AARDAPPELEN, J. BIJLOOS' Hoofd Eau de Cologne Openbare Aanbesteding Geld verkrijgbaar NoorioilaiÉdi Landbouwcrediet te Alkmaar. Voor de schoonmaak! Verkrijgbaar voor Texel bij P. J. MENS, kapper eo barbier, Parkstraat, den Burg. De Nederlandsche Hypotheekbank te Yeendam, MARINE. Ph. YLESS1HG. Feuilleton. De Zaakwaarnemer. Ten kantore J. H. MOOJEN, Makelaar, J. BIJLOOS, Alkmaar. J. P. N00RDIJK. Agentschap van het J. E. WINKLER. is 'door geheel Nederland bekend en beroemd; en met recht, daar dit Fabrikaat sedert ruim 21 jaar heeft bewezen een zeer werkzame en geheel onschadelijke hoofdwassching te zijn, die alle onreinheden van het hoofd doet verdwijnen en de groeikracht van het haar in hooge mate bevordert Onmisbaar voor schoolgaande kinderen. Laat U niet misleiden door namaak, maar eischt op de flacon den naam Prijs per flacon 25, 35 en 50 cent verstrekt gelden onder hypothecair verband en geeft pandbrieven uit 4% k 100%, 31/*k 95%. Benten en onkosten billijk. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den agent voor Texel, bij de Directie der Marine te WILLEMSOORD op Woensdag' 13 Juni 1900, des voormiddags ten 11 ure, van de levering der benoodigde gedurende liet Se halfjaar 1900, ten behoeve der equipages van Hr. Ms. schepen en vaar tuigen van oorlog ter reede Texel en in het Nieuwediep en voor het Marine-Hospitaal te Willemsoord. De voorwaarden van levering liggen gedu rende de werkdagen op de gewone kantoor uren ter Griffie der Marine te Willemsoord voor gegadigden ter inzage. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, ingericht volgens artikel 4 der Algemeene Voor waarden, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst in het Directiegebouw te Willemsoord. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. is ondergeteekende ruim voorzien van Karpet ten, Vaste Kleedeugoed, Loopers, wollen en zeil, Matten, Kleedjes, Vitrages, Banden, Koorden, Gordijnkatoen en Gordijnfranje en Kant. Tevens ruim voorzien van de nieuwste Zomer mantels. Contant 5% korting. Aanbevelende, UEd. Dw. D., 6. Ik beloof u, dat ik hierheen zal gaan, en zoo goed over u denken, als ge het verdient, zeide zij, mits ik niets beters te doen of aan niets beters te denken heb. Maar thans heb ik geen tijd voor gnlgenberouw, want de bel luidt tot het ontbijt, en dan verlangt vader dat wij allen bijeen zijn. Henriëtte was er niet, de hoofdpijn hield haar op hare kamer, het arme kind. Wij waren overigens zeer vroolijk. Na het ontbijt sloeg mijn neef Thomas mij voor met hem een paar uurtjes op de jacht te gaan. Ik nam dit aan, en wij gingen. Misschien, dacht ik, kan ik u ook wel eenige inlichtingen omtrent de familie ontlokken. Zoo ver was het nu al met mij gekomen. Hij was echter een veel te ijverig jager, om over iets anders dan de jacht te willen spreken en spoedig verlangde ik naar huis, maar pre dikte voor doove ooren. Wie gaat daar ginder vroeg ik, om toch iets te zeggen. Dat is mijnheer Holm. Die komt zeker van Groenhof. Daar is altijd het meeste wild. van ondergeteekende worden alle burgerlijke zaken als, het publiek en onderhandsch ver- koopen en transporteeren van vaste en roerende zaken. Verhuren van vaste eigendommen, opmaken van Inventaris, memorie van successie, boedel scheiding, contracten, ontwerpen van testamen ten, plaatsen en bezorgen van gelden tegen hijpothecaire zekerheid, verstrekken van