Wiermaaiers. Maaien met machine. een flinke Werkmeid. Buitenland. Marktberichten. stekels te willen zuiveren. een best sterk WERKPAARD. Voor de aanstaande Kermis. Predikbeurten. ADVEKTENTIËN. Bloemen en Planten. KEHHISGEYIHG. Ter overname aangeboden boek-, papier- en aanverwantenhandel. Gevraagd te Helder Boerenarbeiders zijn haast niet meer te krijgen in „Holland's Noorderkwartier", en zij, die bij hun baas blijven, stellen hoe langer hoe hooger eischen. Een knecht van een boer onder Schagen eischte o. a. een gulden per week opslag, een lam gratis in de weide, en het recht om zoo nu en dan met paard en kar van don baas uit rijden te gaanToen de boer vroeg of hij dan soms het gerij voor mijnheer den knecht moest inspannen, antwoordde deze zonder dralen: „Asjeblieft, baas!" Op deze voorwaarden zal de knecht het nu nog een poosje met zijn meester probeeren („R. NV') Door den Raad der gemeente Helder is besloten de weduwe van den dezer dagen vermoorden agent van politie S. Cupido een jaarlijksche toelage uit de gemeentekas te verleenen ten bedrage van f 500, met bepaling dat deze toelage wordt ingetrokken wanneer zij eventueel hertrouwt. De kersen goedkoop Op de vorige week gehouden kersenyerkoo- koopingen te Lent en Ressen-Bemmel (Betuwe) werden lage prijzen besteedmen berekent volgens schatting 4 a 5 cent per kilo op den boom. Aangezien het gewas van kersen over het algemeen goed is, verwacht men verder lage prijzen. Te Hardingsveld ging het jongste onwe- der gepaard met ijsregen, zooals ouden van dagen niet heugt. Onnoemelijke schade werd berokkend aan boomen, vruchten, groenten en veldgewassen. Ontelbare ruiten werden door ijskegels vernield en tal van kippen met kuikens gedood. Te Utrecht is men tot de ontdekking gekomen, dat er een groot aantal metalen plaatjes (een alliage van tin en lood), ter grootte en dikte van een dubbeltje, in omloop zijn, zonder eenige gravure, die eenvoudig als tien-cents-stukken worden uitgegeven. Zaterdagmorgen vroeg trof een agent in de Paulus Potterstraat te 's-Hage aan een 11-jarig jongetje, in het bezit van een zak, waarin 5 nieuwe metselsteenen, dio hij van een tas steenen aan de Hoefkade had ont vreemd. Volgens zijn verklaring had hij reeds meer dan 60 stuks ontvreemd en op dezelfde manier naar huis gebracht. „Vader had de steenen noodig om een straatje voor zijn woning te maken Men meldt uit 's-Hertogenbosch Zaterdagmorgen werd Mej. Blanche Vilaine die wegens meineed in de zaak Verheijen veroordeeld werd, uit de gevangenis ontslagen. Het huwelijk met jhr. Verheijen zal nu in de volgende week voltrokken worden; de afkondigingen hebben reeds plaats gehad. Naar de „P. G. C." verneemt, hebben de stakende sigarenmakers te Groningen zich tot hun patroons gewend met verzoek, de voorwaarden te mogen weten, waarop deze bereid waren hen weder in dienst te nemen. De patroons hebben geantwoord, dat zij hen niet allen in dienst konden of wilden nemen; dat ieder persoonlijk zich kon aan melden, en dat dan over hunne aanneming zou worden beslist, terwijl in geen geval meer dan het oude loon zou worden uitbe taald, dus zonder de verhooging, welke zij aanvankelijk bereid waren toe te staan. Een der patroons verklaarde niemand van zijn vorig personeel weder in dienst te willen nemen. Uit Harlingen wordt geschreven In tegenstelling met andere havenplaatsen, waar men nu en dan van staking onder de bootwerkers hoort, mogen wij melden, dat deze werklieden zich onderscheiden door ordelijke werkzaamheid. Een poging, voor eenigen tijd door propagandisten