N°. 1078. Donderdag 16 December. A". 1897. Nieuw»- en Advertentieblad. Binnenland, Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abennemtntepritjt per 8 maanden Voor Dn Bubo 80 Oti. Frame per peet door ge- heel Nimblan» 48 Ota. Naar Aimm an andere landen met Ttrheaging der ferte'a. AdvertentMn vóór 19 nar op den dag der uitgave. Prüi der AdeertentUn Van 1 tet 8 regela 80 Ota. Iedere regel meer 8 Ota. Greets lettere en Vignetten werden naar plaatarnlmte berekend. Bewflannmmers 8 Ota. per nummer. ABONNEMENTEN en A1VERTENTIÊN worden aangenomen bij de Uiigtvtrt LAN9EVELB ft BE ROOIJ, Parktiraat, Bono Of Tnx VERGUNNING tot den verkoop van sterken drank in bet klein. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL, Gelezen een adres van J. Pz. FLENS, te den Burg op Texel, dd. 20 November 1897, daarbij verzoekende om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, ten behoeve van de concertzaal, de koffiekamer en den tuin van het hotel .Texel" aldaar; Overwegende, dat het aantal vergunningen in deze Gemeente, bereids het maximum heeft over schreden, toegestaan in art. 2 der drankwet, zoodat moet worden beslist, of zich in casu een bizonder geval voordoet, als bedoeld In alinea 8 van art. 2 dier wet; dat dit geacht moet worden wel het geval te ztJn, daar het hótel .Texel", door zijne smaak volle inrichting, prachtigen stand en keurig aan- gelegden tuin, eene uitnemende gelegenheid aanbiedt, tot gezellig verkeer en uitspanning, geheel beantwoordende aan de toenemende be hoefte van het sociaal verkeer en uit dien hoofde dan ook in eene bestaande behoefte voorziet; dat door de oprichting van het hótel, het centrum van het dorp den Burg belangrijk is verfraaid en dit waarschijnlijk er het zijne toe bijdraagt, om het vreemdelingenverkeer, dat vooral in den atgeloopen zomer sterk is toege nomen, te bevorderen; j dat derhalve de inrichting kan geacht worden te zjjn in het belang der Gemeente; Gelet op de missive van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 8 December 1897 N-48, waarbij bun college wordt gemachtigd, ten be hoeve dezer inrichting, vergunning te verleenen boven het vastgestelde maximum; Gelet op artt. 1, 5 en 7 der drankwet; BESLUITEN: 1°. Aan JAN FLENS Pz. voornoemd, de ge vraagde vergunning te verleenen voor het tijdvak van 18 December 1897 tot en met den 80 April 1898, behoudens verlenging krachtens het 2» lid van art. 7 der wet; 2'. Te bepalen dat de vergunning uitsluitend geldt voor de volgende localitelten de koffiekamer, concertzaal en tuin van het hótel .Texel", staande aan het marktplein te den Burg op Texel, plaatselijk gequoteerd wjjk B, N« 1. Texel, den 18 December 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Stbick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TERGUNNING tot den verkoop van sterken drank in het klein. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL, Gelezen een adres van C. Kuuper Cz., te den Burg op Texel, d.d. 22 November 1897, daarbij verzoekende om vergunning tot den verkeop van Bterken drank in het klein, ten behoeve van de gelagkamer, met daaraan grenzend vertrek van het café .den Burg," aldaar; Overwegende, dat het aantal vergunningen in deze Gemeente, bereids het maximum heeft over schreden, toegestaan in art. 2 der drankwet, zoodat moet worden beslist, of zich in casu een bizonder geval voordoet, als bedoeld in de Se alinea van genoemd wetsartikel; dat dit geacht kan worden wel het geval te zijn, daar het Café .den Burg," gelegen is aan de Oostzijde van het marktplein, aan welke zijde geene enkele gelegenheid is, tot verkoop van sterken drank in het klein dat het ongerief hiervan, zich uit den aard der zaak dikwijls doet gevoelen, vooral tijdens de drukke marktdagen, wanneer over het geheele plein en dus ook in de onmiddelijke nabijheid van bedoeld Café, de schapen - en lammerenhokken zijn opgeslagen dat toch de gewoonte medebrengt, dat men zich, nadat de koop is gesloten, begeeft naar een logement om aldaar afterekenen en men dit schijnbaar het liefst doet in eene lokaliteit met vergunning, waardoor men echter niet meer in de gelegenheid is, een wakend oog op het vee te houden, geplaatst nabij genoemd Café dat het Café bovendien eene zeer nette Inrichting is, waar men in den regel gaarne vertoeft, terwijl aldaar eene sociëteit wordt gehouden, waarvan de leden tot den meest gegoeden stand behooren; Gelet op de missive van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 8 Dec. 1897 No. 48, waarbij hun college wordt gemachtigd ten behoeve dezer Inrichting, vergunning te verleenen, boven het vastgestelde maximum; Gelet op artt. 1, 6 en 7 der drankwet; BESLUITEN: 1*. Aan CORNELIS KUIJPER Cz. voornoemd, de gevraagde vergunning te verleenen, voor het tijdvak van 18 December 1897 tot en met den 80 April 1898, behoudens verlenging krachtens het 2e lid van art. 7 der wet; 2°. Te bepalen, dat de vergunning uitsluitend geldt voor de volgende lokaliteiten.