geld op handteekening met borgtocht, op solide en billijke wijze behandeld. Verzekering' geslotenop het leven, tegen brand en bliksemschade, spiegelruiten, schepen en vaartuigen varende op alle wateren van Neder land, België en op den Rijn tot Mannheim, verzendingen van geld en andere waarden per postkoopmansgoederen per schipboot of spoor naar alle werelddeelen, alles op vaste en con curreer en de p remiën. Effecten verkocht en ingekocht, prolongatiën bezorgd, vreemde bankbiljetten en muntspeciën ingewisseld. Coupons, binnen- en buitenlandsche wissels en cheque's verzilverd, wissels geïncasseerd, alles met directe afrekening en betaling. Bij verkoop desverlangd directe betaling tegen renten vergoeding. Texel, Burg, Weverstraat No. 315 Hoofdagent; Binnel. vaart Risico Sociëteit, ge vestigd te Amsterdam, met bevoegd heid polissen af te sluiten en te tee kenen. Id. Van de Eerste Nederlandsche Ver zekeringmaatschappij op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken, gevestigd te 's-Gravenhage. Agent der Maatschappij van Brandverze kering voor het Koningrijk dei- Nederlanden, te 's-Hertogenbosch. 1(1. van de Onderlinge Nederlandsche Brandwaarborgmaatschappij voor Landbouwrisico's te Amsterdam en Rotterdam gevestigd. Id. voor de glasverzekeringmaatschap- pij „Prudentia" te Amsterdam. Id. voor de Zuid-Hollandsche Hypo theekbank te Rotterdam. Spreekuren: a/d Burg, eiken werkdag, van 's morgens 9 tot 's avonds 9 ure, met uitzondering van onderstaande absentiën. a'jd Hoorn, eiken Donderdag van 59 ure 's avonds, ten huize van H. Jonker. te Oudeschild, eiken Vrijdag van 59 ure 's avonds, ten huizo van A. de Ruijter. te Oosterend, eiken Zaterdag van 59 ure 's avonds, ten huize van M. Timmer op Verlorenkost. Dien moeten wij spreken. Mijnheer Holm mijnheer Holm! Goeden morgen, mijnheer Holm! Hij stond stil en kwam naar ons toe; ik maakte mij als een neef van den justitieraad bekend, en hij zag mij zoo vriendelijk aan, als men gewoonlijk zijn medeminnaar aanziet. Hoe gaat het met de jacht op Groenhof? en nu bestormde ik hem met vragen. Hij wilde gaarne van mij ontslagen zijn, maar ver geefs. Mijnheer Holm sprak bijkans geen woord, en als een onzer een mormeldier was, gelijk hij mij des nachts genoemd had, dan was hij het. Ik wil toch Henriëtte een dienst bewijzen, zoolang ik kan, dacht ik, en noodigde Holm om mede naar Dienhof te gaan. Ge zijt er toch bekend, zeide ik, ik heb mijne nicht geloof ik van u hooren spreken. Hij kleurde hevig. Ik geloof niet, dat mijn nicht Johanna heel boos zou zien, omdat ik u medebracht, mijnheer Holm, voegde ik er bij, en de man werd nog yerlegener. Maar ik nam geene tegenwerpingen aan, hij moest omkeeren en zegepralend bracht ik hem naar huis. Thomas zal aan de dames getuigen, hoe veel moeite ik mij met u gegeven heb, des te hooger wordt u uwe opoffering toegerekend; zeide ik. Aan de tuindeur zocht hij nog los te komen maar Thomas vond die grap al te koddig en liep vooruit, om zijne komst te melden. Nu baatte hem geene uitvlucht meer. Gij brengt een vervelend gezelschap mede, zeide hij, ik heb verschrikkelijke hoofdpijn van daag. Dat zal met het eten wel overgaan. En als gij vlugzout wilt hebben, kunt ge dat van mijne bruid wel krijgen, die heeft vandaag ook hoofdpijn: dat moet hier van de lucht komen, daar gij het ook hebt. Holm zette allerlei wonderlijke gezichten, ik