N°.' 1070. Donderdag 18 NovemberAu. 1897. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 8 wamden Voor DB*t Buna §0 Cts. Franea per poti deor ge heel Nejbbrlanb të Ots. Naar Ahhbeka ut ander, landen met Terheoglnjf d«r gerts'g. Adverteattön vóór 19 nor op den dag der uitgave. Pry» der Adterteniiin Van 1 tot S rsg.lt 80 Ctt. I.d.r. rsg.l ma.rSOt». ©rsot. letters .n Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewösnommer» 3 Oti. por ntunm.r. ABONNEMENTEN ex A®VEBTENTIËN wordes aangenomen bij d© Uitgever* LANGEVELB «s BE ROOII, Parkstraat, Buna or Tux GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhnize een rozenkrans gevonden nabfl het logement „de Zwaan" te den Burg. KOHIER HONDENBELASTING, 'BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente TEXEL maken bekend, dat het suppletoir kohier var hondenbelasting, voor het dienstjaar 1897, gedurende 14 dagen, van den 13 tot en met den 27 November 1897, ter Gemeente-Seretarie voor een ieder ter lezing ligt. Texel, den 13 November 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. Aanbesteding onderhond haven. De SECRETARIS van TEXEL brengt ter kennis van belanghebbenden dat exemplaren van het bestek, voor de op 25 dezer te houden aanbesteding van het driejarig onderhond der haven beoosten het Oudeschild, ter Secretarie der Gemeente verkrijgbaar zijn gesteld, tegen betaling van f 1,— per exemplaar. Texel, den 15 November 1897. De Secretaris voornoemd, J. A. WESSTRA. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente TEXEL maken bekend, dat ter Gemeente- Secretaiie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van den Schout by Nacht, Directeur en Kom- mandant der Marine te Willemsoord, tevens Kommandant der Stelling van den Kelder, ten deze handelende namens het Departement van Marine om vergunning tot het aanleggen van een schietbaan nabij „Neeltjes Nol" op Texel, kadastraal bekend, sectie G, N°" 13, 146 en 147. Op Woensdag, den 1 December 1897, des voor middags te 11 uren, zal ten Raadhuizs gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriiteljjk toe te lichten; Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tydstip, op de Secretarie der Ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen stukken. Texel, den 17 November 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 17 November 1897. Begunstigd door voor deu tijd van het jaar waarlijk bij uitstek schoon weder, had Zondag middag op den bepaalden tijd de optocht van het fanfarecorps met vaandel en muziek door ons dorp plaats. Zooals wel valt te begrijpen ontbrak het vooral by deze gelegenheid niet aan kijklustige» in de eerste plaats en aan minnaars van muziek in de tweede. Al hadden toch velen reeds het vaandel gezien, toen het Vrijdagavond werd uitgereikt, nog veel meer waren er, die daartoe niet ia de gelegenheid waren, terwijl ook eerstgenoemden nog gaarne eens by daglicht het iu oogensehouw wilde nemen, wanneer de kleuren groen en zwart beter tot hun recht komen, dan zulks by lamp licht wel bet geval is. Voor de woningen der dames, die het initiatief hadden genomen om de noodige gelden te verzamelen voor het vaandel, werd halt ge houden en werd als eene welverdiende hulde en dank voor de vele moeiten en zorgen een nummertje muziek ten beste gegeven. Na voor zoover ons bekend, aan elke straat een bezoek te hebben gebracht, keerde de stoet weder naar het gewone vergaderlokaal, waar zg werd ontbonden. De aanvoer ter markt was Maandag van zeer weinig beteekenis en bestond uit 1 koe, 14 kalveren en O biggen. Ofschoon zulk eene herinnering misschien sommigen minder aangenaam zal zyn, omdat het hen wgst op een plicht, welke men nu eenmaal niet zonder schade kan verzuimen, willen wg er attent op maken, dat de tyd, binnen welke Personeele belasting en Grond belasting geheel moeten zgn voldaan 1 December a. s. weer is verstreken, terwyi alsdan tevens de Bedryfsbelasting voor een deel moet zyn aangezuiverd. Indien men zich dus voor extra- onkostea wil vrywaren, zorge men, vóór 1 Dec. zich van zijne verplichtingen in deze te kwyten. 