MANUFACTUREN. Voor den Pinkster KASTPAPIER, H. Brenninkmeijer Co. J. H. MOOJEN, Door drukke bezigheden HH. Slagers, Winkeliers, enz. Vetdicljt PERKAMENTPAPIER, LANGEVELD DE ROOM. Gekookte HAM en Gekookte METWORST, Feuilleton. De Zaakwaarnemer. G. BEEREHTS MT STALEN. -f* publiek verkoopen: ontvangen JOH. KIKKERT. Café-Logement-Biljart, Kanaalweg IM°. 156, M. EIJM Jz. Prima Stroopapier, GRIJS PAPIER Binnenkort hoopt onze reiziger de Heer Texel te bezoeken met eene buitengewoon rijke keuze Onder beleefde aanbeveling, UEd. Dw. Dienaren, Makelaar te Texel, zal op Zaterdag 2 Juni 1900, 's avonds 7' ure in „het wapen van Amsterdam" te O.End Een HUIS met ERF, staande en ge- M'jjïU legen te Oost op Texel, Kad. Sectie.B IMOA no. 1549, groot 26 aren, 30 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen I. Ockuée. Aanvaarding; van het huis op 1 Juli a.s. van het erf direct na de toewijzing. Betaling 1 Juli 1900. Nadere inlichtingen zijn ten kantore van den Makelaar-verkooper te bekomen. verscheidene soorten prachtige Dameslaarzen, Heeren-rijg'hottines, Elastiek- en Jjjl» Rijgschoenen, uiterst solide zwarte en bruine Knooplaarzen, Riem- en Knoopschoenen, alsmede eene fijne sorteering Kinderschoenwerk. Grootste lceuze. Laagste prijzen. Aanbevelend, P. S. Aanzetten van knoopjes (met plaatjes) gratis. De ondergeteekende bericht zijn' vroe- geren plaatsgenooten dat hij het voorheen bewoond door zijne moeder, de Wed. JOH. ZIJM, heeft overgenomen en beveelt zich beleefd bij het publiek aan. Prompte bediening. Goede consumptie. Billijke prijzen. Aanbevelend, UEd. Div. D., Helder, Mei 1900. Doe "uw voordeel Door buitengewoon voordeeligen inkoop zijn wij in stwf '^danks de steeds stijgende papier- prijzen te leveitu k contant: per riem f 1.10. per boek <?Va cent. per kilo 35 cent. voor grondpapier of verpakking, prijs per riem f 1.10 per boek 6llj cent. Alles k contant zonder eenige verdere korting. Aanbevelend, POSTPAPIER en ENVELOP PES in diverse soorten tegen uiterst lage prijzen. verhinderd zijnde onze gewone jaarlijksche uit stalling op het marktplein te houden, noodigt de ondergeteekende het publiek uit gedurende de marktdagen een kijkje te komen nemen naar de UITSTALLING in de Waalderstraat. Aanbevelend, C. KIKKERT Gz. verkrijgbaar bij C. VISSER, Slager. verkrijgbaar bij LANGEVELD DE R00IJ. 5. Ik was reeds aan de deur, toen mij inviel, dat ik Henriëtte geheel over het hoofd gezien had. Ik keerde mij om, liep terug en wenschte haar met de overdrevenste deftigheid beterschap. Allen lachten hartelijk, en zelfs Henriëtte kon een glimlach niet bedwingen. Had ik geen gelijk, toen ik hiervoor zeide, dat ik een geweldige loshoofd was P Maar wat zult gij zeggen, lezerals gij hoort, dat ik werkelijk met het lieve Hansje door den tuin wandelde Ik, haar valsche neef, ik, die in het tuchthuis had moeten gezet worden, omdat ik onder een valschen naam mij bij eene acht bare familie indrong, die een verzegelden, mij toevertrouwden brief opengebroken had ik wandelde gearmd met de aardige, onschuldige Johanna, terwijl ik op zijn minst met de honden van het goed had moeten gejaagd worden. Neen, alles gaat niet naar recht in de wereld. Wij liepen rond als kinderen, plukten bloemen, en wierpen ze dan weder weg, om een vlinder na te jagen. Dan weder verhaalde Hansje mij duizend kleinigheden, die de nieuwe neef weten moest. Eindelijk begon ik mij te verbeelden, dat ik de ware neef Karei was. Het is jammer, dat Jetje niet medegegaan is, zeide mijne bekoorlijke geleidster. Maar morgen zal de hoofdpijn wel bedaard zijn. Ik verzekerde haar, dat ik in haar bijzijn Henriëtte's gezelschap niet miste. .Spreekt zoo een bruidegom, die zich in geen elf j aar heeft laten zien Henriëtte scheen niet bijzonder in haren schik met mijne komst. Dat moet gij haar niet euvel duiden. Zij is reeds eene geheele maand zoo geweestzij is somtijds zwaarmoedig, maar dat gaat weder voorbij. Dat ligt zoo in haar karakter, maar daarentegen