Bijvoegsel behoorende bij de Courant; Gemeenteraad van Texel. Goedkeuring begrooting algemeen weeshuis. Af- en overschrijving post onvoorziene uitgaven dienst 1897. srg S-5 S- s 3 c H Vergadering Zaterdag 12 Maart nam. 3 uur. Voorz. Jhr. Strick van Linschoten, Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Secretaris J. A. Wesstra. De Voorz. opent de vergadering en wijst er op, dat bij ditmaal zijn ambtspenning zal aandoen, bet zal dan minder vreemd schijnen, indien later zijn opvolger dit ook mocht doen. De notulen der vorige vergadering worden hierop voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarop doet de Voorzitter mededeeling, dat is in gekomen een schrijven van II.H. Regenten van het algemeen Weeshuis alhier, bevattende de mededeeling van eene wijziging in het reglement dier inrichting, waarin thans bepaald is, dat rlc jaarwedde van den weesvader en moeder f330 zal bedragen. Een missive van lied. Staten, behelzende goedkeuring kohier H. Omslag 1898. Een missive van Z. E den Minister van W. H. en N. bevattende de mededeeling, dat geen termen worden gevonden, om do telefoonkantoren op ons eiland door het Rijk te doen exploiteeren. Bedoeld schrijven was een antwoord op bet verzoek daartoe gedaan als gevolg van eene opmerking in de vorige vergadering door den lieer Mets gedaan, waarin deze wees op het belang der telefoonkantoren voorde kustwacht en stormwaarschuwingsdienst. Een missive van Ged. Staten behelzende goedkeuring voor zoover noodig van de verordening op het aantal scholen, de leervakken en toelating kinderen. Daarna doet de Voorz. nog mededeeling, dat heden bij den gemeente-ontvanger kasverificatie is gehouden. Dat zoowel bij deze als gemeente-ontvanger, als in die van secretaris-penningmeester der haven-directie, boeken en kas in orde waren bevonden. Saldo in kas der gemeente was f 1137,02s. Wat de haven-directie betreft was de ontvangst f 19,U55 en de uitgave f 81,16, zoodat er een tekort was van f 65,10s, welk bedrag uit de gemeentekas was voorgeschoten Al deze inededeelingen en ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door de commissie tot onderzoek er van werd gead viseerd bedoelde begroot ng goed te keuren, terwijl tevens er bij werd opgegeven, dat men het wel zou kunnen toejuichen, iudien door de regenten van bedoeld weeshuis werd besloten, zooals door! den Voorz. van den Raad was opgemerkt, om ook de jaarwedde vau den boekhouder te verboogen. Overeenkomstig het advies van genoemde commissie wordt met algemeetie stemmen besloteu. De heer Koorn onthield zich van stemming. Dat is iets geheel van administratieven aard. Enkele posten waren te hoog geworden en bet te veel daarvoor benoodigde moet op andere posten worden gevonden. Wordt met algemeen e stemmen goedgekeurd. Voorstel B. W. heffing bestelloon bij aan bieding telefoonberichten Bedoeld voorstel was in de vorige vergadering aan gehouden tot deze, met het oog op het voorstel van den heer Mets, om hij het rijk aan te dringen om alle telefoonkantoren op Texel tot rijkskantoren te maken, welk verzoek niet was ingewilligd. De heer Mets betuigt zijn dank voor de haast die is gemaakt, om bij het rijk er op aan te dringen, verder geeft lnj te kennen, dat z. i. het voorstel van li. W. in 't belang is der gemeentenaren en hij er wel mede kan opgaan, llij geeft echter in overweging later nogmaals pogingen aan te wenden ter bereiking van het doel. Hij wijst hierbij op de Schippers- en Vissckers- bond, die door meermalen te rekwesteeren vermindering van zoutaccijns heeft verkregeu. De heer Dros zou er meer voor zijn, geeu bestelloon te doen heffen eu vraagt hoe het gaan zal, indien het voorstel niet wordt aangenomen. De Voorz. geeft ten antwoord dat alsdan de zaak evenals tot heden niet geregeld zal zijn en de betaling van bestelloon geheel afhangt van den wil van hen, die de berichten ontvangen. Met op 1 na algemeene stemmen wordt hierop het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen stemde de heer Dros. Hierop zegt de Voorz. dat er nog een ingekomen stuk is, hetwelk hij had gemeend beter op zijn plaats te zijn op het einde der vergadering. Het was, zooals, bieek, het bericht van de benoeming van Z.E.A. tot Burgemeester te Beverwijk en Wijk aan Zee, hetwelk hierop door den Secretaris wordt voorgelezen. De Voorz. neemt hierna het woord en wijst er op dat hij steeds getracht heeft eerlijk en oprecht te handelen, dat het hem leed doet reeds zoo spoedig de gemeente te moeten verlaten. Z E.A. is dankbaar voor dtn steun, dien hij gedurende zijn 6-jarig verblijf in deze gemeente van velen heeft mogen ondervinden en betuigt zijn leedwezen, dat er nog zooveel ongedaan is gebleven, dat hij zoo gaarne nog voor zijn vertrek had geregeld gezien. Men meene echter niet, vervolgt spr., dat ik hierbij in de eerste plaats het oog heb op een haven te Oosterend, mocht ik vroeger daar ook zeer voor zijn geweest, thans hen ik wel eene eenigszins andere meening toegedaan daaromtrent; wel had ik gaarne gezien, dat men indertijd het voorstel om de school te Midden-Eierland te ver plaatsen bad aangenomen en eveneens, dat men had kunnen besluiten de school te Oost op te heffen. Het doet hem leed, dat de overgroote drukte ter Secretarie oorzaak was, dat de herziening der politie verordening niet kon worden ter hand genomen. Hij hoopt, dat er in zal worden opgenomen een vollediger hoofdstuk op het bouwen en sloopen. Ook de toren der Herv. Kerk, een gemeente-eigendom, had spr. gaarne gerestaureerd gezien, terwijl het hem speet, dat ook de Koogerweg bij Hermanshoeve niet was verbreed. Ten slotte brengt spr. zijn wclgemecnden dank aan de beide wethouders en in 't bijzonder aan den heer Kcijser voor den genoten steun van hem ondervonden. Ook aan den Secretaris werd een woord van oprechten dank betuigt, voor diens grooten steun. Steeds zegt spr. zal ik bereid zijn U te helpen, voor zoover in mijn vermogen is. Ook de ambtenaar ter secretarie werd niet vergeten. «Moge het Texel in 't algemeen, en U allen in t bijzonder welgaan" zegt spreker ten laatste, waarop hij de algemeene rondvraag' doet volgen. De heer Westenberg meent te spreken in den geest van den raad, wanneer hij de Voorz. ook in 't openbaar feliciteert met diens benoeming en naar hij vertrouwt spreekt hij ook uit naam van vele Texelaars, wanneer hij den Burgemeester dankt vaor het vele door deze in het belang van Texel verricht. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Vooiz. de vergadering en reikt hij zijn ambtspenning over aan den oudsten AVethouder, weldra plaatsvervangend Burgemeester. Tal van belangstellenden woonden deze vergade ring bij.

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 3