J. BIJLOOS' Hoofd Eau de Cologne Stoomtrasmolen. Hoofdelijke Omslag. Kunstmestkandel. STUIFKALK Schelpkalkfabriek. fijn wit Kastpapier De Stmfkalkfabriek Verkrijgbaar voor Texel bij P. J. MENS, kapper en barbier, Parkstraat, den Burg. W. F. STOEL A. SPANJAARD, Alkmaar, Stemmen, verhuren, ruilen, repawn. Muziekvan alleuitgaven. Neem proef! Neem proef! W. F. Stoel Zoon, te Alkmaar, ZOON, Alkmaar. Feuilleton. TWEE VROUWEN. J. BIJLOOS, Alkmaar. Verkrijgbaar N00rd-Hollandsch GRONDGREDIET Piano's, Huis- en Kerkorgels. Spekslagerij „De Beurs". J. E. WINKLER. is door geheel Nederland bekend en beroemd; en met recht, daar dit Fabrikaat" sedert ruim 21 jaar heeft bewezen een zeer werkzame en geheel onschadelijke hoofdwassching te zijn, die alle onreinheden van het hoofd doet verdwijnen en de groeikracht van het haar in hooge mate bevordert Onmisbaar voor schoolgaande kinderen. Laat U niet misleiden door namaakmaar eischt op de flacon den naam Prijs per flacon 25, 35 en 50 cent J. E. ÏVINKLER. PRIMA PRIMA C. VISSER, Slager. JVij leveren LANGEVELD DE ROOIJ. Moskou zoo draaglijk mogelijk toemaken door de oude geleerden voor den gek te houden en hun allerlei poetsen te spelen. Slechts bij één leeraar gelukte haar dit niet, namelijk bij een zekeren professor in de natuurwetenschappen, Hoffmann genaamd. Dit was een man, die, ondanks zijn betrekkelijke jeugd, voor een genie doorging en algemeen geacht was. Zoodra hij zijn scherpen blik op de jonge vorstin liet rusten, bleven haar de spottende woorden in den keel steken. Ze trachtte tevergeefs van dezen strengen leermeester ontslagen te worden, maar zelis haar tranen mochten niet baten. De oude heer stond er op, dat de vorstin zich door dezen voortreftëlijken geleerde in de geheimen dei- wetenschap zou laten inwijden. 4% PANDBRIEVEN a 100% van het te ALKMAAR. Levering' van en reparatie aan ieder instrument van elk fabrikaat. De SECRETARIS van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat afdrukken van liet kohier van den Hoofdelijken Omslag voor die Gemeente dienst 1900, van af 26 dezer ter Secretarie verkrijgbaar zijn tegen betaling van 15 cent per exemplaar. Texel, den 21 Maart 1900. De Secretaris voornoemd, J. A. WESSTRA. Gerookte Ham, Boterliamworst, Rookworst en Leverworst. Aanbevelend, op het gewone groote formaat voor onderstaande uiterst laag gestelden prijs: Prima extra zwaar per boek 45 et., p. 5 vel 10 et. 35 6 10 Fijn blauw glad kastpapier per boek 37% et. per 6 vel 10 cent. Aanbevelend, van levert tegen concurreerenden prijs zeer FIJNE en WITTE 8 3. De heer met het gladgeschoren gelaat en den niet te bepalen leeftijd daalde, terwijl bij zijn parasol opstak, de trappen van bet terras af en het park in. Onder een zwaren cederboom zat een groepje dames en heeren, die vroolijk met elkander praatten. Nauwelijks hadden zij den wandelaar ontdekt, of zij riepen en wenkten hem zich bij hen te voegen. Kom een beetje bij ons zitten, mijnheer de staatsraadU hebt zeker wel iets nieuws te vertellenHier, als 't u blieftHier is nog een goed plaatsje. De heer Teodor Nicolajowitsch Waraehin was onder zijn medegasten bekend en gevierd als een aangenaam verteller. Geen wonder dus, dat het kleine gezelschap, dat zelfs in dit paradijs door de verveling werd geplaagd, den onder houdenden man met open armen welkom heette. U bent ons nog altijd de geschiedenis van die mooie professors vrouw schuldigzeide een der dames. "VVe luisteren met open ooren. De aangesprokene nam den breedgeranden Panama-stroohoed van het hoofd en wischte met zijn zakdoek de zweetdruppels van de slapen. Ik ben gaarne bereid u die geschiedenis te vertellen, sprak hij, vooral omdat ik geen indiscretie bega. In St. Petersburg is ze namelijk algemeen bekend en een heele week lang heeft men in de groote wereld over niets anders gesproken. Een jonge man met een stijven knevel en een monocle in het oog bracht, sterk door den neus sprekende, in het midden Men zegt dat de dame tot een der aan zienlijkste Russische familiën behoort. Dat is ook zoo, antwoordde de staatsraad. Haar vader is een zekere vorst Puschkow en behoort niet alleen tot den oudsten, maar ook tot den rijksten adel en staat bij het keizerlijk hof hoog in gunst. De staatsraad had zich intusschen in eene schommelstoel gezet, vouwde zijn handen in elkaar en begon Als de heeren en dames geduld hebben om