1159 Donderdag 6 October. A". 1898. Nieuws- en Advertentieblad* Binnenland. Dlt hlad verschijnt Woenzdag- u Zaterdagavond. AbenntrntnUprUe per 8 maanden Voor mm Bum 10 Cti. - Frame per peti dcor ga haal Nunun 41 Ota. Naar Amihma an andere landan mat verheeging iar partc'a. Advertentlön vóór lfur op des dar dor iltgavfc Prü» der Adeerientién Van 1 tat S rarala 10 Ota. - Iadara ratal maar 8 Ota. ftraata lattara an Vignetten wardan naar plaatarnimt* barakand. BawQannmmara I Ota. far nummer. LOSLOOPEN VAN RAMMEN. e BURGEMEESTER van TEXEL vestigt de lacht van belanghebbenden op het bepaalde artikel 23 lit b der Verordening van Politie r deze Gemeente, luidende: „Het is verboden rammen van 1 October tot 1 December daaraanvolgende in de weide te laten ioopen, tenzy na verkregen schrif telijke toestemming van Burgemeester en Wethouders." vertreding wordt gestraft met eene geldboete ten hoogste f 25.—. exel, den 4 October 1898. Be Burgemeesder voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. 10NNEMENTEN o> ADVERTENTIÊN worden aangenomen bij do Uitgeven LANGIVILD k DE ROOI!, Parlutraat, Bonset Tikl RAADSVERGADERING, e BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL elet op art. 41 der Gemeentewet rengt, naar aanleiding daarvan, ter kennis de ingezetenen, dat eene vergadering van Raad door hem is belegd op Vrijdag, den ctober 1898, 's morgens 10 uur, in de daar- r bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, 5 October 1898. De Burgemeester van Texel, H. W. DE JONCHEERE. Te behandelen onderwerpen: Mededelingen. - Ingekomen stukken. Praeadvies B. W. inxake opheffing Bank van leening. Verzoek Bestuur Aid. Texel Holl. MQ. van Land bouw tot beschikbaarstelling van een lokaal voor den wintercursus. Aanbieding gemeente-begrooting en begróoting Algemeen Armbestuur 1899. Verzoek C. Lips ontslag onderwijzer Oudeschild. COLLECTE. e BURGEMEESTER van TEXEL, brengt ter nis van de ingezetenen dat in den loop van volgende week in de Gemeente eene collecte worden gehouden ten behoeve van de Ver- iging .Trouw aan Koning en Vaderland" en eelt deze collecte in de publieke liefdadigheid zeerste aan. 'exel, den 5 October 1898. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. TEXEL, 5 October 1898. !en concert ia het park, gegeven door ons geliefd fanfarecorps wordt steeds op koogen s gesteld, niet alleen tock dat tal van sonen aan den Burg woonacktig er zeer rne van profiteeren en zeker sleckts noode toe zijn te brengen ziek dit genot te ont- gen, maar ook op de andere dorpen ont- ekt ket niet aan ken, die er gaarne een itje naar den Burg, hetzij te voet of per uig voor over kebben om maar te kunnen lieten vu de heerlijke muziek. Ofschoon ket misschien voor sommigen bui ten Den Burg woonachtig wel wat laat was bekend geworden, dat er nog een volks-concert zou worden gegeven in het park, zeer waar schijnlijk voor dit jaar wel ket laatste, waren Zondag j.l. toch nog tal van hoorders en koorderessen,ook van elders hierheen gekomen, blijkbaar alleen of in hoofdzaak ter wille van ket concert. En zeker niemud zal ziek dien tocht kebben behoeven te beklagen, want evenals vroeger werden ook thans weder door ket corps tal van muzieknummers op flinke wijze ten gekoore gebracht en ongetwijfeld waren allen ten hoog ste voldaan over het gehoorde. Het waren een paar recht genotvolle uren ons door het fanfarecorps geboden en zeker verdient het corps ten volle den steun, dien het reeds zoovele jaren in zoo ruime mate heeft mogen onder vinden. Moge het aantal van hen, die ook finantieel het corps willen steunen, door als contribu- eerend lid toe te treden, steeds vermeerderen, zeker zal dan de vereeniging steeds in bloei toenemen en zonder twijfel zal dan bovenge noemd volks-concert nog door vele dergelijke concerten worden gevolgd. Naar wij vernemen werd de Eerw. Heer Rujjter, kapelaan alhier, benoemd tot kapelaan aan de H. Maria Magdalenakerk, bulten de Haarlemmerpoort te Amsterdam, terwijl alhier als zoodanig werd benoemd de Eerw. Heer H. F. Heijtveldt, 15 Augustus 1.1. als priester gewijd. Voor de Maandagmorgen