glazen pennen met penhouder. SHARMONIUMS V olkshariiionika's prima SCHOENWERK. glacé dames-handschoenen Grootste voorraad. Laagste prijzen. Voorhanden in don boektiandcl PARKSTRAAT. Eenig adres: JOH. ÜE HEER, Rotterdam, Noordmolenstr. 71. Door het enorme succes ONTVANGEN een nieuwe zending fijne Croomlederen en Kamgaren Dameslaarzen, Bottines, Rijg-, Knoop- en Riemschoenen, alsmede een prachtige partij dames- en kinder- bruin Schoenwerk in uitsluitend prima kwaliteit. Practisch zijn de Glazen P08TZEGEL-BEV0CHTIGERS, [voor één dubbeltje daags. ORGELS 1,7b. JOH. DE HEER, Rotterdam, Noordmolenstraat 71. De Noordbrabantsche SCHOENWINKEL, J, J. M. SMIT, Feuilleton. In eer hersteld. JOH. KIKKERT. Prijs per stuk 10 cent. Termijnbetaling m Vraag uitvoerig Prospectus vaQ af f '3 s maands. en prijzen gratis. efin geheel gezin gelukkjg. WEVERSTRAAT. Al. C. I IA 11. Grootste keuze in Dames- en Kinder- Mantels, Japonstofien, Blouses enz. Meest gesorteerd adres voor alle soorten solied Schoenwerk en aanverwante artikelen. Beleefd aanbevelend, rolsysteem, prijs 35 cent, waardoor het vieze likken aan de postzegels wordt vermeden. Behalve mijne bekende duur dere fabrikaten, heb ik nu de gelijke ontvangen, in eenvoudige sier lijke kasten, degelijk van con structie en verrassend van toon, in 20 verschillende soorten, van af f 40.— en hooger. Geen draaiorgels of automaten, doch daar er een Handleiding voor zelfonderricht gratis wordt bijgevoegd, is elkeen in staat om het te leeren. Levering franco Station, met 5 jaar garantie en fraai geborduurde toetsenlooper. nrii7Pn erratic Dus v00r een dubbeltje daags Volgens nevenstaande teekening lever ik een soliede HARMONIKA hoog 35 cDI., 10 kleppen, dubbeltoonig (48 tongen) 2 registers, open nikkel klavier met pafent spirnalveeren, driedubbele balk met nikkel bcsbig, sluiting en hoekbeschermers. Schoonc volle toon. Ju cartonnen doos, goed verpakt, franco door geheel .\ederland Hetzelfde Instrument, 3-kcorige Orgelmuziek (octaaf en trémolo) f4,50; idem 4-koorig (octaaf, terts en trémolo) f 5,50. Degelijke llarmonika's, 1 register, 10 kleppen van af f 2,— franco. Uitgebreide Catalogus gratis. Bestelt niet in het buitenland, waar u geen verhaal j of garantie hebt; en bovendien nog vracht en recht betalen moet, doch zendt Post-! wissel aan Overtuigt u van de groote voorraad en de lage prijzen van mijn NIEUWSTE MODELLEN. Aanbevelend, vestigen wij de bijzondere aandacht op onze soliede gegarandeerde gekleurde in alle nummers, h f 1.00 per paar, franco per post tegen inzending postwissel f 1.10 of in postzegels. De onberispelijke kwaliteit, fijne kleuren en elegante coupe, bezorgde ons het enorme en steeds stijgende succes. Aanbevelend, Manufacturen Mantelmagazijn HELDER. Uit het Franscb door P. L. 15. IX Misdaad en berouw van Barnabin. Hij zou hen hunne geschiedenis laten ver tellen. Die geschiedenis moest belangwekkend zijn, en onze straatjongen was nieuwsgierig. Vrijdag had hem herkend, sprong rond om hem heen als wilde hij zeggen „Blijf bij ons, wees van de onzen." Maar Barnabin denkende aan zijnen plicht zcide„Weg Vrijdag, koest, ik heb geen tijd! ik heb gezworen, vaarwel dus." Nauwelijks had hij zich verwijderd of er klon ken ter rechterzijde vroolijke kreten. Het was een troep jonge Bellevillers, zijn oude soldaten. Met den boog in de hand, pijlkoker op den schouder gingen zij op de konijnenjacht. Groote konijnen en zoo talrijk, dat iedere pijl er ten minste één trof. Dat was in een woord, het grootste genot van Barnabin. Eenige kamaraden hadden hem bemerkt. „Daar is Rataplan. Leve Rataplan. Leve de kapitein." Hij verdween achter een heuvel en vluchtte toen, zoo hard hij kon. Maar hij was nog niet half weg. Bij ieder kreupelboscbje, bij ieder ravijn, wachtte hem opnieuw de verleiding. De heuvels van Chaumont leenden zich toen tot alle doeleinden, 's Avonds zag men er na zon- ondergang tusschen licht en donker allerlei Spookachtige vreemdsoortige verschijningen. Daar, zeide men, spookten de dooden van den slag yan Parijs, met tamboers en trompetters aan het hoofd. Hier bij MontfauQon, verhieven zich de galgstijlen en het schavot. De gehan genen kwamen er bij maanlicht dansen. De beruchte Enguerrand de Marigny, de verschrik kelijke Olivier le Daim, Olivier de duivel, enz. vooraan. Barnabin was echter niet bang. Hij vreesde slechts voor gelegenheden tot pretmaken of andere genoegens. Maar