„Nut en Senoegen" Waal. Is tail. F. STOEL Zi ZOON A. DROS Albz. arktberichten» HET NUT] Spreker; de Heer Ir. C. S. Sranisma Sjreler; is Heer W. METS Tz. vaniMzscül. C. VISSER, Slager. Buitenland. FBEDIKBBÜBTEN. Advertentiën ADVERTENTIËN. te ALKMAAR MOTORSCHEPEN en het plaatsen van MOTOREN Wal een zorgen en lasten Spekslagerij „DE BEURS." Uit Met volgende biykt, hos door som: mige ouders hot schoolga»» op prijs wordt gesteld. Een josgen te R. ia de provincie Drente had dezea zomer, evenals andere jaren, waken en weken de school verzuimd. Toen nu de ouderwijzer aaar den kaaap liet vragen en er op wees, dat by zoodoende niet vooruitkwam, kreeg hij tea antwoord: „Mies jong huuft gien perfester worden. Asielaoter maor zoo wied hes is, dat ie een rieksdaolder kan wisselen, dan is ie klaor. Meer geld heb wy toeh aooifc es as ie meer krig, d»n zal ie zich der nog wol met redden." Te Sshelliagwoude is de heer M. Ter Nugl, opzichter vas 's Rijks Waterstaat, eeaige dagen peledea, onder vreemde omstandigheden, in den kelder van zij a woning opgehangen gevonden. Aan het hoofd werden verwon dingen geconstateerd en een plas bloed werd in een ander gedeelte van het huis gevonden. De officier van justitie en de griffi hebben zich, saar aanleiding vsa dit geval, naar Sehelliagwouie begeven ea met dea burge meester een onderzoek ingesteld. Het lijk is dienzolfdoa dag nog naar Amsterdam ver voerd om geschouwd te worden. Het gerechtelijk onderzoek heeft tot gees arrestatie geleid. Het ïyk is Diasdag aldaar begraven. By een schoenmaker te Bergen op Zoom is op dit oogenblik in de winkelkast te zien de leest van een schoen van een 14-jarig meisje te Halsteren, die 51 steek lang is, dat is twee steek langer dan de maatstok van een schoenmaker gewooalgk haalt. Aan het parket van eea offieier van justitie ia Friesland vervoegde zich eea ex- onderwijzer dragende „de biauwe kaoop." Hy meldde zich aaa voor het ondergaan vaa 7 dagea hechtenis, hem opgelegd wegens dronkenschap herhasldo malen voorgekomen. Mat het i&sigse vss dea Geheel-onthouders- boad op de borst werd hy naar de cel over gebracht. Onder het opschrift„Nut der studentes!" leest men is le StaE-daard: „Op de begrootiagsdebattea in dea Haar- lomscteen Gemeenteraad werd de uitbreiding der politie met 8 agenten bestreden door da heeren Macsré ea Van der Merseb, op grond, dat in de academiesteden te Utrecht ea Gro ningen het aantal agenten in verhouding geringer is dia te Haarlom. „De Burgemeester wist echter meda te dealen, dat dit daar Z86r goed kan, omdat de studeerende jongelui veelal laat in den nacht op straat zijs en daardoor medewerken tot de veiligheid der gemeenten!" In de couloirs van het Hof van Cassatie bestaat de algemeene indruk, dat het hof eerstdaags tusschenbeide zal komen om de terugkeer van Breyfus te bewerkstelligen. Het is onmogelijk zich langs telegrafischen weg voortdurend met hem in verbindiDg te stellen wegens de grooto kosten, terwijl ook de antwoorden van Dreyfus, per telegraaf overge bracht, geen voldoende waarborgen van betrouw baarheid opleveren. De heer Labor! is gemachtigd om zich met den heer Picquart in verbinding te stellen, Waarschijnlijk had reeds gister een onderhoud tusschen hen plaats. Na de terechtzitting, waarin Lucchenl wegens den moord op keizerin Elisabeth tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld, sprak de directeur van de gevangenis met den moordenaar over het vonnis. Lucchenl begon toen hard te weenen en zeide: „Nu is 't uit. Eeuwige eenzaamheid is de zwaarste straf, die men mij kan opleggen. Nu is alles, alles mij onverschillig." Zekere William Onions, die dezer dagen te Londen voor de