"BOERENKNECHT AARDAPPELEN, Mr. A. M. DE LANGE, Openbare Aanbesteding Voor de schoonmaak! Marktberichten. Predikbeurten. ADYEETENTIËN. De Hederlandsche Hypotheekbank te Yeendam, MARINE. Ph. YLHSSIHG. Het officieel oorlogsbulletin, te Pretoria op 26 Ai ei uitgegeven, meldt dat de Engelschen bij Groblersdrift [en] bij Parijs de Vaalrivier overtrokken. De hooge brug bij "Vereeniging is door de Bondstroepen opgeblazen (vernield). Generaal Du Toit meldt, dat de Burgers in grooten getale naar het front komen voor nemens zijn tot het einde te vechten. Na de herneming van Heilbron volgden de verbondenen de Engelschen tot Wolvehoek. Een Reuter-telegram meldt dat de Britsche commissaris voor Basutoland uit een groot aantal aanmeldingen vijftig Basuto's heeft gekozen, die eeu politiekorps zullen vormen voor Ladybrand en het omringende district. Wie maar eenigszins met Zuid- afrikaansche omstandigheden bekend is zal begrijpen hoe diep zulk een maatregel de Boeren moet krenken. Wat zouden de Engel- sche bladen wel zeggen als de Britsche krijgsgevangenen te Pretoria onder bewaking werden gesteld van Kaffers. Ten einde de verliezen, die door den kogel en de ziekte onder de Engelschen zijn veroorzaakt, aan te vullen, worden nog steeds versterkingen uit Engeland naar Z.-Afrika gezonden. Het getal van 200.000 strijders is reeds lang overschreden. Engeland heeft 178.634 officieren en manschappen naar de Kaap getransporteerd. Hier bijgevoegd het aantal geregelde troepen in Zuid-Afrika voor het uitbreken van den oorlog, het Indische contingent, de vrijwilligers uit de koloniën, de troepenmachten in Zuid-Afrika zelf samen gesteld, en het totaal bedraagt ongeveer 230.000 man. Volgens de laatste door het Engelsche Ministerie van Oorlog gepubliceerde lijst be draagt het totale verlies van het Engelsche leger tot 19 Mei 20,614 man. Hierin zijn evenwel niet begrepen de talrijke in de hos pitalen ondergebrachte zieken. Tot 12 Mei bedroegen de totale verliezen 18.799 man. Van 12 tot 19 Mei, in een week, dus een toename van een kleine 2000 man. Te Lyon betrapte de politie Zaterdag nacht vier personen, die bezig waren het bronzen beeld van Raspail te kapen. Het gevaarte was reeds van het voetstuk gelicht en lag op den grond. Twee der daders zijn in hechtenis genomen. Het dorpje Hassendorf in de nabijheid van Lubeck is, met uitzondering van twee boerenplaatsen, geheel in vlammen opgegaan. Zes en dertig gebouwen en de school werden in de asch gelegd. Bij een hevigen brand te Levallois- Perret (Parijs), in den schoorsteen van een parfumeriewinkel ontstaan, is ook in een belendend perceel een opslag van 8000 vaten gewonen wijn en 30,000 flesschen champagne verloren gegaan. In het geheel is de aange richte schade zeer groot. Men heeft het testament geopend van wijlen baron Adolf Karei von Rothschild, die voor een paar weken te Londen overleden is. Er bleek uit, dat de eigendommen, die hij alleen in Engeland bezat, een waarde vertegenwoordigden van 2,257,979 pd. st. Een groot gedeelte daarvan vermaakte hij aan instellingen van weldadigheid te Parijs, Franfort, Napels en Genèveeen jaarlijksche rente van 40.000 franken om tusschen de behoeftige arbeidsters van Parijs te verdeelen een aanzienlijk legaat voor het oprichten van oogheelkundige hospitalen te Parijs en te Genève, en aan het museum 't Louvre schenkt hij zijn verzamelingen kunstschatten uit de 12de, 13de, 14de, 15de en 16de eeuw. Tijdens er meer dan 130 kinderen in het schoolgebouw van het dorpje Aldea del Rey (provincie Ciudad Real, Spanje) aanwezig waren, sloeg de bliksem in. Een knaap werd gedood, vijf anderen werden verwond en een groot aantal verdoofd. Alles drong zich naar den uitgang, zoodat verscheidene kinderen verwond werden. Gelukkig stichtte de bliksem geen brand, want dan ware het ongeluk vreeselyk geweest. Alphonse Allais geeft in het „Journal" een geniaal middel aan de hand, om wat vreugde en blijde verwachting te brengen bij rampen Aan ieder en bezoeker van de Parijsche Tenstoonstelling legt hij uit zullen voortaan twee tickets worden verschaft, het eene rood, het andere groen, terwijl ieder van die tickets een verschillend nummer draagt. Het nummer op het roode ticket komt overeen met dat op het groene ticket van een anderen bezoeker en omgekeerd. ....Gebeurt er nu een ongeluk en krijgt een heer bijvoorbeeld