Holl. laats# i Landbouw. ¥eoa§el?@mt@lliag „EEN DOLLE STREEK", Kroonlimonade. op to 26*™ Becrate (2' KetiUap) zal op ion 2en Map, 's avonds 7 nor, Euiteniand. Marktberichten. Advertentiën Prijsopgave gevraagd De Zangvereeniging „de Harmonie" eene uitvoering geven, Bierbottelarij „de Pool." ■v BicUier zoolaog ie voorraad ml PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Vergadering van leden NA AFLOOP BAL. Naar wij vernemen werd de keer J. Drijver te Nijmegen, vroeger te Oudeschild, benoemd tot onderwijzer aan de Openb. Burger* school te Alkmaar. Zij, die van verrassende uitvindingen houden en zich op alleszins onschuldige wijze willen vermaken, kunnen wij aanraden gedu rende het Kerstfeest eens in het hötel „Texel" aan te loopen, om de nieuwe wereld-phoaograaf te gaan hooren. Voor weinige eenten kan men op die wijze zich en zijne kinderen een niet alledaagseh genoegen bereiden. Oudeschild, 24 D8C. Op den tweeden kerst avond, zal in „De Zeven Provinciën," eene gecombineerde vergadering plaats hebben van het mannenkoor „Amicitia" en het plaatselijk nut „Neptunus." Eerstgenoemde vereeniging geeft, onder directie van den Heer Lips, eenige zang nummers ten beste. Voorts zullen de leden van „Amicitia" een tooneelstukje opvoeren. Met de garnalenvisscherg ging het in de aigeloopen week, wat de vangst betreft, niet slecht. Er werd algemeen vrjj voldoende gevangen. De prijzen blijven in Engeland echter nog laag. Aan de kokerijen werd f 2 betaald per mand. Een merkwaardig verschijnsel deed zich dezer dagen op een villa, in den omtrek van Maastricht gelegen, voor. Drie honden, twee jachthonden en een fox- terrier, waren in een hok opgesloten. Toen de tuinman den volgenden morgen de dieren ging voeren bemerkte hij tot zijn verbazing, dat een der jachthonden bijna verscheurd en gedeeltelijk opgegeten was. Het corpus delictie liet men in het hok liggen en de jachthond en de fox werden in een ander hok gezet. Maar ziet wat gebeurt: den volgenden morgen was ook de terrier opgegeten, en wel totaal, want alleen de pootjes bleven over. Zoo iets is voorwaar nog zelden in de dieren wereld gehoord. By een landbouwer, onder Lunteren, werd den laatsten tijd herhaaldelijk diefstal gepleegd, zonder dat men, zelfs bij gestrenge bewaking, dag en nacht, den dief ontdekken kon. Alleen de dienstbode beweerde den dief herhaaldelijk te zien, maar kwam men op haar hulpgeroep toesnellen, dan was hij plotseling verdwenen. Zelfs de politie bleek onmachtig het raadsel op te lossen. Thans is het eindelijk gelukt de daderes te ontdekken in.... de dienstbode. Ze werd nauwkeurig nagegaan en op heeterdaad betrapt. Voor de politie heeft zij volledig bekend. De ontvreemde goederen, als rijstemeel, steenkolen enz., werden verbrand of door haar verborgen. Men gelooft, hier eer met een manie, dan met de zucht zich te verreken, te doen te hebben. Nog nooit werd aan de botermijn te Eindhoven zooveel boter verkocht als de laatste dagen 't geval is. In twee dagen bedroeg de aanvoer 80,000 pondl De „Nederlandsche Bakkerscourant" meldt het volgende: Zaterdag a. s., den lsten Kerstdag, zal door de Amsterdamsehe broodfabrieken en bakkers als een gewone Zaterdag worden beschouwd. Alleen door den feestdag prijs te geven, was handhaving der Zondagsrust mogelijk. Waarom trouw je niet? Ik kan niet trouwen op een tractement van 3000 gulden Wat, niet op een tractement van 3000 gulden 1 Waarom niet? Omdat ik het niet heb! Men meldt uit Warschau,' dat daar in de laatste weken een geregelde handel plaats had in graven- en baronnentitels van een klein Duitsch Vorstendom. De prijs varieerde van 1000 tot 2000 Mark. Dat is waarljjk voor niemendal! Geheime bond van postzegelroovers. Een