wie is dat spook met die lange zwarte armen, die daar gebaren maakt. Het is bij den bisehuitmolen. Een vroolijke herberg, wiens keuken beroemd is. Boven de haag vertoont zich eene groote gestalte. Eene zware stem riep „Hé! dat is Barnabin! Bonjour kleine! fa! fa!" Gij zult hem reeds herkend hebben, het is Polydore, de contrabas van den schouwburg van Belleville. Hij heeft gezelschap, het puikje van den ge- heelen troep. „Houdt je van gestoofde konijnen, Rataplan ik nood je op de onzen, die overheerlijk zijn. Ieder zijn konijn fa, fa .ik tracteer De gestoofde konijn geurde. Barnabin was er gek op en toch ging hij voorbij, den anderen goeden eetlust toewenschende. „O. als moeder niet tevreden is, is zij onrecht vaardig Zal zij mij omhelzen wanneer zij de beproevingen waaraan ik zoo dapper weerstand heb geboden, zal kennen Arme moeder Hij kwam thuis. Niemand „Ach riep hij ontevreden uit, „waar kan zij zoo laat naar toe zijn gegaan Ik zal maar op haar wachten." Hij zette zich in eenen grooten armstoel. Eenige minuten later was hij ingeslapen. De klok sloeg het middernachtelijk uur, toen hij wakker schrikte. Nog niemand. Waar kon de zwarte dame zijn f X Mijnheer de Yicomte. De vicomte Gontran d'Alvimare was ongeveer 30 jaar oud. Het was volgens de spreekwijze van dien tijd, een schoonen ridder. Hij boezemde echter geen sympathie in. Zijn blik was koud, zijne houding trotsch. Reeds gaven zijne trekken den indruk van geblaseerdheid, van vermoeidheid. Reeds wer den zijne blonde haren dun en vergrijsden. Hij had groote rossige knevels. In 't kort, een echt Duitsche typehij was dan ook van oorsprong duitscher. Bij de omwenteling, terwijl de graaf d'Alvi mare zijnen titel aflegde, André Dalvimare werd en de groote fabriek stichtte, émigreerde zijn broeder de vicomte, naar de overzijde der Rijn, huwde er, en kreeg daar eene prachtige betrekking. Maar eensklaps kwam het ongeluk, zijne vrouw stierf van verdriet en hij volgde haar spoedig in het graf. Gont:an, hun eenige zoon was toen vijftien jaar. Hij bleef alleen achter, zijne erfenis be stond in eenige familiepapieren en een brief, door zijnen stervenden vader aan den graaf d'Alvimare, den franschen oom, geadresseerd. De wees vertrok, vergezeld van zijnen onder wijzer, een zekeren Jacobus, die zich geheel hem had toegewijd. Dat gebeurde tegeu het einde van 1813. De graaf en de gravin namen met goedheid dien onbekenden neef aan en behandelden hem als hunnen zoon. Eenige maanden later, terwijl de graaf voor zijne vaderlandsliefde bij den slag van Parijs nog gevangen zat, verwoestte een brand, door onbekende handen aangestoken, de fabriek. Onder de puinhoopen vond men bet lijk der vermoorde gravin; van het kind echter geen spoor. De graaf was nog in zijn ouderdom gehuwd. Zijne jonge vrouw, zijn kind maakte zijn grootste geluk uit. Zijne wanhoop had hem bijna doen sterven. Langen tijd vreesde men voor zijn verstand. Toen hij het eindelijk scheen te boven te komen, scheen hij twintig jaar ouder geworden. De justitie zocht vruchteloos naar de brand stichters, de moordenaars. Eenige vage aanwijzingen schenen de meester knecht, Pierre Humbert, als verdacht aan te wijzen, flij werd voor de rechtbank gedaagd, doch vrijgesproken. Hij had twee bezwarende getuigen tegen zich „de onderwijzer Jacobus" en zijn leerling „Gontran d'Alvimare". De graaf was zijnen neef dankbaar daarvoor. Hij wilde niets liever dan hem beminnen. Hij opende voor hem zijn armen en zijn hart. Vreemde zaak! Gontran deinsde terug, als door een onzichtbare schaamte teruggehouden. Bij de omhelzing van zijnen oom zelfs, bleef hij koud en wendde het gelaat af. Verwonderd en gekwetst gevoelde de graaf, dat ook hem die koelheid, die verwijdering aanstak en wat zijnen troost had moeten zijn werd nu slechts eene plicht. Gontran ging naar de hoogeschool. Daar veroorzaakte zijne trotsche en weerspan nige natuur al dadelijk menig schandaal. Men zou gezegd hebben dat het een jonge wilde, een wolfsjong was. Van verschillende kost scholen weggejaagd, werd hij onder handen genomen van Jacobus, den onderwijzer, die hem uit Duitschland had gebracht en die alleen nog eenige macht over hem scheen te bezitten. Later bij de militaire school en nog later bij de diplomatie slaagde de vicomte niet beter. (wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LAN GE VELD ft DE EOOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4