TABAKSPINNAT. Sdtapia, Busdirts @1 Paardea. SpiMigedj „de Itais" Voorjaars aanbieding. VAN DELDEN Co. Prins Mtittafo 35. Eerste kwal. Boterhamtnenworst, let tanden Irïei lor KioJereo. K. J. BAARSE, A. EELMAN Jr., Waal, Texel. ROBERT HOLTZ, Nijmegen. Feuilleton. Dit zuivere aftreksel van de zwaarste soorten tabak hetwelk uitsluitend kan verkregen wordenbij het fabriceer en van enkele soorten gesponnen tabakis het beste afdoende zuiveringsmiddel bij bij den Heer P. BOON, Binnenburg, BurgTexel. Hoofdkaas, Rookworst Pekelworst en Leverworst. De «enigste tabakspinnerij te Amsterdam. Voor TEXEL verkrijgbaar 15 cent per liter VERKRIJGBAAR C. VISSER, Slager. t Violen f 3.50, Rozen in soorten, door- bloelende f 15, vaste bloemplanten 1 13. Dahliabollen f 10 per honderd. Verder alle soorten van BOOMEN, HEESTERS, BOSCHPLANTSOEN, INDISCHE KAMERPLANTEN enz. enz., alles tegen sterk concurreerende prijzen. Mjj beleefd aanbevelend, Boomkweeker en Bloemist, AALSMEER. Bestellingen worden Ingewacht by BELANGRIJK VOOR OUDERS! Zoodra bjj het kind het tanden krijgen een aanvang neemt komen vooreerst de speeksel klieren evenals alle deelen van den mond in ongewone werkzaamheid; het kind kwijlt en brengt, als wilde het de plaats aanduiden waar het p|jn voelt, alles wat het in de handjes krijgt naar den mondt By teedere en zwakkere gestellen, waar het doorkomen der tanden onder moeieiyke omstandigheden geschiedt, ontstaan dikwyis koorts, ontstekingen aan het hoofd en aan het tandvleesch. opzwelling en ontsteking aan de oorspeekselklieren, krampen en meestal Btoringen In de onderiyfs- en spy sverteerings- organen, die dikwyis het leven in gevaar brengen. Nu zyn er om het tanden krygen der kinderen gemakkeiyker te doen plaats hebben, verschillende middellen aanbevolen en aangewend, doch van al die verzachtende en pynstillende voorschriften heeft zich nog geen zóó uitmuntend in zyne werking be wezen als de door Robert Holtz vervaardigde ELECTROHOTORISCHE TANDHALS- BANDJES, zoodat deze een groote bekend heid hebben verkregen, en zoo als uit de voor ieder ter inzage liggende getuigschriften blijkt in het gebruik uitstekend hebben voldaan. Men lette vooral op den naam van den fabrikant Deze Bandjes worden alleen na ontvangst van postwissel ad 95 cent, of geiyk bedrag in postzegels verzonden. Verkrygbaar by H. DALMEIJER, Burg-Texel. Brma'WfNKEL O? JSpeldoorn. KONiNKtJJKJÏi. -S'rOOMVTIRVKRM-ren-' f Chemische wasscukrw sa 22 s® 3* 39 Hoofdstuk XI. - En zyt gö vrö Dat wil zeggen, hebt gy geen familie? - Neen. Wederzag de baron den jongen man onderzoekend aan. Toen vroeg h|j plotseling: - En waar waart ge het laatst werkzaam? Frits gevoelde zich het bloed naar het hoofd stygen. Weder die noodlottige vraag, waarop al zyn hoop stranden sou. - By een Duitsch bankiershuis te Beriyn, gaf de jonge man met een beklemd hart ten antwoord. - En die betrekking hebt gy vaarwel gezegd? vroeg de baron met een eigenaardigen glimlach. Gty hebt zeker wel getuigschriften, papieren Als men élf jaar in betrekking is geweest, heeft men recht op een schitterend attest. - Mynheer de baron, myne papieren zyn op reis van Beriyn naar Weenen in het ongereede geraakt, zei Frits met den moed der vertwyfeting. - Ah, ik begryp het reeds. Gy hebt se ver loren, uwe papieren. sprak de vreemde edelman langzaam, terwyi hy nadruk legde op elk woord. En gy hebt ze niet kunnen terugvinden? - Neen, alles was tevergeefsch, ik kon ze niet meer vinden, kwam het stootend en met groote moeite over Hendriks bleeke lippee, terwyi de oogen van den baron, als twee scherpe dolken, den onge lukkige schenen te zullen doorboren. Nu trad de edelman een paar schreden nader. - Jongmensch, gy bevalt my zeer goed. En als gy reden hebt gehad, om uw papieren te verliezen, och lieve hemel, ik ken dat, dan hebt gy dat met niemand anders natuuriyk uit te maken dan met u zelf. Wat myn persoon betreft, ik ben op dit punt niet zoo lastig. Nu legde hy vertrouweiyk zyn hand op den schou der van den jongen man. - Hm, my soudt gy gerust uw volle vertrouwen kunnen schenken, en zeggen om welke reden uw patroon n heeft ontslagen, och, ik geloof, dat ik wel begryp. Jongelui houden van een vrooiyk leventje, men leeft ten slotte toch immers maar éénmaal, niet waar? En dan is het salaris niet altyd toereikend. Vol verontwaardiging trad Frits een stap achteruit als om