C. DE WIJN, WERKPAARD. verhuring! Deurwaarder C. de Wijn C. DE WIJN, Houtverkooping. Publieke Verkooping. Publieke Verkooping. G. J. O. D. Dikkers, verkooping. Feuilleton. VERKOCHT. Te koop Eet- en Pootaardappelen, YEE en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Publieke Verkooping. De Makelaar KEIJSER BETALING 1 NOVEMBER 1901. Deurwaarder C. DE WIJK, Eiken SLOOPHOUT, een best, sterk A. B. BAKKER, HermanshoeveTexel. Het Bestuur van het "Waterschap de 30 Ge- meensch. Polders zal Vrijdag' 15 Maart 1901, 's middags 12 ure, in het Café Bden Burg publiek verhuren voor den tijd van 3 jaren: 38.Weiland in het hl oorden aan den 3en dwarsweg. 46.83.Idem aan den 2en dwarsweg. 45.46.Idem in het 4e blok. 67.11.60 Idem achter Oost. 22.52.80 Idem kavel W. Koning. 57.43.70 Idem W. Brans. 148.Idem het 7 e blok, in 2 perceelen. De KADE vanaf den Genteweg tot achter Oost. Deurwaarder te Texel, zal, op Donderdag' 14 Maart 1901, 's morgens 101/. uur, ten verzoeke en bij het woonhuis van den Heer CORNELLS Jnz. HUISMAN, te Pijpersdijk op Texel publiek verkoopen 28 beste LAMSCHAPEN, 1 RAM, 7 ENTERLINGEN, 1 3-jarige MELKKOE, 1 jarig KOESCHET, 98 jonge KIPPEN met houten hok. 1 Kapwagentje, 1 Driewielde Kar, 1 Hortkar, Opzet van een kar voor vervoer van lammeren, Kribben en Voerbakken, Boeren-, Bouw- en Melkgereedschappen en hetgeen meer zal worden aangeboden. Bij dezen verkoop kan vee etc. worden inge bracht, mits tydige opgave doende. zal op Vrijdag 15 Maart 1901, 's morgens 10 uur precies, op het Marktplein- aan Den Burg publiek verkoopen: Een groote partij beste van verschillende soorten en hetgeen meer zal worden aangeboden. Bij dezen verkoop kan veeetc. worden inge brachtmits opgave vóór Donderdagavond 8 nur. Notaris te Texel, zal, op Vrijdag 15 Maart 1901, des voormiddags lO'/a nor op het LAND aan het einde der Wever straat te Den Burg publiek verkoopen Bij dezen verkoop kan worden ingebracht, mits tijdige opgave wordt gedaan. Deurwaarder te Texel, zal, op Zaterdag 16 Maart 1901, 's morgens 10 ure, ten verzoeke en bij de Huismanswoning van den fleer C. Az. WITTE, in den polder Zuid-Haffel op Texel publiek verkoopen: 130 beste LAMSCHAPEN. 1 bruin MERRIEPAARD. -rc-rcjnr. 1 Boerenwagen met toebekooren. 3 klampen best gewonnen Klaverhooi, Kribben, Ruiven en Voerbakken, Boeren-, Bouw- en Melkgereedschappen en hetgeen verder gepre senteerd zal worden. zal Maandag 18 Maart 1901, 's morgens 10V> uur, onder DOOLHOF publiek verkoopen: Voor den Heer Ar. HIN. 60 beste Lamschapen. 1 V-jarig bruin jNberriepaarcl. 1 Kapwagen, Kar, Boeren- en HVEelkgereeclscbappen, enz. DE WIJN, Deurwaarder. zal, op Zaterdag 23 Maart 1901, 's morgens 10 uur, op den HAVENDIJK te OUDESCHILD PUBLIEK VERKOOPEN: Eene aanzienlijke partij bestaande in: Palen, Planken en Brandhout. VoortsAmerik. grenen Planken, Riggels, Schrooten en Latten, van verschillende lengte, breedte en dikte. Benevens: Een groote partij Amerik. Schaal- deelen, van 15 tot 25 voet, en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. De BURGEMEESTER van Texel, zal op Dinsdag 26 Maart 1901,'s morgens 9'/s uur in het logement „de Vergulde Kikkert" te Den Burg: publiek verkoopen „een partij Battings, Balken, Delen, „Ellen, Planken. Platen, Ribben, „Schroten, Wrakbout en hetgeen verder zal worden aangeboden, alles behoorlijk verkaveld liggende bij de strandvonders