SPEELKAARTEN. Loten OUDEWATER Boekhandel Parkstraat. "WINTERMANTELS garnalen eq verdere Visd]warei] C. Bakker Czij. Zadelmaker een Boerderij Feuilleton. VERKOCHT. M. J. Dekker, H. VAN WINGERDEN, VERKIEZING. met ruim 15 Hectaren uitmuntend land of f 25000 in contanten, W. J. LANGE VELD Pz. De allernieuwste modellen in Ph. VLESSING. ROTTERDAM, Gevestigd sedert 1848, blijft zich voortdurend minzaam aanbevelen voor de doorzending van Voordeelen der Kippenhouderij door voedering met Cleveland's-Egg'smeal, i [CLEVELANDS lEGGSMEALorf EIERMEEL. Burg op Texel. Pandoerkaarten 8 cent. Homóre12 Whist12 FIJNE KWALITEIT. Pandoerkaarten 12 cent Whistkaarten 15 LANGE VELD DE R00IJ. Bestel niet rechtstreeks aan de uitgevers doch doe uwe bestellingen van pakketten en boek werken aangeboden door BÓLLE, COHEN en anderen in den Bockhandel Parkstraat. Ge bespaart u daarmee porto's en moeite en betaalt niets meer dan den prijs waarvoor de boeken enz. worden aangeboden. De winkel gesloten zijnde, worden be stellingen door ondergeteekende ook aange nomen bij zich aan huis Groeneplaats naast Hotel „de Lindeboom." Aanbevelend, Ondergeteekende beveelt zich 'weder beleeld aan tot het op- kuappeu en onderhouden van tuinen, het snoeien, enten en oculeeren van alle soorten van boomen en levert dubbele zware vruc ht- en alle andere boomen, dek-, sier- en striiikheesters tegen concurreerende prijzen. Achtend, Uw Dw. Dr., tuinman, DEN BURG. zijn heden door ondergeteekende ontvangen, bestaande in Jaquets, Capes, Pellerines en Kindermantels. Al deze mantels zijn van de beste stoffen vervaardigd. Prijzen beneden elke concurrentie. Aanbevelende, UE. Dw. D., algemeen erkend als het eenig- ste Krachtvoeder, dat door zijne beproefd wetenschappelijke sa menstelling de sterkste kuikens levert, die op een leeftijd van 3 a 4 maanden leggen en waar- i CEDEPQME.RO HWI0EISME3K &j door overal bij goede verzorging, 'f§ volgens Brochure, zijn verkregen 200 tot ruim 230 eieren van vastzittende kippen per jaar (in 1S99 te Uitgeest b. v. van 18 vastzittende kippen 4041 eieren) of eene HOOGERE EIEROPBRENGST danvanaHe andei'e Ochtendvoeders van 80 tot 100 eieren a 3 ets. f 2.40 a f 3.— een kip gebruikt per jaar aan Cleveland's-Égg'smcal voor - 1.S0 - 1.80 men bespaart dus de uitgave voor andere ochtendvoeders plus i 0.60 a f 1.20 per kip in 't jaar: in vergelijking met andere Kip- penvoed&'s kost het Cleveland's-Egg'smeal dus minder dan niets-, het verdringt daardoor met succes alle andere dure Optokvoeders en Ochtendvoeders en wordt thans het meest gebruikt. Oeheele voedingskosten slechts één cent per dag en per kip. Ruim 4000 Attesten, waaronder van de WelEd. Heeren Dr. W. J. M. Engelberts, den Ham; van Gorsel, Dijkgraaf Waterschap Poortvliet; N. H. van Roggen, 2e Luitenant, NaardenI. German, Hoofd der School te DinteloördH. E. Moorman, Jagerhuis, Wehl, enz. enz. Eiervormende bestanddeelen staan onder voorldu- i-e>ide Controle van het Chemisch Laboratorium Keizersgracht 291, te Amsterdam, Directeuren Dr. -an Hamel Roos en Harraens, en zijn de zakken, behalve van Handelsmerk en loodje C. E., van Controle-garantiezegel dezer inrichting voorzien. Brochure en Attesten gratis en francowaar geen Depothouders zijn, levering rechtstreeks en franco naaste Station door; Hoofdagentschap van Cleveland's Egg'smeal te Barneveld. Depót bij den Heer Alom verkrijgbaar. Verlangt zakjes voorzien van Handelsmerk. Het Collegie van Dagelijksch Bestuur van het Waterschap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texelbrengt ter kennisse van de stemge rechtigde Ingelanden, dat op Donderdag den 15 November aanstaande van des voormiddags 10 ure tot 3 ure, in het Café den Burg aan den Burg alhier, zal worden overgegaan tot de stemming van TWEE HOOFD INGELANDEN voor het bestuur van dat Waterschap, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Dat de stembriefjes onmiddelijk na het ver strijken van den tijd voor de inlevering bepaald zullen worden geopend, en ingeval van her stemming, dezelve zal geschieden op een later te bepalen dag. