Geld beschikbaar Bruiloftsliederen Opruiming!! HEININGHOUT een tokkenkar op veeren. Bericht van DROS Co. Echt Duitsch Slakkenmeel Vetdicht PERKAMENTPAPIER. H.H. Land-bouwers! Groote Houtverkooping. Deurwaarder C. de Wijn, prima Duitsch Slakkenmeel, Kunstmest, van Morra. Op de bergen van Transvaal. Katoentjes en Fantaisiebontep, LANGEVELD DE ROOIJ. POSTPAPIER Feuilleton. VERKOCHT. SLOOPHOUT, Te koop Te Stermerk. Bestellingen bij C. KUIP. ENVELOPPEN koop verschillende sooi zal, op VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1900, 's morgens 10 uur, op het HAVENTERREIN te Oudeschild op Texel publiek verkoopeu: Een groote partij bestaande in: zware eiken Dekbalken, lang 22 vt.; eiken en grenen Huidplanken, 2 bij 11, lang tot 30 vt.; eiken Vlakplanken, lang tot 40 vt.; eiken Palen en Leggers van verschil lende lengteneen groote partij droog Brandhout. Voorts: Een partij AMERIKAANSCH-GRE- NEN HOUTWAREN, bestaande in: Planken, Delen, Schalen en Schrooten alles van verschil lende lengten en breedten en van uitmuntende kwaliteit. NIESSINK, Oucleschild. op handteekening met ol zonder borgtocht en op onderpand van vaste goederen. Rente en onkosten billijk. J. H. MOOJEN. In 't laatst dezer of begin van de volgende maand aanvoer van een partij gehalte 16% phosphorzuur en 75% fijnheid, ver- krijgkaar haven Oudeschild h f 2.40 per 100 K.G. Blijkt de meststof volgens een, na onderzoek, bij ons ter inzage liggend rapport van 's Rijks landbouwproefstation, meer of minder phosphor te bevatten, dan wordt de prijs in die verhouding verhoogd of verlaagd. Deze offerte is op directe bestelling. zijn bij ons in vele soorten voorhanden, terwijl andere spoedig worden geleverd tegen billijken prijs LANGEVELD DE ROOIJ. 16% phosphorzuur, 75% fijnheid. Dagelijks verkrijgbaar pakhuis Oudeschild. Onder controle Rijksproefstation; prijs f 2.37V',. P. BAKKER, haven, levert af. Wie hooger gehalte verlangt, wordt op aanvrage geleverd. Bij den Uitgever T. SLAGTER te Kollum is verschenen: Voordracht in dichtmaat, vervaardigd door R. BOON. Prijs 15 cent. van nu af tot nadere aankondiging groote OPRUIMING van tegen veel verminderde prijzen. ZIE DE UITSTALLING. Ph. VLBSSnSTG. De prijs is thans per boek (24 vel) 20 cent per 45 vel 1 K. G.) 36 centper riem (500 tel) f 3.75. Uitsluitend contant verkrijgbaar bij Onder „Openbare Controle" der SRijksproefsta- tions Echt Duitsch THOMASPHOSPHAAT, merk „de Ster", 16% phosphorzuur en 80% fijnheid a f 2.40 per 100 Ko. Idem 17%% phosphorz. f 2.521/,, zonder verhooging bij hooger gehalte. KAINIET 12.4% kali f 2.40. Verder alles con- curreerend. Landbouwkalk le soort f 0.57per H.L., ongeblusckte- en metselkalk enz. alles franco Texel. Bestellingen liefst spoedig. Aanbevelend, SIJBR. C. EELMAN, Burg. in pakjes van 120 vel, per pakje 40, 50 en 55 cents. per 100 25, 30, 35 ct. en hooger. Ook bij kleinere hoeveelheden verkrijgbaar. LANGEVELD DE ROOIJ. 3. Zoodra hij weg was, gingen de vleugeldeuren op een kier open. Cecilia staarde in de donkere kamer. Als ik het' eens wist! herhaalde zij. Als ik wat wist Wat kan hij toch in zijn schild voeren De meeste boomen van het Park prijkten reeds in frisch groen gebladerte. Alleen beuken en eiken waren nog niet uitgeloopen. Men zag reeds vele wandelaars in de lanen. Onder hen bevond zich ook een jongmeisje, dat haast scheen te hebben, alsof zij haar weg door het Park slechts genomen had om ergens spoedig te zijn. Maar toch scheen het einddoel van haar tocht in het Park zelf te liggen, want plotseling sloeg zij een zijpaadje in, dat eenigszins hellend op een der vijvers uitliep. Zij was nog niet aan den rand van het water gekomen, of eensklaps werden de takken van de struiken op zijde gebogen en stapte een jonge man op haar toe. Berta! Willy! Beider oogen glansden bij de ontmoeting. Zij legden hun handen in elkaar en met een snelle beweging trok de jonge man zijn geliefde in zijn armen. Berta weerde hem niet af. Zij dacht er niet aan, dat iemand haar zou kunnen bespieden, maar ep dat oogenblik bestond alleen voor haai de jonge man, voor wien zij hier gekomen was om afscheid te nemen, misschien voor geheel hun leven. Ach, Willy Ik had wel gedacht, dat het afscheid zwaar vallen zou, maar niet zóó, niet zoo onuitsprekelijk zwaarsnikte het jonge meisje met het hoofd op den schouder van den jongen man geleund. Het is, of mijn hart breken zalIk heb een donker voorgevoel, ach, ik kan het ondanks alles niet' van mij zetten, dat ik u nooit weer zal zien, tenzij onder gansch andere omstandigheden Zijn arm omvatte haar nog steviger, terwijl