Koop Naaimachines MAAIMACHINE. van uuuiiim, enz, Nog een gebruikte Trapmachine firm Wei. J. C. MAM k ZOON, UITSLAG der gratis verloting C. A. KRAMER, soliede Sportkarren. aanvrage om teruggave dienstboden paarden, De Hederlandsche Hypotheekbank te Yeendam, Feuilleton. De Zaakwaarnemer. bij de opruiming der Lappen, 960 - 453 202 - 627 87 557 504 712 794 116 518 158 357 55 9S2 464 620 157 PH. VLESSING. Pain Expeller. Haarlemmerolie, Koningin Wilhelmina-Bewaarschool te OUDESCHILD. van af f 1525 en hooger. P. J. ZOETELIEF, Parkstraat. Formulieren voor van te veel betaalde belastingen voor Langeveld de Rooij. De MASSEY-HARRIS GRASMAAIER J. P. N00RDIJK. onder toezicht van een bevoegd beambte.) No. 404 Prijs 11 paar kapok kussens. 428 - - 1: 2: 3: 4: 5: 6: 7: 8: 9: 10: 11 12: 13; 14: 15: 16 17 18: 19: 20: 1 fantaisiedeken. 1 japon. 1 molton deken. 1 rok. 1 parapluie. 10 el bont. 4-el sportflanel. 4 el mouseline. 1 tafellaken. 1 borstrok. 1 lijfje. 1 overhemd. 1 zijden doek. 1 boezelaar. 6 zakdoeken. 6 kinderzakdoeken. 1 zijden doekje. 1 heerendas. 1 friesbont boezelaar. (voorbeen J. REIJ) Huis- en Rijtuigschilder, Bellanger en Glazen maker, beveelt zich beleefd in ieders gunst aan. Net werk. Billijken prijs. Spoedige aflevering. j met handteekening in rood bij P. KUIPER, Binnenburg-. in de Deze tentoonstelling, geopend van 24 Juni tot nadere aankondiging', bevat meer dan duizend voorwerpen, waaronder tal van oude, kostbare of merkwaardige zaken en is een bezoek dus overwaard. Yoor gegadigden zijn er vele voorwerpen te koop. Dagelijks geopend van 10 tot 12 uur 's morg. en van 2 tot 7 uur namiddags. De toegangsprijs bedraagt voor eén bezoek 10 et. per persoon, terwijl kaarten, geldig gedu rende den ganschen duur der tentoonstelling, te bekomen zijn a 25 ct. per persoon. Voor kinderen beneden 12 jaar tegen den halven prijs. Schoolgaande en jongere kinderen, mits onder goed geleide, betalen den halven toegangsprijs. Groot- en Kleinhandel in Glas-, Porcelcin, Kristal, fijn en grof Aardewerk. Engelsche Waterfilters, Eau de Cologne en Zeepen. Goudvisschen. Verhuren van goederen voor partijen en bruiloften. voor zeer billijken prijs. PAS OMVANGEN: Aanbevelend, a 5 cent per stuk verkrijgbaar bij is tot nog toe de eenvoudigste en tegelijk dege- lijkste in constructie en vordert van alle be staande machines de minste trekkracht. Bekroond met den eersten prijs. In werking te zien bij Mej. Wed. A. DROS, die tevens gaarne inlichtingen geeft. Prijscourant gratis op aanvraag. Is geteekend, te GOES. neemt in behandeling hvpotheekaanvragen tot alle bedragen Rente-vergoeding 4lU a 43/«°/o» Geeft pandbrieven uit 40a 99' 5U'o3',% 94':s"/„. De agent voor Texel, 18. Aan ons vroeg Henriëtte. En is die zoo moeielijk Hij heeft niet minder ten doel, dan iemand de rust terug te geven, waarvan zijne licht zinnigheid hem beroofd heeft en hem uws vaders vergiffenis te bezorgen voor een misdrijf, dat hem anders zijn geheele leven zal kwellen. Henriëtte zag mij verbaasd aan. Ik weet niet, mijnheer Een mijner vrienden heeft mij uit Kopen hagen volmacht gegeven, om met uwen vader een vrede tot stand te brengen, maar de papieren, die hij mij daartoe gezonden heeft, zijn zoo ingewikkeld, dat ik zijn last weigeren moet, als gij, freule naar wie hij mij in het bijzonder verwezen heeft, mij uwen bijstand weigert. Hij heeft uw vertrouwen zekerlijk schandelijk misbruikt. Gij weet hij is gij kent deze ge schiedenis Ja freuleen wel zoo, dat, ofschoon het de eerste maal is, dat ik de eer heb u te zien, gij zelve die niet beter kunt weten. Op uwe bescheidenheid, op uwen bijstand vertrouw ik, maar ik mag u toch den naam van mijnen vriend niet openbaren, eer hij volkomen vergiffenis bekomen heeft. Ik heb bepaalde bevelen hoe te handelen. Ik vind het zonderling, dat iemand, die ons allen zoo grovelijk heeft beleedigd Ook u, freule Dan ben ik t-t mijn leed wezen valsch onderricht. Uit zijn brief zou ik het tegendeel gedacht hebben. Henriëtte werd bloedrood, ik geloof, dat de tranen haar in de oogen kwamen. Hij zal mij niet ondankbaar vinden, zeide zij, ik heb geen oogenblik vergeten wat ik hem schuldig ben. Wat verlangt hij van mij P Mijn vriend