SPEELKAARTEN^ BRILLEN Scheurkalenders Broodbakkerij „DE VOLHARDING" GEBRS. BRUIN. Uit de hand te huur Wintermuilen en Pantoffels, Feuilleton. VERKOCHT. Zuivere onvervalschte MELK. De Hederlandsche Hypotheekbank te Yeendam, Grootste voorraad, Laagste prijzen Joh. Kikkert. Verkrijgbaar Noord-Hollandsch GRONDCREDIET den Boekhandel Parkstraat. te HELDER, de levering van zuivere onvervalschte MELK, ten behoeve van bovengenoemde bakkerij, geraamd op 40.000 liter, ge durende een jaar te leveren in dage- lijksche gelijke hoeveelheden. J. P. N00RDIJK. Pandoerkaarten 8 cent. Hombre12 WhistI2 Pandoerkaarten I2 cent. ÏVhistkaarten I5 LANGE VELD DE R00IJ. Solide Naaimachines op afbetaling, zonder prijsverhooging. J. E. WINKLER. G. D. KIKKERT, en ALMANAKKE E". is voornemens den 8 Januari 1901 publiek aan te besteden Onder de volgende voorwaarden: 1. De Melk staat onder controle van een ver trouwd scheikundige, voor onze rekening. 2. Het soortelijk gewicht van 1 L. Melk mag variëeren van 1.028 tot 1.032 Kg. Verdere inlichtingen omtrent de voorwaar den te bekomen aan de bakkerij. neemt in behandeling hvpotheekaanvragen tot alle bedragen Rente-vergoeding 43/,"/o. Geeft pandbrieven uit: 4% a 997»37,% a 937,7-. De agent voor Texel, 2 Akkers BOUWLAND bij de Waal, gebruikt door Cd. Selser. 1 idem als voren door H. Koopman. Te bevragen bij den Makelaar Sd. KEIJSER Pz. FIJNE KWALITEIT. in de bekende goedkoope en uiterst solide voor dames, heeren en kinderen. Tevens een fijne sorteering dames- en kinder- pantoffels met lederen zolen en wol gevoerd, alsmede LOOP- en KAPLAARZEN, SLOO- TERS- en VISSCHERSLAARZEN, solide en waterdicht, enz, enz. Aanbevelend, 47o PANDBRIEVEN a 100/0 van het te ALKMAAR. van af de goedkoopste tot de fijnste soorten, voorhanden bij Goud- en Zilversmid. KOSTERS en JACOBS PREMIEKALEN DERS en VRIEND VAN DEN HUIZE, 30 ct. Dikke Enkknizer Almanakken 15 cent. Bestellingen op andere Scheurkalenders, boek werken, enz. enz. worden gaarne aangenomen in 34. Goed het zij dan zoo. Ik zal de rol hier houden om zoo spoedig mogelijk met leeren te beginnen. Acht dagen, dat is een verbazend korte tijd Maar, ik verwed er mijn uniform onder, dat gij uw partij morgen reeds op uw duimpje kent Ik hoop, dat het zoo vlug zal gaan. Als nu Rudolf maar geen bezwaren heeft. Kom, dan moet gij hem dat eens en voor altijd afleeren antwoordde Frans vroolijk. Mijn zuster heeft volkomen gelijkals Rudolf u zulk een pretje niet gunt, dan moet hij maar naar een ander uitzien. De laatste woorden klonken zoo, dat men er bijna aan getwijfeld zou hebben, of dat den spreker niet aangenaam zou geweest zijn- Alles is dus goed afgesprokenzeide de zuster van den jongen huzaar, terwijl zij opstond en .Flora de hand tot afscheid toestak. Adieu, Floortje! Denk er om, dat gij hef ons hebt beloofd Onder vroolijk gelach trad het drietal in den winkel, waar Tobias Koster op het gezicht van het jonge meisje een onweerstaanbare neiging gevoelde 0111 op te staan. Nog eenige oogenblikken bleven de drie aan de deur lachend en pratend staan, tot Flora uitriep Daar komt moeder Zij trad de winkel weer binnen, waar Tobias in het halfduister gezeten onophoudelijk het jonge meisje had aangestaard. Na eenige secon den trad de weduwe Wilmers binnen. De heer, die onlangs des avonds hier was, wacht reeds een half uur op uwas het eerste wat Flora tot haar moeder zeide. Antonia's gelaat, dat reeds aschgrauw was werd zoo mogelijk nog blocker. Mijnheer mijnheer Kosterstamelde zij, wat kunnen wij wel met elkander te bespreken hebben Misschien meer dan gij denktantwoordde hij koel. In ieder geval dingen van groot belang. Maar ik zou u onder vior oogen moeten spreken. Antonia kon van verbazing geen woorden vinden. Maar zij trachtte zichzelf meester te blijven en bracht eindelijk met moeite uit: Kom dan maar binnen, als 't u belieft! Miju lieve mevrouw Wilmers, begon Tobias Koster, nadat hij in den stoel, dien zij hem aanbood, had plaats genomen, het is een hoogst delicate zaak, die mij hierheen gebracht heeft. Het staat er tusschen mij en uw broeder niet goed bij. Toch is het een misverstand, dat er tusschen ons vijandschap zou heerschen. Gij zijt nu ook uit den dood gered, cn dat is de hoofdzaak. Antonia zag hem wezenloos aan. Hoe hoe bedoelt ge dat stamelde zij. Gij hebt, al is het niet van mij, toch van andere zijde het gestolen geld immers terug bekomen, ik weet het. Maar laten we daar niet verder over spreken. Kort en goed, gij zijt nu eenmaal gered. Zorg er nu maar voor het geld op den juisten tijd bijeen te hebben, want WillemWil ik u eens in vertrouwen iets zeggen Dat, wat gij mij zoo kwalijk naamt, toen ik het zeide, heeft zich bewaarheid. Uw broeder is gaan speculeeren Spceulec-ren herhaalde Antonia. Ja, speculeerenbevestigde