N°. 1149. Donderdag 1 September. A". 1898. Nieuws- en Advertentieblad, Binnenland. HULDE Dit blad vergchgut Woensdag- ci Zaterdagavond. Abennemtnitprp* per 8 maanden Voor mm Bum 10 Oti. Frame per put door go- hooi NiBxsujn 4S Oto. - Naar Awmia an andere landon mot Torhooging dor yorto'i. Advertentlin vóór it aar op den dar 4«r nltgavo, Prü$ der Adetrttnliin Van 1 tot B rogoio BO Ota. Iodoro rogol moor B Cto. Greet. lottora on Vignatton worden naar plaaternlmte Berekend. BowQannmmorc 9 Oto. por nammor. ABONNEMENTEN oa ABVERTENTlEN worden angenomen bij do Uitgeven LANGIVILB BI ROOU, ParkstraatBona or Tm el VUURWERK. De BURGEMEESTER van TEXEL Overwegende, d*t het afsteken van vuurwerk In de kommen der dorpen, zeer gevaarlijk is to achten zoowel ten opzichte van de veiligheid van personen als met betrekking tot het ontstaan van brand; dat dit gevaar nog aanmerkelijk wordt vergroot wanneer zich vele personen bijeen bevinden, zooals bij de ophanden zijnde feestelijkheden meer malen het geval zal zijn, en door de omstandig heid, dat in de verschillende straten, zoowel te den Burg als in de overige dorpen, versieringen worden aangebracht van veelal llcht-ontbrandbare -stoffen Gelet op artikels 425 en 429 van het Wetboek van Strafrecht; Brengt ter algemeene kennis, dat het afsteken van vuurwerk, zooals het werpen van voet zoekers en dergelijke, ten strengste VERBODEN is, terwijl ook het werpen met z.g. serpentines NIET geoorloofd is, Nóodigt de ingezetenen met den meesten aandrang uit. hunne medewerking te verleenen, tot het beletten van de vorenbedoelde baldadig heden. Texel, den 27 Augustus 1898. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. INHUUDIGING8FBE8TEN. De BURGEMEESTER van TEXEL, brengt het navolgende onder de aandacht der belanghebben den en verzoekt een ieder zooveel mogelijk mede te werken tot bevordering van de veiligheid tijdens de inhuldigingsfeesten. Aan buurtcommissiën enz., welke eerebogen hebben doen oprichten, wórdt aanbevolen deze gedurende den tijd, dat zij geïllumineerd zullen zijn te doen bewaken door een of meer geschikte personen; in de onmiddeliJke nabijheid dier eere bogen aanwezig te hebben een paar ladders, haken, om zoo noodig de verslering neer te halen en eenige emmers met water gevuld, om on- middelijk ter blussching te kunnen worden aange wend. Aan het publiek in het algemeen wordt verzocht na te laten het illumineeren binnenshuis; de ramen, enz. in de onmiddelijke nabijheid van vlaggen, gesloten te houden, opdat, wanneer een der vlaggen in brand geraakt, de vlam zich niet onmiddelijk aan de gordijnen kan mededeelen; na te laten en zooveel mogelijk te voorkomen het werpen met serpentines, snippers, enz., zoo wel op straat als in door het publiek bezochte lokalen. Opeenhooping dezer uiterst brandbare stoffen, kan toch tot groote onheilen aanleiding geven; geen brandende lucifers weg te werpen, ook geen brandende sigaren of anders deze oogen- blikkelQk met den voet uit te dooven. Texel, den 30 Augustus 1898. De Burgemeester voornoemd, H. W. BE JONOHEERE, aan NEERLAND* KONINGIN. Een vriendelijke bede, Een lieflijk vreugd'accoord, Wordt op het feest van heden Door Nederland gehoord. En ook door Texels dreven Klinkt er een vreugdezang; Daar wordt de beê geheven: Vorstinne, leef nog lang. Wordt ook in andere oorden U grootscher praal