op de verschillende plaatsen alhier. Catalogussen zijn te bekomen ter Secretarie van af Zaterdag 16 Maart 1001, tegen be taling van f 0.25 per stuk. 55. Maar, had deze vrouw niet de natuurlijkste hulp van de wereld. Had zij geen zoon "Waar was deze Zij probeerde het voorzichtig te weten te komen. Ja, waar was Robert, die in deze benarde omstandigheden haar tot hulp en troost had moeten zijn Zij wist het niet. Sedert enkele dagen was hij niet meer thuis geweest. Zij balde de vuistmaar niet tegen haar zoon die zich zoo onwaardig gedroeg, doch tegen Tobias Koster. Gij komt zeker zelf tot mij om hulp tegen dezen duivel in menschengestalte vroeg An- tonia, Berta's gedachte radend. Ach, lieve hemel! als ik het ook maar in het minst kon, zou ik het doen. Slechts in één zaak kan ik u van dienst zijn, namelijk in hot getuigen tegen de schandelijkheid van dien schurk en in het gebed, dat God hem moge straffen Berta was half buiten bewustzij n -geraakt. Zij was nauwelijks in staat haar tante te ant woorden, al was het slechts om te erkennen, dat alles zich zoo had toegedragen, gelijk haar tante vermoedde. Wanhopig ving Berta den terugtocht aan naar huis, waar zij plaats nam aan het bed van haar moeder, evenals de vorige dagen. Daar bleef zij weer de zieke verplegen, afgestorven van de wereld. Thans waren allo middelen tot redding uitgeput. Tot wien zich nu nog om hulp gewend Ja, zij wist nog wel iemand, maar tot deze kon zij zich niet wenden, want zij was immers Willy's verklaarde bruid nog niet Haar moed was nu volkomen gebroken door het bewustzijn, dat er geen andere uitredding meer mogelijk was. En toch had zij alles nog niet beleefd, wat haar opgelegd was. Het was een langdurig ziekbed van haar moeder. Voor het voorjaar, had de dokter haar gezegd, moest zij er niet op rekenen, dat de zieke herstellen zou. Zoo gingen de dagen eentonig voorbij, tot Tobias Koster kwam mededeelen, dat zij naar de derde verdieping moesten verhuizen, daar hij het benedengedeelte van het huis tot een meubelmagazijn wilde doen inrichten, om het verlies weer goed te maken, voegde hij er bij, dat hij door haar vader geleden had. Zij hoor den hem rustig aan en lieten alles gebeureD. Het allernoodzakelijkste werd in de twee kamers gebracht, welke Tobias Koster voor moeder en dochter bestemd had. Tweemaal per dag kwam er een vreemde vrouw, door Tobias gezonden, om eenig huiswerk te verrichten, want Berta bekommerde zich om weinig meer dan om de verpleging harer moeder. Deze vrouw vormde den eenigen band, welke haar met de buiten wereld verbond. Langzamerhand werden de dagen korter en de nachten langer. Berta zat oyer het naaiwerk gebogen, dat Tobias Koster haar gezonden had} om zich ten minste iets nuttig te maken, en langzaam kropen de uren heen. Was het niet om haar moeder geweest, dan was zij weg gegaan van de plaats, die slechts onaange name herinneringen bij haar opwekte. Maar waarheen zou zij zich gewend hebben P Tot Willy's moeder misschien Maar deze scheen zich evenmin om haar lot te bekommeren, anders was zij toch ongetwijfeld wel gekomen. Ach de armen hebben zoo weinig vrienden In tegenstelling met de doodsche stilte, die boven heerschte, was beneden alles leven en bedrijvigheid. Tegen Kerstmis zou de winkel geopend worden en alle handen waren in de weer om de zaak in orde te maken. Tobias wilde de fabriek tot