maakte het ook wat te erg. De justitieraad scheen evenmin als zijne vrouw bijzonder tevreden over deze onverwachte ver meerdering van het gezelschap, echter ont vingen zij hem beleefd en lieten hem aan tafel tusschen hen beide zitten. Dit was ongetwijfeld de eervolste plaats. Thomas vertelde lang en breed, hoeveel moeite het mij gekost had, mijn heer Holm mede te krijgen. De arme Henriëtte waagde het bijkans niet de oogen op te slaan. Mijnheer Holm weet dat hij altijd welkom is, zeide mijn oom; maar het was duidelijk, dat deze betuiging meer uit beleefdheid dan hartelijkheid hem afgeperst werd. Niet waar, oom? dat heb ik ook gezegd. Johanna heeft mij hedenmorgen zooveel goeds van hem verteld, dat ik hartelijk verlangde kennis met hem te maken. De vrienden van dit huis moeten ook mijne vrienden zijn. Ik merkte wel, dat Johanna niet boos zou zijn als ik hem medebracht. Ik wat heb ik gezegd riep Johanna, en werd hoog rood. Hoe kunt gij dat zeggen. Ik geloof Dat ik een babbelaar ben, en wat ik hoor niet voor mij kan houden, viel ik haar in de rede, ja daar hebt gij gelijk aan, dat geloof ik ook. De ouders zagen haar aan, Henriëtte sloeg ter sluik een blik op haar, en Holm dwong zich tot een glimlach. Hansje was boos, maar da"t duurde niet lang, ik was spoedig weder met haar verzoend. Ik geloof inderdaad dat gij niet heel nuch- teren zijt, Karei, zeide Johanna zacht, toen wij van tafel opstonden. Dat ben ik ook niet, Hansje, maar dat is uw schuld; waarom hebt gij mij gisteren avond zoo geschonken? Dat is eene billijke straf van den hemel. Wie voor een ander een kuil graaft, valt er dikwijls zelf in. Weet gij wat, neef? Somtijds zou ik wel wenschen dat gij zoo stil en vervelend waart, als men u aan ons beschreven heeft. Pas op dat uw wensch niet vervuld wordt. Dat kan gemakkelijker geschieden dan ge denkt, en heden over acht dagen is misschien al de gedaanteverwisseling geschiedt. Dan zal het u spijten, en gij zult naar mij terug ver langen. De justitieraad nam mij onder den arm; wij zouden in den tuin een sigaar rooken. Ik was bij dezen voorslag bijkans op den loop gegaan, zoo bang was ik voor een gesprek onder vier oogen met hem; alleen de bijeen komst met Henriëtte, wier eenigste hoop ik was, hield mij terug. Maar wat zou ik doenP ik moest mede. Hoor eens, mijn zoon, zeide de justitieraad, toen wij in den tuin waren, het bevalt mij maar half dat gij Holm medebracht. Het is een zeer fatsoenlijk man maar maar wat moeten wij met hem beginnen? Ronduit gezegd, hem had gij het minst van allen hier moeten brengen. Wel, waarom niet? Ik heb voorge nomen, hem tot een mijner beste vrienden te maken. Johanna heeft mij veel goeds van hem verteld. Johanna laat zich niets aan hem gelegen zijn: zij is nog een kind. Nog een kind? En den twaalfden Novem ber wordt zij zeventien jaar. Neen oom, na haar tiende jaar zijn de meisjes geen kinderen meer. Maar ik zeg u, dat Johanna niet aan hem denkt en hij evenmin aan haar. Des te beter, oomdan is er geen gevaar bij, dat hij hier komt. Gevaar er is ook in het geheel geen gevaar bij. Maar ik houdt er niet van, dat hij hier zoo druiloorig heenloopt. Ik zal hem wel opvroolijken. Laat mij maar begaanhij zal spoedig weder vroolijk worden, als hij maar eerst alle dagen hier komt. (Wordt vervolgd). Gedrukt bjj LANGEYELD DE ROOD, Texei

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4