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacature, ontstaan door periodieke altreding volgens den rooster van de Hoofd-Ingelanden de Heeren: HERMAN JACOB KEIJSER en JACOB SIJBRAND DIJT. Texel, 3 November 1900. Het Collegie van dagelijksch bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Voorzitter. S. KEIJSER Pz., Secretaris. HOOFDPRIJS: MS .'JLk-Ov? verder equipages enz. enz. k f 1.per lot verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOIJ. 24. Als ik maar honderd gulden had, zeide hij stotterend, dan zou ik voorloopig geholpen zijn. Tobias opende zijn ijzeren geldkist en reikte zijn bezoeker een rol geld over. Daar zijn er tweehonderd zeide hij. Maar nu zijt gij er toch zeker wel van overtuigd, dat gij niets behoeft te weten. Overigens is hot niet noodig, dat ge iets van dit geld tegen uw oom zegt Harry Samsom lachte witjes. In dit geval, dacht hij, was Tobias Koster de dupe van de historie. Maar hij zou in geen geval er iets van aan zijn oom verraden, want zoo zou het mes waarschijnlijk van twee kanten snijden. Hij streek het geld van den woekeraar zonder een woord te zeggen op. Dus alles blijft, bij wat wij afgesproken hebben. Binnen drie dagen zullen wij elkander weer zien. Thobias bracht zelf zijn gast naar de deur om hem uit te laten. Cecilia vertoonde zich niet en evenmin kon zij, zooals hij dacht, iets van het gesprek hebben verstaan, daar hij uit voorzorg de deuren van het aangrenzende ver trek had afgesloten. Maar toch was dit de reden er niet van, dat Cecilia zich schijnbaar om het bezoek bij haar broeder niet bekommerde. Hij wist niet, dat zij achter de deur harer kamer stond en getracht had elk geluid, dat zich hooren deed, op te vangen. En dat zij zioh niet op de gang ver toonde, kwam, omdat Cecilia omtrent de onver wachte ontmoeting van den voorlaatsen avond elk antwoord aan haar broeder was schuldig gebleven. Toch dacht hij daar weinig om, terwijl hij op zijn gemak weer naar zijn kamer terug wandelde. Zijn gedachten hielden zich integen deel bezig met het zonderlinge toeval, dat hem in alles wat hij deed, in den strijd met onschul- digen zelfs, de hand scheen te reiken. Het geluk liep hem| in alles mede. Vroeger had hij aan Willem Keizer even weinig gedacht als aan ieder ander, maar van het eerste oogenblik af, dat hij bij hem gekomen was, had hij zijn plan tot in alle onderdeelen ontworpen. Hij wilde wraak nemen op de vrouw, die hem versmaad en een ander had voorgetrokken. Een leven, dat van buiten kwam, deed hem uit zijne overpeinzingen opschrikken. Er scheen iemand binnen te willen komen. Cecilia ging naar de deur, bleef eenigen tijd staan praten en eenige oogenblikken later werd er aan zijn kamerdeur geklopt. Binnen! riep hij met schorre stem. De deur werd geopend en achter de binnen tredende gestalte keek Tobias Koster eenige seconden in het gelaat van Ceoilia. De deur ging daarna dicht. De binnentredende kwam op het schrijfbureau van Tobias toe en liet zich uitgeput neervallen op den stoel, die er naast stond. Mevrouw Wilmersriep hij verrast iiit. Gij hier Maar, om Godswil wat