naar mij te luisteren, zal ik u alles vertellen. Ja, ja, begin maar, klonk het van alle kanten. Welnu dan: Yorst Puschkow is, ondanks de hooge betrekking, die hij bekleedt, een zonderling. Hij nam op een dag het besluit zijn eenige, beeldschoone dochter Paula te laten studeeren, een geleerde van haar te maken. Hij liet zich niet van zijn voornemen afbrengen en verhuisde zelfs van St. Petersburg naar Moskou, waar de schoone Paula beter gelegen heid zou vinden zich aan de studie te wijden. De oude heer liet zijne dochter niet als studente de colleges bezoeken, maar de eerste geleerden der universiteit moesten haar privaatlessen geven. Ge kunt wel denken, dames, dat Paula de studie niet zeer ernstig opnam. Ze was gedurende den afgeloopen winter op alle bals in de residentie de meest gevierde schoonheid geweest en zelfs door Zijn Majesteit den Keizer opgemerkt. Zij trachtte zich nu het leven in Professor Hoffman van zijn kant bejegende zijn leerlinge met dezelfde koele beleefdheid, zonder zich ooit uit zijn professorale plooien te laten brengen. Terwijl hij haar iets meedeelde of zijn proeven verklaarde, keek hij de vorstin onafgebroken in de oogen. Geen wonder dus, dat het haar eindelijk ging als den door de ratelslang betooverde vogel Op een mooien avond verrastte vorstin Paula haar papa met de aangename tijding, dat zij zich met haar gehaten professor had verloofd. Gij kunt u wei begrijpen, dat de vorst in zijn schik was over dit nieuwtje. De professor werd ontboden, bekende niets liever dan met de schoone Paula te trouwen en zes weken later werd het huwelijk in een dorpskerk nabij Moskou voltrokken. Aan de vriendelijke tusschenkomst van zijn schoon papa had de professor het te danken, dat hij drie maanden verlof kreeg om zijn huwelijksreis te doen. Hij vertrok met zijn mooie jonge vrouw naar het zuiden en nu brengen zij hier de wittebroodsweken door. Hier eindigde de verteller, staatsraad Wara- schin zijn verhaal. Zeker zouden zijn toehoorders nog veel vragen hebben gedaan, indien de dames geen teeken van onrust hadden gegeven, daar zij voor het diner nog toilet wilden maken. Terwijl het meerendeel der gasten zich in zijn kamers heeft teruggetrokken, zien we vorstin Paula, de jonge mevrouw Hoffmann, in den tuin wandelen en haar schreden richten naai den oever yan het meer. Naast haar loopt een heer van middelbaren leeftijd, met een ruigen baard en een vilten hoed op het hoofd. Zijn uiterlijk is lang niet zoo élégant als dat der meeste hier vertoevende heerenhij maakt den indruk van een landjonker. Ik kan mij niet begrijpen, waarom mijn man mij hier alleen liet, zeide de jonge vrouw op verdrietigen toon. Kom, mevrouw, dat is immers niet zoo erg, zeide haar geleider. Walter leeft voor de wetenschap, hij gaat in zijn studie op, zou ik bijna zeggen, 't Is dus geen wonder, dat hij, nu hij eenmaal hier is, gaarne het gebergte wil onderzoeken. Zooals u weet is hij bezig aan een werk, waardoor zijn roem in de ge leerde wereld duurzaam gevestigd zal worden. De geleerde wereldIk geef niets om de geleerde wereldIk verfoei haar 1 En toch hebt u aan een geleerde uw hart geschonken, merkte haar geleider, baron Helm- husen, op. Ik verfoei de geleerde wereld, omdat zij oorzaak is, dat ik mijn man niet voor mij alleen heb. Ik ben jaloerseh op haar. In ieder geval is die mededingster niet gevaarlijk, hernam de ander lachend. Daar luidde de etensbel, die de gasten tot den gemeenschappelijken maaltijd riep. In een der armoedigste huisjes van het dorp Meyringen zit een bejaarde vrouw aan het spinnewiel. Dicht bij het venster zit een jonge vrouw met groote, donkere oogen ze heeft een rood doekje om het hoofd, het zwarte keurslijf en de grijze rok omsluiten een rijzige, flink gebouwde gestalte. Alweer een dag, moeder, en nog is hij niet terug, zegt de jonge vrouw op den zachten halfzingenden toon van de bewoners van het Haslerdal. Geduld, mijn kind, geduld, antwoordt de oude vrouw. Ik heb nu al zoo lang geduld gehad. Ja, op de mannen kun je nu eenmaal niet rekenen. Ze zeggen Ik kom morgen terug, maar dan blijven ze zeker nog 8 dagen weg. Ik maak me ongerust, hervatte de jonge vrouw en zuchtte. Werk liever, Katchen, dan gaat de tijd veel sneller voorbij. (Wordt vervolgd). Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texei,

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4