N°. 1116. Zondag 8 Mei. Au. 1898. Miemwi» en Advertentieblad, Binnenl and Dit blad verschijnt Woensdag;- en Zaterdagavond. AbennemenUprpt per 8 waanden Voor bbn Bubo SO Cts. Franse per peet deor ga- hul Nebbbsanb 45 Ots. - Naar Ambbixa an ander e landen mat vsrhosging dar perte's. ABONNEMENTEN on ABVERTENTIËN worde» aangenomen by de Uitgevers LANGEVILB SE ROOM, Parkstraat, Buna or Tiiel AdvertentiSn vóór 19 nnr op den dag der nitgave. Frgt der Advertentièn Van 1 tot 5 ragala SO Ots. - Isdsra regel maar 6 Ots. draste letters an Vignattan warden naar plaatsruimte barakand. Bewijsnummer* S Ots. per nummer. LAM MEREN MARKT F. N. De BURGEMEESTER van TEXEL brengt ter kennis van belanghebbenden: dat gedurende de alhier te houden lammeren- markten op 16, 23 en 31 Mei en 6 Juni a.s. alléén de Parkstraat is opengesteld voor den toegang met wagens tot het marktplein en dat het verlaten van dat plein zal moeten geschieden langs de andere daarop uitloopende straten, dat met het wegvoeren der lammeren niet dan na elf uur een aanvang mag worden gemaakt, tenzjj met toestemming van den marktmeester, terwijl het niet geoorloofd is stroo of ruigte in de lammerenhokken te brengen, daar zulks van Gemeentewege zal worden verstrekt, dat z(j, die op bovengenoemde dagen lammeren ter markt wenschen te brengen, verplicht zjjn, vóóraf, hetzij mondeling of schriftelijk de noodige hokken te bespreken, waartoe gelegen heid bestaat op alle werkdagen ter gemeente secretarie in de gewone bureau uren en bij den marktmeester, die bovendien, daags vóór de markt in een der aan het marktplein gelegen hötels tot dat doel zitting zal houden van 's mor gens 9 tot 2 uur 's namiddags. Texel, den 30 April 1898. De Burgemeester voornoemd, CONINCK WESTENBERG L.-B. Beslissing over verzoeken om verbetering der vastgestelde kiezerslijst. De BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL brengt hiermede ter openbare kennis, dat op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd en in afschrift, tegen betaliDg der kosten, verkrijgbaar gesteld eene beslissing van het Gemeentebestuur d.d. 5 Mei 1898, over de verzoeke om verbetering van de vastgestelde kiezerslijst, ingediend door Gerrit Bisschop te Oosterend en Biem Pz. Vlaming te Oost. Texel, den 5 Mei 1898. De Burgemeester voornoemd, CONINCK WESTENBERG L.-B. VERJARING van vorderingen ten laste der Gemeente. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente TEXEL brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste der Gemeente, over het jaar 1897, vóór den laatsten Juni a.s. moeten z(jn iDgediend, terwijl alle op 1 dien termijn niet ingediende vorderingen, voor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. Texel, den 6 Mei 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Coninck Westenberg, Loco-Burgemeester. J. A. Wesstra Secretaris. TEXEL, 7 Mei 1898. Gisteravond werd in het hotel Texel door de Lib. Kiesvereesiging alhier eene vergaderiag gehouden voor het stellen van 2 Candidate! voor lid van de Prov. Staten, wegens de periodieke aftreding van de heeren G. J. O. D. Dikkers en dr. P. P. C. Hoek. Van de leden der vereeniging schitterden er velen door afwezigheid, hetgeen zeker de oorzaak wss, dat door den Voorzitter de ver- gaderifg werd geopend met den weaseh, dat ook de strijd, die aanstaande is, even onbe duidend moeht zijn als de opkomst der leden. Na lezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, werd overgegaan tot het hoofddoel der vergadering. Aan den Helder was vernomen, dat de heer Hoek wei weer een eaedidatuur zou aannemen, terwijl de heer Dikkers, ter vergadering aan wezig, te kennen gaf, toen hem er naar werd gevraagd, dat by had gemeend nog een paar dagen het antwoord in beraad te kunnen houden. Aangezien evenwel werd medegedeeld, dat Dinsdag 10 Mei a. s. reeds de verkiezing zou plaats hebben en de tijd dus drong, deelde ook Z.Ed. mede, genegen te zjjn die eaudidatuur te aanvaarden. Nadat door den Voorz. nog was gevraagd of een der leden nog nadere caadidaat had voor te stellen, dan de 2 bovengenoemden, op welke vraag nieman1 het woord verlangde, werd overgegaan tot stemming over de 2 candidate». Beide heeren werden met algemeene stem men verkozen. By het stemmen voor de candidatuur