verzoekt u door mij hem vergiffenis te bezorgen voor eene misleiding, die door toevallige omstandigheden veroorzaakt, alleen voortgezet werd uit zuivere belangstelling in uw lot, uit onbaatzuohtige genegenheid voor u. Hij verzoekt u uwen vader voor te bereiden en mij een gesprek met hem te verschaften, dat, naar ik hoop, met zijne vergiffenis eindigen zalhij verlangt niets liever dan in een kring op genomen te worden, waarin allen hem zooveel te vergeven hebben, om hen te bewijzen, hoe groot het berouw over zijne lichtzinnigheid is. Het gezelschap kwam nader en ik moest het gesprek afbreken. Gustaaf en Johanna voerde: eene woordenwisseling. Spot maar, zeide Johanna, ik blijf er bij dat niets vervelender is dan bloedverwanten als men zijne naaste betrekkingen mocht kiezet zou het veel beter zijn. Het is jammer, da men nog niet een stap verder gegaan is, e: bepaald heeft, dat bloedverwanten in zekere: graad elkander trouwen moesten dat ware zee gemakkelijk, dan ware alle liefde en onzekerhei en besluiteloosheid uit de wereld. Denk aan uwe laatste keus, die was nie veel bijzonders. Een slimmer voorwerp ko: toch wel niet door bloedverwantschap in d familie komen. Jawel, want die achteraan kwam was ofschoon van alle bewijzen van echtheid voorziei toch een veel slimmer voorwerp. Yiel al mijn keus, gelijk gij ze noemt op een verrader, zo was hij toch levendig, vroolijk, onderhouden; terwijl de echte bloode, druiloorig, pedani vervelend, in een woord onuitstaanbaar wa Gij gelooft ook geen woord van al het kwam dat gij van hem zegt. De echte neven ei verwanten, die mij in den laatsten tijd onder di oogen zijn gekomen, waren allen jammerlijk voorwerpen, die er uitzagen, alsof ze geen tie konden tellen, en aan niets dachten dan aa hun eigen jammerlijke figuur, daar zij ziel zonder reden veel van verbeeldden. Johanna voegde bij deze beschrijving een blf van ter zijde op mij, die inderdaad de druil oorigste neef scheen, dien men zich kon voor stellen. Zij wist niet hoeveel vreugde zij m op dat oogeublik verschaft had. Bewijzen van echtheid zijn altijd goed daar heeft de freule gelijk in, zeide de kamerraad die van het geheele gesprek sleohts deze woordei gehoord had ook de andere aanwezigen haddei het slechts gedeeltelijk verstaan en er dus geei deel in genomen. Onder de wandeling nam Henriëtte har; zuster bij den arm en fluisterde haar iets in Johanna zag mij met opmerkzaamheid aan Zoodra ik kon naderde ik haar en begon ove het weder te spreken, deze uitmuntende inleidinj tot alle gesprekken; spoedig echter kwam he gesprek op de mededeeling, die ik aan Henriëtti gedaan had. Mijne zuster zegt mij, dat uw vriend ziel - veel aan onze vergiffenis laat gelegen zijn, zeid zij, die hebben wij hem reeds geschonkenhi j heeft ons grooter dienst bewezen dan hij denkt1 Maar onze achting, dat is eene andore zaak ei daar zal hij ook wel niet naar vragen. Gij beoordeelt hem te streng, lreuleali gij hem verbiedt daarnaar te trachten. Zondei uwe achting is uwe vergiftenis slechts eer aalmoes, die hem al zijn leven tot een bedelaa^ maakt, met dezelve is hij millionair. Johanna bloosde bij de herinnering dezei laatste woorden. Gij schat die zeer hoog, zeide zij. Niet hooger dan mijn vriend. Uwe achting is het, freuledie hij zoekt en als geene onuit-1 wischbare herinnering van u hem herwaart trok, zou ik op dit oogenblik niet als zijofl commissionair voor u staan. Uwe zuster heef' mij beloofd mij een gesprek met uw vade^ ouder vier oogen te zullen verschaffen al uw haat tegen mijn arme vriend onuitwischbaai is, freule! zoo zeg het mij thansenikbespaa] uwen vader eene misschien onaangename hei innering, want zonder uwe volkomene vergiffen! kan ik mij van mijn last niet kwijten en haO wil ik dien niet verrichten. Gij zijt een ijverig zaakwaarnemer, da^ moet men bekennen. Wel nu, spreek met mijij vader, ik wil de hardvochtigste niet zijn. II gevoel bovendien, dat zijn vriend een ijverigtj voorspraak heeft in mijn eigen genegenheid eei ander eene poets te spelen deze poets wal echter wat al te ernstig. (Wordt vervolgd). C Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel C g

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4