scheelt er aan Als eenig antwoord wrong zij de handen. Mijnheer Kosterriep zij uit ach, mijn heer Koster, nu nu eerst is alles verloren, alles verloren! Tobias Koster had den voorlaatsten avond zijn plan, om zich zekerheid te verschaffen of zijn zuster bij Willem Keizer was geweest, niet uitgevoerd. Hij was daarin verhinderd geworden door niemand anders dan door den zoon van de vrouw, die nu voor hem zat, namelijk door Robert Wilmers. Wel kende de woekeraar hem niet, maar zonder ve el complimenten had de man zich aan hem voorgesteld, en de kennis making scheen wel ten genoege van Tobias uitgevallen te zijn, zoo vertrouwelijk was het gesprek tusschen het tweetal in korten tijd geworden. Tobias was er zelfs voor bewaard van een onbezonnen daad, die in zijn spel niet te pas kwam. Maar wat deze vrouw nu naar hem toevoerde, en wel met zulk een vertwijfeling, die zich niet alleen in woorden uitte, maar uit haar geheele wezen sprak, was hem ten eenenmale een raadsel. Deze wanhopige daad viel echter weinig in den smaak van Tobias Koster, die volstrekt geen gevoelsmensch was. Maar mevrouw Wilmerszeide hij, wees zoo goed u wat duidelijker uit te spreken. Het langdurig stilzwijgen begon hem te ver velen. Ach, het valt rnjj zoo zwaar, zoo ontzettend zwaarsnikte de arme vrouw, de handen wringend. Maar, het moet, ja het moet zijnIk ben bestolen, sohandelijk bestolen geworden Hij keek haar bij deze woorden zoo door dringend aan, dat haar het bloed naar het bleeke gelaat steeg. Bestolen herhaalde hij langzaam en met nadruk. Hm, dat is zonderling, vooral nu gij, zooals ik vermoed, het geld nog in huis hadt Dat is wonderlijkMevrouw Wilmers, ik moet eerlijk zeggen, dat dit mij te denken geeft Te denken Wat stamelde de vrouw. Hij haalde de schouders op. Het was eigenlijk beter, dat gij deze vraag maar niet deedt, maar als gij het wilt, ik wil er geen geheim van maken. Deze diefstal juist onder de tegenwoordige omstandigheden, moet u in ieders oogen wel in een zonderling daglicht stellen. Stel u zelf maar eens voor. Gij verkeert in nood, en in dezen nood geelt uw broeder u een wissel, dien hij zelf op tijd moeielijk zou kunnen betalen. Daar dat intus- sohen reeds bekend is geworden, wil het uniet gelukken, zooals vroeger, het papier aan den man te brengen. Maar de fortuin is u gunstig. Er komt u een dwaas in den weg, die u het geld op den waardeloozen wissel nitbetaalt. En zie, onverwachts wordt het geld nu gestolen. Vindt gij een en ander zelf niet zonderling, mevrouw Wilmers P Waarom moest die diefstal nu juist plaats hebben P Waarom niet op eiken anderen dag, wanneer gij geen groote geldsom men in huis hadt. Mij dunkt, deze toevallige omstandigheden moeten u toch wel opvallen! Alle kleur was van haar gelaat geweken. Haar blik verried haar ontzetting, terwijl zij stamelend antwoordde Bedoelt ge daarmede, mijnheer Koster, dat de diefstal verzonnen is P Dat gij gelooft, dat ik ik zelf het geld heb weggenomen P De man, die tot achter de ooren gebloosd zou moeten hebben bij deze woorden, als hij nog eenig schaamtegevoel bezeten had, haalde koel de schouders op. Zoo iets heb ik niet gezegdantwoordde hij even koel. Gij denkt alleen, dat gij dit uit mijn woorden kunt opmaken. Mijnheer Kosterstamelde de weduwe ten diepste in haar eergevoel gekwetst, mijnheer Koster, nw woorden bevatten een afschuwelijke beleediging voor mij en eerlijk gezegd het spijt mij verschrikkelijk, dat ik in vertrouwen naar u toegekomen ben. Want te laat erken ik nu, dat mijn arme broeder gelijk had. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4