alhier gehouden markt waren aangevoerd: 10 koeien, 8 pinken, 114 graskalveren, 1 paard, 53 schapen, 69 lammeren, 12 rammen, 42 biggen, 2 geiten en 1 korf kippen. De prijzen die konden worden besomd waren voor koeien 15 A15'/. cent per 5 ons levend gewicht en f 130 A f 135 per stuk, graskalveren f 35 f 45, schapen f 17 A f 18, lammeren t 12Af 12,50 en rammen f 25. Tevens had dien morgen plaats de in ons nummer vu 29 September geannonceerde premiekeuring van merriön van 3 tot en met 6 jaar, waarvoor ongeveer f 100 beschikbaar was gesteld en van merriön van 2 jaar oud, waarvoor 2 premiön elk van f 25 waren uitgeloofd. Daar voor de mededinging met merriön van 3 tot 6 jaar als vereisekte wis gesteld, dat ze moesten zijn ingeschreven in ket Nederlandsch paardenstamboek, had vooraf nog keuring plaats van merriön, die werden aangeboden om in genoemd boek te worden opgenomen. Ingesehreven werd een paard van den heer C. J. Roeper en een van den keer C. R. Keijser, terwijl de premie van p. m. f 100 zal worden verdeeld onder heeren Jn. Thomassen, C. J. Roeper, Gebr. Schumaker, C. R. Keijser, C. Slot en C. Keijser Pz., wier paarden premie- waardig werden gekeurd. De premie's van f 25 werden toegekend aan een 2-jarig paard van de heeren Jb. A. Keljser en een vu den heer C. Slot. In het volgend jaar zullen de bekroo|de merriön moeten worden gedekt door een goeden premiewaardig gekeurden hengst en na over legging der dekbewijzen, zullen de gelden worden uitgekeerd. Keurmeesters waren de heeren Billroth, rijks-veearts te Hoorn en Jb. Zijp Hz., te Wieringerwaard. Oudeschild, 3 Oct. Zaterdag had hier in „de Zeven Provineiön" de jaarljjksche algemee- ne vergadering plaats van het begrafenisfonds „Steunt elkaar," dat thans reeds elf jaren heeft bestaan. Begonnen met 52 leden, telt het fonds er thans 531. Niettegenstaande in hetverloopen jaar vier maanden vrijstelling van contributie werd verleend, ging de kas f 394,24 vooruit, zoodat de bezittingen tot ruim f 2500 zijn gestegen. Er werd besloten tot wijziging der statuten en tot verhooging der uitkeeringen, zoodat voor leden boven 20 jaar, thans f 70 bij overlijden wordt uitgekeerd. Vrijstelling van contributie zal worden ver leend van 17 Oct. a. s. tot 20 Febr. 1899. Aangezien het bestuur van oordeel is, om aan geen der bestuursleden twee verschillende functies op te dragen in het vervolg, wordt de keuze van een penningmeester noodzakelijk. Met groote meerderheid wordt als zoodanig gekozen de Heer P. van der Wiele. De aftredende bestuursleden, W. Mets Tz., Direc teur, en J. L. Schagen, commissaris, worden herkozen. Nu in de elf jaren zoo overtuigend gebleken is, dat het begrafenisfonds eene onmisbare instelling aan ons dorp is, laat ket zich aanzien, dat spoedig nagenoeg alle be woners tot ket lidmaatschap zullen zijn toe getreden. 4 Oct. Het bouwen van woningen op het daarvoor zoo doelmatig terrein van dei Heer Dros, waarmede dit jaar een aanvang is gemaakt, zal weldra worden voortgezet. Door een palingvisseker uit Kolkorn, die zich hier komt vestigen, is thans op genoemd ter rein een flinke plek aangekoekt Oostebend, 4 Oct. De alhier bestaande afdeeling van den Ned. Protestantenbond hield j.l. Zondag kaar eerste jaarvergadering. Bij de opening werd hulde gebracht aan de nagedachtenis van wijlen den heer S. G. Outhufla, die als Viee-Voorzitter der afdeeling een voor naam aandeel heeft gehad in de werkzaamheden en die geroemd werd als een ijverig voorstander van de beginselen des Bonds. Na be behandeling van de aanteekeningen dor vorige vergaderingen werd ket jaarverslag voorgelezen, waaruit bleek, dat ket ledental sedert de oprichting geklommen is van 42 tot 86 en de buitengewone vergaderingen ge middeld bezocht werden door 180 personen boven 18 jaren oud. De rekening van den penningmeester werd na onderzoek goedgekeurd. De Weleerw. keer R. Kuperas werd met algemeene stemmen benoemd tot Eerelid der afdeeling. Tot Bestuurslid werd gekozen met groote ■eerderheid vu stemmen de heer J. J Roeper, nrcmscHE courant.

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 1