- de gelagkamer, met daaraan grenzend vertrek van het Café .den Burg," staande aan het markplein te den Burg op Texel, plaatselijk gequoteerd wijk B, No. 289. Texel, den 13 December 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd( Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 15 December 1897. Door dei heer S. de Boer, onderwijzer aan de openbare lagere school met uitgebreid leer- plai alhier, werd Maandag met gunstig gevolg examen afgelegd voor wiskunde 1. o. Maandagavond bewogen zich, ondanks het verre van uitlokkende weder, wederom tal van gemaskerden langs de straten van ons dorp, ja wij hoorden zelfs beweren, dat er meer waren dan op den eigenlijken St. Nicolaasdag en bovendien kon er thans worden gewezen op enkele bijzondere voorstellingen De voor naamste hiervan was zeker wel de groep liedjes zangers en zangeressen die bereidwillig hun diensten boden, om op deze wijze een Bom metje geld bijeen te garen voor de arme weduwe, die op zoo noodlottige wQze voor voor enkele dagen haar man had verloren. En hun zeker alleszins lofwaardig streven werd door de bewoners van ons dorp wel gesteund. Behalve tal van centen werd menig dubbeltje, kwartje, ja gulden en rijks daalder in de bussen gecollecteerd, terwijl ook de verkoop van een toepasselijk lied, expres voor deze gelegenheid vervaardigd door den heer Mets, die steeds gereed is hulp te bieden wanneer zijne gave kan dienen tot leniging van een anders leed, dit bedrag nog grooter deed worden. De mooie teekening, die nog in der haast was vervaardigd door den heer J. P. Boon alhier, bracht zeker niet weinig by, om het effect te verhoogen. Naar men ons mededeelt, werd totaal ont vangen f 58,86', waarvan nog moest worden afgenomen de geringe onkosten, die men had moeten maken. Ongeveer f 57.— zou echter voor het doel kunnen worden afgestaan, zeker een aardig bedrag, om eenige steun te ver leenen gedurende de eerste dagen; naar wg vernamen zal het echter hierbij niet blijven, ook van andere zijde stelt men pogingen in het werk, geld voor het doel te verzamelen. De rederijkerskamer alhier heeft namelijk plan een voorstelling er voor te geven alhier en op een paar der andere dorpen, tèrwjjl als wij goed zijn ingelicht, ook de zangvereeniging „Harmonie" te den Hoorn, in deze niet achter wege zal blijven. Moge nu misschien sommigen het minder gepast vinden door pleizier aan te bieden geld voor zulk een doel bijeen te verzamelen, en beweren, dat het op andere wijze evengoed of beter kan worden gedaan, de meeningen hierover loopen zeer uiteen en zeker zullen allen het met ons eens zijn, dat het streven om anderer leed te verzachten, waardeering verdient. Onder hetgeen verder werd voorgesteld door de andere gemaskerden, verdient zeker te worden vermeld de Jan Klaassenkast, die door eenige jongens op waarlijk verdienstelijke wijze werd voorgesteld. Jammer dat men wat laat op de gedachte kwam om ook te collecteeren voor bovengenoemd doel, want nu werd slechts 60 ets. door hen gestort in de bussen der zangers, terwijl zeker anders dit bedrag vr|j wat grooter had kunnen zijn. Waal, 18 Dec. Gisteren werden na de Godsdienstoefening, door de stemgerechtigde leden in de Herv. kerk alhier als Notabelen gekozen de heeren J. Bremer en D. Kikkert. Door de H.H. Notabelen werd daarna als Kerkvoogd (tevenB Voorzitter) herkozen de Heer P. Kooijman. Wegens de vacature van een Predikant blijft dit jaar de aftreding van een Diaken en een Ouderling achterwege. Oosterend, 14 Dec. B(j de Ned. Herv. Gem. alhier is tot diaken gekozen de heer J. Boon Sz. en tot ouderling de heer 0. Vonk. Aftredenden zijn de heeren J. Krjjnen en M. Knijper Pz. 't Was gisterenavond tamelijk druk op de straten. Velen hadden zich als „Ouwe Sunderklaas" opgetakeld en ook enkele aardige costumetjes vertoonden zich. Dit lokte veel volk op de been niettegenstaande het minder I gunstige weder, TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1