Te koop een teste GEIT, fijn wit Kastpapier GROOTE UITLOTING. J. H. MOOJEN, Makelaar te Texel Danjes- en Kinderhoeder) Neem proef! Neem proef! Onze likeuren zonder alcohol, Voor de a. s. aanneming landbouw, fyandel nijverheid. Langeveld de Rooij. Feuilleton. G ewetenswroeging. publiek verkoopen: Ontvangen H. DaSmeijer. Firma H. DE WIEDT, 2 flinke JONGENS de Bollenschuur, Trekking beslist 17 Mei. ggp fÊ\ De nieuwste IVij leveren LANGEVELD <fc DE ROOIJ. die uitmunten door fijnheid van smaak aanleggen en onderhouden van tuinen en plantsoenen. J. RIJK Jr., Weverstraat. Kamgarens, Graniets en fijne Buksking. Ph. VLESSING. Uit de hand te koop voor den meestbiedende TE KOOP: 11 beste LAMSCHAPEN, 30 Kippen met bok, p.m. TOO oude Dakpannen. Te bevragen bij K. ZEGEL Fz., Oudeschild, YENNOOTSCHAP Elegante Berliner Landauer, bespannen met 2 paarden, geheel opgetuigd. Bewijzen van Aandeel f l.~ zal op Woensdag- 38 Maart 1900, 's avonds 7V3 ure, in 't Hotel „de Lindeboom" a/d Burg- ten verzoeke van den Heer W. "Wuis 1. HUIS en ERF in de Weverstraat a/d Burg, waarin eene Kaasfabriek is gevestigd geweest. 2. Annex WOONHUIS en ERF, bewoond dooi de Wed. D. Lemstra. 3. SCHEUR en ERF, achter genoemde perceelen. Samen groot 3 aren 20 centiaren. Eerst afzonderlijk daarna gecombineerd Te bezichtigen Dinsdag vóór en op den verkoop dag van 's morgens 11 tot namiddags 2 ure. Alle gewenschte informatiën worden ten kan tore van genoemden Makelaar verstrekt. Maart nog lammen. Te bevragen op „Aurora." en bijpassende garneering. Zeer lag'e prijzen. a contant 5% korting. Minzaam aanbevelend, op het gewone groote formaat voor onderstaande uiterst laag gestelden prijs: Prima extra zwaar per boek 45 et., p. 5 vel 10 et. i) 35 6 10 Fijn blauw glad kastpapier per boek 3 7 V» et. per 6 vel 10 cent. Aanbevelend, zijn te verkrijgen bij de Heeren: P. BOOH r,TIR„ W. DUlNKER )WllT C. WITTE) ÖÜRG' J. PLAATSMAN)WAAL- M. DE WAARD, Oudeschild. Mej. Wed. J. BROUWER, Oosterend. HAHLI\GE\. Likeurstokerij Bitterfabriek „de Rijverheid." De ondergetcekende bericht aan zijn geachten plaatsgenooten, dat hij wegens vele concurrentie in het groentenvak, zich belast met het Ook wordt het onderhouden van tuinen aan genomen per abonnement voor zeer lage prijzen. Hopende door nette en billijke bediening zich een ieders gunst waardig te maken. Aanbevelend, Ter snelpersdrukkerij van LANGEVELD DE ROOIJ kunnen terstond plaatsing bekomen om in het drukkersvak te worden opgeleid. bericht ondergeteekende een ruime keuze in voorraad te hebben, als dames zwarte gewerkte stoffen, prachtige fijne zwarte tibetiis. Voor Heeren-Costumes Ook worden de heeren-costumes naar maat aangemeten geleverd. ga Verder de nieuwste modellen Hoeden, Half hemden, Dassen, Manchetten enz. Contant 5% korting- Aanbevelend, hoogachtend, LTEd. Dw. Dr., staande in Everstekoog. Inschrijvingsbiljetten worden tot den 25 Maart a. s. ingewacht ten huize van ondergeteekende, bij wien tevens inlichtingen omtrent de voor waarden zijn te bekomen. De schuur kan dagelijks bezichtigd worden van 's morgens 1012. J. M. STIGGELBOUT. yoor Gevestigd te Amsterdam, Gebouw „Mercurius", Prins Hendrikkade 20-21, HOOFDPRIJS No. 1. No. 2. Elegante Coupé, bespannen met een paard, geheel opgetuigd. No. 3. Automobiel, model Victoria (van de fabriek „de