zich te bevryden van de aanraking van dezen edelman, wiens hand nog op zyn schouder rustte. Hy begon nu iets van diens bedoelingen te vermoeden. - Maar, waarvoor ziet gy my eigeniyk aan, myn heer de baron God is myn getuigen, ik behoef voor niemand de oogen neer te slaan, mynheer, myn oer. - Och, zwijg toch van die dwaze eer. Wat wil dat eigeniyk zeggen: eer Men behoeft Fslechts de kunst te sersjaan. om zich voor te doen als man van [eer. Ha, ba, dan kan mengde grootste spitsboef van de wereld zyn. De eer is tegen woordig een verouderd idee, waarop men met een medeiydend lachje nederziet. Eu, mocht er aan uw eer ook een klein vlekje kleven, dan behoeft n dat volstrekt niet te verhinderen om in myn dienst te komen. Ik denk, wy zullen het goed met elkaar kunen vinden en uitstekend met elkander „arbeiden" op vreemden bodem Met een bitteren glimlach op de lippee wendde Frits zich af van dezen man; neen, die vroeg niet naar zyne attesten. Maar hy wilde eeriyk [biyven en rechtschapen tot aan zyn laatste snik, al moest hy dan ook van ellende sterven. - Dus, gy gaat niet met my mede Neen, antwoordde Hendriks beslist. Dat zal u zeker eens berouwen, jongmensch. Nooit zal het my berouwen, dat ik eeriyk ben gebleven, klonk het trots. - Nu' met die hooggeroemde eeriykheid zult gy het wel ver brengen, hernam de baron met een spottenden lach. Maar dwingen kan ik u natuuriyk niet. Misschien gelukt het u, toch nog weder op een bankierskantoor te komen, het zou bepaald jammer zyn, als gy voor altyd aan uwe oorspron. keiyke carrière werd onttrokken. Gy kunt het misschien nog heel ver brengen, besloot hy, met een boosaardig glimlachje. Hendriks hoorde zyne laatste woorden nauweiyks meer. Als door een boozen geest vervolgd, vloog hy de trappen af en den dikken portier voorby. En nog voor de portier hem iets vragen kon, wasFriti reeds de deur uit. Schandeiyk/ Welk een vernederend aanbod had men hem daar durven doen! Compagnon te worden van een gewetenloozen oplichter 1 Neen, duizendmaal neen/ Liever zou hy van gebrek sterven, dan te leven in rykdom, verkregen door bedrog Thans wilde hy zyne zuster opzoeken, om haar te zeggen, dat hy wegging, dat hy wegmoest. Nog heden. Maar als men een reis gaat doen, moet men geld hebben. Al wat hy maar eenigszins missen kón, wilde hy te gelde maken, en dan moest hy hoogst spaarzaam zyn. En dienzelfden dag verliet hy Weenen per spoor. In de vrye natuur wilde hy zyn geest verfrisschen, en den volgenden dag een boodschap zenden aan zyne zuster op het kasteel, om haar niet te zeer door zyn onverwachte komst te doen schrikken. Toen hy alleen in den waggon zat, kwam ht weder geheel onder den indruk van den beklagen» waardigen toestand, waarin hy verkeórde. Uitgeput naar lichaam en ziel sloot hy de oogen en liet hit hoofd op den borst zinken. Aan het station, waar hy moest uitstappen, zat hy nog in dezelfde houding. Vermoeid en in een toestand van verdooving ver liet hy de waggon en bleef staan om zyn gedachten te verzamelen. Toen vroeg hy den weg naar het dorp. Men gaf hem de gewenschte inlichtingen De schemering daalde reeds neder over de velden en dreven, en ginds in het bosch was het reedt nacht. Daarachter lag het slot Elsbach, zooals zyne zuster hem had geschreven. Ja, morgen in den loop van den dag, wilde hy haar bezoeken en afscheid van haar nemen. Bittere gedachte, Langzaam liep by nu voort in de plechtige avond stilte, lichameiyk uitgeput, het hoofd vol wanhopig! gedachten. Hy was genoodzaakt te gaan zitten. Een duizi ling overviel hem. Toen by de oogen weder opendi, was het reeds vry donker geworden. Hy moeit toch een nachtverbiyf hebben en strompelde dm vérder, want gaan kon men het niet meer noemén Eensklaps bleef hy staan. Een heldere lichtglans verblindde hem de reeds matte oogen, en een luit en overmoedig gelach drong tot zyn oor door. Wat een prachtige villa 1 Hoe gelukkig en vroolfii moeten al die menschen zyn, die door die heeriyki lanen dwalen. Hendriks naderde het goudbronzen traliehek ei stond langen tyd te staren naar het feestgewoel ei het schitterend gezelschap. En het was geen nyd, het gevoel, dat by hi! zien van zooveel weelde en rykdom in zyn hzrl opkwam. Zeker niet (Wordt vervolgij Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOU - Tui oS JtB ob -ö B Bfl P3 BB S j

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 4