zijn lippen een vurigen kus drukten op haar donkere lokken. Lieve BertaBevend kwamen de woorden over zijn lippen Welke andere omstandig heden zouden dat kunnen zijn. Niets kan ons immers meer scheidenGe weet, hoe ik u liefheb Ja, gij moet het weten, dat gij mijn alles zijtHet komt er toch niet op aan wat ge zijt, maar wie gij zijt. Al vond ik u bij mijn terugkomst in lompen gekleed, ik zou u liefhebben als altijd. Maar het afscheid zal u zoo treurig gemaakt hebben. Kom, ge waart altijd zoo moedig, lieve Berta, wees het nu ook, nn we zullen scheiden. Zult ge steeds om me denken als ik weg ben Vaar in gedachten met mij mede over de verre zee. Yergezel mij in verre streken. Ik zal mij sterk voelen voor de taak, die mij is opgelegd, wanneer ik weet, dat gij met uw gedachten bij mij verwijlt. Ge moest niet de bruid van een Noordpool reiziger worden, als ge niet kunt tegen scheiding voegde hij er half schertsend bij. Maar liefste, ik kom immers spoedig terug. En dan zal het bruilof zijn Zij hing bijna aan zijn hals. Haar hijgende borst verried, welk een smart haar deze schei dingsure kostte. Het duurde geruimen tijd voor de beide geliefden de kracht vonden om hun aandoenin gen te bedwingen. Lieve Berta! fluisterde de jonkman einde lijk. Wees gerust, het is slechts voor korten tijd, dat wij afscheid nemen, want ik zal zeker terugkeeren, dat weet ik Opeens klonken de slagen van een torenklok tot hun oor door. Het was tijd dat zij afscheid namen Zij zagen elkander vol stomme smart in de oogen. Met een onstuimige beweging drukte Willy zijn geliefde aan de borst. In de boschjes en in de boomen tjilpten en floten de vogels. De geheele natuur scheen te herleven. Alleen in de harten dezer twee menschen heerschte droefheid. Berta Willy Vaarwel zeide zij met een kalmte, die in opstand was met de onrust in haar binnenste. Vaarwel Willy lieve Willy! En in een langen kus schenen hun zielen te zamen te smelten. Dan rukten zij zich uit elkanders armen los. Met tranen in de oogen staarde de jonkman zijn geliefde na, terwijl deze den terugweg ondernam. Met wankelenden tred verliet hij daarna zelf de plek, waar hij afscheid genomen had. Zij waren nu gescheidenWie weet, niet voor altijd Berta had den uitgang van het park bereikt, eer zij het zelf wist. Toen zij zich weer dooi de menschen omringd zag, kwam ze eerst tot zichzelve. Maar nog altijd woelde het onrustig in haar boezem. Zonder op iemand acht te slaan, liep ze verder. Het huis harer ouders was niet ver verwijderd. Toen zij in de straat kwam, was het, alsof ze een deur achter zich dicht trok, die haar voor altijd van haar geliefde zou scheiden. Zij werd zoo door deze gedachte beziggehou den, dat zij eerst dicht bij het huis haars vaders bemerkte, dat eene dame op eenige schreden afstands voor haar uitliep. Berta zag met ver wondering, dat zij de woning harer ouders binnenging. Het huis van Willem Keizer was een ouder- wetsch gebouw, dat van ouder op kind als erfstuk in de familie was gebleven. Op het oogenblik, dat de onbekende dame even den stoep opging weDdde zij het hoofd om. Zij had den lichten voetstap van het jonge meisje achter zich gehoord. Mag ik weten, wat ge verlangt vroeg Berta op hetzelfde oogenblik. Ik zou heel graag mijnheer Keizer even spreken, was het antwoord van de onbekende. Is hij nog thuis Ik zal eens even zien. Wil u hier zoolang wachten, vroeg Berta, terwijl zij een deur in de breede gang opende, die toegang gaf tot een spreekkamer. De onbekende dame trad binnen. Zij sloot de deur achter zich dicht. Willem Keizer zat voor zijn lessenaar. Zijn hoofd rustte in zijne handen. Gedurende den afgeloopen nacht had hij geen oog dichtgedaan. Voortdurend kwelde hem de overeenkomst, die hij met den woekeraar gesloten had. Hij ge voelde telkens duidelijker, dat hij zich en de zijnen had verkocht. Verkocht Hij verloor zijn verstand bijna bij deze ge dachte. Papa, een dame wenscht u te spreken. De stem van zijn dochter bracht hem tot bezinning. In zijn angst bemerkte hij niet, hoe de stem zijner dochter beefde, en evenmin zag hij, welke droeve trekken zich in het gelaat van het jonge meisje vertoonden. Werktuigelijk stond hij op. Berta schrikte van het doodsbleeke gelaat haars vaders. Waar is die dame P vroeg hij. In de spreekkamerantwoordde zij met aandoening in haar stem. Hij wandelde de deur uit en stapte dwars door de breede gang op de spreekkamer toe. Berta zag hem bezorgd en nienwsgierig na. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE .ROOIJ, Texel G. GEUS, WA

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4