vijfhonderdste maal terechtstond wegens dronkenschap, heeft niet alleen een „ui- igen" naam, maar ook een ui-igeu aard. Hjj maakt namelijk verzen tegen het drank misbruik voor matigheids genootschappen, en van de opbrengst bedrinkt hjj zich als af schrikkend voorbeeld. Oplichterij voor zes miliioen fr. Te Parijs is zekere Lang, naar het schijnt een Belg, in hechtenis genomen, die dertien jaar geleden een maatschappij voor wijn- en bosehbouw op Corsica oprichtte. Wie twee of vier fr. in de maand stortte, zou na vijftien jaar 4000 fr. ontvangen, of een lijfrente van 400 fr. In die dertien jaar vloeiden op die wfize 6 miliioen in de kas der „maatschappij," welke harerzijds verbintenissen aanging tot het dubbele bedrag. Er is intusschen een actief, bestaande in landerijen op Corsica, ongeveer 20,000 fr. waard. De zaak schijnt uitgekomen te zijn doordien eenige deelnemers, ofschoon zij nog twee jaar moesten wachten op de gouden eieren, het nest op Corsica eens waren gaan opzoeken. Zij vonden er een dorre vlakte, waarop onder den feilen zeewind nauwelijks eenige struiken wilden groeien- Te Parijs teruggekomen, gingen zi) zoo te keer> dat het geheele gebouw van misleiding en bedrog is ingestort. De Russische regeering heeft op de Nevsky- werf 26 torpedojagers besteld. Dat gebeurt natuurlijk, merkt de „Globe" op, om de andere mogendheden bij de ontwapening behnlpzaam te zfju. Thans is uit het onderzoek van duikers gebleken, dat de „Maria Theresia," het door de Amerikanen buitgemaakte en afgebrachte Spaansche schip, reddeloos verloren is. Het strandde, zooals men weet, voor de tweede maal, bjj de Bahama eiladden. De anti revisionisten te Parijs verspreiden over het geheele land groote plakkaten met de portretten der vijf laatste Ministers van Oorlog en de verklaring: „Dreyfus is een verrader." De maire van Vierzon-Village, die ook dergelijke plakkaten had ontvangen, heeft aan den afzender het volgende briefje gezonden: „Be veldwachters van de gomeeDte Vierzon- Village hebben my gemeld dat zij plakkaten hebben ontvangen, getiteld: „Dreyfus is een verrader." „Ik heb de eer u te melden dat ik hun het aanplakken van dit idiote stuk heb verboden en dat ik u de rest terugzend." Zelfs in het Zuiden begint de waarheid door te dringen. Men heeft de bewuste aanplakbiljetten gecommenteerd door er o. a. by te sehryven; „Voor echt erkend(getkolonel Henry." Von Bismarck's uitvaart zal vermoedeiyk eerstin April kunnen plaats hebben. De graftombe, welke in aanbouw is, zal dan eerst gereed zyn, om de ïykkist te ontvangen, welka nog altyd in het sterfhuis staat. Op de collegebanken aan de Universiteit te Weenen zit geregeld een tachtigjarige. Hy heet dr. Heinemann en volgt al eenige jaren met groote aandacht de lessen van twee hoogleeraren in de geneeskunde. Men seint uit Washington aan de „Daily Chronicle": Indien de Spaansche leden van de vredes commissie discussie weigeren over het afstaan van de Filippynen, worden de vredesonder handelingen afgebroken. Volgens de verklaring van een lid der Amerikaansche Regeering, zou Amerika dan terstond de Filippynen met kracht van wapenen gaan veroveren. Alle toebereidselen zouden daartoe al gemaakt zyn. Geiyktyd'g zou een machtige vloot op Spanje worden afgezonden. De schepen, die van de vloot deel zouden uit maken, worden reeds te Hampton Roads saam getrokken. De Amerikaansche Regeering heeit hot aanbod van een Amerikaanscb syndicaat, om de Fiiippfiuen voor tachtig miliioen pond sterling over te netnen, afgewezen, ook omdat hetsyndicaat de noodige kapitaalkracht mist. Schagen, 17 Nov. Aangevoerd: 2 paarden f 150 a 200, 14 Stieren f 80 a f 160; 200 Gelde koeien f 80 a f 160; 20 kalfkoeien f 150 a f 200; 75 Vaarzen f 80 a f 140; 10 Nuchtere Kalveren f 6, a 16; 870 Schapen f 18 a 26. Lammeren f a f Bokken en Geiten f af 30 Varkens f 9.