bereid, De feesttoon hier in 't Noorden Munt uit door innigheid. De jeugd is opgetogen; De grijsheid, blij van geest, Dankt innig en bewogen, God, op Uw hoogtijfeest. Gegroet, o Koninginne, In dezen blijden stond! Hoezeer wij U beminnen, Getuigt èn hart en mond. Terwijl wij luid roemen, Zoo strooien we aan uw voet De schoonste en eêlste bloemen. Wees, hartelijk gegroet! Mocht soms de zon niet stralen Op uwen jubeldag, Toch zal de feesttooi pralen, Toch wappert blij de vlag; Toch wordt uit duizend monden Een vriendelijke bee Ten Hemel opgezonden, En juichen we allen mee. Blij klinkt ons lied in 't ronde, En 't ruischt zoo lieflijk zoet, In deze schoone stonde: Vorstinne, wees gegroet! Maar ook na 't feestbedrijven, Zal hier met. yromen zin, 't Staag Texel's bede blijven: God, spaar de Koningin! W. M. Tz. TEXEL, 81 Augustus 1898. Gisteren werd onderst, proclamatie alhier aangeplakt terwijl tevens een afdruk er van aan ons werd ter hand gesteld: PROCLAMATIE van Hare Majesteit de Koningin-Weduwe, Regentes. In naam van Hare Majesteit Wilhelmina, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassan, enz., enz., enz. Wij Emma, Koningin-Weduwe, Regentes van het Koninkrijk, LANDGENOOTEN! De taak, die Mij in 1890 werd toevertrouwd, is weldra geëindigd. Mg valt het onwaardeer baar voorrecht ten deel, Mijne beminde Doekter den leeftijd te zien bereiken, waarop Zij naar het voorschrift der Grondwet tot de regeering wordt geroepen. In dagen van smart en rouw trad Ik op als Regentes van het Koninkrijk, thans schaart zich het geheele Volk in vreugde om den troon zijner jonge Koningin. God heeft Mg in deze jaren gesteund, Mgn dierbaarste wenseh is vervuld. Aan allen, die Mg met raad en daad hebben ter zgde gestaan en die Mg gesteund hebben door hunne liefde en gehechtheid, breng Ik Mgnen dank. Moge het ons Land met zijne Bezittingen en Koloniën onder de regeering van Koningin Wilhelmina wel gaan 1 Het zg groot in alles waarin ook een klein volk groot kan zgn 1 Ik treed af van de hooge plaats, die Ik in ons Staatswezen heb bekleed, met den diep- gevoelden wenseh, dat op Koningin en Volk te zamen, door de nauwste banden vereenigd, Gods zegen blgven rusten. Lasten en bevelen dat deze proclamatie in de Staatscourant en Staatsblad opgenomen en ter plaatse, waar zulks gebruikelgk is, aan geplakt zal worden. Gedaan te 's-Gravenhage, op heden den 30sten Augustus 1898. EMMA. Een volgens sommigen dolle, volgens anderen echter schuwe koe veroorzaakte Maan dag vrg wat drukte op het marktplein. De vrees, dat ze zou losbreken deed meaigeen op eene eerbiedige afstand blgven, terwgl weder anderen minder vrees toonde en het dier zoo dicht wisten te naderen dat het hun mogelgk was het te binden en later een masker voor te doen, waardoor men het van het marktplein kon verwgderen. Niet lang na het boven beschrevene ge raakte in de Parkstraat de lemoen uit een rgtuig, waarin zich behalve de voerman sene gouvernante met eenige kinderen bevonden. Het paard kreeg de lemoen op de achterpooten en begon daardoor sneller te loopen. Teneinde persoonlgke ongelukken te voorkomen, liet de voerman het paard los, dat echter zeer Bpoedig, nog op de Groeneplaats namelgk, werd tot staan gebracht. Met den schrik en eene geringe schade aan het tuig kwam men er af. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 1