N°. 1233. Zondag 25 Juni. A". 1899. Nieuws- en Advertentieblad, Bij dit nummer behoort een bijblad. Binnenland. Marktberichten. PREDIKBEURTEN. Dit blad verschijnt Woensdag- ra Zaterdagavond. AhtnntmtnUprii» per 8 maanden Voer am Bvse SO Cts. - Prune» per peet door ga haal Nkmusëan» 4B Ots. Haar Anima as andara landan mat varheaging dar garta'c. Advertratlin vóór it ur op den dag der nltgava. Prüt der AiuritnMn Van 1 tat B ragal* SO Ota. - Iadara ragal maar S Cta. Sraata lattara an Vignattan wardan naar plaataralmta barakand. Bawgannrnman S Ota. par nnmmar. ABONNEMENTEN on ADVERTENTIÊN words* aangenomen bij do Uitgeven LANGEVILB k BE ROOI!, Parkstraat, Boeö e* Tbiel GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een meerschuimen sigctrenpijp, ghvonden in een lammerenhok op het Marktplein. TEXEL, 24 Juni 1899. Naar wij vernemen werd in de Donderdag gehouden vergadering der R. C. Kiesvereeniging alhier besloten tot kandidaat voor den Gemeente raad te stellen de heeren C. Keijser Pz. en W. Mets Tz. (aftredende lede») en voor de vacature Xoorn, de Heer W. Keesom, terwijl men ten opzichte der beide andere plaatsen voorioopig eeae afwachtende houding zou aan nemen. Naar wij vernemen werd door den Minister goedgunstig beschikt op het verzoek van Reger Huisman, zoon van de Wed. Huis man alhier, ais milicien bebooreade bij het 4o regiment vesting artillerie lichting 1897, om in plaats van 20 dezer op 1 Augustus a.s. weder bij zija korps op te komen voor de herhalingsoefeningen. Voor deze gemeente heeft de collecte voor de gewapende dieast, deze week gehouden, totaal opgebracht f38,90s. Uit goede bron versemeawg dat zich voor de betrekking van postbode te de Waal 13 sollicitanten hebben aangemeld. Heden morgen ontstond brand in een schuurtje bij de woning van den heer L. Eel- man Jz. in de Gasthuisstraat alhier. Omtrent de oorzaak verkeert men in 't onzekere. Een varken van den slager E., dat hg heden zou hebben geslacht, benevens een 6-tal biggen kwamen in de vlammen om, terwgl een zeug, die zich ook in 't schuurtje bevond kon worden gered. Verder moet nog zga. verbrand een hoeveelheid spek, eenige gereedschappen enz. Naar men ons mededeelt, werd door de firma Lietze Schumaker, hofphotogrsfen te Utrecht, verleden Dinsdag de photogn fiache opname der leden van de „Vredesconferentie" en het „Huis ten Bosch" te 's-Gravenhage gedaan." Een groot deel der kermistenten enz. is reeds alhier gearriveerd 6n uitwendig gereed. Een kgkje binnen in te nemen is nog niet geoorloofd, want de kermis heeft nog geen aanvang genomen. Tot heden is er nog zeer weinig nieuws. Ieder jaar verschgnen ongeveer dezelfde personen en ook dezelfde tenten en kramen, en ook thans is dat nog het geval. Het eenige bgzondere dat tot heden is gearriveerd, is zeker wel de Mutoscope. Naar wg vernamen eene inrichting voor het voorstellen van zoogenaamdelevendefotografiën. Zeker een verrassende aanblik moet het opleveren voor ieder eene fotografie te zien, sterk vergroot, waarbg alles in beweging is als in de werkelgkheid, zoodat wg meenen te mogen verwachten, dat genoemde inrichting met een druk bezoek zal worden vereerd. Nog wordt verwacht eene inrichting voor het vertoonen van levende fotognfië», n.l. eene kinematograaf. De fotografiën worden daarbg met een groote sciopticon of toover- lantaarn bgna levensgroot op oen witscherm voorgesteld, zoodat allo in de tent aanwezigen de beelden tegelgk kunnen besehouwen. Tot heden toe kwam genoemde inrichting echter nog niet en ook wist men niet te vertellen waar ze op 't oogenblik was. Draaimolen en het acerobaten-theater van Prineelli-Sehenkte bevinden zich beide naar men ons mededeelde te Kampen en worden alhier begin der volgende week verwacht en eerst dan, wanneer deze zgn gearriveerd, is de kermis compleet. Oudischild, 23 Juni. Met de veeboot, die hier gisteren uit de haven vertrok naar Leiden, werden 468 lammeren, 18 schapen en 7 koeien vervoerd. Het eerste vaartuig met nieuw hooi geladen, heeft Zaterdag in den vroegen morgen de haven verlaten, met bestemming naar Vlieland. Oostérend, 23 Juni. De heer C. H. Hille, Officier van Gezondheid le klasse O. I. L., had gehoopt nog voor den winter naar Oost- Iadië te kunnen vertrekken. Na gehouden keuring is het verlof, wegens ziekte verleend, evenwel wederom verlengd voor den tgd van 6 maande». De Cocksdorp, 22 Juni. Door schipper M. Boon Jz. is op de Vliehors gevonden een 70-tal cognossementen of vrachtbrieven, afkom stig van het stoomschip „Sirius" der Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij. De plaats van bestemming der op de briefjes vermelde goederen was Kopenhagen, terwijl bijna alle dateerden van Juni 1898. Aan de betrokken Maatschappij is kennis gegeven. Een