uit Amster dam beproefd, om de werklieden in eene vergadering tot tegenstand tegen de werk gevers aan te sporen, mislukte, daar er geen bezoek kwam opdagen. Een deskundige schreef dit toe aan de omstandigheid, dat onze werklieden minder aan drank noodig hebben en hun eigen best wel kennen. Te Amsterdam is in voorbereiding de oprichting van een vereeniging, die steun zal verleenen aan personen, van wie tijdens de preventieve hechtenis, de onschuld in meerdere of mindere mate blijkt. Een voorloopig comité, waarvan mr. Lod. S. Boas, secretaris is, werd reeds gevormd en er had in kleinen kring eene voorloopige bespreking plaats. Weldra zullen, daar het hier geen locaal doch een algemeen rijksbelang geldt, door het heele land uitnoodigingen worden rondge zonden in de eerste plaats aan leden van de rechterlijke macht, ten einde in een groote vergadering te komen tot een definitieve oprichting der vereeniging. In het Lagerhuis heeft lord George Hamilton, minister van Indië, gezegd, dat er op het oogenblik in de hongersnoodstreken 5,800,000 menschen onderstand krijgen. Hoe- velen er gestorven waren tengevolge van den hongersnood kon hij niet zeggen. Aan de pest waren er sedert het begin van 1896 tot April 1900, 858000 menschen bezweken. Op het oogenblik is in Bombay de sterfte lager dan zij in de laatste drie jaar geweest is. Op een vraag van W. Redmond of de regee ring geen bijzondere maatregelen zou nemen om geld te krijgen tot leniging van den nood, antwoordde de minister ontkennend, waarop Redmond uitriep: Gij geeft zestig millioen pond uit voor den oorlog en gij laat in Indië het volk van honger omkomen. De toegangen tot de Theems en de Medway (Chatham) worden in staat van ver dediging gebracht en met de nieuwste soort van geschut voorzien, en maatregelen zijn genomen om de vloot in de volgende maand te mobiliseeren. Waartoe dit alles? De beide Franschen, die een reis per automobiel in Klondyke hebben gemaakt, zijn te Havre aangekomen. Soms moesten zij, daar zij niet konden rijden, hun auto vervoeren in een door ossen getrokken slede. De grootste afstand, dien zij op een dag hebben afgelegd bedroeg 110 mijl. De meeste dagen was de afstand veel minder. Uit Kiew (Rusland) wordt gemeld: Het lange uitblijven van den regen maakt de menschen zeer bezorgd over den aan staanden oogst. Het grasvoeder is verdord en de sterke wind droogt ook al het overige uit De landbouwers geven alle hoop op; in vele boomgaarden wordt een volledig misge was van het ooft verwacht. Maandag sloeg hier een verschrikkelijke hagel neer. In eenige vlekken en dorpen werden bededien sten en processies gehouden. Een Antwerpsch meisje trouwde in Noorwegen met een matroos, maar deze liet haar vier-en twintig uur na de bruiloft trouwe loos in den steek. Na maanden vruchteloos op hem gewacht te hebben, keerde zij naar Antwerpen terug en knoopte daar later be trekkingen aan met een ouden speelkameraad. Drie jaar na het huwelijk kwam de matroos plotseling in huis vallen en diende tegen zijn vrouw en haar minnaar een aanklacht in wegens overspel. En de rechtbank heeft nu niet alleen den minnaar, maar ook de vrouw voorwaardelijk tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Die straf is nu wel zoo heel erg niet, daar ze pas toegepast kan worden na een tweede veroordeeling, maar ze is in hooge mate on bevredigend voor het rechtsgevoel, daar de man die kwaadwillig zijn vrouw heeft ver laten en daarom de schuld van alles is, ongestraft blijft. En het zal voor de vrouw nu moeilijker zijn dan voor de