechts ééae dame mocht mede- nemen. Ofschoon dit besluit menigeen misschien zal hebben teleurgesteld, zal men het toch zeker ia het bestuur moeten prijzen, dat het in de eerste plaats zorgt voor plaatsruimte voor de lede». Vanwaar nu dien grooten toeloop van belang stellenden? Behalve de goede naam die het corps zich reeds gedurende de jaren van haar bestaan heeft verworven en die deden ver wachten, en o. i. terecht, dat ook deze avond een recht gezellige en genotrijke avond zou zijn, moet de aandrang zeker wel worden toe geschreven, dat gisteravond tevens een vaandel zou worden uitgereikt aan het corps. Of choon ons reeds langen tijd bekend was, dat eenige dames pogingen aanwendden, om de noodige gelden daarvoor bijeen te verzamelen, een pogen dat zeker by alle weidenkenden met vreugde zal zijn begroet, werd er door ons geen melding van gemaakt, omdat zulks o. i. zooveel mogeiyk geheim moest worden gehouden tot eindeiyk het vaandel zelf kon worden gegeven. Dit nu zou gisteravond plaats hebben en evenals zoovele anderen begaven ook wij ons op den bepaalden tyd naar bovengenoemd lokaal, en het was er vol, de opkomst was buitengewoon groot, zoodat het zeker gelukkig mag worden geheeten, dat gezorgd was voor meerdere ruimte dan zulks by vorige gelegen heid wel werd gedaan. Omtrent de uitvoering zelf willen wy alleen vermelden, dat ook thans het corps evenals by vorige gelegenheden zich wederopuitstekende wyze van haar taak kweet en het publiek zeer voldaan was over het gehoorde. Vooral de nummers na de pauze ten gehoore gebracht vielen biykbaar zeer in den smaak. Zooals op het programma was vermeld zou na de uitvoering van het eerste zestal nummers de uitreiking plaats hebben van het vaandel. Met het oog hierop was biykbaar door vele bezoekers een plaatsje besproken nader by het tooneel, dan zy zulks by andere gelegen heden wel zouden hebben gedaan. Ds. Kuperus, daartoe uitgenoodigd door de dames, welke het initiatief hadden genomen, om het corps een vaandel te bezorgen, n.l. de dames Bruyn-van Eyck, D. Keyser en C. Pieper, werd hierop het woord gericht tot alle aan wezigen in 't algemeen en tot het bestuur vu het corps ia het bijzonder. ZEd, wees er op hoe toen in 1891 het corps werd opgericht ook hy, evenals misschien vele anderen, zichzelf had afgevraagd, of ook deze nieuwe vereeniging evenals zoovele andere ook spoedig weder van het tooneel zou moeten ver- i dwQnen. Hoe echter veler vrees is gebleken ongegrond te zjjn geweest, daar het corps, dank zy de volharding, moed en trouw van den y verigen directeur steeds in bloei is toegenomen, zoodat het thans een welverdiende plaats inneemt onder de vereenigingen op ons eiland. Spreker herinnert aan de genoegeiyke uren ons door het corps bereid op de concerten in het park, aan de tochten naar de andere dorpen, aan de feestelijkheden, waarby het corps zyn steun verleende en waar van het, mogen wy wel zeggen, een onmisbaar bestanddeel uitmaakte en wyst tevens op de aanstaande Kroningsfeesten, waarop het zeker ook wel weder zyn diensten zal verleenen. Het corps miste echter iets. Er moest een vaandel zyn, waarom het zich kon scharen, hetwelk het kon volgen. Velen hadden dit misschien wel ingezien doch, aan de dames, die het initiatief namen, komt de eer toe in dat gemis te hebben voorzien. Het vaandel werd hierop ontbloot en we konden het waariyk prachtvolle geschenk in oogenschouw nemen. Spreker wyst hierna op de kleuren van het schoone vaandel, de Texelsche kleuren, groen en zwart, op het zilver en het goud hetwelk er op is aangebracht en spreekt ten slotte den wensch uit, dat het corps zoozeer in bloei zal mogen toenemen, dat het later ook buiten Texel zich zal kunnen doen hooren op concours of festival, om van daar zoo mogeiyk met roem overladen weer terug te keeren. Na deze woorden draagt spr. het vaandel over aan het corps. De heer Wagemaker nam hierop als president der vereeniging het woord om namens genoemd corps zyn dank te betuigen aan de dames, die het initiatief namen in het byzonder en aan allen in 't algemeen, die hadden bygedragen in de kosten van het vaandel. Ten slotte werd nog door den directeur er op gewezen, dat niet alleen aan hem de eer toekwam, dat het corps zoozeer in bloei was toegenomen, doch, dat dit zeker in geen geringe mate was te wyten aan den goeden steun hem verleend door de werkende leden van het corps. Deze leden zouden thans hun dank aan de dames niet in woorden, doch in toonen uitdrukken en gaven daarna ten beste het .Hulde aan de Texel sche Dames." Gedurende de pauze werd het vaandel door de zaal gedragen, zoodat elkeen het meer van naby kon bezien en naar wy vertrouwen ook bewonderen. Er eene beschaving van te geven tot ln de kleinste byzonderheden, zou te veel plaateruimte eischen, en daarom willen wy alleen vermelden dat op het middenvak wordt vermeld de naam van het corps met het jaartal van oprichting, terwyi rondom een rand waarop o. m. voorkomen een opengeslagen muziekboek en eenige blaas instrumenten, alles ln zilver of goud op den groen en zwarten grond gewerkt Een recht gezellig bal deed nog velen ook na afloop der uitvoering eenigen tyd in de .Ver gulde Kikkert" vertoeven. Nur men ons verzekert bestut by het fanfarecorps alhier het plan, om morgenmiddag tussehen 12'/.en2 nor een rondgang met vundel en mtutiek door het dorp te tanken. Ongetwijfeld TEXEB3CHE COURABT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1