een groot stuk ijzer op het hoofd, dat van het zevende platform van den Eiffeltoren is losgeraakt, dan werpen zich onmiddellijk expresselijk daartoe aangestelde tentoonstellingsbeambten op het lijk van den ongelukige, vinden er het roode ticket, dat, laten we zeggen, het nummer 1123 draagt, en loopen er alle gebouwen van de Tentoon stelling mede rond met den uitroep Nummer 1123 heeft den grooten prijs gewonnen. Dan behoeft de heer of de dame, die het groene ticket met nummer 1123 heeft, zich slechts aan te melden aan de kas van de administratie, om een som van 10.000 francs in ontvangst te nemen. Dank zij dit stelsel zullen de bezoekers van de Tentoonstelling, in plaats van een gelegen heidsgezicht te behoeven te zetten, allen de hoop hebben Misschien heb ik gewonnen Amsterdam, 28 Mei. Aangevoerd 463 Run deren, le kwal. 60 k 64 et., 2de kwal. 55 ct., 3de kwal. 50 ct. per KG. 145 Melk- en Kdlf- koeien f 100 k f 2203 Graskalveren f f 67 nucht. Kalveren f8 k 1 11143 Schapen f 18 f 26; 1200 Lammeren f 6 k f 11 580 vette Yarkens 37 k 40 ct. per KG. Purmerend, 29 Mei. Aangevoerd 320 vette Kalveren 60 k 80 ct. per KG.254 nucht. Kalveren f 8 f 18 280 vette Varkens 41 k 45 ct. per KG.; 112 magere Yarkens f 11 k f 24; 408 Biggen f 7 k f 10.3106 Schapen en 1725 Lammeren 574 Runderen en 36 Stieren Kip-Eieren f 2.80 f 3.20 per 100. Magere Koeien, lager in prijs, handel stug, f 80 A f 140 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, f 110 A f 180 per stuk. Vette Koeien, prijshoudend, handel matig, f 0.50 a f 0.64 per KG. Vette Kalveren, prijshoudend, handel stug, f 0.60 k f 0.80 per KG. Nuchtere Kalveren, prijshoudend, handel stug. Vette Varkens, prijshoudend, handel matig. Magere Varkens en Biggen prijshoudend, handel matig. Vette Schapen hooger in prijs, handel vlug, f 18 A f 26 per stuk. Overkouders prijshoudend handel vlug, f 16 k f 23 per stuk. Lammeren, lager in prijs, handel stug, f 6 a f 14 per stuk. Londen, 28 Mei. Ter markt zijn aangevoerd: 1400 Runderen, 8000 Schapen en lammeren, 16 Kalveren, 10 Varkens. Men noteert Runde ren f 0.47 a f 0.72; Schapen en lammeren f 0.50 a f 0.97 Kalveren f 0.a f 0.Varkens 1 0.— a f 0.—. Zondag- 3 Jnni. (le Pinksterdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 uur Ds. Rooseboom. Nam. 2 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn, 's Nam. 2 uur Ds. Heep. Maandag 4 Jnni. (2e Pinksterdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Koog. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Heer Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Voor de vele blijken van belangstelling, die wij van binnen en buiten de gemeente bij ons 40-jarig huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onzen liartelijken dank. T. VISSER. Hoorn, Texel. N. VISSER—Boon. Daar ondergeteekende Donderdag met lammeren naar Leiden vertrekt, vaart er Zaterdag GEEN beurtschip per van TEXEL; echter wel DINSDAG van Amsterdam. D. J. BRUIN, Beurtschipper. Burg, 29 Mei 1900. verstrekt gelden onder hypothecair verband en geeft pandbrieven uit 4% k 100%, 3V>% k 95%. Renten en onkosten billijk. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den agent voor Texel, J. P. NOORDIJK. ADYOKAAT, b/d Groote Kerk te ALKMAAR. Spreekuur 89 's morgens. 121 's middags. 6—7 's avonds. gevraagd tegen Juli e. k. bij C. BREMER, Waal, Texel. bij de Directie der Marine te WILLEMSOORD op Woensdag 13 Juni 1900, des voormiddags ten 11 ure, van de levering der benoodigde edurende het 2e halfjaar 1900, ten behoeve er equipages van Hr. Ms. schepen en vaar tuigen van oorlog ter reede Texel en in het Nieuwediep en voor het Marine-Hospitaal te Willemsoord. De voorwaarden van levering liggen gedu rende de werkdagen op de gewone kantoor uren ter Griffie der Marine te Willemsoord voor gegadigden ter inzage. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, ingericht volgens artikel 4 der Algemeene Voor waarden, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst in het Directiegebouw te Willemsoord. is ondergeteekende ruim voorzien van Karpet ten, Vaste Kleedengoed, Loopers, wollen en zeil, Matten, Kleedjes, Vitrages, Banden, KoordeD, Gordijnkatoen en Gordijnfranje en Kant. Tevens ruim voorzien van de nieuwste Zomer mantels. Contant 5% korting. Aanbevelende, UEd. Dw. D.,

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 3