O. I. Ambtenaar met verlof, by Nijmegen woonachtig, heeft zyn eehtgenoote Woensdag door een revolverschot gedood; en later, na een eindweegs gevlucht te zyn, zich zeiven een kogel door het hoofd gejaagd. Het echtpaar laat twee kinderen na. De oorzaak van deze treurige zaak schynt nog onbekend te zyn. De schrijver der Haagsche Kroniek in de „N. Gr. Ct." verneemt, dat de vermogende dame, die f 50G0 heeft uitgelcofd voor het terugvinden van 't vermiste kind uit de Cal- koenstraat in Den Hasg, niemand anders zou zyn dan de nog altijd treurende moeder van het knaapje, dat, jaren geleden, aldaar ontvoerd en vermoord werd door den beruchten De Jongh. Dezer dagen is by den uitgever E. N. Smit Ez, te Koog a/d Zaan. verschenen „Goethe's Iphigonia op Tauris", metrisch in het Neder- landseh vertaald door G van der Zeyde. Dit juweel van Goethe's dramatische poëzie met ayn christeiyke-humane ideeëa in Grieksehe vormen is te wel bekend, om voor beschaafde lezers veel woorden ter aanbeveling te behoeven. De matige prys f 0.60 ingenaaid en f 0.90 gebonden, brengt het nagenoeg onder ieders bereik. E enigen tyd geleden heeft een boseh- wachter te De Bilt een zeer jong hert gevangen en om te voorkomen, dat het beest in verkeerde handen kwam, plaatste hy het in een weiland, met yzeren vlehtdraadafgesloten. Demoeder heeft nu haar jong ontdekt en komt iederen avond om het te voedenhet beestje ziet er gezond uit. (U. D.) Onder meer paarden werd met de Harwich- boot te Hoek-van-Holland aangebracht een Shetlandsche ponny. Ofschoon de leeftyd van het dier 6 jaar bedraagt, en het dus als volwassen kan gelden, was het niet hooger dan 36 inches. Het paardje is bestemd voor een Duitsch vorst. Te Doetinchem sloeg de bliksem in het huis bewoond door de gezinnei Dieprabroek en Verbeek en trof den aan tafel zittradra 18-jarigen zoon van Diepenbroek die byna onmiddeliyk gedood werd. Twee andere per sonen die aan tafel zaten bleven ongedeerd. De schade aan het huis toegebracht is aan- zieniyk; een ontstane brand werd spoedig gebluscht. Nu er in Italië, waaruit steeds veel kippen betrokken worden, zoo ontzettend veel dezer dieren aan cholera ljjden en sterven, mag het tegen het warme jaargety wel eens gezegd worden, dat men steeds dient te zorgenvoor voldoende schaduw in de kippenloop, friseh en koel drinkwater en rykeiyk fijngehakt groenvoer. Een zeer goede uitwerking heeft de toevoegirg van 4 of 5 druppels salieylzuur op eiken liter drinkwater. Zijn de kippen aangetast, al is het nog zoo weinig, dan moeten deze onmiddeliyk van de andere afgezonderd worden. Niet trouwen op Vrydag! De Raad der gemeente Nyeveen besloot om een dag in de week te bepalen, waarop kuwe- ïyksvoltrekkiagen gratis konden plaats grijpen. Maar welken dag? Een der leden noemde Vrijdag. De voorzitter merkte op, dat sommige ge meentenaren in den Vrydag een ongeluksdag zagen. Eenstemmig werd dan ook besloten een anderen dag der week te kiezen 1 Schagen, 22 Juni. Aangevoerd: 4 paarden f 80 a f150, Stieren f - a 10-: 5 Gelde- koeien f100 af ISO, 20 kalfkoeien f 120 a f 190; Vaarzen f a f 15 Nuchtere Kalveren f 12, a 21; SOO Schapen f 20 a 26.—; 240 Lammeren f 6 a f 19; Bokken en Geiten f a f 19 VarkeDS f 8.— a f 11.— 12 Vette Varkens 82 a 84 cent per kilo 40 Biggen f 4,— a 6,-; Kippen a ct. Eenden a ct. Boter per half KG. t 0,42 a 0,47 Kaas per half kilogram a ct. Kipeieren per 100 f 2.75 a f 8,25 Eendeieren per 100 f 3.— a f Leiden, 23 Juni. Ter markt werden heden aangevoerdOssen 140 stuks 1 140 a f 270, S4 Stieren f 70 a f 230 Veulens stuks f af; 102 kalfkoeien f 120 a f 200; Melkkoeien! 120 a f 200; 128 Varekoeien 185 a f 180; 198 Vette koeien f 120 a f800; 112 Vette kalveren f 25 a f 50; 69 Magere kal veren f6,— a f23; 80 Graszalveren f5 a f18. 313 Vette schapen f 20 a f26—; 120 Schapen (weide) f 16 a f 18,—; 2 Paarden f 45 a f 100; 183 Magere Varkens f 12 a f 25; Vette Varkens a ct. 380 Biggen f 3,50 a 6.— 1004 Lammeren f 4,50 f 12,— Londen, 19 Juni. Ter markt zfin aangevoerd: 1300 Runderen, 10000 Schapen en lammeren. 5 Kalveren, Varkens. Men noteert Runde ren 0 36 0.65; Schapen en lammeren 0 47 A 0.86; kalveren 0.— i 0.—; varken» 0.— A Zondag 25 Juni. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorna. 10 uur Ds. Schbödeb. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Den Hoorn Voorm. 10 uur Is. Leffbe. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niïssink.1 Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. 's Avonds 7 uur de Hr. Van Zweden: GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. kalf tien Ds. Rooseboom. Nam. 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Db. Kupebus. (Avondmaal), TESELSCHE CODE ABT.

Texelsche Courant | 1899 | | pagina 1