hij, dat is het, wat mij hierheen gebracht heeft. Hij zal een groote leverantie doen op een bestelling van buiten de stad. Welnu, stel u eens voor, wat een speculatie! Uw broeder zou met één slag geruineerd zijn. Ik heb hem derhalve verzocht mij een en ander mede te deelen, opdat ik informaties zou kunnen inwinnen. Gjj kunt mijn eerlijke bedoelingen hierin toch niet mis kennen, want ik heb zelf te groot belang bjj de zaak. Ik kan hem niet afraden, want dan zou hij zijn zin juist doordrijven, gelooft gij dat ook niet P Antonia knikte. Gij zult mij waarschijnlijk uitlachen, als ik zeg, maar ik weet een middel, waardoor alle bezwaren uit den weg worden geruimd. De weduwe zag hem opnieuw aan, alsof zij hem niet begreep. En wat is dat middel vroeg zij. Dat middel bestaat in een huwelijk met mij en zijne dochterwas het antwoord, dat op een toon werd gegeven, alsof hjj tot eiken prijs zijn doel bereiken wilde* Ik ben, weliswaar, oud genoeg om haar vader te kunnen zijn, maar wat zal ik u zeggen het meisje heeft me nu eenmaal ingepakt en om haar tot vrouw te krijgen zou ik mijn halve vermogen en dat is een aardig sommetje willen geven. Wat zegt gij er van? Zoudt gij zulk een huwelijk geen geluk voor hetmeisjenoemen? Zij wordt opeens een rijke vrouw en haar vader zal weer de chef worden van de bloeiende, van ouds bekende meubelfabriek Zeker, ik beschouw dat als een geluk voor het meisje, als een groot geluk zelfs, antwoordde zij haastig. En mijn broeder hij moet zich wel gevoelen, alsof er een zwaar pak van zijn hart genomen wordt, als hij het hoort. Denkt gij, dat ik het zou kunnen wagen met mijn voorstel voor den dag te komen P vroeg hij uitvorschend. Ik weet niet, waarom gij het niet zoudt doen stamelde Antonia. Gij weet toch zeker, dat er geenerlei belofte aan een ander gedaan is omtrent de hand van het meisje vroeg hij verder. Daarvan is mij niets bekend. Ook niets van een geheim engagement Evenmin. En, gij kent het meisje, haar karakter, haar levensop vetting, denkt gij, dat ik hoop zou kunnen koesteren Ja, dat denk ik welantwoordde Antonia. Moeder en dochter, beiden hebben zij nogal groote plannen voor de toekomst! Hij schoof zijn stoel achteruit en stond op. Ook Antonia stond op van haar stoel. Mijnheer Koster, ik kan het niet helpen, maar ik heb er zulk een spijt van, dat ik uw goede bedoelingen kon miskennen en u dingen kon zeggen, die gij allerminst verdiendet! zeide zij op berouwvollen toon. Maar tot dank voor al het goede, dat gij ons bewijst en nog bewijzen wilt, zal ik doen wat in mijn vermogen is om uw wensch tot werkelijkheid te maken. Donk er maar om, dat gij uw -belofte nakomtzeide hij bijna gebiedend. Maar begrijp me goed, ging hij voort, ik heb geen voorspraak noodig. Ik zal zelf wel trachten mijn doel te bereiken. Maar ik kwam alleen naar u toe, omdat ik op 't oogenblik by Willem geen poging wilde wagen, met het oog op zijn opgewonden toestand, waarin hij op 't oogenblik verkeert en die al mijn plannen den bodem in zou kunnen slaan. Maar, maar, ik zie de catastrofe komen, en dan is het mijn tyd om aan allen nood een einde te maken. Hij stak haar de hond toe. Ik kan dus vast op u rekenen P vroe°- hii ten slotte. Zij beantwoordde zijn handdruk slechts flauw maar des te levendiger verzekerde zij, dat zii hem helpen zou. Het overgaan van de bel en het openen van de deur, dat er direct op volgde, liet beiden een blik daarheen wenden. Mamaberichtte Flora, daar is een kleine jongen, die dezen brief brengt, van mevrouw Duizendschoon, zegt hij. Maar dat is toch haast onmogelijk Antonia greep den brief, dien haar dochter haar aanbood, haastig aan. Haar ontgin^ de vlammende blik niet, dien Tobias Flora toewierp. O, waarom is zij niet het meisje, dat hy tot vrouw hebben wil! dacht de dwaze vrouw. Ik zou die verbintenis met den armen timmer man wel weten af te maken. Terwijl zij aldus haar gpdachteu liet gaan had zij hot couvert opengebroken. Er viel een vel dik postpapier uit, waarin een biljet van honderd gulden zat. Zij vouwde den brief open en las Lieve AntoiaUw ongeluk heeft mij toen gij bij ons waart, door de ziel gesueden' maar ik kon niets doen om u te heipon. Ik hoop, dat het biljet, dat hierbij ingesloten gaat u zal kunnen helpen. Van harte gegroet door' uw nicht Amanda. Zij vouwde den brief, na hem gelezen te hebben, weder dicht, maar hield daarbij het bankbiljet open en bloot in de hand. De blik van Tobias Koster maakte haar daar eerst opmerkzsam op. Ach, mijnheer Koster! begon Antonia stamelend, nu gij het tooh weet, doe mij nu het genoegen en neem dit bankbiljet voor uw zuster mede, om het van mijn schirid af te trekken. Tobias Koster nam het biljet zonder een woord te zeggen aan. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4