ik BEURTVEER Texelsche IJsclub. D1'. BORGESIÜS, Oogarts, Almelosche Ververij en Chemische Wasscherij Buitenland. Markt beri chten. Uitslag gehouden verhuringen. Hfe, Texel-Alkmaar-de Zaan. Wed. WESSTRA-Bongaardt. Pre dikbeur ten, A D VEBTE NTIËN. Spreekuur 12—2. LANDBOUW GIDS. Door de marachaussee te Zevenbergen is proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap op den openbaren weg tegen dengemeente-veldwachter en den nacht waker. Uit Winterswijk wordt van 22 -Tan. gemeldde 81-jarige Huizen uit Medde is gisterenavond door den locaaltrein, die van üroenloo kwam, overreden en gedood. Nie mand had iets van dat ongeluk bemerkt eerst later vond men zijn lichaam, geheel verminkt, buiten de rails liggen. Men schrijft uit IJmuiden Eergisteren kwam hier een Engelsche boot aan met drie lijken van matrozen, die door het slechte weder tegen het dek waren dood geslagen. Te Amsterdam bestaan 123 apotheken, in het heele land 686. Eon comité van dames te 's-Gravonhage wenscht op Amajubadag (27 Februari), den dag van groote Boerenzegepraal in 1881 en van de overgave van Cronjé in 1900, een groote nationale collecte te doen houden ten bate der Z.-Afrikaansch, van alles beroofde, vrouwen en kinderen. Het heeft zich gewend tot alle burgemeestersvrouwen hier te lande met het verzoek, in hare gemeenten comités samen te stellen tot het houden dezer collecte, huis aan huis, op de meest practische en minst kostbare wijze. („R. N.") Aan eender bladen is een dame bekend, die reeds opdracht heeft gegeven voor een toegangskaart voor de Groote Kerk in Den Haag, voor de trouwplechtigheid der Koningin, hoe ook te verkrijgen, voor f 3< 0. Er zijn tot op 't oogenblik 130 aanvragen om de kerk tijdons de huwelijksvoltrekking te mogen photografeeren. M6n zegt bovendien, dat H. M. de Koningin- Moeder plan heeft, een onzer eerste meesters te belasten met de vervaardiging van een reusachtig schilderij van de plechtigheid. Weinig scheelde het of ook de 70-jarige S. Wigbout had zich bij de 4 nu vermoedelijk verdronken Wieringers bevonden. Hij had de andere 4 mannen reeds een eindweegs op den gevaarvollen tocht gevolgd, toen hij door ongesteldheid, genoodzaakt was terugtekeeren. Die ongesteldheid redde een 70-jarigen man dus het leven. Te Tilburg is f 686,45 bijeengebracht voor een monument op het graf van Maria Kessels. De schilder Mutsaers blijft nog maar steeds volhouden, de kleeren van het vermoorde kind van den koster ontvangen te hebben. Wel zijn er meer en meer getuigen en getuigenissen opgekomen, die zeer in het nadeel van den schilder zijn, doch tot heden weet men niet of de schilder eenigszins bekend heeft. De Atjeh-oorlog heeft ons land tot heden 300 millioen gulden gekost. In 's-Hertogenbosch werd dezer dagen een arme begraven. Ter voldoening van begrafeniskosten was geen cent beschikbaar. De overledene was echter in een z.g. be grafenisfonds. Nauwelijks was het bedrag, waarvoor 's mans leven verzekerd was, in handen der familieleden, of dezen organiseer den een feestavond, waar het beestachtig toeging. De „treurende" weduwe, een vrouw van 62 jaar, heeft zich bij die gelegenheid zoodanig bedronken, dat zij het met den dood moest bekoopen. Denzelfden dag waarop de man begraven was, overleed zij 's avonds tengevolge van drankmisbruik. Een jonge man kwam met een wagen met groenten ter markt, maar zijn ezel was koppig en wilde niet verder. Er verzamelde zich allengs een belangstellenden schaar van toeschouwers; sommigen hadden medelijden met den knaap, anderen lachten hem uit. Ten laatste riep een man uit den kring Zeg jongentje, hoeveel