25 dezer 's morgens 11 uur zai aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Haarlem de aanbesteding plaats hebben van het driejarig onderhoud der haven by Oudeschild. Aan het bestek daarvoor ontleenen wy, dat behalve bet gewone onderhoud daarin ook is opgenomen het opbreken van den grintweg en het maken van klinkerbestrating langs de zuidoosteiyke beschoeiing van de haven en het maken van een brikglooiing tegen den noordkant van den zuider havendgk, verder verbeteringen van beschoeiingen, meerpalen enz. De werklieden zullen tegen ongelukken moeten worden ver zekerd en zonder vergunning niet langer mogen werken dan 11 uur per dag. Oudeschild, 15 Nov. De uitvoering, gisteren door hrt meisjeskoor „Crescendo" in de Bewaar school alhier gegeven, was goed bezocht. Het koor, eenigszins gedund doordien het leden moest verliezen, had gelukkig de beste krachten behouden. Wat het onder de uit nemende leiding van den bekwamen directeur had ingestudeerd, werd voortreffelyk uitgevoerd. Ook de solo-nummertjes en de trio's klonken zeer liefeiyk. De pianobegeleiding was, als naar gewoonte, by den Heer H. Hin in goede banden. Tot afwisseling van den zang werden eenige voordrachten ten beste gegeven, van welke die van den Heer T. de Wgn boeide door den ernstigen inhoud en die van den Heer M. Eroon by herhaling een hartelijk gelach deed opgaan. De Heer Muller dankte aan 't slot op zeer hartelgke wijze den verdiensteiyken Heer Lips en zyn uitstekend zangkoor „Crescendo", be nevens de Heeren, die door 't houden van voordrachten of op andere wyze hadden mee gewerkt tot het goede doel, dat met deze uitvoering beoogd wordt. Is het vereischte bedrag misschien niet geheel toereikend, men hoopt het ontbrekende langs anderen weg te vinden. Naar wy vernemen bestaat het voornemen bg „Crescendo" spoedig eene uitvoering aan den Burg te geven, waarby de hulp van ons keurkorps: „Het Texelsch Fanfarecorps", zou worden ingeroepen. Gaat dit goede plan door, dan moet de bedoeling zyn ook iets byeente brengen voor de kleuters der bewaarschool aan den Burg. Uit het hart der Noordzee is door schipper Jan Gz. Brouwer opgevischt en alhier aange bracht, een zeer zonderling exemplaar van het krabbenras. Het dier, dat van flinke afmeting is, heeft vier goed ontwikkelde oesters op den rug zitten, die daar zyn vastgegroeid. Om deze zeer buitengewone zeebewoner goed te kunnen bewaren, beeft een onzer ingezetenen hem, zooals hy reilt en zeilt, in een groote inmaakflasch gedaan en op sterk water gezet. Oosterend, 16 Nov. De heer Jac. van 't Lindenhout, Adj. Directeur der Weesinrichting te Neerbosch, hield Zondagavond jl. eene lezing in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier, ten aanhoore van eene talrijke ver gadering. De spreker deelde mede hoe de weesinrich ting uit kleine oorzaken geworden is een tehuis voor duizend weezen en met hoevele moeie- ïykheden men af en toe te kampen heeft gehad, om de zaken uit te breiden en in stand te houden. Door het doen van menige vertelling was het den hoorders gegeven een blik te werpen in het dageiyksch leven der weezen te Neer bosch. In het belang der stichting werd een collecte gehouden De Cooksdorp, 16 Nov. Zondag j.l. gaf de rederykerskamer „Vondel" eene tooneelvoor- stelling in bet logement „De Hoop." Opgevoerd werden de biyspelen „Een Turk" door J. J. Dekker en „Het Testament" of „De List der Liefde" door M. J. Gillissen. Op zeer verdiensteiyke wyze werden beide stukken vertolkt, wel een bewys van ernstige opvatting. Het publiek was dan ook een en al gehoor en gaf herhaaldeiyk door luid handgeklap te kennen, dat het spel zeer in den smaak viel. Een genoegelijk bal sloot de byeenkomst. De Weleerwaarde Heer Boers, pastoor alhier, is in dergeiyke betrekking benoemd te Medemblik. Het jongste zoontje van den boeren arbeider K. Knol kreeg, terwijl het in den stal op de boerenhofstede „Weltevreden" was, zulk een' hevigen trap van eene koe, dat het tegen een schut werd geworpen. Men vermoedt, dat het ventje inwendig gewond is. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1