— a f 11.- 30 Vette Varkens 34 a 38 cent per kilc 60 Biggen f5, a 7,50; Kippen a ct. Eenden a ct. Boter per half KG. f 0,57 a 0,62 Kaas per half kilogram a ct. Kipeieren per 100 f 5.50 a f 6 50 Eendeieren per 100 f af. Lelden, 18 Nov. Ter markt werden heden aangevoerd Ossen stuks f 116 a f 238 52 Stieren f 60 a 225; Veulens stuks, f af; 529 kalfkoeien f 98 a f 224; Melkkoeien f 93 a 224; 264 Varekoeien f90 a f 200; 316 Vette koeien f 116 a f238; 28 Vette kalveren f 39 a f 75; 16 Magere kal veren f 7,— af 18; 218 Grasxalveren f22af61 613 Vette schapen f 16 a f 25 50; 210 Schapen (weide) f 11, a f 20, Paarden f af 235 Magere Varkens f 15 a f80 Vette Varkens a. ct. 708 Biggen f3.— a f 12 50 Lammeren f f Alkmaar 18 Nov. Aangevoerd werden totaal 3068 Hectoliters. 755 H.L. Tarwe f 6.55 7,20 178 Rogge - 5.50 5,70 Gerst. id. Chev- Haver 3.— Paardenbooneni - 6.50 630 Bruineboonen. - 9.25 12. Citroenboonen 15.50 Witteboonen. 10.— 18, Duivenboonen Koolzaad. Blauw Maanzaad Geel Mosterdzaad Rood Mosterdzaad 11 Karweizaad 10.75 Kanariezaad Groene Erwten - 14.50 20.— 12 Grauwe Erwten 14. 15.50 Witte Erwten - Vale Erwten Louden, 17 Nov. Ter markt zyn aangevoerd 100 Runderen, 1000 Schapen en lammeren; 20 Kalveren, Varkens. Men noteert Run deren 0.— 0.—; Schapen en lammeren 0.50 A 0.85; kalveren 0.42 A 0.80; varkens 0.— 270 1192 5.- 6.60 3,60 - 16.50 Zondag 20 November. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds half 7 Da. Schröder. Koog. Voorn. 10 uur Ds. Schroder. (Doop en Avondmaal.) Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Nibssine. 's Avonds 7 uur do Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. half 10 de Hr. Van Zwsden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. kalf tien Ds. Rooseboom. Nam. 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus, Ben Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Herv Gem. Woensdag 28 Nov. Burg. 's Avonds half 7 Ds. Schroder. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texeische Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE maal in rekening gebracht. Allen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zyn aan wyien TETJE 8ALM, weduwe HENDRIK BOON, over leden te Oost op Texel den 12 November 1898, worden verzocht daarvan vóór een December a s. opgave te doen, ten kantore van den Notaris G. DIKKERS, te Texel. VERGADERING ia „Be Vergulde Kikkert" op WOENSDAG, den 23 NOVEMBER 1898 's avonds te acht ure». v«n ARNHEM. Be Secretaris C. A. DE BRAAL. R iet-leden worden toegelaten tegen betaling van 15 cents de persoon. VERGADERING MET DAMES op Woensdag 23 Nov. a, s, 's avoads half 8 in de „Rijzende Maan" HET BESTUUR. belast zich gaarne met het leveren van in bestaande vaartuigen. heeft men zich reeds getroost by het ge bruik van Petroleum en spiritus-theelichtjf-s, die walmen, slecht aan te steken zyn of de thee doen koken. Wat een gemak zoo'n Verkade's Waxine theelicht, dat altyd voor het gebruik gereed is, dat niet walmt of door het minste zuchtje uitwaait, noch onaangenaam riekt by bet uitblazen, en genoeg warmte geeft, zonder de thee te doen koken, Prys per doos 12 lichtjes 30 cent. Glaas jes 7 cent, (slechts éénmaal aan te schiften). Verkrygbaar by 1 DAGELIJKS VERKRIJGBAAR eerste kwaliteit BOTERHAMMEN WORST gesneden 60 Ct. ROOKWORST45 HOOFDKAAS40 PEKEL WORST37 LEVERWORST25 J Alles per 5 ons. HOOFDKAAS per ons 9 Cent. Aanbevelend, vg ü-^rs-rrrctTT-^.- g ■T.iryg"r~--^TK—-r 20

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 2