vraag je voor dien ezel? De schrandere knaap antwoordde Voordat jij geld biedt voor mijn ezel moet je eërst eens aan je moeder vragen of zij wel twee ezels onderhouden kan. Donderdag morgen 9 uur is Koning Edward VII van het balkon van het St. James- Paleis in het openbaar uitgeroepen tot koning van Groot-Brittanië en Ierland en keizer van Indië. De Koning was bij die plechtigheid niet aanwezig. De Londonsche correspondent van de XXe „Siècle" seint aan zijn blad: Een welingelicht persoon verzekert, dat in een geheim onderhoud, hetwelk meer dan een kwartier duurde, Koningin Victoria op haar sterfbed Keizer Wilhelm deed beloven, om tusschenbeide te komen en een einde te maken aan den oorlog in Zuid-Afrika. De voornaamste Regeeringen van Europa zouden kennis hebben gekregen van dit treffend incident. De schouwburgen en alle openbare ver makelijkheden in Engeland zullen gesloten blijven tot den dag na de begrafenisdé financieele slag voor de meeste ondernemingen van dien aard is niet licht te stellen. De vereeniging van schouwburgdirecteuren heeft niettemin in een telegram van rouwbeklag haar deelneming aan de Koninklftke familie geseind. In geen der groote Britsche bladen wordt gewag gemaakt hoe de Duitsche Keizer de Noordzee is overgekomen Ze gevoelen de vernedering te diep, dat van het groote Kanaaleskader niet één schip in staat was den Keizer van Vlissingen af te halen en de mededeeling dat Hr. Ms. .Minerva" de zee niet over kon wegens den storm lokte overal toornige uitroepen uit. Dat met een Nederl. mailboot, waarop naast de Nederlandsche vlag de Keizerlijke standaard wapperde, de Keizer die Britsck admiraal is naar Engeland moest oversteken, wordt in de Londensche clubs en op de Beurs een schande genoemd. De „Schles. Ztg." verneemt uit den Haag dat President Krtiger door Eransche bemid deling geregelde, directe telegrammen over- den stand van zaken op het oorlogsterrein ontvangt. Volgens deze berichten wordt in de eerstvolgende dagen een algemeen opruk ken onder De la Rëy naar Natal v.erwacht, terwijl generaal Botha de Delagoa-lijn verder als operatiebasis zal gebruiken. Mgr. Granito di - Belmonte, Pauselijk gezant te Brussel, heeft naar „de Maasbode" verneemt, van Z. II. den raus een eigen handig geschreven brief ontvangen, om aan II. M. de Koningin bij haar huwelijk aan te bieden. In de lading van 't ss. „Bergemon" van Smyrna te Hamburg aangekomen, is een doode rat gevonden, die blijkens het bacteri ologisch onderzoek aan de pest is gestorven. Do bemanning van het schip en de sjouwers, die de lading losten, zijn in observatie gesteld en worden geregeld door de goneesheeren onderzocht. Tot dusver verkeerden allen nog in goede gezondheid. Het sclïip wordt 'onder groote voorzorgen verder ontladen en zal daarna gedesinfecteerd worden. Te Dervis, nabij Como, heeft men op een veld het lijk van een bedelaar gevonden. Hij is gestorven tengevolge van do koude. In een zijner zakken bevonden zich ander half milloen Lire aan Italiaansche waarden Uit St. Petersburg wordt aan de „Daily Mail" geseind, dat in de stad een nieuwe vorm van influenza zich heeft geopenbaard, die de correspondent lightningbearing influenza (bliksemsnelle) noemt. De dood moet daarvan een onmiddellijk gevolg zijn. Een consortium van Zwitscbersche finan ciers uit de kantons Luzern, ZugenAargau, met den ingenieur Hildebrand uit Zug aan het hoofd, wil het aibeidsvermogen van het water van de lieuss, dat op 500 paarde- krachten berekend wordt, in olectrisch arbeids vermogen omzetten. Er zijn reeds uitge werkte plannen en kostenberekeningen ge maakt en een concessie is aangeviaagd. Scliagen, 24 Tan. Aangevoerd: 4 paarden f 50 af 150, Stieren laf 10 Gelde- koeien f 100 a f 15510 Kalikoeien f 160 a f 200; Vaarzen t af 15 Nuchtere Kalveren f 6 a f 14300 Schapen f 15 a f 25. Lammeren f' af Bobken en Geiten f af 25 Varkens f 12 af 14. 