geduchte slag is onlangs te New-York geslagen onder een georganiseerde bende postroovers, die over de geheele wereld-postvereeniging vertak kingen heeft, en in de laatste vier jaar voor pl. m. f 380,000 aan postzegels en poststukken gestolen heeft. Te Coney Island was het „centraal- bestuur" dezer postroovers-vereeniging gevestigd en aan het hoofd der „organisatie" stond de kroeghouder Morson, die op het oogenblik „zit." De arrestatie van deze bankier der postzegel- dieven had de gevangenneming tengevolge van een twintigtal leden van den geheimen „Phila- telistenbond," die zijn onderafdeelingen en cor respondenten over het geheele Amerikaansche vastland tot aan de mjjjndistricten van Colorado en de ijsvelden van Britsch-Columbia heeft. De post inspecteur Waterbuiy moest een reis om de wereld maken om het spoor van den geheimen bond en zjjn werking na te gaan. De eerste stierenvechtsters zijn de twee gezusters Lola en Angellka Pretel, die uit Bran denburg geboortig,1 sedert meer dan 20 jaren in Spanje wonen. In den afgeloopen zomer ztjnzt) meermalen in de Arena opgetreden. Elk van hen moet ongeveer 500,000 peseta's verdiend hebben. De Spaansche bladen roemen, dat de beide Duitsche sennoritas met zulk een bevalligheid, dapperheid en vaardigheid optraden, dat de op hunne be kwaamheid zoo trotsche stierenvechters haar groote hulde brachten. Te Londen waren in 1896 38,000 caps of huurrijtuigen. Daarin werden door passagiers achtergelaten 17000 parapluies, 3000 beurzen en o. m. een groot aantalvalsche tanden 1 In den ouderdom van 118 jaren is in Ierland een vrouw, Annie Armstrong, gestorven. Sedert een eeuw heeft ze in Spanish Point bij Miltown Malkay gewoond. Tot voor heel korten tijd is zjj geen enkele dag in haar leven ziek geweest. Vrouw Armstrong heeft drie kinderen gehad, die evenwel reeds sedert lang gestorven zijn. In den kreits Zerbst in Anhalt-Dessau is bjj een bruiloftsfeest nog eens een echte ouder- wetsche schranspartij aangericht. Voor koeken werden verbakken 111 mud meel en voor het feestmaal gebruikt: 2 ossen, 2 vette kalveren, 4 varkens, 3 reeën, 36 hazen, 20 ganzen, 6 eenden, 25 kippen en 75 pond karper en van dit alles zijn niet veel kliekjes overgebleven. Aan wijn werden 500 flesschen leeggedronken. Een honderdjarige die gaat trouwen. Te Saint Joseph in den staat Missouri is de honderd jarige John Overton gehuwd met een madame Mary Henderson, die haar 78ste jaar is ingetreden. Arm in arm zijn zij gegaan naar den ambtenaar van den burgerlijken stand en vandaar naar een Methodisten predikant. Op de gestelde vragen antwoordden zij beiden duidelijk en met zekeren trots. Overton zeide, dat hij geboren was bij Pittsburg in Pennsylvanië den 6 October 1797, en dat hij eerst sedert twee jaren in Saint-Joseph woonde. Vroeger had hij in den staat Arkansas gewoond, waar hij beurtelings vrederechter, bur gemeester en directeur van het postkantoor te Boles was geweest. Hij was nooit ernstig ziek geweest, had nooit medicijnen gebruikt, had nooit sterken drank gedronken en nooit gerookt. Hij is nog zeer goed ter been en loopt uren lang zoDder stok. Hij heeft den veldtocht in Mexico meegemaakt, heeft gediend in den Secessio oorlog; in den slag bij Shiloh verloor hij de helft van z(jn linkeroor, waarvoor hjj een pensioen van 10 dollars per maand geniet. Overton was tweemaal getrouwd, hij heeft tien kinderenzijn tweede vrouw stierf in het begin van dit jaar. Wat zijn vrouw aangaat, deze werd juist op haar trouwdag 77 jaar. Z(j is sedert vele jaren weduwe en heeft zeven kinderen. POST E3FTELEGRAAF. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Texel brengt ter kennis van het publiek, dat op den a.s. Nieuwjaarsdag de openstelling der op dit eiland gevestigde kantoren zal z(jn geregeld als volgt: Voor het Post- en Telegraafkantoor te den Burg, de Hulppost-- en Telephoonkantoren te Oudeschild. Oosterend en de Gocksdorp en het Telephoonkantoor te den Hoorn als op werkdagen; Voor het Hulppostkantoor te de Waal als op Zondagen; r. Op al de genoemde kantoren der posterijen zullen gedurende de uren van openstelling mede postwissels en spaarbankzaken worden behandeld. Wat den dienst der pakketpost en der quitantiën aangaat, is de Nieuwjaarsdag te beschouwen als Zondag. Texel, 24 December 1897. Be Directeur voornoemd, TEN BRUMMELER. Zaterdag 25 December. (Ie Kerstdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schrödeb. Waal. Nam. 2 uur Ds. Leffef. Ben Hoorn. Voorm. half 10 uur Ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de'Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Rooseboom. Avonds 7 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Zondag 26 December (2e Kerstdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Waal. Nam. 2 uur Ds. Schröder. Ben Hoorn. Voorm. half 10 Ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niïssink. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends, GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. half tien Ds. Rooseboom. Nam. 2 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kupebus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Schagen, 23 Dec. Aangevoerd: 7 paarden f 40 a 110, Stieren f a f 20 Gelde koeien f100 a f 140; 5 kalfkoeien f 150 a f 200 Vaarzen f af 20 Nuchtere Kalveren f10, a 18; 140 Schapen f10 a 29, Lammeren f af Bokken en Geiten f a gld.;30 Varkens f 11. a f 18.— 31 Vette Varkens 36 a 43 cent per kilo 40 Biggen f 7, a 8.00; Kippen a ct. Eenden a ct. Boter per half KG. f 0,45a 0,50 Kaas per kilogram 40 a 60 ct. Kipeieren per 100f5.00 af4.— .Eendeierenper 100f af MPk voor VIER achtereenvolgende ■r^P plaatsingen In de Teielsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. AFDEELING „TEXEL." in 't lokaal van C. BROEKKAMP, op DINSDAG 28 December a. s., 's avonds 7'/, uur. 1. Ter bespreking van maatregelen te nemen ter verkrijging van een hengst en van eenige stieren om in 1898 te Texel te stationeeren. 2. Voorstellen omtrent de cursus in hoefbeslag. 3. Benoeming van een penningmeester en twee leden van het bestuurens. HET BESTUUR. BV* Bestuursvergadering uur vroeger. voor het vervoeren van de op de haven liggende B4ZALTSLIG en wel: 10 M5 naar den d(jk naby de Driesprong en pl. m. 52 Ms naar den Schilderweg, te storten op aanwijzing in de hokken. O.pgaven worden vóór den 28 December a.s. ingewacht bjj den Burgemeester. door de Redery kerskamer „Onderling Genoegen" te DEN BURG-TEXEL, In het HAtel „TEXEL." Opgevoerd zal worden: Blijspel in 4 bedrijven. Uitsluitend voor Donateurs met hunne dames, doch personen van buiten den Burg kunnen toegelaten worden tegen eene entree van f 1.— voor Heer en Dame. Personen beneden 16 jaar worden niet toegelaten. Donateurs worden tot op den avond der uitvoering aangenomen In het Oótel „Texel." AANVANG 's avonds 8 uur. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering van 12 tot 2 uur 's nam. d 10 cent per plaats. te DEN HOORN OP TEXEL, in de KERK der N. H. GEMEENTE aldaar, waarvan de opbrengst voor een liefdadig doel is bestemd. Kaartjes, d 15 ct. zijn tot 's avonds 5 uur van den dag der uitvoering te bekomen bij het bestuur. Personen beneden 12 jaar worden niet toe gelaten. ALB. Jz. BRUIN. D. Sz. LAP. P. Dz. DRIJVER. Overheeriyke winterdrank, naar verkiezing met warm of koud water te gebruiken. Ook verkrijgbaar op kogelfleschjes in de

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 2