Dikkers, onthield deze zieh van stemming. De heer Ar». Langeveld was bereid naar Den Helder te gaan met de verkiezingslyst, nadat daarop eerst 40 of meer namen zouden zya verzameld. Tevens werd besloten telegrafisch aan de Lib. Kies ver. te Terschelling mede te deelen, welke heeren alhier eandidaat waren gesteld en dit per brief ook te melden aan die te Helder, Vlieland en Oosterend, terwyi ook Oudeschild, ofschoon aldaar geen bepaalde Lib. Kiesvereeniging is, werd genoemd. Volgens besluit in de vorige vergadering genomen zouden ook loden-begunstigers kun nen worden aangenomen, die iets meer dan de gewone contributie wilden betalen. Met het oog op de eventueel te maken kosten, gaven eenige leden zich nu als donateur aan. Van het hoofdbestuur der Centr. Lib.Kiesver. was bericht ontvangen, dat 18 Mei a.s. eene algemeene vergaderiig zou worden gehouden. Naar die vergadering zou als afgevaardigde dezer tfdeeling de heer Kuperus gaan en mocht deze zyn verhinderd, de heer F. Keyser. Aangezien niemand meer iets had voor te stellen of mede te deelen, werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. De afdeeling sTexel" v/h N. O. G. zal op a. s. Woensdag, des voormiddags te half elf, eene vergadering houden in het hotel „Texel." Na afdoening van de gewone zaken, zal een afgevaardigde aangewezen worden voor de Alg. Vergadering, die te Wageningen ge houden zal worden. Door den heer P. J. Bonma zal eene lezing gehouden worden over. „Eenige opmerkingen omtrent den staatkundigen toestand van Europa van 1815 to:, 1848." De heer L. J. Kikkert zal eene bydrage leveren. Tot hoofd der school aan de Paralelweg te Helder werd benoemd de heer W. Visser, thans te Lisse, vroeger onderwyzer aan de Ryks-Normaalsehool alhier. Koog, 4 Mei. Onze plaatsgenoot, de Heer K. H. Heeroma, deed heden te Arnhem met gunstig gevolg examen als Onderwyzer. Oudeschild, 6 Mei. Da Heer John. Oudendyk, die hier gisteren in „De Zeven Provinciën" optrad, heeft zich niet over een talryk gehoor mogen verheugen. Wat hy meedeelde over landverhuizing naar Texas en wat verder met deze zaak in betrekking staat, komt tamelijk wel op hetzelfde neer, wat door den spreker omtrent dit punt op andere plaatsen is gezegd. Vrydag kwamen hier twee kapiteins van het heilsleger aan, om in hetzelfde lokaal met lichtbeelden de geschiedenis van „een verloren zoon" aanschouweiyk voor te stellen. Aan hunne voorstelling viel een talryker bezoek ten deel. Van 4 tot en met 6 Mei zyn van hier uitgevoerd: 97 koeien, 18 kalveren en 9 varkens. In denzelfden tyd werden ingevoerd 8 jonge runderen. Naar wy vernemen zal op den eersten Zondag van Juni tot nadere aankondiging weer gelegenheid bestaan, om naar hier en den Helder per stoomboot goedkoope zeetochtjes te maken, even als verleden jaar ii de zo mermaanden. Daar zich byna iedereen een of meermalen de weelde van zulk een tochtje kan veroor loven, valt zeker weer op een druk gebruik van deze goedkoope reisgelegenheden te re kenen. De Cocksdorp, 6 Mei. Woensdag j.l. hield de heer Joh. Oudendyk zijne aangekondigde lezing in het logement „De Hoop" alhier. De opkomst had beter kannen zyn en zy, die van de gelegenheid om iets over Amerika en zyn toestanden te hooren geen gebruik maakten, hebben waariyk veel verzuimd. Op zeer duideiyke wgze toch wist de spreker zyn auditorium bezig te houden en van het begin tot het einde te boeien. Het doel en de inhoud der lezing ook te Den Burg gehouden is in het vorig nummer van dit blad door de redactie zoo juist weer gegeven, dat wy het niet noodig achten het hier te herhalen. Iemand ontving een veertien dagen geleden een postwissel uit Caracjao en weekte daarvan den postzegel van 50 cents af, waarna hy den wissel ter betaling liet aanbieden; maar betaling werd geweigerd, omdat de postzegel ontbrak. Hy kon dien niet terug vinden en wendde zieh daarom sehrifteiyk tot den directeur van het postkantoor, met 't gevolg dat hy, eerst na bekomen machtiging van het hoofdbestuur der posteryen, tegen vergoeding van 50 cts. voor een nienw zegel het geld uitbetaald kreeg. Een waarschuwing voor hen die meenen dat het verwyderen van de op postwissels gehechte zegels geoor loofd 1b. (Z. Ct.) TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 1