78 Vette Varkens 42 a 44 cent per kilo 50 Vette Koeien f 160 a f 245; 40 Biggen f 7. a f 9 Kipeieren, f 5.a f 5.50 Eenden a ct. Boter per half k.g. f 0.57 a f 0.62. Leiden, 25 Jan. Ter markt werden heden aangevoerdOssen stuks f 84 af' 200 14 Stieren f 6S af 161 Veulens stuks af .162 kalf boeien f 110 af 237 Melkkoeien f 110 a f237 151 Varekoeien f 84 a f 200 193 Vette koeien f 116 a f 255; 63 Vette kalveren f 39 a f 105. 38 Magere kalveren f 5,a f 21.Graskalveren f a f 786 Vette schapen f 16 a f' 30.361 schapen (weide) f 10 a f 19.Paarden af 129 Magere Varkens fl4a f30. Vette Varkens a ct. 47 Biggen f5. a f 13. Lammeren a Londen, 24 Jan. Ter markt zijn aangevoerd: 100 Runderen, 1000 Schapen en lammeren, Kalveren, 30 Varkens. Men noteert Runde ren f 0.a f 0.Schapen en lammeren f 0.47 a f 0.86Kalveren f 0.50 a f 0.85Varkens i 0.35 a f 0.62. Vrijdag 25 Januari 1901. Notaris G. J. O. D DIKKERS. Huismanswoning „do Witte Engel" en twee perceelen Weiland, groot2.90.10 fl.A. Schapenboet met twee perceelen Wei land, groot 3.30.42 Heet. Een perceel Weiland „Boschjesstukje", groot 0.92.20 Heet. Een perceel Weiland „Middelstestuk", groot 1.32.10 Heet. Een perceel Weiland „Schelfstuk", groot 2.29.10 Heet. Een perceel Weiland „Noord-Haffel" groot 0.88.00 Heet. Huurder C. Jnz. Zijm voor f 946. Zondag; 27 Jan. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur ds. Schroder. Koog. Voorin. 10 uur ds. Smits. Dm Hoorn. Voorin. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. Voorin. 10 uur de Hr. Niessink. 's Avonds 7 uur de nr. Niessink. Oostermd. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Uosterend. Voorm. half 10 uur Ds. Rooseboom Nam. 2 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Heep. Woensdag- 30 Jan. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur ds. Schroder. Burgerlijken stand der Gemeente Texel van 19 Jan. tot 25 Jan. 1901. ONDERTROUWD: Cornelis Graaf en Trijntje Huisman (den Burg). GETROUWD: Geene. GEBORBNPieter, z. v. Cornelis Smit en Maria Witte (Eierland). Willem, z. v. Gerrit Wilner en Wilhelmina Abbenes (den Hoorn). Sijbrand z. v. Pieter de Waard en Tetje Ellen (Oudeschild). Martje, d. v. Pieter Schagen en Kaatje Bruin (Oudeschild). Adriaantje, d. v Willem van der Wal en Cornelisje Bruin (De Cocksdorp). OVERLEDEN: Willem Koppen, 61 jaar,geh. met Trijntje Brans (Oosterend). Ondertrouwd: C. GRAAF en T. HU IS MA IV. Burg te Texel25 Januari 1901. Voor de vele vriendelijke blijken van deel neming, ondervonden bij het smartelijk verlies mijner geliefde echtgenoote, Mej. N EELT JE KAAN, betuig ik, mede namens kinderen en behuwd- kinderen, mijn oprechten dank. Oudeschild, TexelJanuari 1901. W. METS Tz. Kinderen beneden 16 jaar hebben heden (Saterdagavond) G-EEN TOEGANG. HET BESTUUR. Ondergeteekende sloot iu 1900 eene transport verzekering op alle door hem te vervoeren goederen en vee. De ondervinding leerde, dat bijna alle afzenders en ontvangers van goederen, deze reeds verzekerd hadden. Voor het jaar 1901 is de transportverzeke ring dus niet door hem vernieuwd. C. METS (beurtschipper). NIEUWED1EP, Binnenhaven 48, Volgens een door ons ontvangen bericht, heeft genoemd blad OPGEHOUDEN TE BESTAAN. LANGEVELD DE ROOIJ. van GEBR. PALTHE. Agentesse voor Texel

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 2