een ongekenden bloei brengen, niet alleen omdat hij daarvan in de eerste plaats het voordeel hebben zou, maar ook om den indruk te maken op moeder en dochter, om haar te toonen, dat hij tot grooter dingen in staat was dan haar man en vader. Want ondanks allen weerzin, dien moederen dochter voor hem hadden getoond, had hij den moed nog niet ongegeven eens zijn doel te bereiken. Door den tijd zouden zij wel tot andere gedachten komen, meende hij, en zelfs zouden zij ten laatste hem komen bidden en smeeken, om te doen wat hij eens had voorgesteld. Zoo werd het Kerstfeest' De prachtige winkel met een keur van glanzende meubelen trok ieders aandacht. Het succes, dat Tobias Koster op zijn werk had, maakte hem overmoedig en deed hem tot een stap besluiten, dien hij anders niet zou hebben gedaan. Het was Kerstavond. Buiten hing een grauwe nevel, maar geen sneeuw was er nog gevallen. Marie had haar bed verlaten en leunde in een ouden, wormstekigen leunstoel, dien de edelmoedigheid van Tobias haar gelaten had. Berta zat, als altijd, aan de ouderwetsche, wan kelende tafel en was druk bezig met naaien bij het schemerachtige licht eener lamp, ondanks den feestavond. Daar kwamen zware voetstappen de krakende trap op en in het volgende oogenblik werd de deur opengestooten en stond Tobias Koster voor moeder en dochter. Zijn gelaat was vuurrood en zijne kleine oogen schitterden. Watriep hij uit, de kamer binnentredende, zoo ij verig aan 't naaien, zelfs op Kerstavond Dat is toch niet noodigGij bederft daardoor uwe schoone oogen slechts, en hm, dat moet gij niet doen, als gij verstandig wilt wezen Of, zijt gij dat intusschen reeds geworden Hebt gij misschien genoeg van uw armelijken toestand en ziet gij thans in, dat ik gelijk had Dat zou nu een mooie gelegenheid zijn om onze verloving te vieren Berta was ontsteld van haar stoel opgestaan. Het was duidelijk, dat de man halfbeschonken was. Mijnheer Kosterstamelde zij, ik dacht dat dit eensen voor altijd tusschen ons was afgehandeld. Gij weet, dat ik uw wenschen niet kan vervullen I Zij stond voor hem, alleen door de tafel van hem gescheiden. De lamp, die daarboven hing verlichtte zijn gloeiend, door den drank verhit gelaat. Zij bemerkte, dat bij naar haar toe kwam met een angstverwekkende uitdrukking in bet gelaat. Zooschreeuwde hij. Alles is tusschen ons afgehandeld, meent gij En moet ik dat weten Waarachtig niet onaardig Denkt gij, dat ik u en uw moeder voor niets al dien tijd den kost heb gegeven Of hahahauit Christelijke naastenliefde Ik zal u eens zeggen waar bet op staat. Gij onderwerpt u binnen vier-en-twintig uren aan mijn wil, af anders zet ik u met uw moeder op straat Hij trommelde op het blad van de tafel bij deze woorden als om ze meer kracht bij te zetten. Een gekreun, dat uit de richting van Berta's moeder kwam, deed hem den blik daarheen wenden. O, dat zult gij niet doensmeekte Berta. Neen, o, neen, zoo onbarmhartig zoudt gij niet kunnen wezen Hij werd nog woedender door deze woorden, Ja, zoo onbarmhartig kan ik zijnriep hij uit op haar toeloopende, en ik zal het doen ook, zoowaar ik Tobias Koster heet en u bezit ten wil. En met gebalde vuist sloeg hij op de tafel, dat het oude meubelstuk kraakte. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj I.ANGEVELD DE ROOIJ, Texel H. A. C.

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4