veroordeeling, echtscheiding en schadeloosstelling van den ontrouwen echtgenoot te verkrijgen. In een straat van Londen is een jong meisje verbrand voor de oogen van honderden toeschouwers. Evaus Place was met wande laars gevuld, toen plotseling de ongelukkige Gertrude Milcox, van het hoofd tot de voeten in vlammen staande, uit een van de huizen stortte en op de straat te pletter viel. Ver scheidene moedige mannen scheurden haai de brandende kleederen van het lijf en doofden de vlammen met hun jassen uit, maar de hulp kwam te laat. De dood was reeds ge volgd. De brandweer drong het huis binnen, waaruit Gertruda was gekomen, en vond daar nog twee verkoolde menschen, een oude vrouw en een jongen man. De drie hadden domino gespeeld, de lamp was yan de tafel gestooten en ontploft. Amsterdam, 18 Juni. Aangevoerd 360 Run deren, le kwal. 60 k 65 et., 2de kwal. 55 ct., 3de kwal. 50 ct. per KG. 120 Melk- en Kalf- koeien f 120 a f 220Graskalveren f a f 61 nucht. Kalveren f 9 f 1160 Schapen f 18 f 26; 200 Lammeren f g f 12 600 vette Varkens 38 k 41 ct. per KG. Purmerend, 19 Juni. Aangevoerd 379 vette Kalveren 60 ii 70 ct. per KG.237 nucht. Kalveren f 8 k f 18281 vette Varkens 36 42 ct. per KG.; 72 magere Varkens f 12 f 19; 255 Biggen f 6 a f 9.5023 7 Schapen en 550 Lammeren; 547 Runderen en 31 Stieren Kip-Eieren f 2.80 f 3.20 per 100. Magere Koeien, prijshoudend, handel vlug, f 80 k f 150 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel matig, f 110 k f 180 per stuk. Vette Koeien, prijshoudend, handel mati°- f 0.52 k f 0.66 per KG. Vette Kalveren, lager in prijs, handel stug, f 0.50 k f 0.70 per KG. Nuchtere Kalveren, prijshoudend, handel matig. Vette Varkens, prijshoudend, handel matig! Magere Varkens en Biggen prijshoudend! handel matig. Vette Schapen hooger in prijs, handel vlug. f 21 Af 30 per stuk. Overhouders prijshoudend handel vlu» f16 k f 23 per stuk. Lammeren, prijshoudend, handel matig, f 6 a f 14 per stuk. Zondag 24 Juni. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Leffef. Oucleschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Nam. 6 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 uur Ds. Rooseboom. Nam. 2 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Heep. Den Hoorn, 's Nam. 2 uur Ds. Heep. b De ondergeteekende bericht, dat hij Donderdag-namiddag 6 uur op het Marktplein aan den Burg bij afslag zal laten verkoopen eene groote partü J. RIJK Jr. Voor het ontvangen van Hooigewas en Nagras, Landiiuur enz. van het ALGEMEEN WEES HUIS OP TEXEL wordt zitting gehouden in het Weeshuisop Maandag 25 Juni aanstaande, van 's morgens 11 tot 's namiddags 1 uur. Het Bestuur van 't Weeshuis, A. C. KEIJSER, Voorzitter. C. RAB, Boekhouder. Het Bestuur van den polder Eierland noodigt de pachters van dijk en bermen uit, hunne perceelen van De uitreiking der consenten zal plaats hebben op ZATERDAG 23 JUNI a. s., na middags 5 uur in 't lokaal van den keer A. Wuis haven Oudeschild. DROS C0. Tijdige opgaven verwachten GEBRs. SCHIMAKER. een zaak bestaande in Adres boekhandel NOORDIJK. TE KOOR: Te zien en te bevragen op Anna's Hofstee, Texel. Loon f 1.75 per week. Adres bureau van dit blad. Grootste keuze in alle soorten bruine en zwarte Knoop- en Riemschoenen, Elastiek- en Knooplaarzen, fijne en ordinaire Heeren-bottines, Rijgbot- tines, Rijg- en Elastiekschoenen, enz. enz. Kinder-schoenwerk in alle prijzen, alles zoo goedkoop mogelijk. Uiterst solied werk. Beleefd aanbevelend, JOH. KIKKERT. ■j—a—e—a—

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 2