is zij ook veel beter dan ik en allen die ik ken. Gij gelooft niet, hoe goed zij is. Maar ik moet eene vroolijke vrouw hebben, want ik ben zelf altijd vroolijk. Zoo hadden we u in 't geheel niet ons voorgesteld, hernam zij, men heeft ons altijd gezegd, dat gij een stijf, vervelend mensch waart. Ik heb Henriëtte dikwijls in stilte beklaagd, maar nu niet meer. Ik had haar wel om den hals willen vallen. Het was toch eene dwaasheid, kinderen met elkander te verloven, hernam zij, wat weten die van liefde Het is meer dan dwaasheid, Johannahet is een barbaarschheid. Het is de heiligste gevoelens en rechten verguizen. Gij moogt den hemel toch voor die bar- baarsohheid danken, hernam zij, anders hadt gij Henriëtte nimmer bekomen. Er zijn er wel meer, die zin in haar hebben. Zoo. Wie dan, al ik vragen mag? Gij maakt mij jaloersch. O, ik heb wel gemerkt, dat de predikant te K. en ook Gustaaf Holm veel om haar heen- zwierven. Tegen Gustaaf zou Jetje wel niet veel hebben. Wie is die Gustaaf? Hij schijnt de ge vaarlijkste. Hij is hier in de nabijheid om de land huishoudkunde te leerenhij bezoekt ons sedert drie jaren af en toe en ik zou wel durven wedden, dat dit het meest om Henriëtte geschiedt. Of om u, Hansje Och kom, om mij komt niemandik zou er geen geheim van maken. Van Henriëtto houdt hij veel meer en dat verdient zij ook. Maar misschien houdt Henriëtte ook meer van Gustaaf Holm dan van mij, dien ze niet kent. Men vraagt dikwijls naar den bekenden weg, Neen, bewaar mij, dat zou erg zijn. Zij moet u immers trouwen, en is sedert elf jaren met u verloofd. Maar wat zoudt gij in Herfriëtte's plaats gedaan hebben Ik zou misschien liever neen, dat geloof ik toch haast niet. Maar ik zou ook niet met zulk een ellendigen brief, als die van u was, van voor zes jaren, mij een ring hebben laten opdringen. Hansje vlocht eenige grashalmen tot een kunstigen strik. Kunt gij dat ook vroeg zij. Ik beproefde het, maar het ging niet. Zij nam mijne hand om het mij te toonen. Maar, Kareiriep zij plotseling, waar is uwe verlovingsring Hij is ik heb ik draag hem om mijnen hals aan een koord. Ik haalde er mij zoovele vragen mede op den hals, daarom draag ik hem op mijne borst. Henriëtte heeft den haren trouw gedragen, en nog wel een met een vergeet-mij-nietje er naast, om u niet te vergeten, zeide zij. Maar kom, ik zal u een fraai uitzicht toonen. Wij wandelden door het boschje. Op eene hoogte was een schommel opgericht, die boven het geboomte uitstak en in de verte wel naar een galg geleek. Maar waarom staat daar die galg Die galg zoo heeft nog niemand mijn schommel genoemd, zeide Johanna beleedigd. Als het niet onbeleefd was, zou ik zeggen, dat er eene lage schelmenverbeelding toe vereischt wordt, om een schommel voor een galg aan te zien. Het goede kind sprak de zuivere waarheid. Ik meende het juist zoo kwaad niet, neef vervolgde zij, maar laat vader dit niet hooren. Op dezen heuvel is hij hoogmoedig. Zonder straf komt gij niet vrij. Nu kunt gij mij eens schommelen. Zij ging in den schommel zitten. Ach, Johannakon ik mijn vergrijp zoo gemakkelijk goed maken, als ik het beging. Gij wordt moede, zeide zij eindelijk, maar kom naast mij staan, en gij zult zien, dat de schommel op een goede plaats staat. Gij zijt toch niet bang voor de galg? Om u trotseer ik de galg zelfs, zeide ik en sprong bij haar. Hoe schoon I zeide ik. Voor eene galg; niet waar. Laat ons nu verder gaan. Ik heb eerst nog een verzoek aan u, Johanna! zeide ik, eer wij dit plekje verlaten. Ik voorzie, dat gij bij dezen schommel aan den naam zult denken, dien ik hem gaf. Beloof mij, als gij iets kwaads van mij hoort, en de schijn tegen mij is, dat gij dan u herinnert, dat ik u hier verzocht liefderijk over den af wezige te denken Het wilde meisje zag mij een oogenblik ern stig aan en barstte toen in een luid gelach uit. (Wordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD DE B.OOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4