Hinde" te Amsterdam.) No. 4. Tilbury met 1 paard, geheel opgetuigd. No. 5. Boerenwagen met 1 paard. V oorts: Paarden,Landbouwwerktuigen,Pia nino's, Seraphineorgels, Dames Heerenrijwielen („de Hinde"), Dames- en Heerenhorloges, Schrijf bureaus, Tuigen, Goud- en Zilverwerken, Lin nenkasten; en verder: voorwerpen op 't gebied van Landbouw, Handel en Nijverheid. naar buiten tegen toezending van postwissel f 1.05) verkrijgbaar bij daar het een ernstig geval betrof. Daarop ging ik heen. Geen rijtuig was te zien en dus moest ik te voet het tamelijk verre eind afleggen. Door de Damstraat gaande, zag ik het bordje van een dokter. Ik belde aan dat huis aan. Maar ook deze geneesheer was niet thuis. Men zeide, dat voor dien nacht niet op hem te rekenen viel, daar hij juist bij een ernstige zieke was geroepen, bij een vrouw, die een operatie moest ondergaan. Ik liep verder. Nat van zweet kwam ik thuis. Dokter Kleiber had intusschen den ouden heer ader gelaten. Hermans haalde zwaar adem. Hij was nog steeds blauwrood in het gezicht. Mijn moeder zat geheel ontdaan in een hoek. Kleiber hield het horloge in de eene hand, met de ander voelde bij den pols van den zieke. Deze toestand kan nog lang duren, zeide hij juist toen ik de kamer binnentrad. Toen hij mij bemerkte, wierp hij mij een vragenden blik toe. Ik las een pijnlijk ongeduld in zijne oogen. Welnu? vroeg hij haastig, toen ik niet dadelijk iets zeide. Dokter Caserti komt dadelijk, zeide ik, Ik was erg met den man in zijn angst en bittere onrust begaan. Ik wilde het niet op mij nemeD, dat hij den trein miste. Hij haalde dan ook zeer verruimd adem, toen hij mijn niet geheel juist antwoord hoorde, gal mij het recept, dat hij tijdens mijne afwezigheid had geschreven en zeide Aan een herstel valt niet te denken. De arme man is gedeeltelijk verlamd. Zooals gezegd, hij kan nog uren ja dagen lang leven, maar hulp baat hem, wanneer er geen wonder gebeurt, niet meer. Laat Caserti dit recept zien. Uwe moeder moet zich nu ook door hem laten onderzoeken, want zooals gij ziet, moet ik over twintig minuten bij het station zijn. Zoo sprekend had Kleiberzijn jas aangetrokken, hoed, reistasch en paraplui genomen, kniktë den ouden heer, die daarvan echter niets vermoedde, vriendelijk weemoedig toe, groette moeder en mij en verliet de kamer. Men kon het hem aanzien, welk een haast hij had om weg te komen. Het is dus zeker, dat Caserti spoedig komt, vroeg hij op de trap nog eens. Wordt vervolgd.) Gedrukt bij LANGEVELD DE ROOIJ, Texel. ROMAN. 26. Hoofdstuk VI. Gij hebt het dus grondig leeren inzien, dat de zonde geen geluk aanbrengt. Of we het hebben leeren inzien. Spreek dus, manEn spreek geheel oprecht. Hebt gij den heer John de geheele waarheid gezegd Js die niet schandelijk genoeg? U houdt mij toch niet voor een moordenaar Dokier Kleiber in Trient zal, moet getuigen, dat de oude heer op dien rampzaligen avond dooreen beroerte werd getroffen. En hij, een geneesheer, verliet den ernstige zieke. Dat is onwaarschijnlijk. Niet zoo onwaarschijnlijk als men, de om standigheden niet kennend, zou denken. Dr. Klei ber bevond zich toen op weg naar den trein, die hem naar zijne, zoo als hij vreesde, doodzieke dochter moest brengen. Zijne vrees was gegrond. Toen hij te Trient aankwam -lag zijn kind op sterven. Voor ons heeft dat treurige feit iets goeds. Dokter Kleiber zal den datum, waarop hij deze reis maakte, zeker goed onthouden hebben. Hoe weet gij zelf zoo nauwkeurig wat er toen in Trient gebeurd is Wijl ik daar was. Een onweerstaanbaar iets dreef mij naar de eenige persoon, die de juiste maatstaf voor onze daad zou hebben. Dat ik hem toen toch niet sprak, mij niet bij hem vertoonde, was de vrucht van ernstig nadenken. Wij wilden immers de vruchten van onze daad genieten, dus moest die voor Kleiber verborgen blijven, want hij zou die immers dadelijk hebben aangegeven en dan hadden wij slechts de straf, maar niet het voordeel gehad. Bijzonder veel voordeel heeft die echter, zooals de heer John mij mededeelde, ook niet voor u opgeleverd. Als bedelaars leven, dat zoudt gij zonder die daad ook wel klaar gespeeld hebben. Maar nog is mijn twijfel ten opzichte van Kleiber's gedrag niet geheel weggenomen. Ik kan het niet geloovcn, dat een dokter een stervende verlaat. Die dokter Kleiber m;ct öf weinig geweten bezitten, of toen het hoofd verloren hebben. Het een nog het ander is waar. Dokter Kleiber is bijzonder nauwgezet van gewetenen hij was, ondanks het verdriet over zijne dochter niet in het minst verward, dat zal u dadelijk zien. Ik wil u dien avond in korte woorden schilderen. Dokter Kleiber kwam ter wille van mijne moeder. Zij had last van duizelingen en de heer Hermans zelf beval haar Kleiber te laten komen. Ik bevond mij juist dien avond, waarop hij kwam, bij mijne moeder. Hij werd eerst bij den heer Hermans gebracht, van wien hij, voor hij zich aan mijne moeder wijdde, afscheid wilde nemen. De heer Hermans ver langde alleen met hem te zijn, hij had iets met hem te bespreken. Een kwartier ongeveer bleven de heeren samen, toen verschenen zij in de woonkamer, waar wij den dokter opwachtten. De heer Hermans zag er nog heel goed uit) toen hij hij ons binnen kwam. Midden in de kamer echter begon hij plotseling te wankelen en riep angstig om mijne moeder. Yoor deze hem kon helpen, waren de dokter en ik reeds toegesneld en hielpen hem op de sofa, waar hij bewusteloos ineen zonk. Hij was blauwachtig rood in het gezicht en zag er uit als een stervende. Eene beroerte, zeide dokter Kleiber en voegde er bijDie zal wel met den dood eindigen. Op zulk een hoogen leeftijd komt iemand zoo'n zwaren aanval niet weer te hoven. Maar wanneer al het leven geweken zal zijn^ is niet met zekerheid te zeggen. In elk geval kan ik hem de eerste hulp verleenen. Terwijl ik bij hem ben, kunt gij dokter Caserti halen. Hij woont in de Kerkstraat no. 21. Maar haast u, want ik moet, zooals gij weet, weg. Zoo sprak de dokter terwijl hij met behulp van mijne moeder den zieke in eene gemakkelijke houding legde en zijne kleeren losmaakte. Ik was reeds in de gang, toen mijne moeder mij nakwam Zij liep naar de pomp om water. Haast je, om 's hemels wil en kom niet zonder dokter terug, riep zij mij toe en ik snelde natuurlijk zoo haastig ik kon naar de Kerkstraat. Dokter Caserti was niet thuis, maar werd elk oogenblik terug verwacht. Ik scheurde een blad uit mijn notitieboek, schreef ons adres daarop cn drukte het dienstmeisje op 't hart, het den dokter dadelijk bij zijne terugkomst te geven en hem te verzoeken onverwijld te komen,

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4